Μετάβαση σε περιεχόμενο

EGUMOSYNH+LIGA KILA??????PARAKALO APANTISTE MOU.


Recommended Posts

Koritsia geia sas ! Proti fora meta apo duo xronia pou xanampaino sto mammyland. Eisaste uperoxes! Thelo boithia..parakalo apantiste mou. Eimai eguos sto deutero paidi mou. Xekinisa tin egumosynh mou 52.5 kila . Exo ipsos 1.69. Se 3 ebdomades apo tora gennao. Tora eimai 59.5 kila. Diladi exo parei 7 kila. Ante na paro allo ena. Troo kanonika xoris yperboles..frouta,laxanika,ruzi ,kreas kai 2 mikra sokolatakia tin imera. Oi dikoi mou anisixoune oti eimai tromera adunati. Lete na exo problima?? o giatros mou den anisixei apla thelei na xekourazomai dioti douleuo para polu.. ESEIS TI LETE? AN YPARXEI KAI ALLOI POU EXEI PAREI LIGO BAROS AS MOU STEILEI MHNUMA PRIN ME TRELANOUNE...

FiLaKiA !!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ειμαι στην 30η εβδομαδα και εχω παρει 3 κιλα επειδη η ορεξη μου ειναι ιδια και γενικα τρωω ακριβως οπως και πριν υπολογιζω οτι πανω κατω θα φτασω στα δικα σου κιλα οταν θα γεννησω με το καλο.Ο γιατρος μου δεν μου λεει τιποτα ολα οκ......... οσο για τους γυρω μου πολυ μου λενε παρε κανενα κιλο αλλα δεν με νοιαζει καθολου.Εφοσον τπ μωρακι σου ειναι μια χαρα να μην φοβασε τιποτα .Ποσο ειναι το μπεμπε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου ημέρα elgirl και καλωσόρισες στην παρέα μας! Καταρχήν πολλά-πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και με το καλό και η γέννα!

Δε μου λες κοριτσάκι μου, να σε τρελάνουνε θέλουνε όλοι τους? Μα είναι δυνατόν καλέ? Κάθε γυναίκα παρακαλάει να μην πάρει πολλά κιλά, για να γεννήσει σχετικά εύκολα, για να της φύγουνε γρήγορα!!!!! Ο γιατρός σου τί λέει???? Εάν δεν ανησυχεί εκείνος..... εσύ γιατί ανησυχείς????? Αν υπήρχε πρόβλημα.... θαρρείς δε θα σου τό λεγε??????

Η συννυφάδα μου και η κολλητή μου ξεκίνησαν λεπτούλες την εγκυμοσύνη τους (η 1η πήρε 13 κιλά! η 2η πήρε μόλις 8!) κι ήταν όλα ρολόϊ στις γέννες τους! Γιατί να σε αγχώσουνε περισσότερο? Μια χαρά μοντελάκι μου είσαι! Μην τρελαθούμε κιόλας!!!!!!

Καλή συνέχεια και με έναν πόνο! Και να ξεκουράζεσαι! Έχει δίκιο ο γιατρός σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειναι σοβαροι!!! Το μωρο πρεπει να παιρνει βαρος οχι εσυ!! Αν το μωρακι σου αναπρτυσσετε φυσιολογηκα, καλά κανεισ και δεν παιρνεις κιλά . Τι να πει η μαμα μου που πριν 25 χρονια 52 κιλά εμεινε εγγυος 52 γεννησε τον αδελφο μου. Ειχε μεινει πετσι και κοκκαλο αλλα ο αδελφοουλης μου μια χαρα 3400 γεννηθηκε.

Εγω πήρα 9 στον μπουμπουκο μου και ο γιατρός μου με αγριοκοιτούσε καθε μηνα- μου έλεγε προσεχε μην γινεισ σαν αρνει και σε σουβλισουν το πασχα- εκανε και χιουμορ τρομαρα μου. Τα πολλά κιλά δεν ειναι καλά για την υγεια σου, οχι μονο γιατι θα δισκολευτεις να τα χασεις αλλα γιατι θα δυσκολεχουν την γεννα και θα επιβαρινουν τον οργανισμό σου χωρίς λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είσαι, εγώ στην 1η έβαλα 8,5 και στην 2η 9. Μην ανησυχείς καθόλου αφού το παιδί αναπτύσσεται σωστά......

δεν μας είπες στην 1η πόσα έβαλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά θα τρελαθούμε;

Μάλλον ζηλεύουν... :laugh:

Από 7- 18 κιλά είναι το φυσιολογικό βάρος που μπορούμε να βάλουμε στην εγκυμοσύνη!

Πολλές θα θέλαμε να είμαστε στη θέση σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχιν με το καλο να ερθει το μωρακι σου καικατα δευτερο αντε παλι με το κατοχικο συνδρομο που θελει γενικοτερα τη γυανικα αν ειναι αφρατη καιμαλιστα οταν η γυανικα εγκυμονει πρπει οποσδηποτε να παρει κατα την αποψη τους 20 κιλα για να θεωρησουν οτι ολα ειναι καλα διαφορετικα ξερω αρχιζουν και λενε :τι παιδι θα βγαλεις ; μετα δεν θα εχεις δυναμεις ; και αλλες τετοιες ανακριβιες μα καλα δνε ξερουν ποσο εχουν αλλαξει τα πραγματα ; ολοι οι γυναικολογοι φωναζουν προσοχη στο βαρος κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης αλλα ειπαμε ...

Λοιπον εγω στο γιο μου πηρα συνολικα 6 κιλα δεν στερηθηκα τιποτα οπως περιεγραψες και εσυ η διατροφη μου ειχε και λαχανικα και φρουτα και κρεας μονο τα οσπρια δνε ετρωγα επειδη δεν μου αρεσουν ετρωγα και ενα γλυκο η παγωτο και οτα εμεινα εγκυος ημουν 54 κιλα στα 60 γεννησα και τα εχασα αμεσως το παιδι γεννηθηκε 2950 μαλιστα ο Γυναικολογος μου ηταν απολυτος στο θεμα του βαρους και μου ελεγε μην παρεις πολλα κιλα .Οταν μετα απο 4 χρονια περσι δηλαδη πηγα στο γιατο μου γιατι δυστυχως ειχα αλλατρεξιματα και το θεμα το γυανικολογικο το ειχα αφησει οταν λοιπον πηγαμεσα και ειδε οτι τωαρ εχω παχυνει περισσοτερο απο τοτε μου εβαλε τις φωνες !μου λεει καλα τι ειναι αυτο ; αν μεινεις ξααν εγκυος πως θα χασεις ολα αυτα τακιλα ειχα παρει 8 κιλα και ειχε δικιο ετσι μπηκα απο μονη μου σε προγραμμα να τα χασω εχω χασει 5 καιθελω αλλα 3 καιμετα λεω να ξανακανουμε αλλο ενα νινακι . Μην ανησυχεις καθολου μια χαρ ολα ειναι μην δινις στους ασχετους σημασια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

το παιδι γεννηθηκε 2950 μαλιστα ο Γυναικολογος μου ηταν απολυτος στο θεμα του βαρους και μου ελεγε μην παρεις πολλα κιλα .

Σοβαρά? και ο δικός μου γιος 2950 γεννήθηκε!! :woohoo: :woohoo: κοίτα σύμπτωση!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia sas euxaristo toso ma toso !!!! Den fantazeste poso me iremisate. Kai sto proto moro mas pira 8.5 kila kai bgike 3.050 kg. To deutero einai koritsaki kai to ypologizoune 2.800 kg. Mia xara nomizo. Ontos tsampa pane na me trelanoune.. kai ontos den xero giati oooloi pisteuoune pos to kalutero gia mia gunaika einai na parei 15 me 20 kila??..meta ante na ta xaseis. Me to kalo na genniso na me afisoune isixi.. :P

Polla filia kai bebaia tha steilo to baros tis mikris otan erthei me to kalo apo to nosokomeio kiolas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα elgirl.

Είμαστε νομίζω παρόμοιες περιπτώσεις. Πάνω κάτω το ίδιο ύψος, ξεκίνησα 54 κιλά και είμαι μετά βίας 61! Η γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένη γιατι το μωρό αναπτύσσεται κανονικά. Λέει ότι αυτό είναι το ιδανικό γιατί αλλιώς ο οργανισμός ταλαιπωρείαται χωρίς λόγο. Δεν το επεδίωξα, όπως και εσύ τρώω απ'όλα χωρίς υπερβολές. Είμαστε τυχερές. Ας μην αφήσουμε τον καθένα να μα ς τρελαίνει με τις ανησυχίες τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσύ είσαι ο κανόνας και όχι η εξαίρεση!!! ;)

Με το καλό να γεννηθεί η μπουμπού σου και όλοι θα ασχολούνται με εκείνη και εσυ θα χαίρεσαι τα κιλάκια σου και πάλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφόσον ο γιατρός κρίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα & από θέμα υγείας-εξετάσεις όλα είναι καλά & το μωρό αναπτύσεται κανονικά να μην ανησυχείτε καθόλου.!!!

Απλά από εδώ & πέρα φροντίστε να βάλετε ωτοασπίδες μιας & ο καθένας θα λέει ότι θέλει!!

Εγώ τους 4 πρώτους μήνες έχασα 6 κιλά & μέχρι να γεννήσω απλά τα ξαναπήρα..με λίγα λόγια είμαι πιο αδύνατη απ'όταν ξεκίνησα την εγκυμοσύνη .

Ο γιατρός μου δεν είχε πρόβλημα από τη στιγμή που όλα ήταν καλά με το μωρο ..ίσα ισα που μου έλεγε μπράβο ,γιατί δεν θα ταλαιπωριόμουν μετά.

Πότε δεν έτρωγα πολύ ,ούτε μου άνοιξε η όρεξη στην εγκυμοσύνη..

γέννησα στις 37+4 μέρες είναι αγοράκι 2780gr.. αν έφτανα 40 εβδομάδων θα ξεπερνούσε πολύ τα 3 κιλά σίγουρα..

Αλλά μεγαλώνουν γρήγορα...εμένα σε 3 εβδομάδες πήρε 1320gr , είναι 4 κιλά ήδη.

Επίσης θα σας πρήξουν να τρώτε & μετά <<για να κατεβάσετε γάλα>>!! & πως θα ντύνετε το μωρό..& πως θα το κρατάτε..

Υπομονή!!! & καλό κουράγιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MADOJOHN ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΜΕ ΥΨΟΣ 1.67 67 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΗΡΑ 3 ΚΙΛΑ.ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΓΕΝΑΡΗ ΑΠΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΦΛΕΒΑΡΗ ΞΑΝΑΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ 1,5 ΜΗΝΑ.ΕΙΑ ΕΜΜΕΤΟΥΣ ΕΨΣ ΤΟΝ 5 ΚΙ ΕΤΣΙ ΕΧΑΣΑ 7,5 ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΟΥΤΕ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ.ΤΡΩΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΥΠΕΡΟΧΑ!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΛΟΓΟΣ ΑΝΗΣΥΧΙΑΣ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΜΟΛΟΓΩ ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΕΣ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 13 ΚΙΛΑ?ΕΝΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΒΑΛΑ 5 ΩΡΑΙΟΤΑΤΑ ΚΙΛΑ.ΠΕΡΝΑΓΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ...ΠΟΥ Τ ΕΙΧΑ ΡΙΞΕΙ ΣΤΟ ΦΑΙ.ΧΑΧΑ

ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟ ΕΡΑΨΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΒΑΡΟΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΑΣΩ 20ΑΡΑ!

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΑ.ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ 20 Κ 25 ΚΙΛΩΝ ΠΟΥ ΣΕ ΠΟΛΥ 2 ΜΗΝΕΣ ΕΧΟΥΝ ΦΥΓΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΜΕΙΝΑΝ ΜΟΝΙΜΑ.

ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΚΛΑΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΠΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΩ ΟΠΩΣ ΗΜΟΥΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...