Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ ....30 !!!!!


Recommended Posts

ΕΓΩ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ 28 ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΝΟΣ ΜΠΕΜΠΑΚΟΚΥ 4 ΜΗΝΩΝ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!ΜΙΚΡΟΜΑΜΑΔΟΥΛΕΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕ 3 ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!ΚΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΤΑ 23 ΤΗΣ ΕΙΧΕ 3 ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΦΙΛΕΣ!ΤΕΛΕΙΑ!ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 291
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γειά σας κοριτσάκια μου!πότε τα γράψατε όλα αυτά δεν σας προλαβαίνω..ήθελα να ρωτήσω βρε κορίτσια έχετε κάνει τις προετοιμασίες για το μωρό δηλ.έχετε φτιάξει το δωμάτιο,τα ρουχαλάκια του,τις αγορές του γενικά;εγώ τα ετοίμασα όλα εκτός απο τη βαλίτσα για το μαιευτήριο λέω να τη φτιάξω πιο μετά.εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρια δε χρειαζεται καθολου να εχεις αγχος! θα δεις οτι ολα θα σου βγουν απολυτως φυσικα,σα να ειχες παιδακι και απο πριν!(μητρικο ενστικτο!!!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini mou εσυ εισαι και 35 εβδομαδων απο οτι βλεπω!! οποτε σιγα-σιγα πρεπει να ετοιμαζεσαι!! εμεις εχουμε καιρο ακομα!!εγω στις αλλες 2 εγκυμοσυνες μου τα ειχα ετοιμασει λιγο πριν κλεισω τον 8ο! φοβομουν μηπως γεννησω μολις εμπαινα στον 9ο αλλα τελικα και τα 2 μωρα μου βγηκαν αφου ειχα κλεισει και τον 9ο μηνα! γεννησα με παραταση 5 μερες το πρωτο και 4 μερες παραταση το δευτερο! και τα ρουχα τα ειχα στη βαλιτσα απο τις αρχες του 9ου μηνα! σκετη πικρα....!χιχιχιχιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

με λενε Μαρια ειμαι 29 και εχω μπει στον μηνα μου. μεχρι 10/12 θα εχω γεννησει τον μπεμπη μας. κουραγιο σε ολες. και ποση ωρα θα γενναμε? μετα θα εχουμε τα μωρακια αγκαλια. εγω ετσι το σκεφτομαι

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molly mou ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια!!!ειμαι με 2 παιδακια και σε 4 μηνες περιμενουμε και το τριτο! ειναι ωραιο για τα παιδια μας να εχουν μια νεα μαμα-ετσι δεν ειναι? μπορει να δυσκολευτουμε λιγο στην αρχη αλλα αργοτερα θα ειναι υπεροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και εσενα μαρια!! με το καλο ο μπεμπουλης!!!!!!!! εσυ πες οτι εχεις ηδη γεννησει!! εισαι ηδη στο τελος!!!!!! με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

trelokoritso έγραψε:

molly mou ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια!!!ειμαι με 2 παιδακια και σε 4 μηνες περιμενουμε και το τριτο! ειναι ωραιο για τα παιδια μας να εχουν μια νεα μαμα-ετσι δεν ειναι? μπορει να δυσκολευτουμε λιγο στην αρχη αλλα αργοτερα θα ειναι υπεροχα!

ΔΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ!ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ!ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΘΕΩΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΙΚΡΟΜΑΜΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini έγραψε:

γειά σας κοριτσάκια μου!πότε τα γράψατε όλα αυτά δεν σας προλαβαίνω..ήθελα να ρωτήσω βρε κορίτσια έχετε κάνει τις προετοιμασίες για το μωρό δηλ.έχετε φτιάξει το δωμάτιο,τα ρουχαλάκια του,τις αγορές του γενικά;εγώ τα ετοίμασα όλα εκτός απο τη βαλίτσα για το μαιευτήριο λέω να τη φτιάξω πιο μετά.εσείς;

NA SOU PW EGW TA EXW ETOIMASEI OLA APO TOTE POU IMOUN 8 MINWN MPAS K VGEI I MPOUMPOU PIO NWRIS.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

trelokoritso έγραψε:

Αρια δε χρειαζεται καθολου να εχεις αγχος! θα δεις οτι ολα θα σου βγουν απολυτως φυσικα,σα να ειχες παιδακι και απο πριν!(μητρικο ενστικτο!!!).

ANXOS KSEREIS GIA TIN WRA TOU TOKETOU... :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρια μου θα δεις οτι δεν ειναι τιποτα! απλα η διαδικασια ειναι λιγο κουραστικη ισως και λιιιιιιιιιιιιιιιγο επιπονη.!!! δεν διαρκει ομως πολυ!!!!! και μετα απο λιγα λεπτα.. θα πεις..."αυτο ηταν??? "

μολις θα κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια θα ξεχασεις τα παντα,ουτε πονο ουτε ταλαιπωρια δε θα θυμασαι!! ειλικρινα!!

ολη η διαδικασια του τοκετου αξιζει τον κοπο,αλλωστε φερνουμε στον κοσμο μια νεα ζωη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

trelokoritso έγραψε:

pitsounitsa τοξοτη θα βγαλεις εεεεεεεεεεεεεεε??????? σαν και μενα... τελειο ζωδιο!! χιχιχιχι!! με το καλο.. τι περιμενεις??? αγορακι η' κοριτσακι??/

ΤΟΞΟΤΙΝΑ ΜΕ ΤΑ ΟΛΑ ΤΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ....ΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρια έγραψε:

trelokoritso έγραψε:

ANXOS KSEREIS GIA TIN WRA TOU TOKETOU... :huh:[/quote:5mrarifw]

ΑΧΧΧ!!!ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΤΟ ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ.... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ψυχραιμιααααααααααααααα!!!!!!!! δεν υπαρχει λογος να στεναχωριεστε και να αγχωνεστε..!!!!!!

μονο που θα φερετε στον κοσμο το μωρακι σας αξιζει ολη αητη η ταλαιπωρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΙΑ ΤΩΡΑ ΑΝΟΙΞΕΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ!!!

ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ!! ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ?? ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!! :laugh: :laugh:

αν εχεις διπλα σου μια μαια που θα σε καθοδηγει να κανεις σωστα τις αναπνοες δε θα χρειαστει καμια επισκληρηδιος!!!!!!!

εμενα με βοηθησαν παρα πολυ οι αναπνοες! μπορει να νιωθεις αφορητους πονους αλλα αν αναπνεεις σωστα,ειλικρινα δε θα πονας! και στο λεω αυτο επειδη εχω εμπειρια (προηγειθηκαν αλλες 2 εγκυμοσυνες).

εγω ουτε και στον τριτο τοκετο θα κανω επισκληριδιο!

δε το σκεφτομαι καν ...

θα κανω τις αναπνοες μου και ο πονος θα ειναι σα να μην υπαρχει..!!

δοκιμαστε το και θα με θυμηθειτε!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

APLA RE SU FOVAMAI TON PONO GI'AUTO LEW NA KANW. EINAI K TO PRWTO DEN EXW EMPEIRIA K DEN KSERW TI ANTIDRASI THA EXW ME TOUS PONOUS. ETSI TO SKEFTOMAI DEN KSERW...

ESU VRE TRELOKORITSO EXEIS ANOIXEI PIA EINAI LOGIKO NA MI PONAS ETSI, OPWS K I SINIFADA MOU POU EKANE PRIN 1 MINA TO 3o TIS.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΡΙΑ ΜΟΥ ουτε στο πρωτο μου εκανα ομως!! δεν παιζει ρολο αυτο! ειδικα στη δευτερη εγκυμοσυνη μου πονουσα παρα πολυ ασε που το μωρο ηταν και μεγαλο και δεν εβγαινε...κοντα 4 κιλα!

σημασια εχουν οι αναπνοες οπως σου ειπα!αν αναπνεεις ετσι οπως θα σε καθοδηγει η μαια,δεν θα πονας τοσο πολυ! δεν παιζει ρολο ποσα μωρα εχεις γεννησει αλλα η τεχνικη που ακολουθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρεπει να εχουμε εξασκηθει στις αναπνοες απο πριν ή εκεινη την ωρα ακουμε τη μαια????δεν εχει και μαθηματα τοκετου εδω που βρισκομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω διαφωνώ στο θέμα των αναπνοών. Είχα κάνει και σεμινάρια, και ασκήσεις προετοιμασίας στο σπίτι, μου έδειχναν και οι μαίες εκείνη την ώρα. Τις αναπνοές κατάφερα να τις κάνω μόνο τις πρώτες 2 ώρες του τοκετού και, ναί, τότε μπορώ να πω ότι βοήθησαν. Όταν όμως αρχίσαν οι δυνατοί πόνοι, ούτε να αναπνεύσω μπορούσα, ούτε καλά καλά να δω μπροστά μου, βρισκόμουν σε άλλη διάσταση. Το μόνο που έκανα ήταν να βογγάω και να φωνάζω. Κι ερχόταν μπροστά μου η μαία και μου έδειχνε αλλά 2-3 φορές αν καταφερα να τις κάνω. Δεν με εκαναν να νοιωθω καλυτερα στους δυνατους πονους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

grousi μου εγω δεν ειχα παει να κανω ουτε ενα μαθημα ανωδυνου! δεν ειναι καθολου δυσκολο οι αναπνοες!( οταν σου ερχονται οι πονοι ξεφυσας πολυ γρηγορα και οταν σταματανε ηρεμεις και αναπνεεις σιγα-σιγα! ).

καπως ετσι για να σου δωσω να καταλαβεις!

εμενα η μαια με βοηθησε παρα πολυ γιατι εκανε αναπνοες και αυτη μαζι με εμενα! για να μου δινει να καταλαβω πως πρεπει να γινονται!

ειλικρινα βοηθανε παρα πολυ,σοβαρα μιλαω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

violeta moy σημασια εχει η συνεργασια!!! αν εσυ δεν ηθελες να συνεργαστεις ετσι θα δυσκολευες τον τοκετο σου! εγω υπηρχαν ωρες που απο τον πονο εκανα οτι ναναι και τσιριζα-αλλα δεν αλλαζε τιποτα!μολις ομως ξαναξεκινουσα τις αναπνοες ενιωθα πολυ καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...