Μετάβαση σε περιεχόμενο

αιμα!!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΡΟΖΑΚΙ..ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΚΟΥΣΑΜΕ Κ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ...ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΙΑ ΟΥΤΡΟΓΚΙΣΤΑΝ ΕΠΑΙΡΝΑ 1 ΧΑΠΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΠΑΛΙ ΑΙΜΑ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΚΥΝΗΣΙΑ Κ 2 ΧΑΠΙΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ....ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ?ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΑΠΟ ΑΝΥΣΥΧΙΑ ΕΧΩ ΦΟΒΟ...ΧΤΕΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ 10 ΒΔΟΜΑΔΑ....ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς , δεν γνωρίζω κάτι για να σε βοηθήσω!

Σου ευχομαι απλά να περάσουν όλα και να έχεις καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου!

Προσπάθησε έστω να μην σκέφτεσαι αρνητικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ , ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΠΛΑ ΡΟΖ , ΕΙΧΑ Α Ι Μ Α !!!ΑΠΟ ΤΗΝ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΑ,

6 ΧΑΠΙΑ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΠΕΡΙΠΟΥ (ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΡΓΑ , ΥΠΟΜΟΝΗ) ΚΑΙ ΠΛΗΡΗ ΑΚΙΝΗΣΙΑ ( ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ) ΓΙΑ 2 1/2 ΜΗΝΕΣ (ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ Κ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ)

ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΘΙΞΕΙ ΠΑΜ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ , ΟΠΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ , ΛΟΙΠΟΝ ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ ΦΡΟΝΙΜΑ !!!

ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ !;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ!ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡ!ΚΑΤΣΕ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria1982 έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΧΑ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΡΟΖΑΚΙ..ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΚΟΥΣΑΜΕ Κ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ...ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΙΑ ΟΥΤΡΟΓΚΙΣΤΑΝ ΕΠΑΙΡΝΑ 1 ΧΑΠΙ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΠΑΛΙ ΑΙΜΑ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΚΥΝΗΣΙΑ Κ 2 ΧΑΠΙΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ....ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ?ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΑΠΟ ΑΝΥΣΥΧΙΑ ΕΧΩ ΦΟΒΟ...ΧΤΕΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ 10 ΒΔΟΜΑΔΑ....ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ??

ευχομαι να ειναι περαστικο και συντομα να γινεις καλα! τα utrogestan τα παιρνω 3 την ημέρα των διακοσίων οποτε ουσιαστικα παιρνω 6 χαπια την ημερα χωρις να εχω αιμα!τα ξεκινησα απο την αρχη της εγκυμοσυνης γιατι ειχα συσπασεις μεχρι τον 4ο.τα χαπια αυτα τα δινουν για την υποστηριξη της εγκυμοσυνης, να μην δηλ αποβαλεις. οι παρενεργειες πολλες και αναλογα με τον οργανισμο ποικιλουν ομως εσενα σε ενδιαφερει το καλο του παιδιου σου οποτε μην αγχωνεσαι με τα χαπια. κανε οτι σου λεει ο γιατρος και βεβαια μην κανεις τιποτα και το νερο που λεμε να στο φερνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα σου.

Εγω τα utrogestan θα ελεγα οτι τα εχω χτισει.Εχω γινει μετοχος!!Επαιρνα και στον Θανο αλλα κ στον μικρο μεχρι και την 12η εβδ που γεμιζα σερβιετα απο το αιμα.

Απο παρενεργειες σε εμενα ηταν μονο το πρηξιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria αυτα τα χαπια τα επαιρνα και εγω οταν εκανα τισ 3 προσπαθειεσ εξωσωματικησ.τα ιδια χαπια παιρνουν και κοπελεσ που εχουν ηδη μεινει εγκυοσ.τα utrogestan ειναι για να μην κανει συσπασεισ η μητρα σου.εγω να φανταστεισ επαιρνα 6 χαπια την ημερα και ξερω περιπτωσεισ που επαιρναν και πολυ περισσοτερα.μην τα παραλειψεισ γιατι απο οτι ξερω ειναι πολυ σημαντικα για να μην εχεισ συσπασεισ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.12 ΣΥΝΟΛΙΚΑ.9 ΕΝΔΟΚΟΛΠΙΚΑ ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ.ΚΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΤΑ ΠΗΡΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΑΙΜΑ ΛΟΓΩ ΣΥΣΠΑΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Η ΜΗΤΡΑ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΑΠΟ ΜΕΡΑ ΣΕ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ.ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ, ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!ΜΗΝ ΚΟΙΤΑΣ ΤΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.ΣΚΕΨΟΥ ΠΟΣΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΓΕΝΝΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στενοχωριέσαι για τα Utrogestan. Εγώ τα έπαιρνα από την αρχή της εγκυμοσύνης χωρίς να έχω πρόβλημα.

Τα δίνουν για να κρατηθεί το μωρό και να μην αποβάλεις. Εγώ τα σταμάτησα στους 21/2 μήνες γιατί ο οργανισμός έχει τώρα πια αρχίσει να παράγει προγεστερόνη.

Ξέρω κι εγώ περίπτωση που είχε η κοπέλα πολύ αίμα και τελικά απλά ο γιατρός της είπε αφού όλα πήγαν καλά, ότι το μωράκι έξυνε με τα ποδαράκια του τον σάκο...

Ακινησία και όλα θα πάνε καλά. Μην ανυσηχείς! Απλά μην κάνεις τίποτα. Θα σταματήσει το αίμα θα δεις...

Ο Θεός να φυλάξει εσένα και το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω τα επαιρνα μεχρι την 11 εβδ.γιατι ειχα κατι καφε υγρα.Τωρα ειμαι στην 18εβδ.,ειναι πολυ καλα και τα δινουν σχεδον ολοι οι γυναικολογ. Απο παρενεργιες δεν ειχα καμια,χαλαρωσε και να σκεφτεσαι παντα Θετικα, τις πιο πολλες φορες τζαμπα ανησυχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα σου απαντουσα διοτι με καλυψαν οι απαντησεις

που ηδη πηρες, αλλα θα σου πω κι εγω οτι τα χαπια

αυτα τα δινουν σε ολες σχεδον τις εγκυους! γω τα επαιρνα

για 3 μηνες. Μην ανησυχεις λοιπον!

Καλη εγκυμοσυνη κ με το καλο το μωρο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aaaaa! εγω περα απο την υπνηλια δεν

ειχα αλλες παρενεργειες!

Μιλαμε ομως οτι ειχα λιωσει

στον υπνο!:P:side: :silly:

Μπορει να κοιμομουν και 16

ωρες το 24ωρο:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουραγιο Μαρια. Και εγω απο τη 10η εβδομαδα ειχα αιμα (αποκολληση) Ξεκινησα τα utrogestan 6 την ημερα , αλλα μου ειπε να τα παρω κολπικα για να αποφυγω τις παρενεργειες , και μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα. Εγω τωρα μπαινω στην 13η εβδομαδα. Μην στεναχωριεσαι, ακου πιστα τις οδηγιες του γιατρου , πολλη ηρεμια και ξεκουραση και ευχομαι ολα να πανε καλα και για σενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκιά μου!

Εγώ τα έπαιρνα προληπτικά 3 την ημέρα από την αρχή της εγκυμοσύνης μου. Στην 8η εβδομάδα έπαθα μικρή αποκολληση και τα αυξήσαμε στα 4 την ημέρα μέχρι και την 18η εβδομάδα. Τώρα τα μειώσαμε στα 2 κάθε βράδυ και σε 2 εβδομάδες θα τα κόψουμε τελείως.

Παρενέργειες δεν παρατήρησα να μου προκαλούν.

Καλή συνέχεια της εγκυμοσύνης σου και μην αγχώνεσαι!

Φιλιά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...