Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΤΟΡΘΩΜΑΤΑ ΜΩΡΩΝ 7-12 ΜΗΝΩΝ


Recommended Posts

ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΚΟΛΠΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΠΟΝΗΡΟΥΛΑ??????/

ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ ΕΙΔΕΣ ΜΩΡΕ???ΤΑ ΣΚΑΤΟΥΛΙΑ ΤΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΑ ΕΙΝΑΙ

ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 131
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ena megalo katorthoma tou mikrou mou einai : otan kanei kaka na mporei na ta kanei me teteia piesh pou na anebenoun 8 stis 10 mexri ton auxena!!!!!!kamia ma kamia pana den mporei na ta sigratisei :laugh: :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χεχε. Το χουχουλινακι μου καθησε στους 7,5 μηνες :blink:

οταν τον λεω "μα τη μαμα" ερχεται και με φιλαει στο στομα

λεει μαμα μπαμπα παπα(παπου) γκιαγκια (γιαγια) ολη μερα εδω και 2 μηνες. :woohoo:

μολις με βλεπει να γδυνομαι και να βλεπει το β..ζι κανει σαν να του δωσανε εκσταση και ορμαει απ'οπου και αν ειναι. Τελαυταια μου σηκωνει και τις μπλουζες.Ρεζιλι εχω γινει :blush:

Προσπαθει να μπουσουλισει και προς το παρον σερνεται σαν την καμπια σε ολο το σπιτι.

Στεκεται ορθιος απο τους 8 μηνες και γυρνοβολαει μεσα στο παρκο του.

κανει βηματακια εδω και 15 μερες οταν τον κραταω.

οτι κραταει μου το δινει στο στομα να το φαω

κανει γεια σου, παλαμακια, κουπεπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη για την Νασα ο γίος σου κατευθείαν :laugh:

Έχω την εντύπωση ότι του αρέσει το φαγητό και δεν σε δυσκολεύει καθόλου.

Εμένα έβγαλε και δεύτερο δοντάκι και τα ακονίζει και τα δύο στα μεμέ :angry: Τί να την κάνω? Όταν πεινάει βέβαια δεν με δαγκώνει αλλά μόλις χορτάσει με δαγκώνει και γελάει. Επίσης με δαγκώνει και όταν νυστάζει. :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re su trelathika prin ligo.

pernw na faw kati kai me kitazei mes ta matia kseligomenos !!! ton rwtaw thes na sou dosw na fas ? kai mou apantaei kitazontas m entona NAI kolaw egw kai skeytome den einai dinaton :blink: pernane 3-4 lepta kai me koitazei mesa sto stoma ti etroga kai ton ksanarotaw thes na sou dosw na fas ? kai mou ksana apantaei amesos NAI .kokalo egw .

tou edosa kai xarike kai to efage amesos .

tora kathome kai kseftome poses fores ton rotaw kati h pame na kanoume kati kai lei NAI .

h alithia einai oti aythn thn leksh thn lew poles fores thn hmera kai mporei na to exei sindiasei me oti tou aresei .

ti na pw eimai akoma kokalo :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινού τσακαλάκι η κορούλα!!! :cheer:

Στέκεται τόσο;;;Έτοιμη για φευγιό!!! :)

Πολλά δόντια...Μάλλον το γουρονόπουλο θα μας το φάτε νωρίτερα!!! :laugh:

Παπάκι εσείς πάλι βηματάκια;;; :) Θέλω και εγώ...

Και φιλότιμο παιδάκι, της προσφοράς...!!! :laugh:

Νατασούλα και άλλο ξεπρόβαλλε και αντιλήφθηκε τη χρήση;;; :lol:

Κουνελάκι τώρα...! :cheer:

Αφροδίτη τί καταδεκτικό παιδάκι!!! :lol:

Τα παιδιά μιμούνται και συνδυάζουν κινήσεις με ήχο!!! :)

Μπράβο...! :cheer:

Εμείς φίλες μου λέμε γεια και μαζί το χέρι αλλά σε άσχετες στιγμές! :lol:

Η Άλεξ που και που αντιλαμβάνεται το ''κακό''...Με κοιτάει λοξά... :lol:

Λέω ΄'ντουκ' και σκύβει αργά και με κοπανάει κεφαλιά! :lol:

Επίσης κουκου-τζα με την κουβέρτα... :)

Όλο χώνει τα δάκτυλα στη μύτη μου... :silly:

Μπουσουλάει ανάποδα... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

koritsia pite mou sas parakalw .

einai dinaton sxedon 10 mhnwn mwraki na to rwtaw an thelei na faei kai na mou leei NAI !!!!

kai den to ekane mia fora alla opote thelei na faei kati ??!!!!

ΑΦΡΟΔΙΤΟΎΛΑ απο 9 μηνων μου έλεγε γάλα...και μαμ!!!και το ναι το λεει απο τοτε με την λέξη νιε.....κιομως ειναι δυνατον

Και που να δεις τωρα τι λεει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Η Άλεξ που και που αντιλαμβάνεται το ''κακό''...Με κοιτάει λοξά... :lol:

Λέω ΄'ντουκ' και σκύβει αργά και με κοπανάει κεφαλιά! :lol:

Επίσης κουκου-τζα με την κουβέρτα... :)

Όλο χώνει τα δάκτυλα στη μύτη μου... :silly:

Xα χα Αυτα τα κανουμε και μεις συν το οτι κανουμε και μουτρα λεγοντας "τε τε τε" και ζαρωνοντας το προσωπο !!! :P:P:P

Το καλυτερο.....

Και επισημα πλεον η μπεμπα εδω και 3 μερες στεκεται μονη της χωρις να κρατιεται απο πουθενα!!! :silly: :silly: :silly:

Αρχιζει το κυνηγητο μηπως?????

Απο δοντια ομως....Νέκρα.....Ορκισμενη φαφουτα η Ειρηνη. :huh::huh:

Επισης κατι αλλο που θυμηθηκα...

Τον Αυγουστο οταν εκλεισε τους 6 μηνες εμαθε τα παλαμακια.Ετσι λοιπον ενα βραδυ ενω ειμασταν στο καμπινγκ ξυπναει (περιπου στις 5) για να φαει και προσπαθωντας να με δελεασει αρχιζει να χτυπαει παλαμακια!!!

Εβαλε τα δυνατα της η καλη μου για να της κανω το χατιρι! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lovie έγραψε:

katrina έγραψε:

[/quote:2d3rp7u1]

Xα χα Αυτα τα κανουμε και μεις συν το οτι κανουμε και μουτρα λεγοντας "τε τε τε" και ζαρωνοντας το προσωπο !!! :P:P:P

Το καλυτερο.....

Και επισημα πλεον η μπεμπα εδω και 3 μερες στεκεται μονη της χωρις να κρατιεται απο πουθενα!!! :silly: :silly: :silly:

Αρχιζει το κυνηγητο μηπως?????

Απο δοντια ομως....Νέκρα.....Ορκισμενη φαφουτα η Ειρηνη. :huh::huh:

Φευγιό η Ειρήνη!!!! :cheer:

Νωρίς-νωρίς!!!!! :cheer:

Εμείς ακόμη από τον καναπέ!

Προχθές η Άλεξ παλαμάκια στον ύπνο της και γελούσε!!!!

Χαζέψαμε...

Μάλλον θα πάρει φόρα με τα δόντια και έπειτα ποιος σας πιάνει!

Η Άλεξ φωνάζει γα-γα-γα μόλις βλέπει μπουκάλι!!! :lol:

Η Ειρήνη ποιο τσαούσα...ποιο σκερτσόζα... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:):) ο μιχαηλ αγγελος 7.5 μηνων εδω και 1 μηνα στεκεται ορθιος και κανει πια βηματα .εχει σχεδον 2 δοντακια και ειναι αδυνατον να του αλλαξεις πανα καθως απο οποιαδηποτε ξαπλωτη θεση σηκωνεται με μαεστρια χορευτη καθεται και φευγει μονο μασουλωντας τα μωρομαντηλα τον καταφερνεις.εχει αντικαταστησει πληρως τα γευματα και δεν του ξεφευγει κουταλια το καλυτερο του ειναι να ξεσκισει τα βιβλια και τα χαρτια των αδελφων του.συνεχιζει να ξυπναει πολλες φορες το βραδυ και μεσα στα μαυρα σκοταδια σηκωνεται ορθιος και κλαιει απαρηγορητα περιμενωντας το αγαπημενο του μεμε....αποτελει το αγαπημενο αρκουδακι για τα αδελφια του που του κανουν μεγαλα καψονια αχ το πουλακι μου το σωζει απο τα νυχια τους παντα η μανουλα... :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινού πονηρό θηλυκό η μικρή σου :kiss:

Papaki70 έρωτα με τα μεμέ? :woohoo:

Katrina δίνει και κεφαλιές η Άλεξ? Και τα παλαμάκια στον ύπνο όλα τυα λεφτά φαντάζομαι B)

Νάτάσα στέκεται και όρθια η Ειρήνη? Καλά κηνυγητά :P

Δοντάκια αν θέλετε σας δανείζουμε τα δικά μας :silly: :silly: :silly:

glayki και βηματάκια ο Μιχαήλ Άγγελος? Καλά κηνυγητά και σε σας :)

Εμείς αρχίσαμε να μπουσουλάμε και να επιτέλους καθόμαστε στο ποπό μας για μερικά λεπτά χωρίς να πέφτουμε :silly: (το είχα πολύ άγχος γιατί κοντεύει 8 μηνών).

Φιλιά σε όλα τα μωρουλίνια :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoula έγραψε:

Εμείς αρχίσαμε να μπουσουλάμε και να επιτέλους καθόμαστε στο ποπό μας για μερικά λεπτά χωρίς να πέφτουμε :silly: (το είχα πολύ άγχος γιατί κοντεύει 8 μηνών).

μην έχεις άγχος για τέτοια πράγματα .τι να πω και εγώ που όλα τα μωράκια σας γύριζαν από τριών μηνών και ο δικός μου γύρισε από μπρούμυτα ανάσκελα 8 μηνών !!!

καθόταν μόνος του πάντως από 6 μηνών !!όλα ανάποδα τα κάνει :laugh:

τώρα πήρε φόρα και θέλει να τα κάνει όλα μαζί .

θέλει να κρατιέται όρθιος από όπου βρει ,προσπαθεί να πιαστεί για να σηκωθεί αλλά καταφέρνει μόνο να σηκωθεί και να κάτσει στα γόνατα :laugh:

θέλει να μπουσουλίσει αλλά σέρνετε σαν σκουληκάκι και γλύφει το χαλί και το πάτωμα :laugh:

κάνουμε βήματα και με την περπατουρα μόνος του κάνει μόνο πίσω και πλάγια (το εμπρός δεν το ανακάλυψε ακόμα :laugh: )

κάθετε και κουνάει κολαρακι και ποδαράκια και σέρνετε με τον κολο :laugh: χθεσ καθάριζα το μπαλκόνι και όλο ερχόταν προς το μέρος μου έτσι :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ας γραψω και εγω για το θηριο μου...Ειναι 7 μηνων

Εβγαλε τα 2 κατω δοντακια στους 6 μηνες και 1 πανω στους 7 μηνες.

Καθεται μονος του αλλα τον προσεχω γιατι κανει ταρζανιες.

Τρωει ολα τα γευματα...αν και δεν ειχα ανχος γιατι ειναι θρεφταρι.

Του λεω που ειναι το φως και κοιταει ψηλα, το τικ τακ και κοιταει το ρολοι,ο μπαμπας και κοιταει τον μπαμπα.

Λεει τατα, μπα, και νταντα οταν με κοιταει...μαλλον δεν εχει καταλαβει οτι ειμαι η μαμα του.Λεει και κατι αλλα ακαταλαβιστικα οταν μιλαει στα παιχνιδια του...

Στηριζεται ορθιος για λιγο.Και αλονιζει ολο το σπιτι με την στρατα..ανοιγει ντουλαπια και αρπαζει οτι βρεθει στο διαβα του.

Και φυσικα δινουμε μαχη για να αλλαξουμε πανα και γινομαστε εξαλλοι οταν βαζουμε μπουφαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι αλήθεια ότι το κάθε παιδί έχει τους δικούς του ρυθμούς ανάπτυξης.

Απλά είχα αγχωθεί γιατί τον προηγούμενο μήνα που πήγαμε στην παιδίατρο και της είπα ότι δεν κάθεται ακόμα μου λέει μέχρι τους 9 μήνες θα καθήσει μην αγχώνεσαι αλλά όσο περνούσε ο καιρός και δεν έβλεπα καμιά διαφορά άρχισα να αγχώνομαι. Τελικά τα έκανε όλα μαζί. 'Εβγαλε τα δόντια μπουσούλησε και κάθησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα πολυ ωραιο θεμα αυτο

ο γιαννακησ μου ειναι 11 μηνων πια στους 5,5 μηνεσ περιπου εβγαλε τα πρωτα 2 δοντακια και μπορουσε να κατσει

τωρα πια εχουμε 8 δοντακια συκονεται πολυ ανετα και οταν τον κραταμε απο τα χερακια περπαταει γρηγηρααααααααααααα στεκεται γι ακαποια λεπτακια μονος του τρωει αγγουρι καροτο αχλαδι μηλαρακι και μπανανουλα μονος του με τα φαγητακια δεν εχουμε προβλημα ειναι πολυ βολικος σε ολα

λεει μαμμμμμμμα μπα μπα μπαμπα αναβει και σνηνει το φως πολυ τρελα με τους διακοπτες καταλαβαινει που ειναι το φως το κοιταει οταν του το λεμε και οταν εχουμε ανοιχτο το ραδιοφωνο και ειναι καθιστος χορευει εχει πολυ γελιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

κανει πολλα ναζακια και μας τρελλενειιιιιιιιιιιιιιιιιι δεν τον χορταινουμε μας κλεινει τα ματακια στελνει φιλακια χαιρεταει και μερικες φορες εχει πει κακα και μετα καταλαβαινετε βρομησε ο τοποσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ να πω και εγώ τα καινούργια κατορθώματα .

πιάνετε μέσα στο πάρκο και περπατάει γύρο γύρο !!!

σηκώνετε από ανάσκελα καθιστός

τρόμε την μπανάνα κομμάτι κομμάτι και όχι αλεσμένη

προσπαθεί να μπουσουλίσει και τα καταφέρνει με τα χέρια τα πόδια ακόμα δεν ...

σηκώνετε μόνος του όταν πιάνετε τις περισσότερες φορεσ

κάνουμε μακια με ανοικτό στόμα λες και κάνει επίθεση κανένα βαμπίρ :laugh: :laugh: ενίοτε με κλειστό με την γλώσσα έξω :laugh: :laugh:

όταν τον κρατάω περπατάει !!!!

τις τελευταίες εβδομάδες εχει κάνει άλματα στην κίνηση του !!!!τον αφήνω σε ένα σημείο και τον βρίσκω πάντα εκεί που δεν πρέπει σε χρόνο dt!!!.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια κ απο μενα, καταρχην θελω να πω σε μερικες μανουλες να μην αγχωνονται αν το μωράκι τους δεν κανει κατι που μπορει να κανουν τα περισσοτερα μωρακια. Τα παιδακια θελουν τον χρονο τους κ την ελευθερία τους βασικά να κάνουν οτι και οποτε θελουν αυτα τα πραγματακια που μας τρελαινουν..

Ο δικος μου εβγαλε 6 δοντια μεσα σε ενα 15νθημερο οταν ειχε κλεισει ηδη τους 9 μηνες (θηλασα 6 μηνες), ειχε αρκετη γκρινια με τα δοντια και εχουμε ακομη μελλον μπροστα μας..

Τωρα πια που κλεισαμε τους 11 μηνες το γαλα του το πινει μονος του, κραταει δηλαδη μονος του το μπιμπερο και πινει. Του δινω και καμια μπανανα στο χερι οταν τον εχω στην στρατα, (δεν του δινω μηλα και τετοια να φαει μονος του γιατι δαγκωνει μεγάλες μπουκιες και το μηλο ειναι σκληρο.. μη τρεχουμε..)

Ενταξει συκωνεται, χορευει, στελνει φιλάκια κ με το χερι και χωρίς, του δινω την βουρτσα και χτενιζεται, αλλα περισσότερο τρελαινομαι οταν με μαλώνει.. χαχα!

Εχουμε γάτα και συνηθως την κυνηγάει και δεν την αφηνει να ησυχάσει την καυμένη οποτε οταν την πλησιάζει του λέω Εεεεε! Εκεινος χτυπάει με το χερι του την στρατα και μου λεει δυνατά Αντε ντε!! Και στριβει απότομα και φευγει..χαχα!

Λεει και μπαμπα μαμα τζα ε και αυτααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω κ εγω τα δικα μας!!!

Σηκωνεται πλεον εντελως μονος του! Σκαρφαλωνει οπου βρει! Μεσα στο παρκο εχει αρχισει να πιανεται και να περπαταει λιγο γυρω γυρω!

Η αγαπημενη του ασχολια ειναι πλεον να τον κραταω απο τα χερακια και να κοβουμε βολτες μεσα σε ολο το σπιτι! Ειναι τελειο αν κ πολυ κουραστικο...

Τρελαινεται οταν τον ανεβαζει ο μπαμπας του στους ωμους του!

Δοντια δεν εχουμε κανενα ακομα..

Λεει μαμ οταν πειναει και μαμα!! Ειναι οι μονες λεξεις που λεει συνειδητα!

Για μπουσουλημα ακομα δεν εχει δωσει κανενα σημειο, το μονο που κανει ειναι να σερνεται προς τα πισω! Αναποδο παιδι, μα σε ολα τον πατερα του εμοιασε??? :Ρ

Επισης οταν ακουει το τραγουδι με το παριζακι του Υφαντη τρελαινεται στο χορο!

Καλα παντως κοριτσια αποτι βλεπω, πολλα ειναι τα παιδακια που κανουν πραγματα νωριτερα απο οτι υποτιθεται πως τα κανουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό το πράγμα με το παριζακι ήμαρτον όλα πια!!!!!

σήμερα έβλεπε τον αρσενικό Ντόρα στο star και γελούσε!!!!

τόσο πια του άρεσε!!!

αυτό με το μάλωμα πια ......αφήστε αν του πω "όχι δεν το βάζουμε αυτό στο στόμα" την επόμενη στιγμή θα με μαλώσει θα γρυλίσει και θα το πετάξει τσατισμένος !!!και αν δεν φύγει γρήγορα από κοντά του θα το σπρώχνει ώσπου να εξαφανιστεί :laugh:

αγαπημένα του αντικείμενα ...τηλεκοντρόλ ,ασύρματο τηλέφωνο και κλειδιά

α και στην στράτα κάνουμε μόνο όπισθεν και όχι μπροστά :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ ωραίο θεμα!!!το έχω δει εδω και πολύ καιρό αλλά δεν εχω βρεί αρκετό χρόνο να γράψω :(:(

Λοιπόν...ο δικός μου δεν εχει βγάλει ακόμα κανένα δόντι..κάθεται απο 6 μηνών και παιζει με τα παιχνίδια του..μπουσουλάει μόνο με την όπισθεν..του αρέσει να τον κρατάω όρθιο και να τον πηγαίνω βόλτα..στέκεται όρθιος εφόσον κρατιέται απο κάπου..άλλα όχι για πολυ..μπαμπαλίζει συνέχεια..όπως μπα-μπα-μπα-,ατό,άντε..κ.τ.λ.οταν του αλλαζω πάνα και τον ντύνω λέω ΑΜΑΝ!!!δεν καθεται καθόλου γιατι γυρίζει ανασκελα και κανει σαν γιουβαρλάκι..του αρεσει πολύ..το φως!!οταν ειναι ανασκελα κοιτάζει το ταβάνι και κάνει φοβερες χαρές(αυτο το κάνει απο πολύ μωρό-μπορει και 1-2 μηνων).πλατσουρίζει στο μπάνιο..απο φαγητό είναι λίγο ιδιοτροπος..αν και 10 κιλά!! :ohmy::ohmy::ohmy: τι άλλο...αυτά νομίζω..

ααααα επισης ακομα δεν έχουμε μαλλιά :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: μόνο μια τουφίτσα που πετάει :laugh: :laugh: τσάμπα η βούρτσα που είχα πάρει.. :(:(

επίσης του αρεσει τα τραγούδια mazoo and the zoo και ασχολειται συνεχεια με το τηλεκοντρόλ(αλλαζει και κανα καναλι αμα πατησει το κουμπι ή την κλεινει/ανοίγει)το κίνητο μου,την μυγοσκοτώστρα,ζώνες κ.τ.λ....δεν του αρκούν πια μονο τα παιχνίδια του :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθεται στον κωλο της και στεκεται ορθια......συνεχεια.......δηλ οταν περπατισει τι θα κανω οεο?απο πισω της ειμαι ολη την ωρα,στα δυο ειμαι διπλωμενη,ερμη μεσουλα μου τι σου μελε να παθεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...