Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ??


Recommended Posts

Γειά σας κοριτσια!!

ειμαι στην 19η εβδομαδα της εγκυμοσυνης μου και οπως καταλαβαινετε ανυπομονω να ξεκινησω να κανω πραγματα για το νινι μου...

λεω μετα την β επιπεδου σιγα σιγα να ξεκινησω με το δωματιο...

Εσεις τι λετε?

Αν μετα την β επιπεδου, πρωτα ο Θεος ειναι ολα καλα να ξεκινησω ή δεν κανει? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφουλα καλησπέρα!!!καιρο εχουμε να τα πούμε..

να κανεις ό,τι νιωθεις!!!

καντε τη β΄επιπεδου να νιωσεις πιο ασφαλης και μετα σιγα σιγα αρχισε με το δωματιακι και τα πραγματακια του μωρου!!

με το καλο γλυκια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MMMMTI VRAIES AGORES EINAI AYTES..!!!! :laugh: :laugh:

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ...ΣΤΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΛΗ ΜΟΥ...ΤΙΣ ΕΚΑΝΑ ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΤΣΑ ΑΠΟΤ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ...ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ, ΤΗ ΚΟΥΝΙΑ , ΤΟ ΛΙΚΝΟ....ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΤΑ!!!

ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΕΤΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ....ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ....ΣΤΗ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ...ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΟΠΤΙΚΗ....

ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΟΤΕ ΕΙΣΙΑ ΕΤΟΙΜΗ ΚΑΙΜΘΕΣ ....ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙΣ.... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑΞΕ, ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΨΩΝΙΖΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΤΙ ΨΙΛΟΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗ Β' ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 7ο ΨΩΝΙΣΑ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΟΠΩΣ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ, ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ Κ.Λ.Π. ΚΑΙ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΛΕΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΟ ΒΑΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ (ΚΟΥΝΙΑ, ΛΙΚΝΟ Κ.Λ.Π.). ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ Η ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ... ΚΑΛΑ ΨΩΝΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακομα κρατιεσαι? :laugh: :laugh: να κανεις οπως νιωθεις,και να σου πω και κατι απο εμπειρια μην περιμενεις πολυ γιατι θα βαρυνεις και οι πολυωρες βολτες για τα ψωνια του μωρου δεν θα ναι ευκολες.Αντε και καλες αγορες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στον γιο μου ειχα ψωνισει καποια ρουχαλακια κατι μηνες πριν μεινω καν εγκυος (τετοια τρελα).κ τωρα εχω ηδη παρει τα ρουχακια που θα χουμε στο μαιευτηριο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αχ κοριτσια !!!!! ανυπομονω!!

αντε να κανω την β επιπεδου..να ειναι ολα καλα..και να ξεχυθωωωωωωωω στους δρομους..χχχιχιχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα μου κι εγώ σκέφομαι μετά την β' επιπέδου (την κάνω 02/11) να ξεκινήσω έρευνα αγοράς!!! Σίγουρα τα περισσότερα θα τα αγοράσω στην άδεια τοκετού που ξεκινάει τον 7ο γιατί μου είναι δύσκολο να σχολάω και να κάθομαι στα μαγαζιά, αλλά θα έχω καταλήξη μέχρι τότε από που θα αγοράσω και τί..

Κάτι άεχετο.. αν όλα πάνε κάλα (μακάρι θεούλη μου!!) σκέφτομαι να ανοίξω λίστα έτσι ώστε όταν γεννήσω να μου πάρουν πράγματα που χρειάζομαι. Το έχουν κάνει αρκετές φιλες μου και έχει βολέψει πολύ και αυτούς που θέλουν να αγοράσουν δώρα αλλά και τις ίδιες που δεν χρειάζεται να κατεβαίνει για αλλαγές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικη μου θελω να πιστευω οτι ολα καλα θα μας πανε!!

πολυ ωραια η ιδεα σου αρκει βεβαια το μαγαζι που θα επιλεξεις για να κανεις την λιστα να τους βολευει όλους!!!

εγω σε 4 μερες παω στον γιατρο μου οποτε κ θα μου πει ποτε θα κανουμε την β επιπεδου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πρίν τη Β επιπέδου που θα κάνω στις 15.10 δεν αγοράζω τίποτα..και η μητέρα μου που έχει ξεκινήσει και ψωνίζει της είπα να τα κρατησει σπίτι και να τα δούμε μαζί μετά..δεν μπορώ να το εξηγήσω ρε κορίτσια..νοιώθω όσο το δυνατόν πιό σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά αλλά δεν θέλω και να "προκαλώ την τύχη μου"..Νομίζω πάντως πώς η καθεμιά πρέπει να πράττει όπως αισθάνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OTI ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΣΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ 8Α ΚΑΝΕΙΣ !

ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ

ΜΙΑ ΧΑΡΑ 8Α ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ , ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΖΕΜΕΝΑ ΜΕΤΑ (ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ , ΟΤΑΝ ΕΡ8ΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΠΙΤΙ ΟΛΟ Κ ΚΑΤΙ 8Α ΛΕΙΠΕΙ...)

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! καταρχην συμφωνω με την Ανδριανη...οτι αισθανεται η καθεμια!

σκεφτηκα...βεβαια αφου φυγουν ΕΝΤΕΛΩΣ οι ζαλαδες και οι αναγουλες και εμετοι (εκανα τερααααστια προοδο!!!) πολυ πιο υστερα βεβαια, να αγορασω πρωτα τα μεγαλα πραγματα, οπως καροτσι, κρεβατακι, μπανακι, αλαξιερα, καθισματακι αυτοκινητου... μιας και αυτα χρειαζεται να κανω λιγη ερευνα οποτε πριν...βαρεσω....κατα τον 6ο-7ο μηνα...λεω τωρα περιπου...

και τα υπολοιπα, ρουχαλακια, κουβερτουλα κτλ γενικα αργοτερα...

οσον αφορα το δωματιο, στην αρχη θα το εχω βεβαια μαζι μας το μωρακι μας στο ιδιο δωματιο με εμας, αργοτερα στο διπλανο και πιο υστερα σε αλλο δωματιο... οποτε δεν θα μπορεσω απο τωρα να το διακοσμησω...βεβαια τα βρεφη δεν "βλεπουν" την διακοσμηση αλλα αργοτερα... σιγουρα θα προτιμουσα να το διακοσμουσα απο την αρχη αλλα δεν βολευει... ισως με ειδικα "αυτοκολλητα" ετσι ωστε να τα βγαλω μετα και να τα κολλησω παλι στο αλλο δωματιο...θα δω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Εφουλα μου!

Λοιπον εγω αρχισα τις ετοιμασιες μετα τη Β επιπεδου... θα σου πω τι εκανα εγω... εκανα ενα προγραμμα και καθε εβδομαδα ετοιμαζα και κατι δηλαδη π.χ αυτην την εβδομαδα θα παρω την αποστηρωση την αλλη εβδομαδα θα παω για καροτσι την μεθεπομενη θα παω για την προικα κτλ κτλ... ετσι ειχα κατι να περιμενω και να ετοιμασω καθε εβδομαδα! Μεχρι την 36 που μπηκα στο μηνα μου τα ειχα ολα ετοιμα!! :)

Καλα ψωνια Εφουλα και απολαυσε την καθε στιγμη!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δεν εχω κανει τιποτα ακομη κατα το τελος του μηνα που μπαινω στον μηνα μου λεω.Το μονο που εχουμε κανει ειναι ενα γκραφιτι στο δωματιακι του μπεμπη και αυτο γιατι επρεπε να φυγει αυτος που το εκανε...δεν ξερω ειμαι πολυ προκατελλημενη με αυτα αλλα απο εδω και περα θα ξεκινησω.Χθες πηγα στα jambo και δεν πηρα τιποτα που ειναι πολυ παραξενο για μενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ξεκινησα απο τον 7ο και ευτυχως επεσα και πανω στις εκπτωσεις φεβρουαριου οποτε κερδισα και κατι ψιλαδακια απο το budget :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...