Μετάβαση σε περιεχόμενο

OPISTHIOS KAI XAMHLOS PLAKOUNTAS


Recommended Posts

koritsia geia sas.simera ekana uperixo b epipedou kai mou pe o dr oti o plakountas mou einai opisthios kai xamilos.kai meta arxise na me rwtaei poso xronwn eimai ,an paei kala h egimosini mou,an htan entaxei h auxainiki klp.ton rwtisa an einai kati kako kai mou ta masouse legontas oti einai nwris akoma kai tha doume.ti gnwrizete gia auto kai ti einai o progennitikos elegxos?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! δεν ξερω τι ειναι οπισθιος και χαμηλος πλακουντας, φανταζομαι αυτος που σε ρωτουσε ήταν ο γενετιστης που εκανε την β επιπεδου και οχι ο γιατρος σου!καλυτερα ρωτα τον γιατρο σου ,αυτος ξερει το ιστορικο σου και θα σου πει. ο προγεννητικος ελεγχος ειναι διαφορες εξετασεις που μας δινουν να κανουμε πριν ή μολις μαθουμε για την εγκυμοσυνη.

ρωτα τον γιατρο σου και πες μας!

μην αγχωνεσαι αδικα!φιλια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο πλακούντας που βρίσκκεται στην οπίσθια επιφάνεια της μήτρας, συμβαίνει πολύ συχνά...και ειδικά στην αρχή της εγκυμοσύνης... και μένα αρχικά ήταν χαμηλός αλλα ανέβηκε.

Ο γιατρός σου προφανώς σε ρώτησε αν μέχρι τώρα είχες καλή εγκυμοσύνη γιατί καμιά φορά προκαλεί αιμορραγία , χωρίς να είναι ανησυχητικό από ότι ξέρω .. αλλα γενικώς χρειάζεται να προσέχουμε περισσότερο από το να ήταν ο πλακούντας μας εμπρόσθιος...

Επίσης γνωρίζω ότι αν είναι χαμηλός ο πλακούντας και φράζει τον τράχηλο (επιπωματικός ) τότε χρειάζεται καισαρική.

Εμένα τουλάχιστον αυτό μου είπε ο γιατρός μου... για περισσότερες πληροφορίες σίγουρα ο γιατρός σου θα ήταν ο πλεον κατάλληλος να σε ενημερώσει για το θέμα αυτό.. :) δεδομένου ότι γνωρίζει και την κλινική σου κατάσταση...

Καλημέρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίγη ξεκούραση και προσοχή θέλει. Εγώ ήμουν στο κρεββάτι για 3 μήνες, αλλά όλα καλά τελικά. Όντως επικύνδινος είναι ο πρόσθιος πλακούντας. Μπορεί να ανέβει πάντως, συνήθως στον 6,7 καθώς μεγαλώνει η μήτρα. Μην φοβάσαι, όλα καλα θα πάνε. :)

as1cEUX8v--0010MDAwMHwwMDAxMjM1ZHxPIG1wZW1wb3lsaXMgbWFzIGVpbmFpIA.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai koritsia piga ston giatro kai eipe oti akoma eimai stin 22 ebdomada kai o plakountas anebenei mexri peripou tin 27 ebdomada kai mexri na kanw ton epomeno uperixo na prosexw,na xekourazomai kai na min sikwnw bari.euxaristw kai filia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα σε όλες! μόλις έγινα μέλος της ενδιαφέρουσας παρέας! αγαπητή tselinkas... εγώ είμαι 15 εβδομάδων και ο γιατρός μου είπε το ίδιο για τον πλακούντα. σίγουρα όμως δεν υπάρχει πρόβλημα σε κάτι; εγώ γενικά φοβάμαι πολύ και όλα μου φαίνονται παράξενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalws orises popi mou.kai egw ta fobamai ola alla prospathw na ta blepw thetika kai na min me epireazoun.stin teliki oti einai na ginei stin zwi tha ginei.to mono pou boroume na kanoume einai na prosexoume kai as elpizoume oti ola tha pane kala.filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικιο.... απλα ειναι το πρωτο μας μωρακι και αγχωνομαι με ολα! θετικη σκεψη λοιπόν! ολα θα πανε καλα για ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις δικιο.... απλα ειναι το πρωτο μας μωρακι και αγχωνομαι με ολα! θετικη σκεψη λοιπόν! ολα θα πανε καλα για ολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...