Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες γεννάμε Μάιο του 2010;;;


Recommended Posts

Κορίτσια συγχαρητήρια σε όλες αλλά δεν μπορώ να μην ΟΥΡΛΙΑΞΩ για το tirogaridaki ( παλιά καραβάνα του mammyland )ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα. Φανή μου …θα πάνε όλα καλά ….. να είσαι αισιόδοξη……. Και στις 14 του μήνα θα μας πείς τα ευχάριστα…………. Και ξανά αααααααααα αααααααααααααααααααααααααααααα ( ουρλιάζω πάλι ):) :) :):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 758
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενάκι...ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι....είμαι ξανά έγκυος και το καλό που του θέλω αυτή τη φορά να είναι γερό και δυνατό και ας με τυραννήσει!!!δε με νοιάζει!!!!:) Έχεις όμως τον τρόπο ρε συ να με γεμίζεις αισιοδοξία!!!!!:)

Ιλιουλίνα κάτι ανάλογο κάνω κι εγώ..όταν με πιάνει το στομάχι μου ή όταν νιώθω λιώμα από την κουραση παραπονιέμαι και μουρμουράω στον άντρα μου γιατί περιμένω να ακουσω τη φράση...<<αφου είσαι έγκυος βρε μωρό μου...το μωράκι σου τα κάνει όλα αυτά!!!>> και χαίρομαι μετά εγώ..χχεχεχεχεχε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι γίνεται;; Πως τα πάτε;; Πείτε κανένα νέο...εγώ μόνο ΄΄ενα αρνητικό βιωνω..μάλλον είμαι πολύ άγχωμένη και βλέπω άσχημα όνειρα..χθες πάλι είδα ότι ο γιατρός βρήκε πρόβλημα κι έπρεπε να το βγάλω κι έκλαιγα , έκλαιγα και δεν ήθελα να το βγάλω γιατί ήταν λέει στον 5ο μήνα κτλ κτλ..μακριά από μας...όλα καλά να μας πάνε Θεούλη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο όνειρα πολλά!!!

κι όλα άσχημα αλλά ξέρω οτι είναι υποσυνείδητος φόβος κα πόσο μάλλον που είμαι πρωτάρα...αλλά δε χαμπαριάζω τυρογαριδάκι μου!

τα βλέπω ,ξυπνάω και τα ξεχνάω, τα διαγράφω...

ίσως επειδή με προλαβαίνουν οι πρωινές ναυτίες και τα ξεχνάω :laugh: σαν ρολόι οι άτιμες,,,,, 6 το πρωί κάθε μέρα!!!!!!

επίσης

μεθαύριο θα πάω για τον προγεννητικό έλεγχο, έτσι να μπαίνω στο κλίμα των εξετάσεων σιγά σιγά :P

και επίσης

θα ψιλοτρέξω με τον καλό μου για το ΙΚΑ γιατί έληξε η αδειά μου και θα την ανανεώσω πάλι.

ναυτίες πολλές ίσως πιο έντονες απο πρίν,

όλη τη μέρα πλεόν

και απο οσμές και μυρωδιές μου μυρίζουν κ με ενοχλούν ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑ!!!!!!

άντε καλή συνέχεια γλυκούλες μέλλουσες μανούλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄Κι εγώ εχω ναυτίες..όχι τοσο πολλές αλλά σήμερα με ενοχλουσε όλη μέρα το στομάχι μου..άργησα το πρωί να φάω πρωινο και κοντεψα να τα βγάλω..και μέχρι τώρα δεν έχει καλυτερευσει και πολύ..ανακατωσουρες συνέχεια..Καλή επιτυχία στις εξετασεις..να δεις που όλα θα πάνε καλα..εγώ έχω στις 14..μέχρι τότε..θα τρελαθώ στο άγχος..αντε να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα τυρογαριδάκι, τα ίδια έχω κ γώ . Όνειρα κ όνειρα αλλά μετά την πρώτη ανακατοσούρα τα ξεχνάω όλα. Η αλήθεια είναι πως ο γιατρός μου έδωσε να πίνω ένα σιρόπι για τους εμετούς κ προσπαθώ με νύχια κ με δόντια να το αποφεύγω γιατί δεν είναι κ ότι καλύτερο για την περίπτωσή μας όμως όσες φορές εχω πάρει ήταν πηγαίνοντας για δουλειά που ήταν αναπόφεκτο δυστυχώς!!

Ευτυχώς πήγα στο γιατρό του ΙΚΑ σήμερα κ μου έγραψε αδειούλα κ έτσι είμαι στο σπίτι μου με τους εμετούς μου κ τις ανακατοσούρες μου!!!!

Έχω κλείσει κ γω ραντεβού για την αυχενική στης 13 του μήνα ουφ ουφ ουφ άγχος που έχω κ γώ.....Όλα να πάνε καλά για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυχενική έχεις τώρα;; 13 Οκτώβρη; Δεν είναι πολύ νωρίς;; Εκτός κι αν είσαι πιο μπροστά; Αλλά πόσες εβδομάδες πιο μπρος; Πότε είχες τελευταία περίοδο;

Δεν κάνει και τόσο κακό μωρέ το σιροπάκι, μη φοβάσαι..πολλές κοπέλες που δεν μπορουν να κάνουν και πολλά με τους εμετούς το παίρνουν...μη φοβάσαι..εγώ ακόμη δεν έκατσα..ίσως κάτσω εκεί κοντά στο Φεβρουάριο..ήδη κάθομαι 2 χρόνια..έτσι και κάτσω κι άλλο θα παλαβώσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελευταία περίοδο είχα 27 Ιουλίου, γιατί απορείς καλέ?Ο doctor μου είπε οι μετά απο της 10 Οκτωβρίου μπορούμε να κάνουμε την αυχενική κ το papp a. Σήμερα είχα κάτι περίεργα πονάκια στην μέση μου για πρώτη φορά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Απόρησα γιατί εγώ με τελευταία περίδο 12 Αυγούστου, πες 20 γιατί η σύλληψη έγινε καθυστερημένα άρα είπαμε πως ο κύκλος υποθετικά ξεκίνησε στις 20, θα κάνω αυχενική σε 6 εβδομάδες από τώρα δηλαδή μέσα στο Νοέμβριο. Κι έτσι πηγαίνει ,η αυχενική γίνεται στη 12 εβδομάδα. Αλλά εντάξει η δική σου κύηση είναι αρκετές εβδομάδες μπροστά.

Τα πονάκια δεν είναι τίποτα, μην ανησυχείς. Εμένα πάλι μου ξεκίνησαν πολύ έντονες οι ναυτίες..έκατσα να φάω πρωινό το πρωί και με το ζόρι το κατάπινα..σε κάθε μπουκιά ένιωθα ότι θα τα βγαλω..αλλα και η κουραση...δε με αφήνει να λειτουργήσω..δε θέλω να πάω σχολείοοοοο....θέλω να κοιμηθώωωωωωω....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Πήρα χθες τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις αίματος και ούρων. Σε γενικές γραμμές καλά ήταν. Την άλλη βδομάδα θα πάω για τον τρίτο υπέρηχο...

Από κακά όνειρα και γω βλέπω καμιά φορά, αλλά νομίζω ότι οι εγκυούλες βλέπουν εφιάλτες από το φόβο τους. Δεν πρέπει να τους δίνουμε σημασία.

Από ναυτίες πότε έχω πολύ έντονες και πότε σχεδόν καθόλου! Χθες όλη τη μέρα ήμουνα χάλια...

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι που με απασχολεί; Μετακομίζω από επαρχία για Αθήνα και πρέπει να ταξιδέψω στη δέκατη βδομάδα με πλοίο ή αεροπλάνο. Έχετε ακούσει αν επιτρέπονται τα ταξίδια ; Φοβάμαι μήπως κουραστώ με τη μετακόμιση και με το ταξίδι, αλλά ευτυχώς θα με βοηθήσουν ο άντρας μου και οι γονείς μου. Απλά ανησυχώ λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από μένα, γεννάω 28 Μαίου και μόλις έκανα τις πρώτες εξετάσεις και περιμένω τα αποτελέσματα. Η χοριακή είναι 57442 και είμαι στην έβδομη βδομάδα. Σχετικά καλή δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsaki μια χαρά είναι η χοριακή σου..εγώ γενναω στις 29 Μαίου..μια μέρα έχουμε διαφορα!!:)

Κική δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα αν δεν έχεις αίμα ή κάποιο πρόβλημα που θα σου συνηστουσε ξάπλα. Αρκεί βέβαια να είσαι συνεχεια ξεκουραστη κτλ κτλ..επίσης αν ταξιδέψεις με αεροπλάνο ζήτα από το γιατρό αου ένα χάρτι ώστε να μην περάσεις τις ακτίνες στο τσεκ ιν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σαι καλα τυρογαριδάκι μου! ελπίζω να πάνε όλα καλά αύριο στις εξετάσεις μου!

κι εσύ ταλαιπωρείσαι με τις πρωινές ναυτίες τόσο πολύ? κι εγώωω!

και τρώω σιγά σιγά φρυγανίτσες και ανακουφίζομαι.. B)

kiki08

όσο για το ταξίδι καλή μου,

νομίζω οτι ο καλύτερος τρόπος θα είναι αεροπορικώς για να γλυτώσεις όσο ταλαιπωρία μπορείς αν ταξίδευες με πλοίο..

και αυτό που λέει το έμπειρο τυρογαριδάκι για τις ακτίνες ισχύει ;)

καλό σου ταξίδι και όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια που κάνετε εμετό!!!

Εγώ καθόλου..12/10 θα κλείσω τον 2ο μήνα και δεν έχω κάνει ούτε μία φορά. Όμως έχω ένα περίεργο έντερο (ίσως και λόγω του σιδήρου που παίρνω) και φυσικά πολλα αέρια. Ξέρει καμιά τι μας περιμένει;;; Εννοώ τι εξετάσεις πρέπει να γίνουν απο τώρα μέχρι τηον τοκετό και αν γνωρίζει κανείς τι γίνεται με το ΙΚΑ χαρτούρες και τέτοια...!!! Καλή εγκυμοσύνη σε όλες!!!

Μιχαέλα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Πήγα σήμερα στο γιατρό κι είδα το σποράκι μου, τόσο δα!! Πολύ συγκινήθηκα...Σήμερα συνειδητοποίησα τι πραγματικά μου συμβαίνει!!!! Αρραβωνιάζομαι κιόλας όπου να'ναι κι δεν το πιστεύω!!!

Είμαι 25 ημερών μου είπε ο γιατρός, δηλαδή ούτε καν 1 μήνα...Έχω καιρό ακόμη...Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙχαέλα ουτε γω έχω κάνει εμετο, αλλά ανακατευομαι απίστευτα..όσο γιατο έντερο..δεν έχω συνειδητοποιήσει περισσότερη κινητικότητα από τη συνιθισμένη..εκτός κι αν δεν έδωσα σημασία!

Μαράκι..πραγματι ..ο πρώτος υπέρηχος είναι πολύ συγκινητικός..ακόμη θυμάμαι στο γιο μου όταν είδα την καρδούλα του...γέλασα συγκινημένη έτοιμη να με πιάσουν τα κλάματα..εκείνη η κουκίδα που παλλόταν ήταν η καρδούλα του...Χριστέ μου...ναναι καλά το παιδάκι μου..!!:)

Εγώ κορίτσια..φοβάμαι..φοβάμαι πολύ!!Δε θέλω πάλι στον 3ο μήνα να μείνω με άδεια κοιλιά...δε θέλω..δε θέλω να απογοητευτω ξανά..προσπαθώ να ξεχάσω ότι είμαι έγκυος ώστε να μη δεθώ πολύ...δεν θα αντέξω 2η απογοήτευση..μια φορά να μου πουν ότι είναι γερό από πέρα ως πέρα και τι στον κόσμο!!!!!! Μια φορά να περάσω εγκυμοσύνη χωρίς να κλάψω..χωρίς να χάσω ουτε λεπτό τη γη κάτω από τα πόδια μου...αυτό θελω μονο!!! Γερό να είναι μονο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου μην αγχώνεσαι και δεν σου κάνει καλό. Κι εγώ είχα μια αποβολή πριν από τρεις μήνες αλλά έχω πει ότι θα κάνω μόνο θετικές σκέψεις. Να έχει πίστη,να χαμογελάς και όλα θα γίνουν όπως πρέπει. Να σε ρωτήσω και κάτι άσχετο? Είσαι δασκάλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑι δασκάλα είμαι..έχω πάρει και έκτη τάξη και είναι λίγο ζορικα τα πραγματα..κάθε μέρα έρχομαι ράκος σπίτι...που να ξεκινήσουν και τα 7ωρα!!!Πες μου ότι κι εσύ είσαι του επαγγέλματος!!χεχεχεχεε...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tyrogaridaki σε παρακαλώ να μη φοβάσαι και όλα 8α πάνε καλά.

ήδη όλα καλά πάνεκαι έτσι θα συνεχίσουν!

συγκινήθηκα με αυτά που έγραψες και ήθελα να σε καθησυχάσω πως όλα θα πάνε καλα.

κι εγώ δασκάλα είμαι,,αγγλικών,,

αλλά του ιδιωτικού και επειδή τα πράγματα ήταν σκούρα είμαι 5 χρόνια γραμματέας σε πολυεθνική.

αύριο εξετάσεις και σκέφτομαι

- το πρωινό ξύπνημα

- τη μεγάλη απόσταση

- την κίνηση το πρωί

- οτι θα είμαι νηστική :blush:

και φυσικά

- να είναι καλά τα αποτελέσματα.

για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ δασκάλα αλλά ειδικής αγωγής και πίστεψε με έχω πολύ τρέξιμο και έρχομαι πτώμα στο σπίτι. Η πλάκα είναι ότι με πιάνει μια υπνηλία και δεν μπορώ να ετοιμάσω τίποτα για την επόμενη μέρα...

Κι εγώ Κατερίνα θα πάω για εξετάσεις την Παρασκευή το πρωί και πίστεψέ με σκέφτομαι ακριβώς τα ίδια με εσένα!!!

Εσύ πόσο μηνών είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki24

πως πήγαν οι εξετάσεις σου?

εγω καλά, απλώς ταλαιπωρήθηκα λίγο με την απόσταση επειδή ήμουν νηστική και ζαλιζόμουν μες το αμάξι και την κίνηση,

και με είχε πιάσει και μια πείναααα :blush:

αμέσως μετά ήπια 2 φρέσκους χυμούς πορτοκάλι και έφαγα μια μπαγκετούλα!

τελευταία περίοδο είχα 8 Αυγούστου, αρα διανύω τον 2ο μήνα, 7-8η εβδομάδα, καλά δε τα λέω?

ελπίζω να έχουμε όλες καλά αποτελέσματα!καλή μας συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πόσο θέλω όλα να κυλήσουν όμορφα για όλες μας..όλα να πάνε μια χαρά και ΄να κρατήσουμε τα νινάκια μας αγκαλιτσα! Πόσο το θέλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μένα κορίτσια.

Και γω καινούριο μέλος είμαι και εύχομαι σε όλες να έχουμε καλή εγκυμοσύνη και υγειές μωράκι.

Σήμερα πήγα για υπερηχο και ακούσαμε την καρδούλα του σπόρου...χαχαχα

είναι καταπληκτικό....αληθινό θαύμα

Γεννάω 25 Μαίου.

Να είστε όλες καλά.

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κατερίνα μου..Κι εγώ πήγα σήμερα για εξέτάσεις αίματος, ακόμα να πάρω το αποτελέσματα. Κι εγώ ταλαιπωρήθηκα πολύ σήμερα, μετά από το γιατρό πήγα σχολείο όπου είχα μια δύσκολη μέρα. Γύρισα στο σπίτι και ξάπλωσα αμέσως. Από πού είσαι Κατερίνα?

Μαρινα καλωσόρισες στην παρέα μας. Εγώ τελικά δε γεννάω Μάιο αλλά αρχή Ιουνίου. Γύρω στις 4 Ιουνίου. Καλή συνέχεια και σε σένα.

Τυρογαριδάκι όλα θα πάνε μια χαρά, μην ανησυχείς.΄Βρε κορίτσια νιώθετε κι εσείς αυτή τη συνεχή κούραση? Τον πόνο στο στήθος? Εμένα με έχει πεθάνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...