Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τελικά είμαι ή δεν είμαι έγκυος??


siderenia

Recommended Posts

Κορίτσια πήρα από το ιντερνετ κάτι τεστ εγκυμοσύνης. Την 24η μέρα του κύκλου μου (κύκλος 31 ημερων) έκανα ένα από περιέργια, χωρίς να θεωρώ ότι θα βγει θετικό και βγήκε αμέσως. Σοκαρίστηκα και έκανα και τα άλλα 2 που είχα μετά από 1,5 ώρα και βγήκαν επίσης θετκά. Με την εταιρία που μίλησα για το αν υπάρχει περίπτωση λάθους μου είπαν όχι και πως είναι τόσο ευαίσθητα που ανιχνεύουν τις ορμόνες εγκυμοσύνης μια εβδομάδα μετά την γονιμοποίηση. Την επόμενη των τεστ έκανα χοριακή και βγήκε 3,75. Αρνητική. Τελικά είμαι ή δεν είμαι έγκυος ακόμα δεν ξέρω. Λόγο της αξιοπιστίας της χοριακής θεωρώ πως δεν είμαι, όμως μέσα μου υπάρχει η ελπίδα πως ίσως η εταιρία έχει δίκιο και ήταν νωρίς για την χοριακή. Εσείς τι πιστεύεται? Εχετε ανάλογη εμειρία αρνητικής χοριακής λόγο του ότι έγινε πολύ νωρίς? Ξέρω πως το μόνο που μένει να κάνω είναι υπομονή μέχρι την Τρίτη-Τετάρτη όμως με 3 θετικά τεστ έχω αναστατωθεί. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω ρε κοριτσακι...δυστυχως πρεπει να περιμενεις...ξανακανε ενα τεστακι αυριο πρωι πρωι να δουμε τι θα βγει....ισως ειναι νωρις να δειξει η χοριακη...ευχομαι να ισχυει το θετικο των τεστ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστώ πολύ γα την απάντηση. Δυστυχώς είναι όντως πολύ νωρίς και μου κάνει εντύπωση που έδειξαν τα τεστ. βεβαι είναι δοκιμασμένα και δεν έχουν δώσει λαθος αποτελέσματα αλλά δεν είμαι σίγουρη. Σκέφτομαι να κάνω τρίτη-τετάρτη άλλο ένα. Και αύριο πάλι νωρίς θα είναι και φοβάμαι μην δείξουν πάλι λάθος αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα συγκεκριμένα τεστ πωλούνται στο εξωτερικό (τα χρησιμοποιούν μάλιστα οι γιατροί στα ιατρεία τους) και λένε ότι πιάνουν την εγκυμοσύνη 6-8μέρες μετά την σύληψη. Επίσης έχει φωτογραφίες από τεστ που εχουν στείλει πελάτες και εκεί βλέπω ότι υπάρχουν και τα δικά μου θετικά. Μάλιστα υπάρχει μια φωτογραφία θετικού τεστ στις 3,5 περίπου εβδομάδες κύησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aν δεν αντέχεις να περιμένεις τόσες μέρες

ακόμα για την χοριακή (ούτε εγώ άντεχα!)

κάνε αύριο τεστ φαρμακείου,,, οποιοδήποτε

που να ανιχνεύει , πριν την αναμενόμενη περίοδο,

την ορμόνη....

Εγω είχα κάνει το self clear 1 εβδομάδα πριν

την περίοδο ((διότι δεν είχα υπομονή να περιμένω!))

κ ήταν θετικό ....κ σωστό!

Ίσως έτσι «διασταυρώσεις» το αποτέλεσμα

από τα test του ...Ίντερνετ!

Καλή επιτυχία σου εύχομαι.........!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω την αλήθεια μετά τις φωτογραφίες που είδα με τα θετικά τεστ στο ξένο σαιτ και γω νομίζω ότι έχουν δίκιο. Αλλωστε αν πιανουν την εγκυμοσύνη την 6η με 8η μέρα σύλληψης τότε λογικά η χοριακή δεν φαίνεται. Αν δεν κάνω λάθος στο αίμα ανιχνεύεται μετα τις 10 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 έγραψε:

δεν θα δειξει αυτη τη στιγμη κατι ενας υπερηχος...παντως πστευω οτι τα τεστ εχουν δικιο ;)

Καλησπέρα, μακάρι να αποδειχθεί ότι είσαι έγκυος. Πάντως γνώμη μου είναι να κάνεις μια χοριακή ακόμη σε 4-5 μέρες. Σάκος στον υπέρηχο φαίνεται μετά την 5η εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιδερενια μου κι εγω νιωθω οτι τα θετικα τεστ δεν μπορει να κανουν λαθος με τιποτα!!!Και οντως να ειναι νωρις για την χοριακη να δειξει.Αχ μακαρι στο ευχομαι ολοψυχα!!!Περιμενε για την χοριακη λιγες μερες ακομα!Και για πες μου ποιο site ειναι αυτο να δω κι εγω μου κινησες την περιεργια!Ποια τεστ ειναι αυτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1ον!!!

Υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να είσαι έγκυος το οποίο και το εύχομαι με όλη την ψυχή μου!!!!

2ον!!!

Σταμάτα να έχεις άγχος και να είσαι στον υπολογιστή.

Το άγχος δημιουργεί αδρεναλίνη που δεν αφήνει το εμβρυάκι να επικολληθεί με την ησυχία του. Ο υπολογιστής έχει ραδιενέργεια, και είναι σαν να το βράζει!

3ον!!!

Απόλαυσε το συγκρατημένα και μην κουράζεσαι για κανένα μα κανέναν λόγο και μη στεναχωριέσαι για τίποτα!

4ον!!!

Πήγαινε τη δευτέρα για να κάνεις πάλι β χοριακή και κάνε και την τρίτη κάνε και την τετάρτη... για να είσαι ήρεμη!!!

Εύχομαι όλα να είναι υπέροχα!!!!!!

Αναμένω από βδομάδα τα ευχάριστα για να πανηγυρίσουμε γλυκιά μου!!!!

Αντε ξεκουράσου εσύ και η τύχη σου δουλεύει!

Επίσης το 3,75 χοριακή σημαίνει πρώιμη κύηση. Δηλαδή είσαι στη 2η εβδομάδα. και όχι αρνητικό... στην 3η θα πάει από 6 και πάνω και θα ανεβαίνει εκθετικά... και άσε αυτά που έγραψε το διαγνωστικό. δεν είναι αρνητικό είναι πρώιμη κύηση....

Αντε :P

Μέσα από την καρδιά μου να έρθει το μωρούλι σου!

Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ, ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΤΑ 3 ΤΕΣΤ ΛΑΘΟΣ. ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ... ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύυυ!! Εκανα ένα κλεαρ μπλου και βγήκε θετικό. Αχνό βέβαια μας και ακόμα δεν έχω καθυστερηση αλλά βγήκε ο σταυρός. Το μόνο είναι ότι μετά από κάποια ώρα σιγά σιγά οι γραμμές έγιναν πιο "απαλές" αλλά ακόμα διακρίνονται. Συγκεκριμένα ο σταυρός του + βγήκε σαν το αβατάρ της tirogαridaki και μετά "έσβεησε" λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα συγχαρητήρια μου λοιπόν!!!!!!!!!

Χαίρομαι που (κ σε σένα!) έδειξαν θετικό

αυτά τα «ευαίσθητα» τεστάκια φαρμακείου....

Με το καλό ένα υγειέστατο μπεμπάκι

......! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου,

είναι μοναδική περίοδος!!!!!!!!

Υγ: γράψε το site κ τα τεστ που πήρες

....δεν είναι διαφήμιση! Είναι ενημέρωση για

τα υπόλοιπα κορίτσια...

Και ξανααααα: συγχαρητήρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ προχθές έκανα δύο τεστ clear blue κ έδειξαν κ τα δύο κατευθείαν θετικά. Μετά από αρκετές ώρες που τα ξαναόίταξα ξεθώριασε λίγο η γραμμή. Προφανώς όταν περνάει η ώρα είναι σαν να χαλάνε, ετσι πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια ευχαριστώ πολύ!!! Ακόμα δεν το έχω πιστέψει!! Θέλω να περασουν οι μέρες και να πάω στον γιατρό, να μου πει ότι όλα κυλάνε ομαλάαααα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia egw eixa kanei tria se mia mera, to eipa stin giatro mou k gelouse k mou eipe oti para poli sigoura k an deiksei thetiko einai kiolas, alla bebaia mou mileise kateutheian k gia tous pithanous kindinous mexri ton trito mina!thetiki energeia koritsia xreiazetai!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιδερενια μου ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!! βρε τρελοκομειο, 3 τεστ εκανες??? χιιχιχιχιχχι και το ενα εφτανε!!! ιχιχιχιχιχχιιχιχ ασε κανενα και για μας!!!!! να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και ολα να πανε καλα και η χοριακουλα οσυ να ανεβαινει μερα με τη μερα και να φτανει τον ουρανο!!!!!!!!!!!! :):):) και μια ευχουλα να κανεις και για εμας που παλευουμε!!!!!!!!!!! σε θεωρω και γουρλου!!! το sidereneia ειναι σαν το επωνυμο μου ιδιο!!!!!! ιχχιχιιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου ευχαριστώ πάρα πολύ!! ακόμα δεν το έχω πιστέψει... Καλέ 4 τεστ έκανα!! Γιατί το πρώτο βγήκε θετικά την 24η μέρα με κύκλο 31 ημερών. Πολύ νωρίς και δεν το πίστεψα. Ειδα και την χοριακή χαμηλά αλλά κάτι με έτρωγε...και φανταστείτε ακόμα δεν τοχω πιστεψει. Αν δεν πάω στο γιατρό να το δω δεν ξέρω αν είναι αλήθεια...

Ευχομαι σε όλες σας σύντομα να έχετε το μωράκι σας!! Η Παναγίτσανα ακούσει τις προσευχές μας για ένα μωράκι γερό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

siderenia έγραψε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύυυ!! Εκανα ένα κλεαρ μπλου και βγήκε θετικό. Αχνό βέβαια μας και ακόμα δεν έχω καθυστερηση αλλά βγήκε ο σταυρός. Το μόνο είναι ότι μετά από κάποια ώρα σιγά σιγά οι γραμμές έγιναν πιο "απαλές" αλλά ακόμα διακρίνονται. Συγκεκριμένα ο σταυρός του + βγήκε σαν το αβατάρ της tirogαridaki και μετά "έσβεησε" λίγο...

Σιδερένια ακόμη κ αν ήταν αχνο , ακόμη και αν έσβησε τώρα και δείχνει αρνητικό , είσαι σίγουρα έγκυος!!!:) Εμένα αν δεις τα τεστ μου αυτή τη στιγμή είναι και τα δύο αρνητικά!!:) Το αποτέλεσμα είναι για τα πρώτα 10 λεπτά. Μέτα δεν πρέπει να υπολογίσεις το αποτέλεσμα του τεστ γιατί όπως διαπίστωσες σβήνει σιγά σιγά!! Συγχαρητήρια πάντως!!:) ΜΕ το καλό!!:)Να έχεις μα όμορφη εγκυμοσύνη!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιρογαριδάκι να χαίρεσαι τον γιό σου και μετο καό το νέο σας μέλος!! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και γιατί χάρη σε σένα και το αβατάρ σου σιγουρεύτηκα ότι δεν έκανα πουλάκια τα μάτια μου!! Βέβαια μιλάμε και για 4 τέστ τόσα πουλάκια στα δικά μου μάτια πια? :laugh: :laugh: Ας πάνε όλα κατευχην και να έρθει το μωράκι μας γερό!!

Εύχομαι σε όλες σας να μάθετε ευχάριστα νέα πολύ σύντομα! Και όσες είστε εγκυούλες με το καλό τα νινάκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιδερένια σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου:) Κι εσύ με το καλό στην νέα σου εγκυμοσύνη!:) Ευχομαι όλα να πάνε καλά και να κυλήσουν ομαλά στην εγκυμοσύνη σου!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...