Μετάβαση σε περιεχόμενο

9η εβδομάδα και αίμα!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Πριν απο λίγο πήγα στην τουαλέτα και είδα αίμα στο εσώρουχο μου!!!:dry::(:(

Λέτε να έπαθε τίποτα το μωρό;;;Παίρνω τηλέφωνο τον γιατρό αλλά δεν απαντάει!:(

Θα τρελλαθώ απο την αγωνία μου!!!

Σας παρακαλώ βοηθήστε με!!!Τι να κάνω;;Τι συμβαίνει;:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μην αγχωνεσαι κουκλιτσα μου....προφανως εχεις αποκολληση....ξεκουραση και ηρεμια...και εγω ειχα στην 9 εβδομαδα κανονικα αιμα σαν περιοδο....ασε φρικη...αλλα ηταν απλα μια αποκολληση....ολα καλα θα ειναι....και ξαπλα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη φοβασαι!!προσπαθησε παλι μεχρι να τον βρεις και ξαπλωσε...μαλλον εχεις κουραστει...εισαι μονη σου στο σπιτι τωρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΤΟ ΑΙΜΑ Ή ΚΑΦΕ?ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ.ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΑΙΜΑ ΣΤΗ 9 ΝΟΜΙΖΩ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΜΗΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕΣ?ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΡΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αποκόλληση;;;:( Τι είναι αυτό;Κινδυνευει το μωρό;

Τώρα είμαι καθιστή στο κρεβάτι-όχι ξαπλωμένη-και δυστυχώς δεν μπορώ να ξαπλώσω γιατι η μικρή είναι ξύπνια και είμαι ολομόναχη :(

Αχ τι θα κάνω;;;:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως να ειδοποιησεις τον αντρα σου ή καποιον εκει κοντα μονο και μονο για να απασχολει την μικρη;καλο ειναι να εισαι ξαπλωμενη εντελως μεχρι να βρεις τον γιατρο..μη φοβασαι κοριτσακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλλυ μου, ψυχραιμία.. κάτσε ξαπλωμένη και ήρεμη όσο γίνεται και προσπάθησε να βρεις το γιατρό σου πάλι. Μήπως αλλάζεις μήνα; Ξέρω ότι πολλές γυναίκες στην αλλαγή του μήνα βλέπουν λίγο αίμα.

Εύχομαι όλα να'ναι εντάξει!! :)

Φιλάκια στην Αννούλα σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο Στέλιος είναι λίγο μακριά.Αν τον πάρω τηλέφωνο θα σκοτωθεί να γυρίσει :dry: Δεν τον ειδοποιήσα ακόμη αλλά θα το κάνω τώρα.

Παράλληλα παίρνω και την μαμά μου να μου δλωσει το τηλέφωνο του γυναικολόγου που είχα στην Ελλάδα μπας και μπορεί να με βοηθήσει εκείνος:(

Φοβάμαι...:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια αποκολληση ειναι πολυ συνηθισμενο στο τριμηνο που διανυεις....προσπαθησε να εισαι χαλαρη και να ξεκουραζεσαι....μην φοβασαι....και προσπαθησε να βρεις τον γιατρο σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΘΑ ΤΟ ΔΕΙΣ!!ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΠΗΡΕ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΤΕΛΕΙΑ.ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ.ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΝΑ ΓΙΑΤΡΟ?ΤΟ ΑΙΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε μπορείς να ειδοποιήσεις κάποιον άλλο που είναι κοντά να'ρθει να σε βοηθήσει με τη μικρή;

Ο γιατρός από το τηλέφωνο δε νομίζω να μπορεί να σε βοηθήσει. Καλό είναι να βρεις το γιατρό που σε παρακολουθεί εκεί που βρίσκεσαι κι αν δεν τον βρίσκεις τότε να πας σε νοσοκομείο.

Το αίμα συνεχίζεται; Ή βγήκε λίγο και μετά τίποτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλη μου ηρεμησε κοπελα μου...Παρε καποιο συγγενη σου η φιλο να ερθει για τη μικρη και ξαπλωσε εσυ και ολα θα πανε μια χαρα...Εν τω μεταξυ επικοινωνησε με το γιατρο σου να σου δωσει κατι προληπτικα ωστε να σταματησει η αιμοραγια.Εχεις πονους η μονο αιμα?Παντως οτι και ναναι καλο ειναι να σε δει γιατρος.Μηπως καποια γειτωνισσα εχει καποιο γιατρο που μπορει να ερθει να σε δει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βρήκα τον γιατρό απο Ελλάδα και μου είπε πως μάλλον είναι αποκόλληση.Δεν μου σύστησε τίποτα απο φάρμακα γιατι δεν με παρακολουθεί εκείνος και δεν μπορεί να πάρει την ευθύνη :dry::S Μου είπε να ξαπλώσω και να ηρεμήσω.Πήρα και τον Στέλιο και μου είπε πως σε 5' θα είναι εδώ.Ελπίζω να βρω και τον γιατρό μου για να με δει αύριο.Δεν είδα άλλο αίμα.

Φοβάμαι...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου μην ανησυχείς καθόλου! Προσπάθησε να χαλαρώσεις και να μείνεις ξαπλωμένη!!!Το έχουν περάσει πολλές γνωστές μου και τώρα τα παιδάκια τους είναι μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να δεις που δε θα είναι τίποτα,συμβαίνει συχνά.το πολυ πολυ να παρεις καποια αγωγη και να μεινεις στο κρεβάτι.

Ενημερωσε μας

ολα καλά θα πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.ΤΟ ΑΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ?ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΟΜΙΖΩ ΚΙΟΛΛΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΠΤ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΔΙΠΛΗ ΔΟΣΗ UTROGESTANE.ΒΑΣΙΚΑ ΕΓΩ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΗΔΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΑΥΞΗΣΕ ΤΗ ΔΩΣΗ....ΚΑΤΣΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΗΡΕΜΗ ΜΗΝ ΚΟΥΝΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΒΡΕΣ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ...ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΓΩΓΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλάκι μου κοριτσάκι μου, χαλάρωσε και ηρέμησε...

με το άγχος δε βγαίνει πέρα τίποτα,

συν ότι είναι χειρότερο στη κατάστασή σου.

όλα καλά θα πάνε, θα το δεις.

το ότι σταμάτησε το αίμα είναι θετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το έχω ακούσει από πολλές κοπέλες! Είναι καλό ότι το αίμα σταμάτησε και δεν πονάς! Μη φοβάσαι και να δεις που όλα θα πάνε καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νέλλυ μου μην αγχώνεσαι...ξάπλωσε και ξεκουράσου και μόλις βρεις το γιατρό σου θα σου πει αυτός τι θα κάνεις...

είναι πολύ θετικό οτι σταμάτησε το αίμα..

όλα θα πάνε καλά!!!σε φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...