Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδικά καρότσια


Recommended Posts

Άρχισα να κοιτάω για παιδικά καρότσια και ελπίζω μέχρι τον Φεβρουάριο που θα έρθει στον κόσμο η μικρή μου,να έχω καταλήξει στο καλύτερο.

Θα ήθελα την βοήθεια και την εμπειρία σας για τα παρακάτω.

Το πρώτο που σκέφτομαι είναι το Quinny Buzz(http://www.juniornet.gr/image.php?objec ... ndow=popup)

και το δεύτερο είναι Silver Cross 3D Pram System (http://www.pushchairs247.co.uk/images/s ... tachio.gif).

Παρολαυτά,αν έχετε να μου προτείνετε και κάποια άλλη μάρκα,όλες οι εμπειρίες και οι γνώμες δεκτές.

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalispera!!loipon..kai go kapou ekei gennaw..to exoume psaxei polu to thema karotsiou..!!exo kanei apeira seminaria kai kouventes me maia..kai katalixame sta maklaren.einai polu kala...!vasika prosexe na einai elafru..diladi na mporeis na to pas moni su mia volta...i an tuxei na anevainei eukola sta mesa metaforas,episis,tsekare na kleinei..na mpainei eukola sto amaxi.oloi oi gnostoi mu maclaren exoun..kai einai apisteuta kai tromera antoxis..des to!!!!

an xreiasteis site pes mu na to koitaxo na sto doso!!

filakia polla!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Manm εγώ δεν έχω κάνει τόσο εκτενή έρευνα και αν λάβω υπ'όψιν μου τα στοιχεία που μου έδωσες κρίνω λάθος ένα σωστό καρότσι :blush:

Σε ευχαριστώ πολύ!Σίγουρα για να σου σύστησε η μαία την Maclaren κάτι παραπάνω θα ξέρει.Θα το κοιτάξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιταξε να ειναι ελαφρυ για να σε βολευει και στο υψος (δλδ να μην σκυβεις πολυ για να ακουμπησεις το μικρο σου),σταθερο,κ να χωραει στο αμαξι.

Mclaren εχω παρει για τον γιο μου,ολα καλα αλλα επειδη το εχω απο οταν γενηθηκε τον πρωτο καιρο δεν με βολευε.Θα προτιμουσα καποιο καροτσι οπου θα μπορουσα να βλεπω το μωρο μου.Αυτη την εμπειρια εχω.Ανθεκτικο ειναι (αν κ τελευταια ..τριζει :P ).Εξαρταται κ τι χρηση θα κανεις,εμεις το χουμε "λιωσει".

Φλεβαρη γεναω και γω :)

υγ και να τηρει τις προδιαγραφες της ΕΕ (κοιτα το υφασμα απο τι υλικο ειναι,ποσο ευκολα καθαριζεται),σκελετο απο αλουμινιο εχουν τα περισσοτερα (γι αυτο ειναι και ελαφρια)

και τελος να μην σε "γδυσουν" για ενα καροτσι! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου just mummy!!! κι εγω το Quinny Buzz θα παρω! το 3τροχο! εχει πααααρα πολλα θετικα σε συγκριση με ολα τα υπολοιπα καροτσια! κοιταξε στο φορουμ, και θα βρεις παλαιοτερα ποστ με τιτλο Quinny Buzz καροτσι...οτι θες για το συγκεκριμενο μου λες, γιατι το εψαξα πολυ!

εγω 30 μαρτιου θα γεννησω με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανααμεσα στα δυο διαλεγω το buzz σιγουρα! νομιζω ειναι ελαφρυ...ψαξε εχει ολοκληρο θεμα απο κοριτσια που αγορασανε..ειναι στο φορουμ.

το αλλο μου φαινεται κλασσικο..

το buzz και εγω το γλυκοκοιτουσα αλλα τελικα πηραμε το 3ροδο της bebeconfort

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να το στην πρωτη μα βολτα!

ειναι πολυ νετο και γι ατο μωρο και για εμας και ειναι γενικα τελειο και σκυλι!

αν θες οτι θες ρωτα!

παντως οτι και να παρεις εννοειται απο το ιντερνετ γιατι συμφερει κατα παααρα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω το peg perego tri fix

καροτσι - πορτ μπεμπε - καθησμα αυτοκινητου και τσαντα.

Ειμαι πααααααρα πολυ ευχαριστημενη. Εχει και ποδοσακο και

ναυλον βροχης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

να το στην πρωτη μα βολτα!

ειναι πολυ νετο και γι ατο μωρο και για εμας και ειναι γενικα τελειο και σκυλι!

αν θες οτι θες ρωτα!

παντως οτι και να παρεις εννοειται απο το ιντερνετ γιατι συμφερει κατα παααρα πολυ! Walk.jpg

VENI ποιο μοντελο ειναι αυτο?ειδα τα bebeconfort αλλα δεν μου δειξαν κατι τετοιο,και μ αρεσει πολυ!οι ροδες βγαινουν?

τσουχτερο οταν λεμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το δικο μου ειναι το high trek.

οι ροδες βγαινουν..το επανω μερος (καθισμα)ξεκουμπωνει και γυρναει προς την μαμα ή προς τον δρομο, εχει αναρτησεις, φρενο χειροφρενο μεγαλες φουσκωτες ροδες που το κανουνε πολυ ευκολο στην οδηγηση του, ανεβαινει τα πιο χαζα πεζοδρομια και δεν καταλαβαινεις τιποτα!

ειναι πολυ ανετο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. εχει 330ε και εχει να συνδιασεις πορτ μπεμπε και καρεκλακι αυτοκινητου 0-13.εχει εξτρα ποδοσακο, ομπρελα, κουνουπιερα και εχει μαζι του καλυμα βροχης.

το μονο μειον κατ'εμε ειναι πως ειναι λιγο μεγαλο και στο πορτ μπαγαζ το δικο μας π.χ.(peugeot307)

ειναι λιγο οριακο..αλλα εμεις κυκλοφορουμε πολυ με τα ποδια οποτε δεν μας πολυπειραζει αυτο!

σε ενα αλλο σατι μια κοπελα το πουλαει ολο το σετ ολοκαινουργιο μονο 350ε νομιζω...αν θες να σου πω...

οτι θες αλλο ρωτα..σαν καροτσι παντως δεν ειναι ακριβο 330ε ειναι μια χαρα πιστευω!

παντως και πορτ μπεμπε να μην παρεις ειναι απο νεογεννητο το ειχε δει η παιδιατρος μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλες σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ!

Μου αρέσουν και εμένα τα λίγο πιο περίεργα καρότσια και επειδή μέχρι τώρα έχω ψάξει μόνο στο internet αγνοούσα την ύπαρξη του Stokke που ανέφερε η φίλη Savropinguinos.Έψαξα τώρα,το είδα και μου άρεσε πολύ :woohoo: Θα το βάλω στα υπ'όψιν και αυτό.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο...Μέχρι πότε θα μπορέσουμε να χρησιμοποιήσουμε το καρότσι;

Πρόβλημα με τον χώρο στο port bagaz δεν νομίζω να έχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

το δικο μου ειναι το high trek.

οι ροδες βγαινουν..το επανω μερος (καθισμα)ξεκουμπωνει και γυρναει προς την μαμα ή προς τον δρομο, εχει αναρτησεις, φρενο χειροφρενο μεγαλες φουσκωτες ροδες που το κανουνε πολυ ευκολο στην οδηγηση του, ανεβαινει τα πιο χαζα πεζοδρομια και δεν καταλαβαινεις τιποτα!

ειναι πολυ ανετο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη. εχει 330ε και εχει να συνδιασεις πορτ μπεμπε και καρεκλακι αυτοκινητου 0-13.εχει εξτρα ποδοσακο, ομπρελα, κουνουπιερα και εχει μαζι του καλυμα βροχης.

το μονο μειον κατ'εμε ειναι πως ειναι λιγο μεγαλο και στο πορτ μπαγαζ το δικο μας π.χ.(peugeot307)

ειναι λιγο οριακο..αλλα εμεις κυκλοφορουμε πολυ με τα ποδια οποτε δεν μας πολυπειραζει αυτο!

σε ενα αλλο σατι μια κοπελα το πουλαει ολο το σετ ολοκαινουργιο μονο 350ε νομιζω...αν θες να σου πω...

οτι θες αλλο ρωτα..σαν καροτσι παντως δεν ειναι ακριβο 330ε ειναι μια χαρα πιστευω!

παντως και πορτ μπεμπε να μην παρεις ειναι απο νεογεννητο το ειχε δει η παιδιατρος μας.

Bένη παρότι είμαι άσχετη απο καρότσια,μου ακούγεται πολύ καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναλογα το μωρο...μερικα δεν το θελουνε καθολου μολις αρχιζουν και καταλαβαινουν αλλα ευτυχως τα πιο πολλα το ευχαριστιουνται!

εμενα μου λεγανε "μην παρεις καλο καροτσι, αχρηστ θα μεινει, πως θα το βαζεις βγαζεις μεσα στο αμαξι" κτλ. κτλ.

ο καθενας με τις εμπειριες του.

σε εμενα αποδειχθηκε απο τα πιο χρησιμα!!! :laugh:

γιαυτο και εσυ κοιτα τον τροπο ζωης σου..τι κανετε στην καθημερινοτητα...πως κυκλοφορειτε...τι χωρο εχετε...τι χωρο στο σπιτι για αποθηκευση, τι θα σου αρεσε να εχεις και αποφασισε.

επισης ωραιο ειναι της peg perego το skate

αυτο

http://www.amazon.com/gp/product/B00198A2DM

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

γιαυτο και εσυ κοιτα τον τροπο ζωης σου..τι κανετε στην καθημερινοτητα...πως κυκλοφορειτε...τι χωρο εχετε...τι χωρο στο σπιτι για αποθηκευση, τι θα σου αρεσε να εχεις και αποφασισε.

συμφωνω απολυτα! η επιλογη καροτσιου ειναι σιγουρα και θεμα γουστου/στυλ της καθεμιας αλλα και ταυτοχρονα θεμα οικονομικου της καθεμιας μας!

οποτε στην τελικη ... η καθεμια επιλεγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropiguine και γω 2 εχω!!! Το πρωτο που πηρα ηταν ενα της chicco for me και μπορω να πω οτι με βολεψε πολυ αλλα επειδη το δεινοσαυρακι μου ητανε μεγαλοσωμο πηρα με το Loola της bebeconfort και ειναι πολυ φαρδυ αλλα δε με βολεψε τοσο γιατι ακριβως επειδη ειναι φαρδυ σε καφετεριες και σε στενα περασματα δεν χωρουσα. Τελικα εδωσα το καινουργιο στην πεθερα και πηρα πισω το chicco και δεν το ξαναλλαζω με τιποτα. Πρεπει να διαλεξεις καροτσι αναλογα με την περιοχη που μενεις και αν μπορεις να χωρας ευκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, το καρότσι είναι σημαντική αγορά. Έχεις αυτοκίνητο; Θα μετακινείσαι με αυτοκίνητο ή με τα πόδια;

Πρεπει να εχει καλές αναρτήσεις και να ειναι ευκολο στον δρομο. Εφοσον γεννας χειμωνα και θα κυκλοφορεις με το καροτσι, θα παρεις και το πορτ μπεμπε, που πρεπει να ειναι βαθυ για να μη πιανει κρυο το μωρο. Εγω εχω το Quinny Speedi SX και ειναι πολύ ανετο στο δρομο. Ειναι ομως βαρυ και πιανει ολο τον χωρο στο πορτ μπαγκαζ. Γι αυτο και εχω και ενα buggy για το αυτοκινητο.

Καροτσι - πορτ μπεμπε - maxi cosi 550€ πριν απο 4 χρονια.

Εγω ομως κυκλοφορω συνεχεια με το καροτσι και μπορω να πω ότι ειναι πιο φαρδυ και ανετο για το μωρο, παει με το ενα χερι, εχει φουσκωτες ροδες που βγαινουν, αλλα εχει μικρο διχτυ απο κατω για τα ψωνια. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη. Τον χειμωνα που γεννησα, ειχα το πορτ μπεμπε και εβγαινα με το μωρο εξω (2 εβδομαδων) στους -5C. Ειχα παρει και μια προβεια-ποδοσακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

1000 euro ama to pareis k to port bebe to stokke,tis venis einai polu oraio karotsi to exo dei

καλα κοριτσια εγω χιλιαρικακι δεν δινω λεμε! :laugh: βλεπω τωρα τον γιο μου,δεν θελει καροτσι,απ την ωρα που περπατησε δεν πολυθελει.

Τι θα τα κανεις sav. μου 2 καροτσια?κ θες κ τριτο?! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bebadomama έχεις δίκιο στο οικονομικό.Οι τίμες απ'όσο έχω δει είναι τσουχτερούτσικες.Αλλά εγώ σκέπτομαι πως επειδή κατά 90% δεν θα κάνω άλλο παιδάκι ίσως αξίζει να τα δώσω για το μονάκριβο μου και να πάρω ό,τι μου αρέσει.Δεν ξέρω.Η μητέρα μου μού λέει πως το σκέπτομαι λάθος αλλά εγώ... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ennousa oti den me kaluptoun ,den ekana kali epilogi,ennoeitai pos den tha agoraso k trito,o antras mou leei pos oti k na paro tha to varetho k tha thelo allo,poso kala me kserei xaxaxaxaxa ,to ena einai to trio for me tis chicco alla me duskolevei gt exo ti mesi mou k den mporo na to sikono ,edo pou meno ta pezodromia einai athlia k kano to magkaiver,to allo einai tis Britax ,ekeino einai oraio mas exei volepsei pio polu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...