Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑ


Recommended Posts

ΕΝΤΩΣ ΩΡΩΝ ΠΙΑ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΑΝΟΥΛΑ! (ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ!!) ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΥΨΗΛΗΣ ΜΥΩΠΙΑΣ. 6,5 ΣΤΟ ΕΝΑ 4,5 ΣΤΟ ΑΛΛΟ!:dry: ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ... Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΚΡΑΤΑΕΙ? ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΘΑ ΝΟΙΩΣΩ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ?? ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΠΟ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΣΤΟΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΟΡΙΣΤΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ. ΕΤΣΙ ΜΑΛΛΟΝ Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΑΣΦΑΛΗΣ ΛΥΣΗ... ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ. Ο ΚΑΘΕΤΗΡΑΣ ΠΟΝΑΕΙ??:huh: ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ..:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν ειμαι μανουλα οπως ξερεις,ειμαι "μη":laugh:

εφτασε η ωρα ε????

αντε με το καλο!!!!!

η κουμπαρα μας γεννησε με καισαρικη..δε θυμαμαι να ειχε ιδιαιτερο προβλημα,σε λιγες ωρες ειχε αρχισει να κοβει βολτες στο διαδρομο!!!ειναι αναλογα και στη γυναικα,παντως ηταν πολυ καλα....μη φοβασαι..ειναι οντως η ασφαλεστερη λυση,ολα θα πανε καλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΕ,ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ...ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ....ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ.Κ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ.ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ 20ΛΕΠΤΟ ΚΟΥΝΗΣΑ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ,ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ.ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΕΣ ΜΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά σου εύχομαι από καρδιάς έναν εύκολο και ανώδυνο τοκετό!!

Με το καλό να φέρεις στον κόσμο το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε ήρθε και η δική σου η σειρά...δεν ξέρω να σου πω για την καισαρική γιατί γέννησα και τις 2 φορές με φυσιολογικό.....πάντως όπως και αν γεννήσεις σου εύχομαι να γεννήσεις πολύ εύκολα και με το καλό να αντικρύσεις και κρατήσεις το μωράκι σου.... :kiss::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ. ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙ:woohoo: ΘΑ ΜΟΥ ΡΘΕΙ ΑΠΟΤΟΜΑ! ΧΕΧΕ. ΑΦΟΥ ΜΟΝΟ ΓΙΑ 20 ΛΕΠΤΑ ΜΕΤΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΝΤΑΞΥ. ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΓΙΑ ΩΡΕΣ... ΑΧ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΦΥΛΑΓΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΜΟΥ ΚΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ!!!! ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΑΧΤΑΡΑΝΕ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ ΓΡΗΓΟΡΑ!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά.... Η επισκληρίδιος κρατάει ώρα αλλά δεν πονάει, μετά οι υστερόπονοι είναι που είναι πιο έντονοι. Τον καθετήρα ούτε που θα τον καταλάβεις!

Με το καλό και πάλι!!!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γκαστρούλα μου έγω δεν έχω αποψη επι του θέματος αλλα σου εύχομαι ολύψυχα ν σου πάνε όλα καλά βρε κοπέλα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Με το καλό να πάρεις το μωρούλι σου στην αγκαλιά σου!!!

να σκεφτεσαι θετικά και θα δεις που όλα θα πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΣΟΥ.

ΜΗ ΦΟΒΑΣΕ ΤΙΠΟΤΑ

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΦΟΒΑΝΤΑΙ ΓΕΝΝΑΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κοριτσάρα μου.Αποκλείεται να φοβάσαι πιο πολύ από μένα.Τίποτα δε θα καταλάβεις.Μη φανταστείς ότι με την επισκληρ. είσαι σαν ανάπηρος.Μια ανακούφιση νιώθεις απλώς.Ο καθετήρας δε ,δεν πονάει καθόλου.Αντε και πάλι με το καλό!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ME TO KΑΛΟ GASTROULA.ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ,ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΤΑ ΞΕΧΝΑΣ ΟΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΠΟΝΟ,ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.

ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΦΟΒΟΣ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gastroula μου με το καλό να φέρεις στον κόσμο το υγιέστατο μπεμπάκι σου! Μη φοβάσαι καθόλου... Ούτε την επισκληρίδιο, ούτε την καισαρική.. Για περιπτώσεις σαν τις δικές σου είναι επιβεβλημένη και σωτήρια η επέμβαση! Να δεις που όλα θα πάνε καλά!

Κι εγώ ψιλοφοβόμουν αλλά στο τέλος με ανακούφιση τη δέχτηκα. Ανάρρωσα ταχέως και από την επόμενη μέρα έκοβα βόλτες... Ο καθετήρας δεν σε πονάει, απλά λίγο σε δεσμεύει. Μέχρι να νιώσεις καλά και σιγουριά στο να πας τουαλέτα, θα τον έχεις, και αν θέλεις να σηκωθείς από το κρεβάτι και να περπατήσεις, θα κρατάς το σακουλάκι σαν τσαντάκι! :P :woohoo:

Η Παναγία μαζί σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου γκαστρουλα μου!:) Ηρθε και σενα η ωρα σου να πας να γεννησεις,για ποτε περασε ο καιρος ...θυμαμαι τοτε που πηρες το μηχανημα να ακους την καρδουλα του:laugh: Με το καλο ευχομαι κοριτσακι μου και να μην φοβασαι καθολου!Κριση πανικου δεν θα παθεις μην ανησυχεις,ηδη μεσα στον ορο χορηγουν φαρμακα που θα σε κρατουν ηρεμη και χαλαρη,για τα αλλα που ρωτας δεν εχω προσωπικη γνωμη αφου γεννησα φυσιολ.,αλλα φιλες μου που γεννησαν με καισαρικη μου ειπαν πως δεν πονεσαν!Οτι απορια εχεις θα την λες στον γιατρο η στις μαιες κι αυτοι ολοι θα σε βοηθουν,γι αυτο ειναι διπλα σου αυτες τις στιγμες!Να σκεφτεσαι το μωρακι σου που σε λιγο θα το κρατας αγκαλια!Ευχομαι η ωρα η καλη!!!!Φιλακια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γκαστρουλα μου με το καλο και μην φοβασαι καθολουυυυυυ η επισκληρηδιος κραταει γυρω στην μιση ωρα δεν ειναι τιποτα ουτε ο καθετηρας ποναει

αντε βρε και με το καλο να παρεις αγκαλιτσα το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΟΥΛΕΣ ΣΑΣ. ΥΒΟΝΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΣ. ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΕΣ... ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΝΟΙΩΘΩ. ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΕ ΟΙ ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ... ΧΕΧΕ. ΦΙΛΑΚΙΑ!! ΘΑ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε με το καλο και μη στεναχωριεσαι τιποτα δεν ειναι η καισαρικη μονο που θα δεις το μωρακι σου σε λιγα λεπτα απο την ωρα που θα ξαπλωσεις θα τα ξεχασεις ολα.ολα καλα θα πανε.περιμενουμε την εμπειρια σου.πολλα φιλλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσάκι μου καλημέρα!

Εγώ γέννησα φυσιολογικά κ ζορίστηκα πολύ..Η επισκληρίδιος δε πρόλαβε να με πιάσει γιατι άργησαν να μου την κάνουν,οπότε ούτε σ αυτό μπορώ να σε διαφωτίσω.

Απλά αυτό που έχω να σου πω είναι να μη φοβάσαι,να προσεύχεσαι όλα να πάνε καλά για σένα κ το μωράκι σου κ να εμπιστευτείς το γιατρό σου,αυτός ξέρει τι θα είναι καλύτερο για σένα..

Με το καλό κοριτσάκι μου,η Παναγίτσα μαζί σου...

Περιμένουμε νέα σου,φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gastroula

με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!

δεν υπαρχει λογος αγχους..αλλες κοπέλες επιλεγουν την καισαρικη διχως λογο μονο και μονο για να αποφυγουν ισως τους πόνους του φυσιολογικου!!!

όλα να πάνε τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο με το καλο....με εναν πονο η και με κανεναν ...χι χι χι...ολα θα πανε μια χαρα...μην ανησυχεις....θα περιμνουμε νεα σου οταν με το καλο γυρισεις....φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολες οι φίλες μου έτσι γέννησαν.

Κορίτσι μου με το καλό.Μην Ανησυχείς τόσο.

Να σκέφτεσαι το μωράκι σου που θα κρατήσεις αγκαλίτσα και ότι θα μπεις και θα μας τα λες και μεις θα συγκινηθούμε όπως με κάθε ιστορία τοκετού!!!

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μην φοβάσαι! Είναι έτσι η φύση μας που όλα πάνε πολύ καλά! Εγώ γέννησα φυσιολογικά με επισκληρίδιο! Τα πόδια μου τα ένιωθα όλη την διάρκεια του τοκετού, αλλά υποψιάζομαι ότι στην καισαρική είναι διαφορετική η δόση!! Μην φοβάσαι! Ξεχνάς τα πάντα μετά! Μόλις θα δεις τον άντρακο σου... Εγώ έοαθα ζημιά σου λέω!! Έχω πάθει έρωτα τρελο!! Δεν ζούσα πριν τον γιο μου!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...