Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ενα κερακι στην παναγιτσα !!!


silber

Recommended Posts

γεια σας καριτσια!

χθες εκανα αμνιοπαρακεντηση,ειχα πολυ ανχος και στεναχωρια γιατι η αυχενικη διαφανεια δεν ηταν και τοσο καλη,τι καλ δηλ. κακη ηταν.

τελικα στον υπερηχο που εκανε πριν ο γιατρος ειδε κατι στην καρδια το εμβρυου,πηρε αμνιακο υγρο και με στελνει στον εμβρυοκαρδιολογο ,μπορει να εναι καποιο γενετικο συνδρομο το οποιο ανομαζεται digeorge και προκαλει συγγενεις καρδιοπαθιες.Εκτος δηλ. απο το συνδρομο down που υπαρχει κινδυνος να εχουμε ,εχουμε τωρα και αυτο.

φοβαμαι πολυ και ειμαι τοσο μα τοσο στεναχωρημενη,δεν ειναι αλλωστε και πρωτη φορα , γιατι εχω και ενα πολυ δυσαρεστο ιστορικο.Πριν 3 χρονια αναγκαστικα να διακοψω μια κατα τα υπολοιπα αριστη κυηση.... γιατι το αγορακι μου επασχε απο ενα εξισου σπανιο συνδρομο στον 5 μηνα .Εμεινα 35 ωρες στην κλινικη μεχρι τελικα να μπορεσουν να μου το παρουν!Δεν ειχα σκοπο να ξαναδοκιμασω φοβομου παρα πολυ ετρμα να μην μασ συμβει κατι αναλογο και αφησα να περασει λιγο ο καιρος.Υπηρχε ομως και ο συντροφος μου (συζυγος)που λαχταρουσε τοσο ενα παιδακι και ελπιζε.....θα γινοταν τοσο καλος πατερας....

Πηρα λοιπον κουραγιο και ξαναδοκιμασα ,και εμειμα εκγυος περυση το φθινιπωρο. Στην 8 εβδ. παλινδρομησε!!!Ηταν διδδυμα!!!Δευτερη ατυχια. εμεις συνεχιζουμε κανουμα ενα σωρο εξετασεις μειναμε ταπι που λενε αλλα χαλαλι!Τιποτε δεν βρεθηκε ......Και ετσι φτανουμε σημερα στην τριτη προσπαθεια και τιποτα δεν μας δινει κουραγιο !!!!Ποσα παιδια αντεχει κανεις να σκοτωσει μεσα του γιατι περι αυτου προκειται χωρις να εχεις καμια ευκαρια να τα βοηθησεις να ζησουν??????

Την δευτερα θα παρω τα πρωτα αποτελεσματα .

Την κυριακη θα παω να αναψω ενα κερακι στην παναγιτσα στο μοναστηρι ισως σωθει το παιδακι μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ SILBER.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΘΕΛΕΙΣ.

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ.

ΓΙΑ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ.ΦΙΛΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΛΜΠΕΡ ΜΟΥ ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ!!!ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΟΟΟΟΟΛΗ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ!!!ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας ενώσουμε τις προσευχές μας όλες για αυτον τον σκοπό! Όσο πιο πολλές και πιο θερμές οι προσευχές για έναν σκοπό τόσο το καλύτερο!!!

Ευχομαι να ειναι ολα καλα! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EYXOMAI ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sIBER ευχομαι να μην ειναι τιποτα..ολα να ειναι καλα.προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα η σκεψη μας και η προσευχη μας ειναι σ εσενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιλβερ μου μια ευχη κ μια προσευχη κι απο μενα..ναναι γερο το εμβρυακι σου...τα αποτελεσματα να ναι πολυ καλα!!

η αυχενικη κ σε μενα δεν ηταν καλη(3,1)...κ ο γιατρος μου ειχε μιλησει γενικα για αυχενικη κ καρδιοπαθεια..ΑΛΛΑ..η αμνιοπαρακεντηση ηταν πολυ καλη!! ο γιος μου ειναι τωρα 1,5 μηνων..ευχομαι να σου συμβει ΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silber μου,πόσο πόνο μπορέσατε να αντέξετε; :( Γιατι να συμβαίνει αυτό και να μην γεννιούνται όλα τα μωράκια υγιή; :(

Μακάρι να πάνε όλα καλά αυτή την φορά και να καταφέρετε να αποκτήσετε το μωράκι που τόσο επιθυμείτε.Μην σταματήσεις να ελπίζεις λεπτό...

Εύχομαι το μωράκι σου να είναι υγιέστατο...

Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι μεσα απο την καρδιά μου τα αποτελέσματα να είναι αυτά που θέλεις και σύντομα να μπορέσεις να αγκαλιάσεις το υγιέστατο μωράκι σου. Να θυμάσαι πως οι εξαιρέσεις είναι αυτές που επιβαβαιώνουν τους κανόνες τελικά....πίστευε σε θαύματα γιατί και το μωράκι που έχεις στη κοιλίτσα σου είναι και αυτό ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΘΑΥΜΑ!! Θα περιμένουμε τα νέα των εξετάσεων, η σκέψη μου είναι μαζί σου ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

silber μου συγκινήθηκα πολύ με όσα έχεις περάσει..

χαίρομαι που δεν τα παρατήσατε με τον αντρούλη σου και συνεχίσατε να προσπαθείτε...

σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα κοπέλα μου..έχεις τη θετική σκέψη όλων μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΣ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΤΗ ΔΩΣΕΙ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΩ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τα κορίτσια, θα σε έχω κ εγώ στην προσευχή μου.

Πάντως ένα μεγάλο ποστοστό των αμνιοπαρακεντίσεων βγαίνει πολύ καλό παρόλο που στην β επιπέδου δεν βγήκε συμπερασμα. Μην απελπίζεσαι, μπορεί τίποτα να μη είναι

Εύχομαι όλα καλά να πάνε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ! ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟ!Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιλμπερ μου..να στεκεσαι δυνατή...ακόμη και άσχημα να ειναι τα νέα..μη σταματήσεις να ελπίζεις..τιποτα δεν έχει ΄χαθεί ακόμη!! Θα το παλέψεις μέχρι να βγεις νικήτρια..και θα δεις..τότε θα το χαρείς ακόμη περισσότερο!

Κι εμένα τρέμει η καρδούλα μου τι θα ακουσω σε αυτή την αυχενική..τίποτα δεν είναι σίγουρο..όλα είναι ρευστά και φοβάμαι πως πάλι θα πρέπει να αποφασίσω..τι να αποφασίσω δηλαδή;; Απόφαση είναι αυτή;;;; Είναι δυνατόν να πρεπει να μπεις σε αυτό το δίλλημα;;;

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα κατ'ευχην!!!!Φιλάκια πολλά στην κοιλίτσα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοπελιτσα μου!Φοβερο!Ποση δυναμη μπορει να εχει ενας ανθρωπος μεσα του...και να μην εχει πες βρισκει.Ολες μου οι προσευχες στην Παναγια κοπελα μου να πανε ολα καλα!!!Να σε βοηθησει να ερθει το νινακι στην ζωη με υγεια!!!Η σκεψη μας μαζι σου!Ολη μας η θετικη ενεργεια κι αγαπη!Μακαρι να εχεις καλα νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες μου οι προσευχες θα ειναι για το μικρο σου μωρακι που εχεις στην κοιλιτσα σου να ειναι γερο και υγιεστατο!!!

περιμενουμε νεα σου με αγωνια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...