Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βρεφικό δωμάτιο & Low budget...


ΣοφίαΛ.

Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες και μή.Είμαι η Σοφία και μόλις μπήκα στην παρέα σας!Σας ανακάλυψα τυχαία και είπα να μοιραστώ μαζί σας τις ανησυχίες μου.Όπως θα καταλάβατε απο τον τίτλο του θέματος μου,θέλω να φτιάξω το βρεφικό δωμάτιο σε μια εποχή που τα οικονομικά μας δεν είναι και στα καλύτερα τους :( Εργάζεται μόνο ο σύζυγος και τα έξοδα τρέχουν...Περιμένω δυο μωρά οπότε θα τα χρειατώ όλα διπλά.Έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα με βρεφικά έπιπλα,καρότσια,ρούχα σε χαμηλές τιμές;

Σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και με το καλο να δεχτεις τα μωρακια σου!!!ποσο μηνων εισαι?Αν μενεις Αθηνα να πας στο ΜΩΡΟΥΔΟΚΟΣΜΟ ειναι στον Κορυδαλλο Ταξιαρχων ειναι η διευθυνση!!!Και εγω εκει θα παω,εχουν παει πολλα κοριτσια απο εδω στο φορουμ και εχω ακουσει τα καλυτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ήρθες και με το καλό τα μωράκια σου.

για επίπλα και τέτοια δεν ξέρω γιατι δεν είμαι απο αθήνα αλλά για προικούλα προτείνω mothercare.com, παραγγέλεία από το ιντερνετ και είναι οι μισές τιμές από αυτές τις Ελλάδας τσεκαρισμένο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο κοριτσι μου

κι εμεις δυο μωρακια σε 2 μερουλες

επειδη απο οτι καταλαβαινεις και ξερεις τα εξοδα ειναι πολλα

και αυτο που κοστιζει πιο πολυ ειναι τα ξυλα και τα μεσα τους

να σου πω εμεις το ψαξαμε να ειναι σωστα και καλ επιπλα και οσο το δυνατον πιο φτηνα

καταληξαμε σε εργαστασιο βρεφικων

Karrasbebe στο ιλιον

Πορφυρογεννητου η οδος

υπαρχει και site

τωρα δεν ξερω ποσα θες να διαθεσεις

εμεις τις πηραμε 290 σε σχεση με τα 400αρια που κυκλοφορουν και απο ποιοτητα ηταν ακριβως η ιδια και στην εφτιαχνε οπως ηθελες.

αν θες αλλες πληροφοριες πες μου

απο εκει επιραμε και το καροτσι της περεγκο με μεγαλη εκπτωση απο 320 μας το αφησε 280

αν πας κανε και παζαρι

ολο και καποια εκπτωση κανουν

στρογγυλοποιηση προς τα κατω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Magdad,τι τιμές έχει γενικά η mothercare?

Marker,απο ρουχαλάκια πόσα και τι πήρες;Σκέφτηκα να μην πάρω διπλά γιατί μεγαλώνουν και γρήγορα.Θα τους τα φοράω εναλάξ.Τι λες και εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ Κ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΤΑ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ MOTHERCARE.ΔΩΣΑΜΕ 400 ΕΥΡΩ.ΑΝ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Π.χ. σετακι κορμακια των 7, 12λιρες, περίπου 15 ευρω στο σαιτ... 27- 29 ευρω στην Ελλάδα και στο mothercare και στο Ηρα. Και μεταφορικά τπτ, περιπου 7 ευρω σε ότι παραγγείλεις.

Ρίξε μια ματιά, αξίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Voula εγώ θα πάρω μια αλλαξιέρα.Αλήθεια,στα δίδυμα πρέπει να πάρουμε δυο;

Magdad καλές τίμες έχει.Δεν θα πάρω πολλά γιατί θα μας φέρουν και δώρα(λογικά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1 αλλαξιέρα να πάρεις.

Έτσι κι αλλιώς, δε θα μπορείς να τα αλλάζεις ταυτόχρονα...

Τα επιπλάκια μπορείς να τα αγοράσεις από τα ΙΚΕΑ!

Έίναι σε πολύ καλές τιμές και η ποιότητα τους είναι καλή!

Εγώ πήρα από κει τη συρταριέρα, τα ραφάκια και 1 μπαουλάκι για τα παιχνίδια με 300 ευρώ.

Κούνια πήρα από αλλού γιατί πέτυχα 1 καλή προσφορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα,σκέφτηκα και την Ικέα γιατί απο εκεί πήρα έπιπλα σπιτιού και είμαι πολύ ευχαριστημένη.Θα κοιτάξω και για βρεφικά έπιπλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΟΥ.ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΒΡΕΦΙΚΑ ΑΝΩΝΥΜΟ ΗΤΑΝ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ.ΤΗΡΟΥΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΕ ΑΣΠΡΟ ΛΑΧΑΝΙ.ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΚΕΑ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΜΕ 69 ΕΥΡΩ ΜΕ 4 ΜΕΓΑΛΑ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΛΛΗΣΑ .ΤΕΛΟΣ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΠΟΥ ΧΕ ΣΤΟ ΙΚΕΑ ΜΕ 35 ΕΥΡΩ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΑΨΑ ΑΣΠΡΗ ΚΟΛΛΗΣΑ ΧΕΛΩΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΖΩΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΜΟΔΙΣΤΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΡΑΨΕ ΛΑΧΑΝΙ ΦΡΑΜΠΑΛΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΟ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΚΟΥΚΛΑ.ΔΗΛΑΔΗ 270 ΚΡΕΒΒΑΤΙ+60 ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΤΕΛΙΚΑ+69 ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ+35ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ+18ΜΠΟΓΙΕΣ ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΥΦΑΣΜΑ =450 ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΕΡΑ.ΑΣΕ ΠΟΥ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΕ ΘΑ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕ ΠΗΡΑ ΚΑΜΙΑ ΜΕ 400-500 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΖΑΜΠΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΜΕΓΑΛΗ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΗ.ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΛΥΣΕΙΣ .ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΗΡΑ ΤΗΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΕΝΑ ΜΕ 150 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΕΡΟ.ΜΕ ΠΟΔΟΣΑΚΟΥΣ ΤΣΑΝΤΕΣ ΚΤΛ.ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΔΙΜΑ ΑΠΟ 120 ΕΥΡΩ ΤΗΣ GRACO KAI ALLES MARKES POLY KALES.ΤΙ ΘΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ ΠΑΝΤΩΣ.ΕΓΩ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΩ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΜΕΣΩ Η/Υ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.ΤΩΡΑ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antroula,πολύ καλή ιδέα να φτιάξουμε κάτι μόνοι μας.Το δωμάτιο θα το βάψουμε εμείς οπότε γιατί όχι και κάποια κατασκευή στα έπιπλα;;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΟΥ.ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΒΡΕΦΙΚΑ ΑΝΩΝΥΜΟ ΗΤΑΝ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ.ΤΗΡΟΥΣΕ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΣΕ ΑΣΠΡΟ ΛΑΧΑΝΙ.ΜΕΤΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΚΕΑ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΑΣΠΡΗ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΜΕ 69 ΕΥΡΩ ΜΕ 4 ΜΕΓΑΛΑ ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΛΛΗΣΑ .ΤΕΛΟΣ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΠΟΥ ΧΕ ΣΤΟ ΙΚΕΑ ΜΕ 35 ΕΥΡΩ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΒΑΨΑ ΑΣΠΡΗ ΚΟΛΛΗΣΑ ΧΕΛΩΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΖΩΑΚΙΑ ΠΟΥ ΠΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΜΟΔΙΣΤΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΡΑΨΕ ΛΑΧΑΝΙ ΦΡΑΜΠΑΛΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΟ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΚΟΥΚΛΑ.ΔΗΛΑΔΗ 270 ΚΡΕΒΒΑΤΙ+60 ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ ΤΕΛΙΚΑ+69 ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ+35ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ+18ΜΠΟΓΙΕΣ ΖΩΑΚΙΑ ΚΑΙ ΥΦΑΣΜΑ =450 ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΛΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΕΡΑ.ΑΣΕ ΠΟΥ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΕ ΘΑ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕ ΠΗΡΑ ΚΑΜΙΑ ΜΕ 400-500 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΖΑΜΠΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΜΕΓΑΛΗ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΗ.ΣΚΕΨΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΛΥΣΕΙΣ .ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΗΡΑ ΤΗΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡ ΕΝΑ ΜΕ 150 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΓΕΡΟ.ΜΕ ΠΟΔΟΣΑΚΟΥΣ ΤΣΑΝΤΕΣ ΚΤΛ.ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΙΔΙΜΑ ΑΠΟ 120 ΕΥΡΩ ΤΗΣ GRACO KAI ALLES MARKES POLY KALES.ΤΙ ΘΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ ΠΑΝΤΩΣ.ΕΓΩ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΩ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΜΕΣΩ Η/Υ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.ΤΩΡΑ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ

ΑΠΟ ΠΟΙΟ SITE ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙΣ ΤΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΤΟ BABYNET.ΚΟΡΜΑΚΙΑ 3,90 ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ ΚΟΝΤΑ Η ΤΗΡΑΝΤΟΥΛΑ ΠΗΡΑ ΣΕΤ ΠΕΤΣΕΤΕΣ 10 ΕΥΡΩ ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ 0,80 ΛΕΠΤΑ ΦΟΒΕΡΑ ΟΛΑ ΒΑΜΒΑΚΕΡΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ 7,50 ΕΥΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΑ ΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΥΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΛΑΣΕ Η ΜΗΧΑΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ.ΕΓΙΝΕ ΚΟΥΚΛΑ Η ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΕ ΡΩΤΑΝ ΠΟΣΟ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΩΡΑΙΟΤΑΤΟ ΡΑΦΑΚΙ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ Ξ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΕΝΑΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΑΛΛΣΤΕ ΜΕΡΑΚΙ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΘΕΛΕΙ ΠΑΙΔΙΑ....ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΒΟΛΕΨΟΥΝ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΤΕ ΚΑΝΟΥΝ 1000 ΕΥΡΩ ΕΙΤΕ 100

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου καλώς μας ήρθες και με το καλό τα μωράκια σου.

Εγώ ψώνισα τα πραγματάκια μου από τον Μωρουδόκοσμο στον Κορυδαλλό. Η κούνια που διάλεξα ήταν στα 260 ευρώ μαζί με στρώμα της Grecostrom. Σιφινιέρα αλλαξιέρα με 270 ευρώ και εξαιρετικά ευρύχωρη. Βέβαια υπήρχαν και πιο οικονομικές αλλά εγώ διάλεξα μία μεσσαία κατηγορία. Θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά και εκεί γιατί είναι πρατήριο βιοτεχνίας και έχουν και προίκα μωρού σε πολύ χαμηλές τιμές. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένη και τους συστήνω σε όλα τα κορίτσια που ρωτάνε για επιπλάκια.

Αλήθεια δεν μας είπες τα μωράκια ξέρετε το φύλλο τους?

Φιλιά πολλά και μια ήρεμη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antroula,έχεις δίκαιο σε αυτό.Αγάπη,καλή διάθεση και όλα λύνονται.

Anezoula,περιμένω κοριτσάκια αλλά δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση στο χρώμα των επίπλων.Με τα χρώματα που θα βάψουμε το παιδικό,ταιριάζουν όλα τα είδη και οι αποχρώσεις του ξύλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...