Μετάβαση σε περιεχόμενο

γνωριζεται τα τεστ εγκυμοσυνης της hometest??


ioanna32

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια! γνωριζεται να μου πειτε εαν ειναι αξιοπιστα αυτα τα τεστ εγκυμοσυνης? εκανα ενα εχθες και μου το εδειξε πολυ αχνο θετικο.σημερα δεν εκανα αλλο.μπορει να βγει και λανθασμενο το θετικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακι μου δεν γνωριζω καθολου αυτα τα τεστ...δεν νομιζω ομως να κανουν λαθος....ευχομαι το αποτελεσμα να ειναι σωστο που ετσι ειναι δηλαδη...κανε ενα ακομα και μετα βουρ για χοριακη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου Ιωαννα και εγω εκανα τεστ απο την ιδια εταιρια και στην αρχη βγηκε αχνο θετικο, μετα απο 2 μερες πιο εντονο και η χοριακη εδειξε με 5 μερες καθυστερηση 420 μοναδες. Αρα το αποτελεσμα ηταν εγκυρο, οπως φανταζομαι πως ειναι και το δικο σου. Συγχαρητηρια και ευχομαι να εχουμε ολες μας μια πολυ ομορφη τελειομηνη εγκυμοσυνη. Για σιγουρια κανε και μια χοριακη.... Στις ποσες μερες καθυστερησης το εκανες? Εγω το πρωτο το εκανα στη 2η μερα καθυστερησης και εδειξε αχνο θετικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν γνωριζω αυτη τη μαρκα ομως εγω την επαθα με τα τεστ... εχω σταθεροτατο κυκλο, ειχα 8-10 μερες καθυστερηση, βγηκαν ολα τα τεστ πεντακαθαρα αρνητικα ενω ημουν 4ων βδομαδων εγκυος!!! κανε χοριακη να'σαι σιγουρη!!! μην τα εμπιστευτεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισως να ειναι λιγο νωρις...Βεβαια υπαρχουν εδω μεσα κοριτσια που εκαναν νωρις τεστ και εδειξαν θετικα και ηταν οντως εγκυουλες. Ελπιζω να εισαι και εσυ. Προσπαθησε να κανεις υπομονη μεχρι την ημερα που περιμενεις περιοδο και αν δεν σου ερθει κανε μια χοριακη για να εισαι σιγουρη 100%. Σου ευχομαι να εισαι!!!! Φιλια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μακαρι να εισαστε γουρλουδες και να μου βγει και εμενα ενα μεγαλο +!! σας ευχαριστω πολυ! μολις μαθω τα ευχαριστα νεα θα μπω να σας τα πω.φιλακια πολλα και καλο σας βραδυ!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΙΩΑΝΝΑ!

ΟΥΤΕ Κ ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΕΣΤ..

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟ!

Κ ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΕΣΤ ΟΥΡΩΝ Κ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ Κ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Κ ΒΓΗΚΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ Κ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ Κ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΗ! :huh:

ΧΟΡΙΑΚΗ Κ ΠΑΛΙ ΧΟΡΙΑΚΗ!!!! ;)

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ++++++++++++++++++,ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΤΟΣΟ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΣΧΑΛΙΤΣΑΚΙ έγραψε:

Γλυκια μου Ιωαννα και εγω εκανα τεστ απο την ιδια εταιρια και στην αρχη βγηκε αχνο θετικο, μετα απο 2 μερες πιο εντονο και η χοριακη εδειξε με 5 μερες καθυστερηση 420 μοναδες. Αρα το αποτελεσμα ηταν εγκυρο, οπως φανταζομαι πως ειναι και το δικο σου. Συγχαρητηρια και ευχομαι να εχουμε ολες μας μια πολυ ομορφη τελειομηνη εγκυμοσυνη. Για σιγουρια κανε και μια χοριακη.... Στις ποσες μερες καθυστερησης το εκανες? Εγω το πρωτο το εκανα στη 2η μερα καθυστερησης και εδειξε αχνο θετικο.

Εισαί τρελήηηηηηη?? Γιατί εγω το μαθαίνω τώρα???

:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Τ Ε Λ Ε Ι Α , πωπω μου έφτιαξες τη μέρα.

Με το καλό, όλα θα πάνε πολύ καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα gioulaki! ακομα τιποτα δεν ειναι σιγουρο.δεν θελω να αγχωνομε! μακαρι ομως η παναγιτσα να με βοηθησει και εμενα! θα πρεπει να περιμενω λιγες μερες ακομα.τα συμπτωματα που εχω ειναι πρησμενο στηθος,πονακια χαμηλα στην κοιλιτσα μου,ζαλαδες και λιγες καουρες στο στομαχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioanna32, εγώ τα έχω χρησιμοποιήσει και πιστεύω ότι είναι αξιόπιστα. έδειξαν πολύ νωρίτερα θετικά (5 μέρες πριν την περίοδο) - αλλά παίζει μεγάλο ρόλο ποτε εγινε η σύλληψη. Η κοπέλα που γράφει ότι τα τεστ της βγήκαν αρνητικά ενώ ήταν έγκυος, μάλλον η σύλληψη του σπόρου έγινε αργά στον κύκλο!! επίσης, λένε ότι το θετικό δεν είναι ποτέ λάθος!! και έτσι ξεκινάει, από αχνό και σιγά σιγά σκουραίνει. Άρα θα σου πω κι εγώ συγχαρητήρια!!!! Μάλλον είσαι έγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioanna32 μην αγχώνεσαι κ όλα θα πάνε καλά.Περίπου πριν 1,5 μήνα πήρα το πακετό της hometest με τα 10 τεστ ωορηξίας κ 3 εγκυμοσύνης κ αποδείκτηκαν γουρλίδικα....είμαι ήδη στην 5η εβδομάδα....!!!Αρχικά έκανα 3 φορές τεστ ωορηξίας γιατί λόγω μιας μικρής ανωμαλίας στην διάρκεια της περιόδου φοβόμουν μήπως γίνοταν ΄΄μπέρδεμα΄΄ με τις γόνιμες μέρες κ στην 21η μέρα έκανα τεστ εγκυμοσύνης το οποίο βγήκε αχνό ροζ.Στην 28η μέρα έκανα χοριακή η οποία βγήκε θετική...Ελπίζω τα τεστ να σου είναι γούρικα!!περιμένω ευχάριστα νέα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εισαι εγκυουλα......αντε κανε κι αλλο να δουμε...τι παιζει η ακομη καλυτερα πηγαινε κανε μια χοριακουλα...αντεεεεεεεεεεεεεεεε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πιο πάνω εικόνα είναι το χθεσινό τεστ της HomeTest που έκανα !!!

Τι λέτε ? Έχω μπερδευτεί έκανα και ενα clear-blue το πρωι και βγήκε αρνητικό , αλλα είχα πιεί καφέ πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πιο πάνω εικόνα είναι το χθεσινό τεστ της HomeTest που έκανα !!!

Τι λέτε ? Έχω μπερδευτεί έκανα και ενα clear-blue το πρωι και βγήκε αρνητικό , αλλα είχα πιεί καφέ πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΗΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ 9,99 ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ 3 ΤΕΣΤ ΕΚΓΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ 10 ΟΩΡΗΞΙΑΣ.ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΚΕΤΑ.Η ΣΕΛΙΔΑ ΕΙΝΑΙ.WWW.HOMETEST.GR

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioanna32 έγραψε:

16102009003_001-dabcfad08ebac0f0f8448c270b69f9d2.jpg

Στην πιο πάνω εικόνα είναι το χθεσινό τεστ της HomeTest που έκανα !!!

Τι λέτε ? Έχω μπερδευτεί έκανα και ενα clear-blue το πρωι και βγήκε αρνητικό , αλλα είχα πιεί καφέ πριν.

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ,ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΜ!

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ!! ;)

Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΓΚΥΡΗ! ;)

ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioanna32 έγραψε:

δεν εχω καθυστερηση ακομα.ειμαι στην 22μερα του κυκλου μου.εχω κυκλο 26ημερον.

ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ..

ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ..

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioanna32, τι έγινε τελικά? έχεις κανένα νεότερο? σου στέλνω και τη δικιά μου φωτο, αυτό το τεστ ήταν την ημέρα που θα μου ερχόταν περίοδος. Πρέπει να είσαι, δεν εξηγείται αλλιώς. και η γραμμή σου είναι αρκετά έντονη!!! Πες μας νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν έδειξαν θετικά τότε είσαι έγκυος! Τα δικάμου ήταν ακόμα πιο αχνα από τα δικά σου!! Αυτά τα τεστ έκανα την 23η μέρα σε κύκλο 31 ημρών! Εδειξαν αχνά θετικά! δεν το πιστευα, έλεγα δεν μπορεί, δεν είναι αξιόπιστα. Εκανα 3 το ίδιο αποτέλεσμα. Κάνω χοριακή βγαίνει κάπου στο 4 αρνητική. Και όμως ήμουν έγκυος και όταν η χοριακή και τα τεστ του φαρμαείου έλεγαν αρνητικό, αυτά τα τεστ έλεγαν ΘΕΤΙΚΟ!! Ευχομαι όλα να σου πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ιωαννα. είμαι στην 7η τώρα. Εκανα το τεστ την 23η μέρα και ήταν θετικό. Ιδια μέρα κάνω άλλα 2 της hometest θετικά. 1 του φαρμακείου αρνητικό. Την επόμενη μέρα χοριακή αρνητική! Τα τεστ της hometest συνέχιζαν να δείχνουν θετικό! 2 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο clear blue θετικά!!Η χοριακή εδειξε θετική (131)την ημέρα που περίμενα να αδιαθετήσω. Ημουν 4,5 εβδομάδων. Τα τεστ έδειξαν σχεδόν με την εμφύτευση. Το έμβρυο μου είναι μια βδομάδα μικρότερο σύμφωνα με τον υπέρηχο, οπότε ότι είχε γίνει η εμφύτευση όταν έκανα τα τεστ και ήταν θετικά! Γι' αυτό και η πρώτη χοριακή ήταν αρνητική μεν αλλά κοντά στο 4! εσύ τι εγινε έκανες άλλο τεστ ή χοριακή? Πότε (δεν) περιμένεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σηδερενια! μολις γυρισα απο την δουλεια και ειδα το μυνημα σου.σημερα ειμαι στην 27μερα του κυκλου μου και λογικα αυριο η θα πρεπει να μου ερθουν η οχι.που καλυτερα ειναι να μην μου ερθουν για 9μηνες!!! σκεφτομαι αυριο αν προλαβο να παω να κανω μια β-χοριακη για να δω τι γινεται.αλλο τεστ δεν εχω κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!

με βάση αυτά που λέτε τα hometest είναι κάτι παραπάνω απο έγκυρα σε σύγκριση με τα υπόλοιπα τεστ φαρμακείου..!

τα παρήγγειλα και εγώ από το site και κανουν μόνο 9 ευρώ τα 10 τεστ εγκυμοσύνης!! φοβερή οικονομία. Σε 2 μέρες θα τα έχω σπίτι : ) ελπίζω να είναι γουρλίδικα όπως αποδείχτηκαν και σε εσάς!

Ιωάννα μου συγχαρητήρια!από την φωτογραφία φαίνεται κανονικά η 2η γραμμή έστω και πιο αχνή. Αυτό έχει σημασία!!

με το καλό να κάνεις και την χοριακή και να έχεις μια πολυ πολύ υψηλή τιμή!!

μου φτιάξατε την μέρα κορίτσια..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...