Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννήθηκε το αγοράκι μας!!! chrysoyla


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!!!

μου φαινεται σα ψεμα που γραφω και εγω τη δικη μου εμπειρια από τη γεννηση του μικρου μου!!

όσο τελεια εγκυμοσυνη ειχα , τοσο δυσκολευτηκα στο τελος!!

οι υπέρηχοι της 38ης εβδ.ειχαν δειξει μειωμενα λιγο τα αμνιακα υγρα, τον πλακουντα μου στο ΙΙΙ και το μωρο στα 3100..επίσης ηταν δεδομενο ότι ειχα πολυ στενη λεκανη..την προηγουμενη Πεμπτη τα αμνιακα υγρα στα κατωτερα φυσιολογικα..το χερι του γιατρου μου ουτε καν εφτανε τον τραχηλο μου, ηταν πολυ σκληρος και πολυ πισω..ανεβαινω Ιασω και Παρασκευη και Σαββατο για καρδιοτοκογραφο..το μωρο μια χαρα αλλα ο τραχηλος μου ακομα σε χαλια κατασταση..ο πλακουντας μου αρχιζε να κανει αποτετανωσεις και τα υγρα ελαττωμενα..ουτε μια συσπασουλα για δειγμα!

Τη Δευτερα, 39 εβδ ακριβως, κανω εισαγωγη για προκληση στις 7.30..εγω χαλαρη , ο γιατρος μου διπλα συνεχως..ειμαι στον καρδιοτοκογραφο με τους ορους μεχρι τις 2 το μεσημερι..ελειπε, όμως το βασικοτερο!!!οι συσπάσεις!!!

αφου με το γιατρο μου εχουμε τελειωσει όλες τις φιλολογικες συζητησεις,καταληγουμε στη λύση της καισαρικης γιατι ο σακος μου δε μας αφηνε άλλα περιθωρια!!ειχαμε εξαντλησει τα όρια για φυσιολογικο τοκετο..

μπηκα στο χειρουργειο στις 2.10 και στις 2.30 γεννηθηκε το μωρακι μου υγιεστατο και γλυκυτατο στα 3450gr και 52 πόντους!!!

Από χθες ειμαστε σπίτι μας και πραγματικα βιωνουμε μοναδικα συναισθηματα!!

Αν δεν ηταν ο αντρας μου και οι γονεις μου δίπλα μου, δεν θα ηταν ιδια η εμπειρια μου!!!τους λατρευω και τους ευχαριστω..

Ενα εξαιρετικο ευχαριστω ,επίσης, στον κ.Χρηστο Αγραπίδη, το γιατρο μας, που μετα από 9 μηνες απίστευτης συνεργασιας "εφερε"στον κοσμο το γιο μας!!!

ευχομαι στην καθεμια σας ξεχωριστα τα ονειρα σας να γινουν πραγματικοτητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το μωρακι σου, να το χαιρεσαι, να ειναι υγειες, τυχερο κι'ευτυχισμενο...!!! Ο γιατρος σου ειναι ο πρωην δημαρχος Πειραια... εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλος γιατρος...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα ,να σας ζήσει ο μπεμπούλης!

Εύχομαι κάθε ευτυχία στην ζωούλα του,όπως και πολύ υγεία και χαρά! :laugh:

Καλή λοχεία σε εσένα και πολλά φιλάκια στον ζουζούνο σου! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορω να κοιμηθω γιατι τον περιμενω να ξυπνησει όπου να ειναι!!!

Μαρινα ναι, ο πρωην δημαρχος του Πειραια..ειναι εξαιρετικος και ως γιατρος , μα πανω από όλα ως άνθρωπος..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα σας ζησει ο παιδαρος...!!!

Να ειναι παντα γερος και να σας γεμιζει ευτυχια.

Καλη λοχεια και καλη αναρωση Χρυσουλα μου.

Περιμενουμε να δουμε και την φατσουλα του ε...!!!

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα μου καλημέρα...

Ταλαιπωρήθηκες κοπέλα μου αλλά άξιζε..τώρα τον έχεις αγκαλίτσα, είναι μια χαρά παίδαρος και μόνο αυτό έχει σημασία...

Τώρα περιμένουμε νέα και από τη Νανούκα...οπότε 4 από τις μανούλες του Οκτωβρίου έχουν ήδη τα μωράκια τους...

Περιμένουμε νέα σου...

Να σας ζήσει!!! Φιλάκια πολλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΕΙΜΕΙΤΕ! ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΗΘΗΚΕΣ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑ ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ ΞΕΧΑΣΤΗΚΕ! ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ! ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ...ΑΞΙΖΕ Ο ΚΟΠΟΣ ΕΤΣΙ???ΟΣΟ & ΝΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕΣ ΤΩΡΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΛΑ!!!ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟΝ ΠΡΙΓΚΗΠΑ ΣΟΥ & ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.... & ΕΓΩ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΑΛΛΟΝ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΘΑ ΠΑΩ, ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ, ΦΙΛΑΚΙΑ & ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...