Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποιες γεννάμε Μάιο του 2010;;;


Recommended Posts

ΚΑτερινούλα σου εύχομαι να είναι αγοράκι!!:) Αλλά πάνω από ολα σου εύχομαι να είναι γερό!! :)

ΑΑΑχ...μη θίγεται το θέμα κιλά...είμαι 1,72 και 72 κιλά..ξέρω ξέρω..γουρουνίτσα..όπως προείπα αυτή τη βδομάδα λέω να πάω σε διατροφολόγο γιατί με βλέπω να καταντώ φαλαινα!!!!

Όσο για τις μυρωδιές..δε μου μυρίζει τίποτα..περίεργο δεν είναι;;; Τίποτα..ούτε καλό ούτε κακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 758
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φανουλαααααααα!!!!!!!!!!!! τι βλεπω εδω ??????????????????

εισαι εγλυουλα βρε τρελοκομειο??????????? ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!!!!!!!!! στον κοσμο μου ειμαι,χαμπαρι δεν πηρα καλε!!!!!!! γιατι δεν μου το εστειλες σε ενα πμ ,αφου βλεπεις ειμαι χαζο εγω!!!!! ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ Κ Α Λ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!!!!

;) τωρα πες αληθεια, τι σου ελεγα πριν λιγο καιρο????????? οτι ερχεται.................;) και δεν με πιστευες........... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ να σαι καλά καλό μου τυρογαριδάκι

όπως τα λές!

γερό κι να είναι κι ας είναι οτι να 'ναι! ειλικρινά και πόσο μάλλον που είναι το 1ο μας δε μας νοιάζει καθόλου!!

καλά μας βλέπω μαζί επίσκεψη στο διατροφολόγο σου γιατί αν συνεχίσω με αυτό το ρυθμό δε με βλέπω καλά...ευτυχώς που άνοιξα αρκετά τα νυφικό και θα είναι άνετο σε 4 μέρες γιατί όταν δεν εχω ναυτίες...ορμάω στο ψυγείο :blush: αχχαχχαχααχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinoula! έγραψε:

πάντως για τις μυρωδιές μπορείτε να μου εξηγήσετε γιατί κατα 70% μου έρχονται οι δυσάρεστες και οχι οι ευχάριστες? π.χ. δεν μπορεί σε ολόκληρη την κουζίνα να μου μυρίζει το τασάκι που πέταξε ο καλός μου ( καπνίζει στο μπαλκόνι) στα σκουπίδια και να μη μου μυρίζει κάτι άλλο πιο ευχάριστο ? σας συμβαίνει κι εσάς ή εγω εχω τον κακό μυτο- μαγνήτη??!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki24 έγραψε:

Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης φαντάζομαι πως μπορούμε να έχουμε επαφή με τον καλό μας αλλά πρέπει να προσέχουμε κάτι? Χθες μετά την επαφή πονούσα κάτω χαμηλά αλλά για λίγο μετά πέρασε αλλά φοβήθηκα κι ο καλός μου πανικοβλήθηκε κ λέει να πάω στο γιατρό πρώτα να τον ρωτήσω κ μετά να έχουμε ξανά επαφη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Angel δε νομίζω ότι το σεξ κάνει ιδιαίτερα κακό στην εγκυμοσύνη. Εμάς αυτόπου μας είχε πει είναι απλώς με το μαλακό και μόνο στον 7ο μας το έκοψε(τι κρίμααα!!!).Τίποτε άλλο. Βέβαια αν μια γυναίκα είχε ιστορικό αποβολής ή δύσκολης εγκυμοσύνης για διάφορους λόγους είναι απαγορευτικό αλλά σε μια φυσιολογική εγκυμοσύνη που όλα κυλάνε ομαλά δεν τίθεται θέμα.

Αν και από ότι παρατηρώ ο κάθε γιατρός λέει τα δικά του ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χτές έκανα τον 2ο υπέρηχο και ακούσαμε παλμούς!!!!

τι συγκινητικό!

με φόβισε λιγάκι όμως γιατί είδε μια μικρή αποκόλληση και θέλει μέχρι να περάσουν 2,5 εβδομάδες που θα δημιουργηθεί ο πλακούντας να μην κάνω απολύτως τίποτα, ούτε πιάτα, ούτε σιδερώματα, ούτε τίποτα!

και μέχρι το γάμο την Παρασκεύη μου είπε να ξεκουραστώ όσο γίνεται περισσότερο και την ίδια μέρα πάλι να μην χορέψω...δεν με πειράζει ,,το μωράκι μας να είναι καλά και δε με νοιάζει τίποτα άλλο!

μου έδωσε εξετάσεις προγεν. ελέγχου να κάνω μέσα στην επόμενη εβδομάδα

και μάλλον θα παω στο Μητέρα που το είναι όλες μαζί πακέτο.

@ngel μου δεν είμαι η μόνη δηλαδή!!!

τι καλά!!!!!!!! :P:P

για σεξ κι εμάς μας το χει απαγορέψει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ. ΜΟΥ ΒΡΟΜΑΕΙ Η ΚΡΕΜΑ ΣΩΜΑΤΟΣ, ΤΟ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ, ΤΟ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΤΙΚΟ , ΟΛΑ!!! ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΝ ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ ΩΡΑΙΑ ΜΥΡΩΔΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα από τον υπέρηχο..δυστυχώς δεν είδαμε τίποτα..το μόνο που φάνηκε αχνά αχνά ήταν μια κουκιδίτσα στο πλάι του σάκου να πάλλεται και είπε ο γιατρος πως ήταν η καρδιά του αλλά το μωράκι δε φαινόταν πουθενα..θα ξαναπάω στις 14 Οκτώβρη...ελπιζω να δω το λουλουδάκι μου..ανυπομονώ...!!Δεν μπορώ να σεφτώ ότι κάτι θα πάει στραβά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εύχομαι όλες μας να έχουμε μια καλή εγκυμοσύνη και τον Μάιο του 2010 να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας γερά μωράκια!

Εγώ έχω ΠΗΤ 14/05/10!

Από συμπτώματα εγκυμοσύνης έχω, αλλά ήπια: λίγες ναυτίες και ανορεξία, λίγα πονάκια στην κοιλιά (ειδικά όταν κουράζομαι ή στενοχωριέμαι), μου μυρίζει δυσάρεστα το φαγητό όταν μαγειρεύω, κουράζομαι πιο εύκολα...

Επαφές μας τις έχει απαγορέψει ο γιατρός μέχρι να μπω στον τέταρτο μήνα....

tirogaridaki μην ανησυχείς, είναι πολύ νωρίς ακόμα για να δείξει κάτι ο υπέρηχος. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη στην 5 εβδομάδα είχαμε δει μόνο σάκο χωρίς έμβρυο και τώρα στην δεύτερη στην 6 εβδομάδα είδαμε σάκο με εμβρυικά στοιχεία. Καρδούλα και στις δυο ακούσαμε μετά την 7 εβδομάδα.

katerinoula όντως πολύ συγκινητικό όταν ακους για πρώτη φορά καρδούλα! Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και με το καλό να γίνει ο γάμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κική με το καλό κι εσύ!!:) Κι εγώ πιστεύω ότι είναι νωρίς..ελπίζω την επόμενη φορά να δω το μπουμπουκάκι μου μεγαλωμένο!!:)

Τουλίνα τι έγινε στο γιατρό;; Πες μας νέα!!!:)

Μαράκι με το καλό και σε σένα..ποτε είχες τελευταία περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kiki08 μου να σαι καλά , σ'ευχαριστώ πολύ πολύ!

tirogaridaki μου, μην ανησυχείς,

στην 5η εβδομάδα στον 1ο μου υπέρηχο απλά είδαμε τον σάκο και μέσα μια μικρή κουκίδα,

στις 14 που θα χει μεγαλώσει το μωράκι σας θα το ακούσετε και θα γυρίσεις να το μοιραστείς μαζί μας!

;)

να ρωτήσω κάτι σχετικά με τις ναυτίες, & κυρίως τις πρωινές?

τι κάνουμε άμα μας έρχεται ναυτία αλλά πρέπει και να φάμε πρωινό?

γιατί ο καλος μου δεν καταλαβαίνει και με πιέζει να φάω πρωινό για να πάρω και utrogestan αλλά ..δεν μπορώ να σκεφτώ να φαω, ούτε νερό δεν θέλω που λεει ο λόγος αλλά κάτι πρέπει να φαω,,,

και σκέφτομαι πως τώρα είναι καλά που είμαι σπίτι και αν εχω ναυτία θα φαω πιο μετά, όταν θα επιστρέψω στο γραφείο τι θα κάνω? .....................χαζή ερώτηση μιας νέας χαζομαμάς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα δοκίμασε να φας λίγο ψωμι η φρυγανια. Είναι επειδή το στομάχι σου είναι τελείως άδειο γι αυτό σε πονάει. Μην πιεις κάτι υγρό αλλά κάτι να ρουφήξει τα υγρά του στομαχου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως τα πάτε κορίτσια; πείτε κανένα νέο..πήγε καμιά στο γιατρό;Εγώ ανυπομονώ να πάω ξανά στις 14 για να δουμε αν μεγάλωσε..ενα άγχος το έχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια..Πήγα στο γιατρό την ΄Τρίτη αλλά δεν μπορέσαμε να δούμε κάτι. Μου είπε ο γιατρός πως έτσι κι αλλιώς είναι πολύ νωρίς. Μου έδωσε φολικό οξύ να πίνω, ένα την ημέρα και μου είπε να μην κουράζομαι και να μην παίρνω βαριά αντικείμενα. Θα ξαναπάω την Τρίτη που έρχεται και εύχομαι αυτή τη φορά να δω το σποράκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο 'μενα......

και εγω γενναω μαιο, αλλα δεν ξερω ακομα ημερομηνια....μολις πριν 2 μερες εμαθα οτι ειμαι εγκυος.....

ευχομε σε ολες μας να εχουμε καλη εγκυμοσυνη (χωρις εμετους... ανακατοσουρες κτλ)....γιατι εχω ανχωθει με αυτα που ακουω...κλαψ κλαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!! Είμαι νέα στο site και sto forum... Είδα όμως τον τίτλο και είπα να δώσω το παρόν και εγώ.... Με το καλό γύρω στις 12/05/2010 θα γεννήσω και εγώ. Έχω πολύ άγχος, ίσως γιατί δεν ξέρω τι με περιμένει... Επίσης έχω φοβερό πρήξιμο εδώ και 2 μερες και δεν ξέρω αν και πότε θα μου φύγει.Κιλά δεν έχω πάρει( τουλάχιστον έτσι δείχνει η ζυγαριά ) ;). Καμία συμβουλή αν έχετε θα ήταν πολύ χρήσιμη.. Καλή ευκολία σε ολες!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλώς ήρθατε κορίτσια στην παρέα μας...:) Όσο για το πρήξιμο θα σου έλεγα ναπίνεις νερό κι αν θες να περπατάς ΄καμια ωρίτσα όποτε μπορείς γιατί βοηθάει πολύ..βέβαια όσο αντέχεις και αν σου επιτρέπει ο γιατρός. Εγώ πάλι συνεχίζω και πηγαίνω χορό..με κάνει να αισθάνομαι καλύτερα γιατί ξέρω ότι βοηθάω τον οργανισμό μου να μην αρχίσει από τώρα να χαλαρώνει και να παίνρει βάρος..ό΄ποτε βέβαια είμαι κουρασμένη δεν πάω..αλλά εγώ νιώθω πολύ όμορφα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κ απο μένα μέλλουσες μανούλες, είμαι νεό μέλος κ γώ.Γεννάω αρχές Μαίου!!!!Με το καλό για όλες μας. Είμαι μέσα στην τρελλή χαρά αν κ όλη μέρα είμαι μέσα στον εμετό κ τα σχετικά ....Η πλάκα είναι πως κάθε φορά που βγαίνω απο την wc κ κάνω εμετό είμαι πάντα χαμογελαστή!!!!πραγματικά χαζοχαίρομαι σαν παιδάκι...ο άντρας μου έχει πάθει την πλάκα του με το θέαμα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...