Μετάβαση σε περιεχόμενο

9η εβδομάδα και αίμα!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!

Εύχαριστώ πολύ για την βοήθεια και τις ευχές!

Το βράδυ δεν κατάφερα να κοιμηθώ :dry: Είχα κάποια πονάκια μικρής διάρκειας γύρω στις 4 και λίγο αργότερα που πήγα στην τουαλέτα είδα πάλι λίγο αίμα σχεδόν ίδια ποσότητας με την 1η φορά :(

Το θετικό είναι οτι βρήκαμε τον γιατρό και σε λίγς ώρες θα πάω να με δει...:dry:

Ελπίζω να είναι όλα καλά :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλλυ μου τίποτα δεν θα πάθει το μωράκι σου, αρκεί να προσέξεις.

Πρέπει να μείνεις ξαπλωμένη για ένα διάστημα..

Μπορείς να βρεις κάποιον να προσέχει την μικρούλα σου;

Αχ! Βρε κοριτσάκι μου.. κουράστηκες μάλλον με την μικρή γι αυτό είδες το αίμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νελλη μου μην ανχωνεσαι καθολου ολα θα πανε καλα για το μικρο φασολακι στην κοιλιτσα σου και εγω ειχα αιμα στην 11η εβδομαδα και ηταν αποκοληση τραχηλου εκατσα 2 βδομαδες ξαπλα και περασε και εκανα και τον σπυρακο μου μια χαρα οταν γυρισεις απο τον για τρο ενημερωσε μας ναι??? φιλακια κουκλα μου και μην στεναχωριεσαι πανω απο ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις επέστρεψα απο τον γιατρό...

Τελικά είναι αποκόληση.Μου σύστησε αν όχι πλήρη ακινησία πολύ ξεκούραση,καθόλου βάρη και δουλειές.Κοινώς στο κρεβάτι για αρκετές μέρες :huh: Μου έδωσε και κάποια φάρμακα.

Μου πέρασε λίγο το άγχος αλλά ακόμη ανησυχώ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είδες τελικά βρε Νελλάκι!!!!

δεν είναι κάτι ανησυχητικό...θα ξεκουραστείς για μερικές μέρες θα πάρεις και τα χαπάκια σου και όλα θα πένα καλά!!!το παθαίνουν πολλές γυναίκες στην εγκυμοσύνη τους...

εσύ να μην αγχώνεσαι και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς!!!

φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδες κοπελα μου δεν ειναι τιποτα!Κι εγω το επαθα και στις δυο εγκυμοσυνες μου στην 8η με 9η εβδομαδα.Ξεκουραση και παλι ξεκουραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ...ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΝΑ ΚΑΤΣΕΙΣ ΞΕΠΛΑ.ΦΩΝΑΞΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ.ΚΑΙ ΓΩ ΤΟΤΕ ΕΚΕΤΣΑ ΞΑΠΛΑ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟ ΑΙΜΑ ΠΗΡΑ ΘΑΡΡΟΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΛΙΓΟ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΟΤΙ ΜΕ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΔΟΝΤΙΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΑΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΗΘΗΚΕ ΗΤΑΝ ΘΑΥΜΑ 36 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕ ΜΕ ΚΑΘΗΛΩΝΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ 50 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΠΕΦΤΕ.ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΟΥ ΤΟΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΡΟΜΑΞΩ....ΠΑΡΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΟΛΥ...ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ....ΑΠΟ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΔΙΟΤΙ ΤΩΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ.......ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΕΛΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ

ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ...

ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΑΚΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ

ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ Κ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΞΑΠΛΑ.......

ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΠΙΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΝΝΟΥΛΑ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρούλα σοβαρά;;;;;:blink: Δηλαδή υπάρχει κίνδυνος και για πρόωρο τοκετό;;;Εμένα γιατι δεν μου είπε τίποτα;!;!;!:angry::(

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ για το ενδιαφέρον

Μπουγατσούλα είναι ο άντρας μου εδώ...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΣΑΙ.ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ.ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΧΕΔΟΝ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΤΡΑΧΗΛΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ ΑΙΜΑ.ΓΙΑΥΤΟ ΕΠΕΡΝΑ ΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΥΝ ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΙΜΑ....ΑΠΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΣΑΙ ΞΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΣΑΙ ΟΝΤΩΣ ΞΑΠΛΑ.ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑΡΖΑΝΙΕΣ ΑΠΛΑ.ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ.....ΑΛΛΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ....ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΞΕΛΙΧΘΕΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΦΟΒΙΣΩ ΠΡΟΣΘΕΟΥ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ ΘΕΛΩ.ΑΠΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 28 ΕΒΔΟΜΑΔΑ-32 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΘΕΛΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΣΟ ΦΟΒΟΣ ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ ΑΝΕΤΑ...ΕΛΑ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΟΙ ΜΙΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΠΑΘΑΙΝΟΥΝ...ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΟΝΑΧΑ ΚΑΙ ΜΗ ΚΛΑΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΛΛΟ ΑΛΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΡΑΧΗΛΟ ΑΛΛΕΣ ΑΛΛΟ ΚΤΛ.ΞΕΡΩ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΤΩ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΠΡΟΣΕΧΕ ΕΣΥ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΙΟΤΙ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΤΣΕΚΟΥΡΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΑΙΩ.ΠΑΡΤΟΝ ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΤΙ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ ΕΧΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΞΑΝΑΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΣΤΑ ΦΥΣΙΟΛΓΙΚΑ Η ΕΤΣΙ ΘΑΝΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ.ΤΩΡΑ ΓΙΑΥΤΟ ΜΠΟΡΙ ΝΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΜΟΝΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΞΑΠΛΑ...ΡΩΤΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλλη καλημέρα,

τώρα διάβασα για την περιπέτειά σου και καθηλώθηκα. Για μένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη κι έχω άγνοια από συμπτώματα και το τι μπορεί να είναι παρόλο που έχω ξεσκιστεί να διαβάζω παντού ότι πέσει στα χέρια μου για τα θέματα αυτά.

Τουλάχιστον τέλος καλό ολα καλά, να ξεκουραστείς όσο μπορείς και καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα έχω χάσει επεισόδια....εισαι πάλι έγκυος;;;;μα πώς....ειδα το ποστ σου και δεν καταλαβα απ τον τιτλο..λεω τι 9η εβδομαδα και αιμα..μην ανυσηχεις παντως ξεκουρασου και ολα καλα θα πάνε!!και γω ειχα αιμα στον μπεμπη μου στην αρχη και πηρα προγεστερονη χαπια και ολα καλα..

φιλακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέχρι τώρα δεν έχω σηκωθεί καθόλου απο το κρεβάτι,παραμόνο μια φορά για τουαλέτα όπου δεν είδα καθόλου αίμα ;) Αλλά τελείως ξαπλωμένη δεν μπορώ να κάτσω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...