Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τελικά είμαι ή δεν είμαι έγκυος??


siderenia

Recommended Posts

πολλα πολλα συγχαρητηρια!!!τα νεα ειναι ειναι υπεροχα!!!!αντε και σε μας τις υπολοιπες θετικα τεστακια!!!τωρα να εχεις μια πολυ ψηλη χωριακη!!!!για πες ειχες συμπτωματα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια!! Ευχομαι σε όλες θετικά τεστ και υψηλές χοριακές!!!

Από συμπτώματα μόνο το στήθος που πρηστηκε απο νωρίς και πόναγαν οι θηλές μου που δεν πονανε ποτε όταν περιμένω. Επίσης είχαν πεταχτεί οι θηλές μου λίγο αυτες τις μέρες, οι φλέβες στο στήθος ειναι μεχρι κάτω και φαίνονται (αυτό τώρα φάνηκε). Κατά τα άλλα είχα ότι σύμπτωμα έχω και όταν περιμένω. Πονακια κλπ. Αφού λέω λες να αδιαθετήσω??? Απλά δεν ειναι διαρκεια. Ερχονται και φεύγουν ενώ όταν περιμένω τα εχω τις περισότερες ώρες και όσο πλησιάζει η μέρα εντείνονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαινε βρε σιδερένια μου και κάνε άλλη μια β χοριακή για να ηρεμίσεις και να δείς και την εξέλιξη του μωρού σου!!!! :woohoo:

Ελα!!!!! Είσαι έγκυος και όλα θα πάνε υπέροχα~~~~ :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιδερένια μου όλα ακουγονται απολύτως φυσιολογικά όπως τα περιγράφεις..κι εγώ τα ίδια. Έπαψε όμως να με πονάει η κοιλιά μου...δε νιώθω πόνους περιόδου πια..δενξέρω αν είναι καλό η κακό αυτό..αν και σήμερα είχα μια απαίσια γευση στο στόμα μου..κι όλο ήθελα να πίνω τσάι...μετά πια με έπιασε μια αηδία..έτοιμη να κάνω εμετο..μπλιάχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα δεν κάνω άλλη χοριακή!! ασε καλέ μην γίνει πάλι τίποτα και άθω σοκ... :P :laugh: :laugh: Θα παω στον γιατρό μου απευθείας, τέλος της εβδομάδας ή την άλλη δευτέρα-Τρίτη!!

Και γω νομίζω σήμερα ξεκινησαν οι αναγούλες. Την περασμένη βδομάδα και γενικά αυτές τις μέρες είχα μια ελαφρυά καούρα με ότι έτρωγα. Σήμερα πήγα να πλύνω τα δόντια μου και με την οδοντόκρεμα τρελάθηκα. Αναγούλα, ιδρωτας ένα χάλι. :laugh: Βέβαια και η μαμά μου σε όλες τις εγκυμοσύνες είχε εμετους κλπα από την αρχή μέχρι το τέλος οπότε δεν το βρίσκω παράξενο. Δεν πειράζει χαλάλι, τουλάχιστον έτσι ξέρω πως είναι καλά το μικράκι μου!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα είμαι και εγώ στην ίδια κατασταση έκανα χοριακη στις 29/9 2.7με ωορρηξια στις 22/9 καικυκλο 25-27ημερων 3 σελφ κλεαρ θετικα στηθος πρησμενο να πω επισης οτι ειμαι 36εχω ενα γιο 9 καιπροσπαθω χαλαρατο τελευταιο πενταμηνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΥΣΗΠΕΡ έγραψε:

καλημέρα είμαι και εγώ στην ίδια κατασταση έκανα χοριακη στις 29/9 2.7με ωορρηξια στις 22/9 καικυκλο 25-27ημερων 3 σελφ κλεαρ θετικα στηθος πρησμενο να πω επισης οτι ειμαι 36εχω ενα γιο 9 καιπροσπαθω χαλαρατο τελευταιο πενταμηνο

Αρα εεισαι εγκυουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θερμά συγχαρητήρια στα κοριτσάκια μας που "γκαστρωθήκανε"!!!!!!!! Άντε..... να παίρνουμε κι εμείς σειρά!!!!!! Την καλημέρα μου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, καλημέρα, είμαι καινούργια στο site. Έχω ήδη ένα γιο 7,5 χρονών και δεν το αποφασίζαμε για δεύτερο. Μετά από κάποια συζήτηση (ο μικρός ζητάει απεγνωσμένα αδελφάκι) είπαμε με τον άνδρα μου να κάνουμε μια προσπάθεια. Να σημειώσω ότι τον γιό μου τον είχα πιάσει με την πρώτη. Την 23/9 (ημέρα γόνιμη)προσπαθήσαμε για πρώτη φορά ελεύθερα και παραδόξως έχω συμπτώματα εγκυμοσύνης. Στο γιό μου είχα κάνει predictor και έδειξε την 1η μέρα καθυστέρησης. Διαβάζοντας όμως στο site διάφορα μηνύματα έχασα την εμπιστοσύνη μου στα τέστ. Λέω να κάνω χοριακή, αλλά πότε? Έχετε καμιά ιδέα πότε αρχίζει να δείχνει. Περιμένω περίοδο την 8/10.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια μου γλυκα εχω τρελη αγωνια!!!!δεν περιμενω περιοδο στις 8/10 και οσο παιρνανε οι μερες η αγωνια κορυφωνεται!!!!!!!!!!! :silly: :silly: .λοιπον ακουστε και κατι αλλο που δεν το ειπα σε κανεναν ουτε καν στο ιδιο μου τον εαυτο :blink: ειχα στο σπιτι ενα σελφ κλιαρ απο τον προηγουμενο μηνα και εχθες 23η μερα του κυκλου μου με ετρωγε και λεω θα το κανω κι ας μην δειξει τιποτα.το εκανα λοιπον και εκ πρωτης αποψης ηταν αρνητικο στο φως ομως εχω την εντυπωση οτι ισα που διαγραφοταν η σκια μιας γραμμης.αχ δεν ξερω μηπως το εκαναν τα ματια μου;;αλλα τους προηγουμενους μηνες δεν εβλεπα απολυτως τιποτα!μπα θα νομιζα πως κατι ειδα.τη κυριακη το πρωι λεω να κανω αλλο ενα.αχ παναγιτσα μου θα σπασει η καρδια μου ως τοτε!!!!!!!!μακαριιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!συμπτωματα δεν εχω εκτος του οτι τα πονακια στην κοιλια συνεχιζονται απο την ωορρηξια και μετα και εχους και πονους στη μεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

σιδερενια μου δεν το πιστευω!!!!τωρα ειδα παλι το θεμα σου μεσα στην τρελα μου το ειχα ξεχασει και ειδα οτι η ιστορια σου μοιζει με τη δικη μου και νομιζα οτι ειμαι η μοναδικη!εσυ τελικα τι εγινε;;;;;;;;;;

εμενα διαβασες τι εχω παθει τοσο καιρο;;;;εχω ανοιξει θεμα.εν ολιγοι 4 θετικα σελφ κλιαρ και αρνητικη χωριακη αλλα πριν την καθυστερηση :(:( ειμαι σε κατασταση τρελας!!!!!ηταν να αδιαθετησω προχθες αλλα ακομη τιποτα!φοβαμαι ομως να ξανακανω τεστ η χωριακη!!!!!!!!πες μου με σενα τι εγινε;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αφηστε τα τεστ στην ακρη! εγω εκανα 2 τεστ, απ'αυτα που ανιχνευει την ορμονη απο την 5η μερα ΕΠΑΦΗΣ και εδειξαν και τα 2 πεντακαθαρα αρνητικα ενω τελικα ημουν εγκυος 4ων βδομαδων! τα εκανα τα τεστ με καθυστερηση 8-10 μερες ενω εχω σταθεροτατο κυκλο!!!

η κουνιαδα μου εκανε 6 τεστ και της βγηκαν και τα 6 αρνητικα ενω ηταν εγκυος! δεν ειναι παντα που δειχνουν σωστα!

καντε χοριακη για να εχετε σιγουρα και σωστα αποτελεσματα! αν κανετε χοριακη λιγες μερες πριν την αναμενομενη περιοδο παλι θα δειξει ΑΛΛΑ ΕΝΤΟΥΤΟΙΣ ειναι καλυτερα να εχετε λιγες μερες καθυστερηση!

καλη επιτυχια και ελπιζω η χοριακη να δειξει το αποτελεσμα που επιθυμει η καθεμια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΚΕΛΥ έγραψε:

σιδερενια μου δεν το πιστευω!!!!τωρα ειδα παλι το θεμα σου μεσα στην τρελα μου το ειχα ξεχασει και ειδα οτι η ιστορια σου μοιζει με τη δικη μου και νομιζα οτι ειμαι η μοναδικη!εσυ τελικα τι εγινε;;;;;;;;;;

εμενα διαβασες τι εχω παθει τοσο καιρο;;;;εχω ανοιξει θεμα.εν ολιγοι 4 θετικα σελφ κλιαρ και αρνητικη χωριακη αλλα πριν την καθυστερηση :(:( ειμαι σε κατασταση τρελας!!!!!ηταν να αδιαθετησω προχθες αλλα ακομη τιποτα!φοβαμαι ομως να ξανακανω τεστ η χωριακη!!!!!!!!πες μου με σενα τι εγινε;;;;;;

Κελυ χιλια συγνώμη για την καθυστερημένη απαντηση!

Εγώ τελικά είμαι έγκυος! Εσύ τι έκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

siderenia μου μολις ειδα το θεματακι σου!συγχαρητηρια κοριτσακι μου!με το καλο ενα υγιεστατο μπεμπακι!ολα να σου πανε καλα και να εχεις μια υπεροχη και ευκολη εγκυμοσυνη!αχ χαρηκα παρα πολυ τωρα γιατι θυμαμαι που τα λεγαμε και ειχες λιγο αγχος για το θεμα!μπραβο σου!μπραβο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

K.T.K. όντως είχα πολύ άγχος με το θέμα αυτό αλλά ευτυχώς όλα καλά!! Μας ήρθε αμέσως το μωράκι! Τώρα εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έρθει ένα γερό μωράκι κοντά μας σε 7 μήνες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΔΕΡΕΝΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΔΑ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΩΣΥΝΗ Κ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ

ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ

ΜΑΚΑΡΙ ΣΥΝΤΟΜΑ Κ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ

ΝΕΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΟΥΜΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...