Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαλί ή μοκέτα για βρεφος;


Recommended Posts

και να σκεφτεις οτι στο εξωτερικο τα βγαζουν τα παπουτσακια τους μεσα στο σπιτι...εμεις παλι αγαπαμε τα μικροβια πολυ φαινεται.. :dry:

ευχαριστω για το καρματακι,ανταποδιδω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς έχουμε χαλί, είχα στρώσει από πάνω κάτι σαν κουβερτούλα που είναι για παιχνίδι αλλά όταν άρχισαν να μπουσουλάνε πήγαιναν παντού έτσι την μάζεψα την κουβερτούλα...δεν μπορείς να περιορίσεις τα παιδιά σε ένα χώρο μόνο, θα πάνε παντού!!! θέλουν να τα εξερευνήσουν όλα, να τα πειράξουν όλα και να τα χαλάσουν όλα!!!!

Εμείς δεν φοράμε παπούτσια στο σπίτι ούτε καν παντόφλες!! αλλά όταν έρχονται επισκέπτες δεν τους λέμε να βγάλουν τα παπούτσια τους...άλλωστε έχουν να ανέβουν 32 σκαλιά μέχρι την πόρτα μας...όλη η σκόνη από τα παπούτσια τους έχει ήδη φύγει!!! μετά θα βάλω την σκούπα!!!

Αν έρθουν παιδάκια στο παιδικό βγάζουν τα παπούτσια.

είχα διαβάσει ότι και το πολύ καθαρό, σχεδόν αποστειρωμένο σπίτι είναι απειλή για το παιδί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia28 έγραψε:

Αποτι ξερω γενικα χαλια μοκετες κτλ επειδη μαζευουν σκονη,ακαραια(ετσι γραφονται;; :huh: )μικροβια κτλ και δε καθαριζονται καλα ειναι καλο να αποφευγονται στα μωρα.. :unsure:

Η μοκετα παντως ειναι το καλυτερο αλλα πρεπει να ειναι πολυ καλης ποιοτητας και μπορεις να την καθαριζεις με ατμοκαθαριστη! ;)

Εγω του πηρα απο το τζαμπο αυτο:

PA160366-9b18f98fdc7347283fa7c1ed62d39c39.JPG

που ειναι απο αφρολεξ(για να μη χτυπαει οταν πεφτει) και το καθαριζω με βετεξ..

αχ Τόνια μου και να φανταστεις οτι ακομα δεν εχω στρωσει την μοκετα και εστιβα το μυαλο μου τι να βαλω στο πάτωμα γιατι εχει αρχισει και γυριζει μπρουμητα και προσπαθει να μπουσουλησει!!! :silly: :silly:

τρεχω να τα πάρω!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις, όλες σας!!! στο παιδικό, είναι ωραίο αυτό με το παζλ, αλλα στο σαλόνι μαλλον θα βαλω 2 χαλιά και απο πανω το παπλωματακι που μου συστήσατε πολλες. :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θυμάμαι το άγχος που είχα πριν αρχίσει το μπουσούλημα το Μαράκι! Ευτυχώς το αλάνι μου με διευκόλυνε! Δεν μπουσούλησε σχεδόν καθόλου! :P Και το λίγο που μπουσούλησε ήταν ντάλα κατακαλόκαιρο, οπότε μια χαρά μπουσουλούσε και σκουντουφλούσε στα πλακάκια! Στο στρωματάκι το μαλακό που της είχα πάρει από το mothercare ούτε το δαχτυλάκι της δεν πάτησε... Μέσα στην αντίδραση είναι το παιδί αυτό! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...