Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ(ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΩΡΑ ΠΡΟΩΡΑ ΘΑΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ....ΤΟ ΤΕΡΑΤΑΚΙ) ΔΙΟΤΙ ΟΜΠΕΜΠΗΣ ΕΙΝΑΙ 8200 ΚΑΙ ΨΗΛΩΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗ ΦΩΛΙΤΣΑ 9-13 ΚΙΛΑ....ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 8-9-10 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ 9-18 ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΑΡΜΑΣΜΕΝΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ(9-10)ΜΗΝΩΝ.Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΝΑΙ ΜΕΝ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΤΑ 9 ΚΙΛΑΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ 4,5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΘΕΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΣΑΝ ΑΚΡΕΜΕΣ.Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ.....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ 0-18 Η 9-18ΚΙΛΑ?Η ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΝΑ ΠΑΡΩ 9-18 ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ 0-18?ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΜΟΥ ΚΑΜΙΑ ΜΑΡΚΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula υπαρχουν καθισματα μεγαλυτερα για μικροτερα μωρα,και μεις αλλαξαμε νωρις λογω υψους κ βαρους,εχουμε καθισμα που μπορεις να το βαλεις κ με τη φορα του αυτοκινητου κ αντιθετα. Ψαξε στην αγορα και θα βρεις αρκετα.Αυτο που εχει σημασια ειναι η φορα του αυτοκινητου,προστατευτικα βρισκεις εξτρα που μπαινουν σε πολλα καθισματα,στο mothercare ειχε.Δεν θυμαμαι μαρκες δυστυχως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aαυτο που ειδα σε αλλο ποστ με θεμα τα καρεκλακια και πιστευω ειναι σημαντικο ειναι η φορα που θαχει το καρεκλακι.χθεσ σχεδον μαλωσα με την πωλητρια διοτι επεμενε οτι εφοσον το παιδι βγαινει απο τη φωλιτσα πρεπει να καθετε με το προσωπο μπροστα.εγω επεμενα οχι διοτι τα μωρακια εχουν βαρη κεφαλακι και σε ενα απλο φρεναρισμα οχι τρακαρισμα καν τρανταζετε το κεφαλακι και πεταγετε με φορα μπροστα θεοσ φυλαξει....βασικα εκτοσ απο τη φορα που πρεπει να τοποθετουμε τα καρεκλακια στη μεση η πισω απο το καθισμα του συνοδηγου?πισω απο του οδηγου εμασ δε γινετε γιατι ο πατερασ μασ ειναι πολυ ψηλοσ και δε χωραν τα ποδια του....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!

ΓΙΑ ΔΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΤΗΣ CHICCO.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΑ ΣΕ ΒΟΛΕΨΕΙ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΠΙΟ ΞΑΠΛΩΤΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ.ΔΕΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ "ΔΕΙΤΕ ΤΟ VIDEO"

http://www.chicco.gr/index.php?page=sho ... Itemid=246

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν παίζουμε με την ασφάλεια του παιδιού επειδή κάποια πωλήτρια θέλει να πουλήσει. Προσοχή στα καθισματάκια που αγοράζετε. Ακόμα και αν είναι γνωστή η μάρκα δεν σημαίνει ότι είναι ασφαλές το κάθισμα. Εγώ κοιτάζω πάντα αν εχει περάσει από διάφορα τεστ και ποιοι το προτείνουν. Πριν λιγες μέρες αγόρασα το Römer KidFix για τη μεγάλη και πήγε η μικρή στο Römer Duo Plus που είναι από 9 κιλά.

Είχα διαβάσει ότι μέχρι 9 μηνών το παιδί πρέπει να είναι αντίθετα από τη φορά του αυτοκινήτου. Επίσης ξέρω ότι αυτά τα καθισματάκια που είναι για πολλά στάδια (πχ 0-18 κιλά) δεν είναι ασφαλή.

Δείτε το βιντεάκι προς τα μισά του. Είναι εκείνο με ημερομηνία 26.05.2009. Μετά τα 40" δείχνει τα τεστ.

http://media.adac.de/adac_tv/testtechnik.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια αληθεια τα 0-18 δεν ειναι ασφαλη?ειδα ενα τησ britax και μου φανηκε καλο βεβαια θα ψαξω και τισ προδιαγραφεσ.εαν τα 0-18 δεν ειναι ασφαλη τοτε τι κανουμε που δε χωραμε στη φωλιτσα 0-9 και τα 9-18 μασ ειναι μεγαλα και ζορικα επειδη δε καθομαστε???? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΕΧΘΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ.ΛΟΙΠΟΝ, ΚΑΤΑ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ΒΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΣ CHICCO ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΕΣ.ΕΜΕΝΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΕΙΝΑΙ 6ΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 9 ΚΙΛΑ. ΕΙΧΑ ΤΗΣ CHICCO ΠΑΛΙ ΤΟ 0-13 ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΨΗΛΩΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ 0-18 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΕ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΕΙΣ ΜΠΡΟΣ-ΠΙΣΩ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΕΞΗΣΗ ΠΩΛΗΤΡΙΑ -ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΧΕΙ ΣΥΜΠΗΡΩΣΕΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ. ΟΠΟΤΕ , ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 9+ ΜΗΝΑ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΕ ΦΟΡΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟΝ ΓΥΡΙΣΩ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ, ΑΦΟΥ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ..ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANTROULA,ΤΑ ΚΑΘΗΣΜΑΤΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΕΙΞΑ ΒΟΛΕΥΟΥΝ Κ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΜΙΚΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΛΙΓΟ ΞΑΠΛΩΤΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΛΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ CHICCO.ΥΠΑΡΧΟΥΝ Κ ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ ΜΕ ΚΑΘΗΣΜΑΤΑΚΙΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙ ΣΤΥΛ.

ΚΡΑΡ ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΣ CHICCO TO 0-13(ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ)ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΟΡΘΙΟ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΤΗΣ Η ΜΙΚΡΗ.ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΒΟΛΕΥΕ ΠΟΛΥ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αntroula εγω τον εχω ακομη στο 0-13 (inglesina) και για 2ο πηρα της maxi-cosi που μου ειπαν οτι ειναι τα καλυτερα..τωρα απο οτι εχω διαβασει ολα τα καρεκλακια ειναι ασφαλη οταν δε ξεπερνας τα 50km/ωρα και σε κατι κρασ τεστ που ειδα πρεπει να μπαινουν μεχρι 3 ετων με το προσωπο στη πλατη γιατι σε ενδεχομενο τρακαρισμα μπορει να παθει ζημια στον αυχενα.. :( Τρεχα γυρευε δηλαδη!!! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΟΥ,Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΤΑ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙΑ 0-13 ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ.ΑΝ ΚΑΙ Ο Κ.Ο.Κ. ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ,ΑΝΑΤΟΜΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΟΡΘΙΟ.Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 70 ΕΚ./6,5ΚΙΛΑ/3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΗΣΕΙ.Η ΜΟΝΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ PORT BEBE ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΖΩΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΣΙΜΟ ΤΟΥ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΟΠΩΣ ΟΡΙΖΕΙ ΤΟ ΦΥΛΛΑΔΙΟ.ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ CAM ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Loukouma καλησπερα.

Θα σου ελεγα οτι ο γιατρος σου ειναι ολιγον τι που λεμε υπερβολικος.Καλο θα ηταν να μιλησει για εμβολια και την σωματικη αναπτυξη των παιδιων,αλλωστε αυτο σπουδασε.Μη με παρεξηγησεις αλλα μπορει να το λεει απο αγνοια.

Επειδη το εχω κοταξει αρκετα, ριξε και εσυ μια ματια στο youtube στη κατηγορια crash test child seat.Εκει δειχνει γιατι πρεπει να ειναι ενα βρεφακι δεμενο σ αυτα τα καθισματακια.

Επισης στα 0-13 το μωρο δεν ειναι καθιστο.Ειναι σαν να ειναι σε μια αγκαλια.

Εμενα ενας γνωστος μου με καταστημα με βρεφικα ειδη μου ειπε οτι τα πορτ μπεμπε με τα κλιπ ασφαλειας δεν ειναι τοσο ασφαλειας οσο τα βρεφικα καθισματακια.Και αυτο γιατι το κεφαλι ειναι σε μεγαλη αποσταση με το πορτ μπεμπε και κινδυνευει ο αυχενας.Δεν ξερω αν εχει δικιο αλλα εμενα μου φαινεται λογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XNTOU MOY ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΘΗΣΜΑΤΑΚΙΑ 0-13,ΑΛΛΑ ΤΗΣ CHICCO ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΓΩ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΟΡΘΙΟ Κ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ.Κ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΗΝ ΒΑΣΗ Κ ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΞΑΠΛΩΤΩ Κ ΤΟ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΕΓΩ...ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλα δεν ξερω της chicco αλλα εγω ειχα της maxi cosi, δεν ειχα παρει τη βαση (εδενε και με τις ζωνες του αυτοκινητου) και ηταν θα ελεγα πιο ξαπλωτο.Αλλα κ παλι υποτιθεται οτι τα εχουν φτιαξει ειδικοι αυτα για την ασφαλεια..

υγ εμας ειχε ειδικο μαξιλαρακι για νεογεννητα, το οποιο βοηθησε αρκετα.Η κικο δεν ειχε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XNTOU ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ.2-3 ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΤΗΣ ΚΡΑΤΟΥΣΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΟΡΘΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΣΤΗΡΙΞΕΙ.ΕΥΤΧΩΣ ΟΜΩΣ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΟΛΕΨΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΞΑΠΛΩΤΟ.

ΤΗΝ ΒΑΣΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΕΙ.ΗΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΘΗΣΜΑΤΑΚΙ,ΑΛΛΑ ΕΜΠΑΙΝΕ Κ Η ΖΩΝΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΜΑΧΙ OSI ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΕΧΕΙ ΟΜΑΔΑ 0-18 ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΒΑΣΗ.ΓΙΑ ΤΗ BRITAX ΤΙ ΛΕΤΕ?ΤΗΡΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΤΟ ISOFIX ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΣΤΑΝΤΑΡΤΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΑΜΑΞΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΛΕΕΙ ΣΕ ΟΛΑ.....ΤΙ ΛΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως πριν παρεις ριξε μια ματια στο mothercare.com.Εχει εκπτωσεις σε καποια αλλα γενικως συμφερει παρολο που πληρωνεις μεταφορικα.

Καλες αγορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠ'ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΕΛΙΚΑ,ΜΑΛΛΟΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΘΕΛΟΥΝ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia ego exo ena maxi cosi kai simera parelava to kalymma gia to kareklaki apo to mybabycenter. Einai polu kalo giati o bebis idrone polu kai den borousa na to kathariso eno tora tha to vgazo gia plisimo. einai kai oraio to galazio xromataki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula tis chicco to proxima einai 0-18 k exei k theseis opote eksasfalizei to na einai ksapla to moro,vevaia kalutera isofix dioti afta me tis zones stis strofes metakinountai,isofix omos koitane mono mprosta k einai mikroulis akoma..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ

Η ΜΙΚΡΗ ΧΩΡΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΛΛΑ Η ΚΑΗΜΕΝΗ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΜΆΥΤΟ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΕΙ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΛΑ

ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΖΑΛΙΖΕΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΤΣΙ

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΑΚΟΜΑ

ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΛΕΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΑ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΟ

ΙΣΩΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΛΙΓΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΓΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΣΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ. ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ 7 ΜΗΝΩΝ. ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ;; ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΛΑΤΗΣ ΤΟΥ ΠΙΣΩ ΚΑΘΙΣΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ. ΕΧΩ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ BEBE CONFORT 0-18 KIΛΑ. ΓΙΑ ΜΕΧΡΙ 9 ΚΙΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΞΤΡΑ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΩΣ ΠΙΟ ΞΑΠΛΩΤΟΣ. ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΚΑΘΙΣΜΑ. ΤΙ ΛΕΤΕ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...