Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννηθηκε το αγορακι μου!(maraki_1978)


Recommended Posts

Κοριτσακια μου δεν ξερω απο που να ξεκινησω.......

Καταρχας κλαιω συνεχεια απο συγκινηση!!!!Δεν μπορω να πιστεψω οτι εχω φερει στον κοσμο αυτο το πλασματακι!Το ποστ που θα γραψω θα ειναι μεγαλο εχω τοσα να σας πω!Αλλα για να παρουμε απο την αρχη!

Την Παρασκευη 19:15 φυγαμε για Πατρα οπου και θα γενναγα στον Ολυμπιον.Ειχε παρα πολυ ασχημο καιρο,βροχη κτλ.Ουτε καιρο καταλαβαιναμε ουτε τιποτα!Ειχαμε πολυ γελιο!Μεσα στην τρελη χαρα!Βγαζαμε φωτο μεσα στο καραβι λεγαμε αστεια!!!!Κατα τις 10 το βραδυ φτασαμε στο μαιευτηριο!!!!!Με βαλανε κατευθειαν μεσα στον καρδιοτοκογραφο για να ακουσουνε τον μπεμπη και να δουνε τις συσπασεις γιατι ειχα τακτικες ανα 3 λεπτο.Να σας πω οτι επειδη θα γενναγα με προκληση μου ειχε βαλει ο γιατρος πριν φυγουμε ενα υποθετακι κολπικο.Θα γενναγα με τεχνητους πονος γιατι ειχα συσπασεις απο την 31η εβομαδα και επειδη ειχαμε κανονισει για Πατρα φοβομασταν μη και δεν προλαβουμε.Αφου ειδαμε μου λεει ο γιατρος πηγαινετε μια βολτιτσα και ελατε κατα την 01:00 να δουμε τι γινεται.Φευγουμε λοιπον ολοι μαζι(μαμαδες μπαμπαδες και λοιποι)και παμε στα Goodys να μασουλησουμε τιποτα!Ξαναπαμε και ειχα αρχισει να εχω διαστολη 3λεπτους πονους και το μωρο χαμηλα πολυ!Μου λεει ο γιατρος θα δουμε πως θα παει και κατα τις 7 το πρωι μαλλον θα βαλουμε ορο.Ολη την νυχτα ποναγα υποφερτα ομως και λεγαμε ολα καλα.Προς το πρωι αρχισαν ομως να γινονται ακανονιστοι και τελικα βαλαμε ορο.Με πηρε η μαια και καναμε την περιποιηση μας(ξυρισμα,κλισμα)Οι πονοι εγιναν πιο εντονοι και ειχα διαστολη 3.Μεχρι και τις 14:00 σχεδόν ειχα μεινει εκει σταθερα. Σε μιση ωριτσα πηγα στο 5 και εκει πλεον καναμε την επισκληριδιο.Ειχα πει οτι δεν θα κανω και πραγματικα δεν με ενοχλουσανε οι πονοι.Αλλα βρε κοριτσια το χερι που σου βαζουνε δεν παλευεται.Ενω ητανε κατω κατω το μωρο ειχε κολλησει σε ενα σημειο στην λεκανη μου.Και επειδη επρεπε ο γιατρος και η μαια να βαλουνε το χερι τους πολλες φορες ακομη για να τον ξεκολλησουνε λεω παμε για επισκληριδιο!Ετσι και εγινε.Ομως με τρυπησανε πολλες φορες λογω σκολιωσης αλλα ειχα υπομονη παρολο που ειχα ανα λεπτο πονους και την καταφεραμε!Απο κει και περα σφαιρα πηγα στο 7 και μετα τέλεια διαστλή δεκαρι!Μπαμ μπαμ!Αρχισα να σπρωχνω!!!!!Ελα μαρακι να μου λενε!Παμε!Βλεπουμε τα μαλλακια του!!!Εγω να σπρωχνω και να λεω αντε λιγο ακομη!Ολοι περιμενανε εξω!Αφου φτασαμε μεχρι ενα σημειο με βαζουνε στο φορειο και με πανε χειρουργειο!Την ωρα που βγαιναμε με βγαζανε φωτογραφιες και ηρθε ο αντρουλης μου και με φιλησε!Ολοι μεσα στην τρελη χαρα να γελαμε!Να σας πω οτι ο γιατρος ειχε βαλει και μουσικη!!!!!!Με βαζουνε στο κρεββατι και αρχιζω παλι να σπρωχνω!Εσπρωχνα,εσπρωχνα και σε μια φαση βλεπω αναμεσα στα ποδια μου σε μια εξωθηση το κεφαλακι του!!!!!!!Και τσουπ στις 16:30 γλυστραει το μωρο μου και μου λεει ο γιατρος να σας ζησει!Τον βαλανε πανω την κοιλιτσα μου!Δεν θα ξεχασω ποτε το παραπονιαρικο κλαμα του και το ποσο ζεστουλης ητανε!Εγω να κλαιω και να μη μπορω να πιστεψω αυτο που το θαυματακι που εβλεπα!Τον παιρνει η παιδιατρος μεσα για να τον ετοιμασoυνε και συνεχιζουνε με μενα τα γνωστα.Ραμματακια,βλαστοκυτταρα κλπ.Στην τελευταια εξωθηση τα εχασα λιγο γιατι ποναγα πολυ στον αυχενα απο το σφιξιμο και δεν μπορουσα πια να συγκεντρωθω.Γι'αυτο και με εκοψε ο γιατρος μια σταλιτσα απο κατω.Αλλιως ειπε οτι δεν θα το εκανε καθολου.Μετα με πηρανε στην αιθουσα ανανηψης και εκει ητανε το μωρο μου και με περιμενε!Μου τον δωσανε αγκαλιτσα!!!!!Ειχε ορθανοιχτα ματακια και κοιταζε γυρω γυρω!Εγω ειμαι ματακια μου του λεω η μανουλα σου!!!!!Ψυχη μου αγαπη μου!Ηρθε ο αντρουλης μου μας πηρε αγκαλιτσα!!!Τον κοιταζαμε και κλαιγαμε!Και τωρα που σας γραφω τον εχω διπλα μου τον κοιταζω και δεν μπορω να το πιστεψω!Η ζωουλα μας!Ο αντρας μου εχει τρελαθει!Εχει αλλαξει!Μου λεει μετανιωνω που δεν καναμε νωριτερα μωρακι!Λεει σε ολους τους φιλους μας να κανουνε παιδακι!Στο μαιευτηριο με κοιταζε την ωρα που τον ταιζα και λεει!Μωρακι μου εχεις την καλυτερη μανουλα του κοσμου!Απο εκεινη την στιγμη κλαιω ασταματητα!Ολο συγκινουμαι!Επισης τον ειχαμε συνεχεια μαζι μας στο δωματιο και αυτο μας βοηθησε πολυ!Τον ταιζαμε συνεχεια τον αλλαζαμε!Ολα εμεις!Οι μαιες απλα οταν ειχαμε αποριες μας βοηθουσανε πολυ!Μονο με τον θηλασμο εχουμε προβλημα(σημαντικο δεν βοηθανε οι θηλες,δεν κατεβαινει το γαλα)αλλα θα τα καταφερουμε πιστευω!Και οι μαιες εκει μας μπερδεψανε λιγο!Αλλα θα με βοηθησετε και σεις οπως κανατε ολο αυτο τον καιρο!

Γι'αυτο λοιπον ξεκιναω τις ευχαριστιες μου απο εσας!Σας υπερευχαριστω γιατι μου σταθηκατε ολο αυτο το διαστημα της εγκυμοσυνης αλλα και λιγο πριν μεινω εγκυος!Ησασταν οι πρωτες που το μαθατε!Ευχαριστω πολυ τον γιατρο μου και το προσωπικο του Ολυμπιον για την φοβερη εμπειρια!Ευχομαι σε ολες σας τα καλυτερα,καλη λευτερια στις εγκυους και σε οσες κοπελες προσπαθουν γρηγορα να γινουν μανουλες!Φιλακια Πολλα.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Maraki mou na sas zisei o mpempis sas na ton xerestai kai na einai panta geros.Me sugkinises polli,kai ego anupomono na kratiso agkalitsa tin mpempa mou nomizo oti den pernaei o kairos..Kai pali na ton xerestai kai kali loxeia tora,filakia pollaaaaaaa!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι, να σου ζήσει το αγοράκι σου!!!! :)

Γερό, καλότυχο και πάντα ευτυχισμένο!!!!!!!!!!!

Και καλή ανατροφή!!!! :)

Η περιγραφή της γέννας σου ήταν καταπληκτική!!!!

Αυτές είναι στιγμές της ζωής μας που μας αλλάζουν, μας κάνουν να βλέπουμε τον κόσμο διαφοτερικά και ευτυχώς δεν ξεχνιούντε ποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....ΤΙ ΩΡΑΙΑ!!!!!ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΥΚΛΑ....ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΠΑΙΔΑΡΟΣ!!!!ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ....

ΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ....

ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ...ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ....

ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ GOODY'S....ΜΩΡΕ ΜΠΡΑΒΟ.....

ΜΗΝ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ....ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΟΝΤΕΥΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΛΟΤΣΙΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ....ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΙΕΣ...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΗ ΜΠΟΥΝΙΑ ΣΤΟΝ....ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ.....ΓΙΑΤΙ ΝΕΥΡΙΑΖΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΦΗΝΑ ΝΑ ΔΟΥΝΕ...ΚΑΙ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΑ....Ε....ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΩΡΑ....ΑΝΤΡΕΣ!!!!

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ-ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΣΟΥ!-ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ!ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙΚΟ ΣΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ & ΚΛΑΙΩ ΜΕ ΛΥΓΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ!!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΚΛΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ, ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ & ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!!! ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ...ΦΙΛΑΚΙΑ & ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΟΤΕΡΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια μου για τις ευχες σας!!!!!!!!!!!!!!Σκεφτειται οτι τα συμμαζεψα οσο μπορουσα!!!!Ηθελα να γραψω τοοοοσα πολλα!!!!!!!Ειναι τοσα τα συναισθηματα!Olya μου γεννηθηκε 2760!!!51 εκ. μικρουλης!!!!Μια μαια την ωρα που μας εδειχνε πως να τον κανουμε μπανιο του λεει Τι κλαις βρε κατσαριδα?χαχαχαχαχαχα!Και απο τοτε τον λεω ετσι!!!Η κατσαριδουλα μου!!!χαχαχαχαχα!!!Καλα να σας πω οτι μου μοιαζει πολυ!Ειδικα στα ματια!Το ζουζουνι μου!Και στον μπαμπα μας μοιαζουμε σιγουρα στη μυτουλα και στο στοματακι νομιζω!Με ανυσηχει μονο λιγο το οτι κλαιω συνεχεια!Ειναι δακρυα χαρας αλλα πολλα βρε παιδι μου!Αντι να βγαζω γαλα βγαζω δακρυα εγω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι μου γλυκο να σου ζησει το αγγελουδι σου κουκλα μου!!!

Ολα τα καλα του κοσμου γυρω του!!!

Να ειστε ολοι καλα κ ευτυχισμενοι!

Αχ αυτη τη ζεστασια απτο κορμακι της,που περιγραφεις κ εσυ, δε θα την ξεχασω ΠΟΤΕ!

Οτι απορια εχεις για το θηλασμο ή οτιδηποτε αλλο μη διστασεις!Εδω ειμαστε!

Κ για το κλαμμα...Οι ορμονες σου κανουν παρτυ...και θα συνεχισουν για 1-2 μηνες ακομη!!!!(τουλαχιστον!)Μετα τη 2η βδομαδα θα εισαι πολυ καλυτερα!

Πες στον αντρουλη σου να σου κανει οοοοοοοοοοολα τα χατηρια,να σου φερνει απειρες σοκολατες κ οτι σαρεσει κ πολλεεεεεες αγκαλιες!

Επισης βαζε το μπεμπη στο στηθος οπωσδηποτε κ οσο πιο συχνα θελει!Θα δεις πως εκεινος ειναι το φαρμακακι σου κ εσυ το δικο του!!!!!! ;);):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΛΑΜΑ..ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΛΑΙΩ ΟΠΟΤΕ ΜΙΛΑΩ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ Η ΤΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΑΩ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ..ΠΟΥ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΙΟΛΑΣ..ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΤΗΣΙΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΖΕΒΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου να σου ζήσει το παληκαράκι σου! Πολύ συγκινητική περιγραφή τοκετού μας έκανες! Καλή υπομονή! Καλή λοχεία! Φιλάκια στα πατουσάκια..... τα κουτσικούτσικα!!!!!

Αναστασία μου...... πού είσαι γλυκιά μου???? Πώς τα πας με τη μπεμπίτσα σου?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ... ΠΑΛΙ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ!! ΣΝΙΦ! ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ. ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ 24 ΗΜΕΡΩΝ ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου να σας ζησει το αγγελουδι σας...πως περναει ο καιρος σαν χθες μου φαινεται που σου λεγαμε μπραβο για την εγκυμοσυνη σου και τωρα εχεις το μωρακι σου αγκαλια...αχ!!!!!!!συγκινηθηκα παλι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...