Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

κοριτσια σημερα πηρα τα αποτελεσματα του αιματος και η χοληστερινη μου ειναι 330 με ανωτερο οριο 220!!!!:huh: ειμαι στην 21η βδομαδα. ξερετε ή εχετε εμπειρια πανω σάυτο? τι μπορω να κανω?γιατι φοβουνται την ψηλη χοληστερινη στην εγκυμοσυνη? please help!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! :)

Μην σε αγχώνει αυτό! Δεν σου είπε ο γιατρός σου οτι οι τιμές της χολιστερίνης δεν είναι αντιπροσωπευτικές; Μπορεί να την δεις και 400... δεν ισχύουν όμως τα νούμερα αυτα και κακώς σε βάζει να κάνεις εξέταση χολιστερίνης. Της ξαδέλφης μου που είναι ΧΟΡΤΟΦΑΓΟΣ και δεν τρώει καθόλου λιπαρά και λάδια, της έδειξε οτι είχε 440!!!!

Πάντα στην εγκυμοσύνη αυξάνονται ΟΙ ΤΙΜΕΣ και όχι η χολιστερίνη.

Όλα καλά είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και από μενα!!!

ειναι αστοχη η εξεταση για χοληστερινη στην εγκυμοσυνη!!!δε δειχνει ποτε χαμηλα!!!

μην αγχωνεσαι χωρις λογο..γι'αυτο δε μας τη συστηνουν και οι γιατροι αλλωστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου εξεταση χοληστερινης δεν κανουμε ποτε στην εγκυμοσυνη γιατι παντα ειναι αυξημενες οι τιμες.εμενα και ο γιατρος μου και στην κλινικη που ειχα ρωτησει μου ειχαν πει να παω 2-3 μηνες μετα την γεννα,ουτε καν αμεσως μετα.γι αυτο μην αγχωνεσαι καθολου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ελενη ειδα το μηνυμα σου και θυμηθηκα τον εαυτο μου που ειχα 380.να ξερεις οτι οταν εισαι εγκυος παντα ανεβαινουν οι τιμες.εγω ειχα ρωτησει παθολογο και καρδιολογο και μου ειπαν να μην ανησυχω αλλα να το κοιταξω αφου γεννησω για το καλο το δικο μου.εγω εχω κληρονομικη τη χοληστερινη ακομα και τωρα και θελει να τρως με χαμηλα λιπαρα τροφες ακομα και στην εγκυμοσυνη.οποτε μην ανησυχεις τζαμπα.ελπιζω να βοηθησα και ευχομαι με το καλο το μωρακι σου να το παρεις αγκαλια και να νιωσεις την αγαπη μεσα σου,θυμαμαι ακομα και τωρα την περιπτωση σου γιατι ηταν παρομοια με τη δικη μου.ευχομαι να σου πανε ετσι οπως τα θελεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια!πραγματικα δεν το ηξερα αυτο! η αληθεια ειναι οτι ο γιατρος μου ειναι γενικα πολυ αυστηρος με την διατροφη.

απλα θα προσεχω γιατι και εγω το εχω παραξηλωσει.

ευχαριστω:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...