Μετάβαση σε περιεχόμενο

γνωριζεται τα τεστ εγκυμοσυνης της hometest??


ioanna32

Recommended Posts

κοριτσακια καλημερα! σημερα πηγα για β-χοριακη! μακαρι να βγουν και να ειναι πολυ υψηλα!! μολις παρω τα αποτελεσματα θα μπω να σας τα πω!! ευχομαι σε οσες κοπελες προσπαθουν για μωρακι να ειναι τυχερες και να το αποκτησουν πολυ συντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ιωάννα εύχομαι μια τεράστια χοριακή ,περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου ,έχω πάρει και εγώ τα τεστ και ελπίζω να μου φέρουν γούρι όπως και σε εσένα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΗΠΕΡ! ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!! ΜΑΚΑΡΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!! ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΠΙΣΗΣ!! ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΕΙΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioanna32 έγραψε:

16102009003_001.jpg

Στην πιο πάνω εικόνα είναι το χθεσινό τεστ της HomeTest που έκανα !!!

Τι λέτε ? Έχω μπερδευτεί έκανα και ενα clear-blue το πρωι και βγήκε αρνητικό , αλλα είχα πιεί καφέ πριν.

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΝ ΠΙΕΙς ΚΑΦΕ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΣΩΣΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν κανει να πιεις τιποτα γιατι αρεωνεται η ορμονι και το αποτελεσμα δεν βγενει σωστο.αλλοστε το γραφει και μεσα στης πληροφοριες του τεστ.οτι πριν κανεις το τεστ να μην εχεις καταναλωσει πολλα υγρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ.ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΕΙΧΑ ΠΙΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΧΕ ΔΕΙΞΕΙ ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΟ.ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΕΙΧΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ 5η 6η 7η ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΟΥ ΕΝΩ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ.ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΟΔΟ.ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΑΛΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΙΣ 4 ΜΕΡΕΣ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΟ ΑΙΜΑ.ΣΕ 11 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΗΜΕΝΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟΥ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙ 5 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΗΣΤΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΤΖΗΝ ΑΣ ΠΟΥΜΕ.ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΑΣΤΑΤΟ ΠΡΗΖΕΤΑΙ-ΞΕΠΡΗΖΕΤΑΙ.ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΠΩΣ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΕΙΧΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 4-5 ΜΗΝΑ.ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΑΓΧΩΘΗΚΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω δεν ξερω αλλα καλα θα ειναι να μιλησεις με το γιατρο σου.η να κανεις καλυτερα και μια χοριακουλα για να δεις που βαδηζεις! σου ευχομαι το πολυποθητο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τεστ από τα υγρά επηρεάζεται στο να μην δείξει θετικό αν είσαι γιατί αραιώνεται η ορμόνη. εγώ όταν εκαν το 1ο ήταν μεσημέρι πουχα γυρίσει από την δουλειά. Τα αλλα 2 τα έκαν την ίδια μέρα μετά από κανα 2ωρο έχοντας πιει καφέ και νερο. Ηταν θετικά αλλά πάααααρα πολύ αχνά!! Εννοείτε οι οδηγίες είναι σαφής. Τουλάχιστον 2 ώρες πριν γίνει το τεστ να μην έχεις καταναλώσει υγρά. Οτι ΔΕΝ εκανα δηλαδή εγώ... :P

Ιωάννα ευχαριστώ γα τις ευχές σου!! Περιμένουμε το τελικό πια ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ από εσένα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα.εχω δυσαρεστα νεα :( πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης και ειναι αρνητικο 1μοναδα.το καλο ειναι οτι περιοδο δεν εχω.το στηθος μου ειναι τουμπανο και εχω ολα τα συμπτωματα.τελικα δεν ξερω τι να πιστεψω με τα τεστ και ειδικοτερα με το μικροβιολογικο.2 φορες που πηγα μου εδειξε την ιδια μοναδα.την πρωτη φορα πηγα τον σεπτεμβριο και τι 2η τωρα.τελικα δεν ξερω τι γινεται.ειμαι λιγο στεναχωρεμενη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα τα περιμενα αλλα δεν εχουν εμφανιστη ακομα.δεν ξερω αρχιζει να με προβληματιζει ολη αυτη η κατασταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΗΚΑΤΕΡΙΝΑ έγραψε:

Μαρθα 27 ΜΗΠΩΣ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ

ΤΙ ΚΟΣΤΟΣ ΕΙΧΕ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ HOMETEST?[/quote

EΦΗΚΑΤΕΡΙΝΑ το πακέτο που πήρα κόστιζε γύρω στα 11 ευρώ μαζί με τα έξοδα αποστολής κ το παρέλαβα μετά από 4 μέρες.Εύχομαι όλα να πάνε καλά κ περιμένω να μάθω τα νέα σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως είναι νωρίς να δείξει η χοριακή? Καλύτερα μίλα με τον γιατρό σου να πας να σε δει. Δεν ξέρω τι να σου πω...Εμένα η χοριακή την πρώτη φορά ήταν αρνητική, κάπου κοντά στο 4 όμως. Ευχομαι να είναι λάθος η χοριακή και να είσαι εγκυούλα! αν πάλι όχι μην στεναχωριεσαι (πολύ) εύχομαι να είσαι τον επόμενο μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σιδερενια! δεν ξερω αν ειναι νωρις η οχι και στο πρωτο που ειχα μεινει εγκυος αλλα τελικα παλλινδρομισε στο 3 μηνα το τεστ του φαρμακειου εδειξε μετα απο 5 μερες καθυστεριση και η χοριακη που εκανα ηταν μετα απο 12 μερες καθυστερισεις και εδειξε 858μοναδες.τωρα θα περιμενο μερικες μερες και θα ξανακανω χοριακη διαφορετικα θα παω στο γιατρο μου.ξεχασα να πω οτι το τεστ συνεχειζει να διχνει θετικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ!ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΑΡΓΑ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΦΑΝΗΚΕ ΑΚΟΜΗ!ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΑΚΑΤΑΝΟΜΑΣΤΗ ΑΦΑΝΤΗ..!!Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ Π.Χ. ΔΕΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ(ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡ.)ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ(ΜΙΚΡΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ).ΜΗΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΣΟΥ...ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ,ΕΤΣΙ?ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μκ23 σε ευχαριστω και να εισαι καλα!! δεν της χανω τις ελπιδες μου!! θα περιμενω μεχρι και την τελευταια στιγμη.αλλωστε τα συμπτωματα συνεχειζονται και το στηθος μου ειναι τουμπανο,εχω ζαλαδες,και αναγουλες πολλες επισεις.εσυ εχεις παιδακια? εαν οχι σου ευχομαι να αποκτησεις πολυ πολυ συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΡΙΤΣΙ..ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ..ΕΚΑΝΑ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ 2 ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΝ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΕΑ!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΞΙΩΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μκ23 σου ευχομαι να κρατησεις πολυ συντομα και το δικο σου μωρακι στην αγκαλια σου και ολα να πανε κατευχειν!! πανω απο ολα να εχεις πιστη στο θεοουλη και στην παναγιτσα και θα δεις οτι πολυ συντομα θα εχεις και εσυ το σπορακι σου στα χερακια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μακάρι να είσαι. δεν ξέρω κάτι μου λέει ότι είσαι. Μου θυμίζεις λίγο και την δική μου περίπτωση οπότε λέω αφού ήμουν εγώ πρέπει να είσαι και συ!! στο εύχομαι!

mk23 εύχομαι σύντομα να έχεις το δικό σου σποράκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας.η χοροιακη μπορει και απο την πρωτη ημερα καθηστερησης να δειξη αν εισαι και ποσο.αλλα μπορει και να εμηνες κοντα στην περιοδο και να μην ανηχνευση με την πρωτη,παντως καλου κακου περημενε 7 εως 10 ημερες καθηστερησης και θα εισαι σηγουρη.μην ανχωνεσε και χαλαρωσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...