Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ


rena79

Recommended Posts

κορίτσια γεια σας!!!

έχω 4 μέρες καθυστερηση, με 3 αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης και σήμερα πήγα για χοριακή!!! δεν αντ'εχω την αναμονη ώς τισ 5 που θα βγεί το αποτέλεσμα...

έχω όλα τα συμπτώματα περιόδου εδω και 3 μέρες (πονάκια στην κοιλία και στην μεση, υπνηλία, ) αλλα ακομα τίποτα!!! αχ δεν μπορώ να περιμένω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Καταρχήν αν διαβάσεις στο φόρουμ υπάρχουν πολλές κοπέλες που δεν τους βγήκαν θετικά τα τεστ και τώρα είτε είναι ήδη μανούλες είτε περιμένουν το μωράκι τους.

Εύχομαι το ίδιο να ισχύει το ίδιο και για σένα.

Υπομονή μέχρι το απόγευμα και εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα.

Περιμένουμε νέα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρένα μην το βάζεις κατω! Ευχομαι μέσα απ'την καρδιά μου να είσαι έγκυος και άν οχι τώρα σύντομα! Οι περισσότερες τραβάμε τον ίδιο δύσκολο δρόμο και σκέψου ότι κάποιες απο εμάς είμαστε και άνω των 35!

Ολα θα πάνε κάλά θα το δείς!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου εκανα το τεστ χοριακής εχτες και ήταν αρνητικό!!!! :(

:(

βεβαια ακόμα η περίοδος πουθενα... και αναρωτίεμαι...

υπάρχει πιθανότητα να είχα καθυστερημένη οωρηξία και καθυστερημένη σύλληψη οπότε με το τεστ εχτες να μην υπήρχε αρκετή χοριακή?

οι ημερομηνίες μου είναι:

τελευταία περίοδος: 3/10/09

συνήθως διαρκεί 4 μέρες και ο κύκλος είναι 26-29 μέρες.

κανονικά περίμενα στις 31/10 περίπου (29-1/11)

το τεστ το έκανα εχτές 2/11

λέτε να είναι νωρίς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ Κ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΝΑΡΙΟ

ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΡΡΑ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΣΕ

ΔΕΙ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ Κ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΓΧΟΜΕΝΗ Η

ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΡΓΗΣΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρουδια στις πρωινές...

λοιπόν κορίτσια.... εχτες κατα τις 3 την νύχτα που ξύπνησα για να πάω για πιπι μου (πρώτη φορά ξυπνάω νυχτιατικα για αυτό) και αφού η περίοδος δεν είχε έρθει ακόμα... λέω δεν κάνω άλλο ένα clearblue(είχα να κάνω από την κυριακή - όπου ήταν αρνητικό)...

το κάνω και τι να δω???? μια αχνή γαλάζια γραμμούλα σχηματίστηκε σχεδόν αμέσως....έπαθα σοκ...ξύπνησα και τονάντρα μου νυχτιάτικα τον καημένο για να βεβαιωθώ ότι την βλέπει και εκείνος και δεν είναι αποκύημα της φαντασίας μου!!! Είναι εκεί....που να ξανακοιμηθώ μετά!!!!

τελικά τι γίνεται ρε συ??? γίνεται την δευτέρα αρνητική χοριακή και τετάρτη ξημερώματα θετικό clearblue??? λέτε να έκαναν καμμιία βλακεία με τα αίματα... τι να κάνω εγώ τώρα που δεν με χωράει ο τόπος... αλλά και δεν θέλω και να χαρώ ακόμα,..... είμαι τόσο μπερδεμένη... μόλις πάει 8 θα ξεχυθώ να πάρω αλλό ένα τεστ και μετά στον γυναικολόγο μου ε???? τι λέτε και εσείς????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενακι καλημερα!!!Λοιπον εγω με τελευταια περιοδο 4/10 και κυκλο 26-30....παρομοια με τα δικα σου!Εκανα τεστ την Κυριακη και βγηκε θετικο και χοριακη χτες θετικη....αλλα αφου λες οτι ειχες θετικο τεστ εστω και αχνο μην αργησε να γινει η συλληψη!Δεν ξερω!Απλα ευχομαι να ειναι ενα νινακι στην κοιλιτσα σου αυτη τη στιγμη!Να μας πεις τα νεοτερα!Να πας στον γιατρο σου σιγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rena79 έγραψε:

Καλημέρουδια στις πρωινές...

λοιπόν κορίτσια.... εχτες κατα τις 3 την νύχτα που ξύπνησα για να πάω για πιπι μου (πρώτη φορά ξυπνάω νυχτιατικα για αυτό) και αφού η περίοδος δεν είχε έρθει ακόμα... λέω δεν κάνω άλλο ένα clearblue(είχα να κάνω από την κυριακή - όπου ήταν αρνητικό)...

το κάνω και τι να δω???? μια αχνή γαλάζια γραμμούλα σχηματίστηκε σχεδόν αμέσως....έπαθα σοκ...ξύπνησα και τονάντρα μου νυχτιάτικα τον καημένο για να βεβαιωθώ ότι την βλέπει και εκείνος και δεν είναι αποκύημα της φαντασίας μου!!! Είναι εκεί....που να ξανακοιμηθώ μετά!!!!

τελικά τι γίνεται ρε συ??? γίνεται την δευτέρα αρνητική χοριακή και τετάρτη ξημερώματα θετικό clearblue??? λέτε να έκαναν καμμιία βλακεία με τα αίματα... τι να κάνω εγώ τώρα που δεν με χωράει ο τόπος... αλλά και δεν θέλω και να χαρώ ακόμα,..... είμαι τόσο μπερδεμένη... μόλις πάει 8 θα ξεχυθώ να πάρω αλλό ένα τεστ και μετά στον γυναικολόγο μου ε???? τι λέτε και εσείς????

Εγω στη θεση σου θα πηγαινα και σε αλλο χημειο για χοριακη!!

Καλη επιτυχια!! :)

Περιμενουμε νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενα μαλλον πρεπει να αρχισεις να χαιρεσαι νομιζω!!! :woohoo:

2 θετικα τεστ δεν ειναι και λιγο!!

Οταν εκανες τη χοριακη ισως επειδη η συλληψη να εγινε πιο αργα αποτι υπολογισατε,να ηταν πολυ νωρις και να μην ειχαν ανεβει τα επιπεδα της χ.γοναδοτροπινης!

κι εμενα καπως ετσι εγινε...θετικο πολυ αχνο τεστ ειχα μετα απο 10-15 μερες καθυστερησης! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

ΡΕΝΑ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ

ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΤΗΛ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ Κ ΑΥΤΟΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΝΑ

ΚΑΝΕΙΣ

ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΗΓΕΝΕ Κ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΙΚΡΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ

ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ

Η 1 ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ

ΠΡΟΣΦΑΤΑ Η ΣΥΛΛΗΨΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδή λέτε 2 αχνες γραμμούλες να δείχνουν το σποράκι μου? αχ και είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να φωνάξω!!!!!!! το θέλω τόσο πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρένα μου θεωρώ οτι μετά από 2 θετικά test είσαι ΕΓΚΥΟΣ!!!!!κάνε μια χοριακή το απόγευμα ή αύριο για να το σιγουρέψεις...το πιθανότερο είναι να έγινε η σύλληψη λίγο αργότερα γι'αυτό δεν φάνηκε στη πρώτη σου χοριακή...

σου εύχομαι τα καλύτερα!!!!φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενακη μου σου ευχομε να εισαι εγκυουλα (που εισαι γιατι με 2 τεστ και μαλιστα θετικα) τι αλλο να σημαινει : : .Σου ευχομε τα καλυτερα και περιμενουμε τα νεα σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rena79το θετικό τεστ δε μπορεί να κάνει λάθος, αφού ανίχνευσε τη συγκεκριμένη ορμόνη. Μίλησε καταρχήν με το γιατρό σου και ενημέρωσέ τον λεπτομερώς για το τι έχει συμβεί ως τώρα. Πιστεύω θα σου πει να επαναλάβεις τη χοριακή και να πας να σε δει σε λίγες μέρες που θα φαίνεται ο σάκος. Οι ευχές μας μαζί σου για να πάνε όοολα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΟΥ.ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΜΕ ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΙΟΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΧΘΕΣ (ΑΡΝΙΤΙΚΟ)ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ.ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ Η ΘΥΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ.ΕΣΕΝΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ έχω πονάκια στην κοιλίτσα μου απο την παρασκευή, πόνους στην μέση και πολύ κουραση και υπνηλία... επίσης νιώθω "φουσκωμένη" έτοιμη να σκάσω...τα στήθη δεν με ενοχλούν πολύ... λίγο οι θηλές είναι ερεθισμένες...

επισης έχω και συχνοουρία... και λίγες ζαλάδες από χτες...Α και ξέχασα... και πολυ πολύ χαρα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rena79 έγραψε:

εγώ έχω πονάκια στην κοιλίτσα μου απο την παρασκευή, πόνους στην μέση και πολύ κουραση και υπνηλία... επίσης νιώθω "φουσκωμένη" έτοιμη να σκάσω...

επισης έχω και συχνοουρία... και λίγες ζαλάδες από χτες...Α και ξέχασα... και πολυ πολύ χαρα!!!!!!!!!

και πολυ καλα κανεις!!!!πολλα φιλια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΡΕΝΑΚΙ ΜΟΥ..ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΜΕ 2 ΤΕΣΤ ΘΕΤΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΝΙΝΙΙΙΙΙΙΙΙΙ :woohoo: :silly: :):):):) ......ΜΗΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ!!!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΟΥΔΙΑ!ΕΥΚΟΜΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΦΙΛΙΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόλις μίλησα με τον γιατρό μου και μου είπε να επαναλάβω την χοριακή σε κάποιο άλλο μικροβιολογικό και να κλείσω σε κάθε περίπτωση ραντεβού για αυριο!!!! αχ τι λέτε!!! παναγίτσα μου βάλε το χέρι σου!!!! Είναι δυνατόν όμως 2 τεστ να κάνουν λάθος?????? είναι δυνατόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...