Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδικά καρότσια


Recommended Posts

Καλημερα και απο μενα!!Εαν θες την γνωμη μου απο αυτα που διαλεξες θα σου ελεγα το quinny buzz να παρεις.φαινεται πολυ ελεφρυ.

Εγω παρηγγειλα τη προηγουμενη εβδομαδα το loola up της bebe confort http://www.ebaby.gr/trio-loola-up-choco ... nfort.html .

To παρηγγειλα απο το e-baby και το βρηκα 230 ευρω φτηνοτερα μαζι με μεταφορικα.660 απο τον ιντερνετ και 890 ειχε στο μαγαζι.Περιμενω αυτη την εβδομαδα να μου το φερουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω το maclaren xlr.

Το είχα ψάξει πολύ πριν καταλήξω σ' αυτό.

Προσωπικά, θεώρησα οτι είναι το καλύτερο.

Δυστυχώς, δεν μπορώ να σου πω αν όντως έκανα σωστή επιλογή, γιατί έχουμε κανει μόνο 1 βόλτα μέχρι στιγμής :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

ennousa oti den me kaluptoun ,den ekana kali epilogi,ennoeitai pos den tha agoraso k trito,o antras mou leei pos oti k na paro tha to varetho k tha thelo allo,poso kala me kserei xaxaxaxaxa ,to ena einai to trio for me tis chicco alla me duskolevei gt exo ti mesi mou k den mporo na to sikono ,edo pou meno ta pezodromia einai athlia k kano to magkaiver,to allo einai tis Britax ,ekeino einai oraio mas exei volepsei pio polu

τα πεζοδρομια ειναι αθλια!!βριζω καθημερινα (κ ξεσπαω :) ),

ειναι τοσο ανταγωνιστικη η αγορα που εχουν βγαλει καροτσια καλα σε καλυτερες τιμες,VENI ειναι καλη η τιμη του καροτσιου σου γι αυτο προσανατολιζομαι προς τα εκει,μ αρεσε κιολας,το χρησιμοποιω καθημερινα το mclaren (xlr εχουμε και μεις),απ την αλλη μου λεει και ο αντρας μου ισως να μην αγορασουμε αλλο,αφου το εχουμε μονο ενα χρονο να χρησιμοποιησει και το δευτερο μωρο το ιδιο.Δεν ξερω ακομα τι θα κανουμε :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ennoeite pos tha xrisimopoiiseis to idio,oi kairoi einai periergoi,k ego maresoun den maresoun afta tha exo k sto deftero,den agorazo alla(ektos k an spasoun xexexe mia ptosi apo ton 4o me eksupiretei xoris to moro mesa fusika)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λες ε? :dry: μαλλον ετσι θα γινει,ειναι κ λογικο να γινει εδω που τα λεμε...εγω στον 5ο μενω -απο εδω θα σπασει σιγουρα :woohoo: και σημαδευω κ την πεθερα μου οταν θα ναι στην πηλωτη (μενει στον 1ο):woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

bell έγραψε:

εγω εχω το peg perego tri fix

καροτσι - πορτ μπεμπε - καθησμα αυτοκινητου και τσαντα.

Ειμαι πααααααρα πολυ ευχαριστημενη. Εχει και ποδοσακο και

ναυλον βροχης.

και γω αυτο εχω και ειμαι και ευχαριστημενη.αν ξαναεπαιρνα καροτσι το ιδιο θα επαιρνα παλι..... :P
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήραμε το pliko p3 της perego. Είχα φάει κόλλημα! Δε λέω, πολύ καλό καρότσι αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι είχα φάει το κόλλημα χωρίς να κάνω έρευνα αγοράς. Είχα δει τότε μόνο το quinny buzz και έφαγα φρίκη! Δε μου άρεσε καθόλου! Το πήρε η κολλητή μου στην κόρη της και όσο το έβλεπα τόσο μου άρεσε! Μετάνιωσα που δεν το πήρα. Όταν όμως ήρθε σπίτι μου ένα βραδάκι με τη μπέμπα και ήθελα μετά να τη γυρίσω σπίτι με το αυτοκίνητό μου, διαπίστωσα ότι το καρότσι δε χωρούσε στο πορτ μπαγκάζ! Μένω μακριά από το κέντρο, τόσο στην Κατερίνη όσο και στην Αλεξανδρούπολη, οπότε οι μετακινήσεις μας επιβάλλουν και αυτοκίνητο.

Οπότε παρηγορούμαι που δεν πήρα το buzz τελικά.

Το stokke επίσης δε μου άρεσε καθόλου μα καθόλου!

Όσο το κοιτάω όμως.. Πάλι τόσο μου αρέσει...

Ε, γι΄αυτό και τον άντρα μου τον κοιτούσα 13 χρόνια πριν τον παντρευτώ! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς έχουμε το STOKKE πολύ καλό καρότσι η τιμή του είναι λίγο τσουχτερή αλλα αξίζει τα λαφτά του εμείς το πήραμε από μπαμπινερία και το είχε προσφορά 880 μαζί με port-bebe.

Το καλό με αυτό το καρότσι είναι οτι ανεβάζεις το παιδί πολύ ψηλά και κάθεται στο τραπέζι μαζί σου και τρώει.Δεν το φτάνουν αλλα παιδάκι ή ζώα αν τυχόν υπάρχουν γύρω σου.Πάει με το ένα χέρι.Γενικά είναι ΄περίεργο καρίτσι.Λιγο μεγαλο για το πορτ παγκαζ.

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας κοριτσια..Μολις ανακαλυξα το mammyland και ενθουσιαστηκα.Ειμαι σιγουρη οτι θα βοηθηθω...!!

Πηρα την αποφαση να ξεκινησω μια πρωτη ερευνα αγορας για το καροτσακι του μικρου μου που με το καλο πρωτα ο θεος, θα το γνωρισω τον μαρτιο και ειμαι σε ενα τρομερο διλλημα.Να ξεκινησω λεγωντας οτι ως νεα μαμα δεν εχω ιδεα απο μωρουδιακα..Ξεκινησα πηγαινοντας ντουγρου για mac-laren (απο αυτα που μου ειχαν πει οι μητερες φιλες μου),επειδη λεω να παρω και τα 3 σε πακετο που τα δινουνε(καροτσι,καθισμα αυτοκινητου,πορτ-μπεμπε)εδω στην ροδο δεν το βρηκα πουθενα ουτε καν για να το δω..Ασε που μου ειπανε οτι εαν μου το φερουνε θα το παρουμε πανακριβα..Ετσι τα μονα που μας εκαναν αισθηση ειναι τα peg-perego!!Μου αρεσε το σετακι με τα 3(το pliko P3).Αυτο το καροτσακι ητανε το κλασσικο βεβαια....αλλα ειμαι μεταξυ και του τριτροχου peg-perego(GT3)Ηταν πανεμορφο,πιο ανετο για το παιδι και πιο τελειο για ανετες βολτες.Απλα με ανησυχησε οτι ητανε πιο βαρυ,δεν εκλεινε σαν ομπρελλα,και δεν ξερω αν θα με κουρασει να το βαζω κ να το βγαζω απο το πορτ μπαγκαζ..Οποτε το διλλημα ειναι..το κλασσικο καρεκλακι ή το τριτροχο???Please help....

Σορρυ για το μπουρου μπουρου μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Haroullini μου καλορίζικο και με το καλό να έρθει στον κόσμο το μωράκι σου!|

Αν δεν κάνω λάθος αυτό ειναι το Bugaboo Cameleon, ε? Το είδαμε σήμερα στο τρίκυκλο και πραγματικά μας άρεσε πολύ. Βεβαια να σου πω την αλήθεια δεν πολυκατάλαβα αυτό που είπε η κοπέλα για το port-bebe! :blush: Μας είπε οτι παίρνουμε στην ουσία ένα κάθισμα που ανάλογα με τα υφάσματα γίνεται από port-bebe καθισματάκι καροτσιού. είναι έτσι? καλά κατάλαβα?

έχει κουκουλίτσα από πάνω ή οποιοδήποτε άλλο αξεσουάρ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gasper έγραψε:

Haroullini μου καλορίζικο και με το καλό να έρθει στον κόσμο το μωράκι σου!|

Αν δεν κάνω λάθος αυτό ειναι το Bugaboo Cameleon, ε? Το είδαμε σήμερα στο τρίκυκλο και πραγματικά μας άρεσε πολύ. Βεβαια να σου πω την αλήθεια δεν πολυκατάλαβα αυτό που είπε η κοπέλα για το port-bebe! :blush: Μας είπε οτι παίρνουμε στην ουσία ένα κάθισμα που ανάλογα με τα υφάσματα γίνεται από port-bebe καθισματάκι καροτσιού. είναι έτσι? καλά κατάλαβα?

έχει κουκουλίτσα από πάνω ή οποιοδήποτε άλλο αξεσουάρ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

σ'ευχαριστω για την ευχουλα σου! το καροτσι ναι ειναι το Bugaboo Cameleon!

βασικα το πορτ-μπεμπε και το καθισμα ειναι 2 σε 1... δηλ το ενα μετατρεπεται στο αλλο! καλα καταλαβες, με το υφασμα γινεται απο το ενα στο αλλο... 2 σε 1! καλα καταλαβες! η κουκουλα υπαρχει, βγαινει και μπαινει αν θες και οποτε θες, και στο πορτ-μπεμπε αλλα και στο καθισμα! υπαρχει η κουνουπιερα και το αδιαβροχο... μαζι με την τιμη. επισης το καλαθι απο κατω ειναι αρκετα μεγαλο και κλεινει ΧΩΡΙΣ να βγαλεις τα πραγματα απο μεσα, σε αντιθεση με οοοολα τα υπολοιπα καροτσια!

εχει ελατηρια σε ολους τους τροχους, οι τροχοι ειναι απο αφρο...λαξ ,,, κατι με αφρο... που σημαινει ομαλη βολτα και δεν εχεις εννοια ποτε αν θα σου τρυπησει ο τροχος και μεινεις επι τοπου, αλλα ουτε ειναι απο τους κλασσικους σκληρους τροχους... που συνηθως-παντα οι τροχοι χαλανε... που πεφτουν σε λαγκουβες κτλ...

ειναι ειδικα κατασκευασμενο και κανει για δαση.... για χιονια, για λαγκουβες, χωματοδρομους! εχει κινηση στους 4 τροχους αλλα και στους 2 τροχους...!!!

τελικα το πηρα γκριζο με φουξια... αλλα και μετα αν κανω με το καλο...πρωτα ο Θεος, αλλαζω μονο το υφασμα και το κανω γκριζο(που το εχω) με τιρκουαζ!

εχει και .... σαν το βραχιολι και το περνας στον καρπο σου, για να μην κυλησει σε κατηφορα!...

το πορτ-μπεμπε ειναι πολυ πιο μεγαλο απο τα υπολοιπα!

ολοι οσοι το εχουν το χρησιμοποιουν και στο 2ο και 3ο παιδι,ενω με τα υπολοιπα καροτσια, συνηθως-οχι παντα- καθε παιδι και καροτσι...

βεβαια υπαρχει ενα... θεμα με την τιμη του... αλλα μιας και ειμαι απο κυπρο, στην κυπρο γενικα ολα τα παιδικα ειναι πολυ πιο φθηνα απο ελλαδα, οποτε εδω περα δεν ειναι τοοοοσο ακριβο οσο στην ελλαδα... βεβαια δεν παυει να ειναι πιο ακριβο απο τα υπολοιπα!

μπορεις να διαλεξεις διαφορετικο χρωμα βασης και διαφορετικο απο πανω.... και συνολο βγαινουν 50 διαφορετικοι συνδυασμοι!

δεν το χρησιμοποιησα ακομη.... αλλα το συστηνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to loola το εχει ο αδερφος μου..πολυ βολικο κλεινει μπαστουνι και απο οτι ξερω τους βολευει πολυ.

πιανει λιγο χωρο στο πορτ μπαγαζ και κλεινει με ενα χερι(το ειχα δει στην παρουσιαση στο μαγαζι)

δεν ξερω τι διαφορα εχει με το loola up ομως..νομιζω κατι πολλυυυυυ μικρο ειναι αλλα δεν ξερω τι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς έχουμε το loola up.Πολύ ευχαριστημένοι είμαστε.Δεν πιάνει πολύ χώρο στο πορτ μπαγκαζ,πολύ καλό σκελετό,έχει και τις αναρτήσεις και το μωρό δεν καταλαβαίνει ΤΙΠΟΤΑ!!!!Το συνιστώ.Ίσως δυσκολευτείς στην αρχή γιατί είναι λίγο βαρύ.Τσιμπάει βέβαια η τιμή...Το πήραμε πέρυσι τον Απρίλιο 375 euros.Με κλειστά μάτια πάρτο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Haroullini μου, σε ευχαριστώ πολύ για την πληρέστατη περιγραφή σου! Είμαστε σχεδόν στο 80% για την αγορά του και ίσως είναι και αυτός ο συνδιασμός γιατί καιεμείς κοράκλα περιμένουμε. ;)

Φιλιά :kiss: πολλά και σε ευχαριστώ και πάλι πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...