Μετάβαση σε περιεχόμενο

σημερα πηγα στην γυναικολογο μετα την αποβολη!!!!


KALLI5

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια μου!!!!σημερα πηγα στην γυναικολογο κ μου εκανε κολπικο υπερηχο κ με την ευκαιρια εκανα κ ενα τεστ παπ..οπως θα θυμαστε την περασμενη βδομαδα ειχα για δευτερη φορα μια βιοχημικη κυηση οπως μου πε σημερα η γιατρος,,,,μου πε οτι εχω πολυκυστηκες ωοθηκες πραγμα που δεν το ηξερα κ εληψη προγεστερονης κ αρχισα θεραπεια για να μπορεσω επιτελους να ξαναμεινω εγκυος!!!!πηρα πολυ χαρα σημερα,,αλλα εχω μια απορια,τι ειναι η προγεστερονη????α μου εδωσε κολπικα υποθετα για 4 μερες να κανω κ να περνω καλιο...κ μου ειπε σε 4 μερες να παρω τεστ οωρηξιας κ την 8 μερα απο την ωορηξια να κανω κατι εξετασεις,,,γνωριζετε ποσο εχει το τεστ ωορηξιας clear blue;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να εχεις συντομα ευχαριστα νεα!

οσο για το τεστ δεν εχω ιδεα. Για την προγεστερονη

δες εδω:http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CE%B5%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%B7

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου καλι μου....λοιπον η προγεστερονη ειναι μια ορμονη που παραγεται και βοηθαει για τον καλο σχηματισμο του ενδομητριου...εχουμε στον οργανισμο μας αλλα στην εγκυμοσυνη ξεκινα να παραγεται την 8 εβδομαδα κυησης...αν δεν εχουμε σωστα αποθεματα γινεται αποβολη....γιατι το εμβρυο φωλαιζει στο ενδομητριο και χρειαζεται προγεστερονη....τα τεστ ωορεξιας εχουν 55 ευρω...

φιλια πολλα και ευχομαι ολα να πανε καλα απο δω και περα:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιλια ευχαριστω αγαπουλες μου!!!!ειλικρινα σημερα ειμαι πολυ καλα μετα την επισκεψη μου στο ιατρειο!!!σαν πρωτη φορα σε αυτην τηνγιατρο εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη κ μου ειπε οτι σιγουρα μεσα στους επομενους μηνες θα μεινω ξανα εγκυος τωρα που εντοπισαμεε το προβλημα!!!απλα αυτη τη φορα τερμα το ανχος...θα απολαυσω την μαγεια του ερωτα!!!!;-)θα του πεταξω τα ματια εξω!!!!!;-)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου KALLI5,κι η αδελφη μου ειχε πολυκυστικες ωοθηκες και με την πρωτη φορα που εκανε ερωτα χωρις προφυλαξεις,εμεινε εγκυος και εχει τωρα μια κορουλα 20 μηνων..στο λεω γιατι κι εκεινη στεναχωριοταν κι ο γιατρος της δεν την ενθαρρυνε γενικοτερα...οποτε μη φοβασαι!!με το καλο κοριτσι μου,σου ευχομαι ο,τι καλυτερο και συντομα να μας γραφεις απο ΑΛΛΗ ΣΤΗΛΗ,ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ!!!:laugh: :laugh: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω μαρινα μου την κορη μου την επιασα κατευθειαν,,εσπασε ο προφυλακτικο να φανταστεις κ τοτε δεν ειχα τιποτα απο αυτα!!!!bell μου μακαρι να μπορουσα να το εκανα αλλα βλεπεις λειπει ο αντρας μου..δουλευει σε γκαζαδικο κ ετσι ειναι μερα παρα μερα σπιτι,,αλλα του ειπα οτι θα πηγαινω στο καραβι εγω αν δεν ερχεται,,,χαχα;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou glukia mou,

Ki egw exw polukustikes alla auti einai i triti egkumosini mou (oi alles den pigan kala alla den eixe na kanei me tis polukustikes).

H progesteroni einai mia ormoni pou paragetai sta deutera misa tou kuklou kai boithaei tin mitra na proetoimastei gia na dexthei to gonimopoiimeno wario. Otan pesoun ta epipeda 12-14 meta ta mesa tou kuklou mas erxete periodo. Otan meineis egkuos ta epipeda menoun anebasmena na gia na min adiathetiseis. An einai xamila mporei na apobaleis kai giauto o giatros sou edwse progesteroni.

Egw menw agglia kai ta test edw exoun 25 euro (55 sas kleboun!!!)alla ta agorazw apo to e-bay.uk pio fthina. An milas agglika isws na mporeis na ta paragkeileis apo to internet. Mporeis na agoraseis kai fthinotera apo to internet alla den einai digital (ksereis me to xamogelaki) sou deixnoun apla 2 grammes. Auta einai akoma pio fthina.

Polla filia kai kali tuxi

Tania

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που εντόπισες το προβληματάκι, θα δεις που όλα θα πάνε μια χαρά!!

Στο εύχομαι πραγματικά πολύ σύντομα να μας ανακοινώσεις ότι έχεις ένα σποράκι (ή παραπάνω :woohoo: )στην κοιλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

kalispera kally ayti ti stigmi eimai poly sigginimeni akrivos ayta poy perases kai exeis exo akrivos ta idia kai ego 2 apoboles poy ofilontan stis polikistikes kai tora eimai stin fasi pou ksanaprospatho pali kai elpizo oti aytin tin fora ola na pane kala....to eyxomai kai se esena mesa apo tin kardia mou...an thes mporoyme na ta poyme kai mesa apo to facebook

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπη μου εγω εχω αρχισει ηδη θεραπεια κ ευχομαι να μην αδιαθετησω αυτο τον μηνα κ να ειμαι εγκυος...αυτες τις μερεσ ειμαι σε γονιμες κ ετσι θα βαλω τα δυνατα μου κ θα τον ξεζουμισω τον αντρα μου!!!!!!πιο ειναι το ονομα σου στο facebook?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου ειμαι σιγουρη οτι θα μεινεισ εγκυοσ αμεσωσ δεν ειναι τιποτα αυτο που εχεισ μη φοβασαι....αντε πιασε δουλεια τωρα μην τον αφησεισ καθολου σε ησυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...