Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδικο δωματιο κουκετες!


lemon

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!Προκειται σε λιγο καιρο να μετακομισουμε σε καινουργιο σπιτι και υπαρχει ενα παιδικο δωματιο οποτε θα το μοιραστουν οι γιοι μου.Σκεφτομαι να κανω κουκετα για εξοικονομιση χωρου.Στην αρχη θα εχω και το κρεβατακι του μωρου μεσα αλλα θελω να τελιωνω με την κατασκευη μια και καλη.Εννοειται οτι θελω να κανω και μια συνθεση γραφειου.Εχετε κατι να μου προτεινετε η αν εχετε κανει κατι αντιστοιχο να μου πειτε τι πρεπει να προσεξω.ψαχνω στο ιντερνετ αλλα δεν βρισκω κατι ενδιαφερον.Ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

neoset ΕΙΔΕΣ? ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΚΟΥΚΕΤΑ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΝΩ ΚΡΑΒΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΣΤΗΘΟΥΣ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα αγόραζα και κανένα περιοδικό για διακόσμηση παιδικού δωματίου να πάρω καμμιά ιδέα.....ο άντρας μου ήθελε να κάνει κουκέτα να μοιραστούν τοπ δωμάτιο γιος και κόρη αλλά επειδή η κόρη ακόμη ξυπνά τα βράδια, ξυπνούσε και ο γιος μου και έτσι την βγάλαμε από εκεί και τώρα θα μετακομίσουμε σε άλλο σπίτι με 2 παιδικά!!

Η κουκέτα για τον γιο μου δεν είναι και το καλύτερο αφού πολλές φορές τον βρίσκω να κοιμάται στο πάτωμα!!!! φαντάσου να πέσει από ψηλά!!! :ohmy:

Μόνο αυτό θα φοβόμουν....βέβαια έχουν καγκελάκια....σου βάζω και ένα link από το ΙΚΕΑ, ρίξε και εκεί μια ματιά, έχουν πολύ ωραίες ιδέες...και μια άλλη φωτό σχετική :kiss:

http://www.ikea.com/de/de/catalog/categ ... rens_ikea/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινου η μεγαλη κοιμαται πανω φανταζομαι?Τι σκαλα εχετε?

Ρωταω γιατι και εγω ενδιαφερομαι να τους παρω.

Αργι ειναι καινουργιο σχεδιο του ικεα αυτο?Γιατι δεν το εχω δει ακομα εδω:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xntou έγραψε:

Αργι ειναι καινουργιο σχεδιο του ικεα αυτο?Γιατι δεν το εχω δει ακομα εδω:dry:

Η παραπάνω φωτογραφία δεν είναι από το ΙΚΕΑ αλλά αν εννοείς η φωτό από το link που έβαλα ναι είναι καινούργια είναι από το εδώ ΙΚΕΑ της Γερμανίας, υποθέτω όλα τα ΙΚΕΑ σε όλες τις χώρες έχουν τα ίδια πράγματα ταυτόχρονα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xntou έγραψε:

Καντινου η μεγαλη κοιμαται πανω φανταζομαι?Τι σκαλα εχετε?

Ρωταω γιατι και εγω ενδιαφερομαι να τους παρω.

Αργι ειναι καινουργιο σχεδιο του ικεα αυτο?Γιατι δεν το εχω δει ακομα εδω:dry:

Η ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΤΩ. ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΤΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΝΩ. ΘΑ ΕΙΝΑΙ 4 ΧΡΟΝΩΝ. ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΟΒΗ? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ! ΕΧΕΙ ΚΑΓΚΕΛΟ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bikxar έγραψε:

Εγώ που πήγα προχτές ικεα δεν το είχε παντως...

Τι να σου πω Βίκυ μου, εμείς λάβαμε και ταχυδρομικώς το βιβλίο του ΙΚΕΑ και το είχε μέσα, μήπως στην Ελλάδα έρθει αργότερα? δεν ξέρω τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω παρει την συγκεκριμενη κουκετα η οποια ειναι χαμηλη και η μεγαλη μου κοιμαται στο επανω......Σε κανενα χρονο θα την βαλω κατω και στο επανω θα βαλω τον μικρο.....Απο θεμα πεσιματος μην φοβασαι δεν υπαρχει θεμα,οταν την εβαλα εγω ηταν 2,5 χρονων....

**Αν σκεφτεσε μελλοντικα και για 3ο (χαρας το κουραγιο σου):) υπαρχει και ψηλοτερη κουκετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ elpi76 ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗΝ ΕΧΩ! ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΟ ΤΟ ΠΑΝΩ ΚΡΕΒΑΤΙ. 2,5 ΕΤΩΝ ΕΒΑΛΕΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΠΑΝΩ? ΛΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΛΙΓΟ Ο ΧΟΡΟΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ?;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου αν δεν κανει "ατσαλο" υπνο βαλτην στο πανω......

Βαλτην για δοκιμη ενα μεσημερι να κοιμηθει και βλεπεις...

Εγω την εβαλα 2,5 ετων γιατι επρεπε να βγαλω την κουνια της απο το δωματιο μας και να συνηθισει το δωματιο της και το κρεβατι της γιατι οταν θα εφερνα το μωρο σπιτι θα ειχαμε "δραματα".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑ ΟΣΟ ΑΤΣΑΛΟ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ, ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΚΑΓΚΕΛΟ ΤΟ ΠΑΝΩ. ΛΕΣ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΗΝ ΣΚΑΛΑ? ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΟ ΑΤΣΑΛΟ ΥΠΝΟ ΠΙΑ! ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΟΙΧΤΟ. ΣΕ ΓΑΜΑ ΣΧΗΜΑ. ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΩ ΠΑΝΩ. ΘΑ ΤΟ ΔΩΚΙΜΑΣΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπι κ καντινου αυτη η κουκετα ειναι πολυ ωραια(σε μπλε για εμας).

Να σας ρωτησω, το κατω για να κοιμαται το παιδι πρεπει να την σερνεις προς τα εξω η ετσι οπως ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...