Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερωτηση..υπαρχουν συμπτωματα κ κατα την εμφυτευση?


happy!!!

Recommended Posts

ελα βρε κοπελα μου δεν πειραζει, οπωσ σου ειπα εγω το βλεπω θετικα και στο λεω με βαση αυτα που περασα.ειναι δυσκολο απο μονο του να εισαι χωρις το στηριγμα σου ποσο μαλλον σε μια τετοια περιπτωση και στο κατω κατω υπαρχουν στιγμες που δεν θα θελει και αυτος να τις χασει και πιστευω οτι και εσυ θα θελες να τις μοιραστεις μαζι του.μην απογοητευεσαι μπορεις να προσπαθησει αν το θεσ τοσο και οταν θα κατεβαινει με αδεια.α!!!!!!!!ξεχασα να σου πω ο αντρας μου κατι ακουσε πως αυτη η αποστολη θα ειναι η τελευταια και μαλλον αυτοι που θα πανε θα μεινουν μεχρι ιανουαριο ή φεβρουαριο το πολυ!!!!!σε εφτιαξα???αντε αν ειναι ετσι θα ειστε πολυ τυχεροι οποτε λιγη υπομονη...φιλακια πολλα και το κεφαλι ψηλα γλυκα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στενοχωριεσαι κοπελιτσα μου!ισως ναναι και καλυτερα ετσι και μολις γυρισει το αγορακι σου θα μεινεις και εγκυουλα!!!να ..ειδες τι ειπε και η Georgiasamar ε???μπορει να μεινει και λιγοτερο!!!η ναρθει για λιγο πισω σε σενα και εκει να το πιασετε το σποριδιο,χαχαχα...

αντε μην στενοχωριεσαι κουκλιτσα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

Κορίτσια καλημέρα...

Τον προηγούμενο μήνα έκανα θεραπεια για προκληση ωωρηξιας και σπερματεγχυση η οποια ηταν αρνητικη ....

αυτό το μήνα μου ηρθε περιοδος 1-6-2012 και περιμενο 1-7-2012 αλλά από τη 17 μερα του κυκλου ειχα ελαχιστο αιμα εως και την 20 μερακατα την επαφή και στο σκούπισμα, από την 21 μερα εως σημερα έχω πόνο στη μεση και χαμηλα κατι τραβηγματα ...να ανησυχώ...είναι κάτι σοβαρό....?? τι συμβαίνει άραγε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω βρε βασουλα μου που το ξεθαψες αυτο το θεμα!!!!!

αυτο που περιγραφεις σε μενα ηταν οωρηξια...τοτε ειχα λιγο αιμα μετα την επαφη κ ειχα παει στον γιατρο για τεστ παπ κ του ειπα για το αιμα κ μου ειπε οτι ωφειλοταν στην ωορηξια μου!!!

την πρωτη μου κορουλα με αιμα την επιασα βασικα!!!!αφου μετα την επαφη ειπα παει τα σκοτωσα τα σπερματοζωαρια τελικα το μονο που σκοτωνα ηταν η ψυχολογια μου!!!!

ευχομε ολα να σου πανε καλα κ συντομα να εχεις ενα μωρακι στην αγκαλια σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 years later...

Γεια σας κορίτσια μια ερώτηση έχω έκανα τεστ εγκυμοσύνης 2 μέρες πριν μου ερθει περίοδος και έδειξε αρνητικό ακόμη δεν μου ήρθε απλά ήθελα να σας ρωτήσω η εμφύτευση η Τέλος πάντων το hcg ποτέ φαίνεται στα ουρα όταν έχουμε καθυστέρηση μετα η και πριν ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ντορντεα είπε:

Γεια σας κορίτσια μια ερώτηση έχω έκανα τεστ εγκυμοσύνης 2 μέρες πριν μου ερθει περίοδος και έδειξε αρνητικό ακόμη δεν μου ήρθε απλά ήθελα να σας ρωτήσω η εμφύτευση η Τέλος πάντων το hcg ποτέ φαίνεται στα ουρα όταν έχουμε καθυστέρηση μετα η και πριν ? 

Καλησπέρα κοπέλα μου, απ' ότι ξέρω η ορμόνη που ανηχνεύουν τα τεστ αρχίζει να ανυχνεύεται 2-3 μέρες μετά την εμφύτευση. Λόγω του ότι όμως δεν γνωρίζουμε πότε ακριβώς γίνεται η εμφύτευση δεν μπορούμε να το υπολογίσουμε με σιγουριά ποτέ. Θα σου έλεγα να περιμένεις 1-2 μέρες και να κάνεις ακόμη ένα τεστ αν δεν σου έρθει. Έχεις κάποια άλλα συμπτώματα; και κυρίως συμπτώματα που να είναι διαφορετικά από την περίοδο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου, απ' ότι ξέρω η ορμόνη που ανηχνεύουν τα τεστ αρχίζει να ανυχνεύεται 2-3 μέρες μετά την εμφύτευση. Λόγω του ότι όμως δεν γνωρίζουμε πότε ακριβώς γίνεται η εμφύτευση δεν μπορούμε να το υπολογίσουμε με σιγουριά ποτέ. Θα σου έλεγα να περιμένεις 1-2 μέρες και να κάνεις ακόμη ένα τεστ αν δεν σου έρθει. Έχεις κάποια άλλα συμπτώματα; και κυρίως συμπτώματα που να είναι διαφορετικά από την περίοδο σου;

Ναι είχα κάποια συμπτώματα όπως τα στήθη μου ειναι πιο βαριά είχα κράμπες πριν λαμια βδομάδα μια δεξιά με πονάνε μια αριστερά μια κατω απο τα πλευρά...αλλά Ναι είχα συμπτώματα όπως και ναυτία όμως προχθές που έκανα το τεστ και είδα αρνητικο κάπως μου ήρθε Γιατί θέλουμε παρα πολυ ενα παιδάκι και απογοητευτικά λέω εντάξει δεν ειμαι τσάμπα είχα και τα συμπτώματα  άλλες φίλες μου λένε ότι δεν ειμαι εφόσον βγηκε αρνητικο Γιατί θα φαινόταν δεν ξέρω καθόλου τι να πιστέψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Ντορντεα είπε:

Ναι είχα κάποια συμπτώματα όπως τα στήθη μου ειναι πιο βαριά είχα κράμπες πριν λαμια βδομάδα μια δεξιά με πονάνε μια αριστερά μια κατω απο τα πλευρά...αλλά Ναι είχα συμπτώματα όπως και ναυτία όμως προχθές που έκανα το τεστ και είδα αρνητικο κάπως μου ήρθε Γιατί θέλουμε παρα πολυ ενα παιδάκι και απογοητευτικά λέω εντάξει δεν ειμαι τσάμπα είχα και τα συμπτώματα  άλλες φίλες μου λένε ότι δεν ειμαι εφόσον βγηκε αρνητικο Γιατί θα φαινόταν δεν ξέρω καθόλου τι να πιστέψω...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα κοπέλα μου, και εμείς στην ίδια φάση είμαστε. Πότε περιμένεις περίοδο?

Εγώ μετά από πολλάααα αρνητικά τεστ, είπα μετά από 3 μέρες καθυστέρηση θα κάνω ξανά. Περιμένω περίοδο την Πέμπτη και απλά ελπίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2019 at 10:49 ΜΜ, ο/η Ντορντεα είπε:

Ναι είχα κάποια συμπτώματα όπως τα στήθη μου ειναι πιο βαριά είχα κράμπες πριν λαμια βδομάδα μια δεξιά με πονάνε μια αριστερά μια κατω απο τα πλευρά...αλλά Ναι είχα συμπτώματα όπως και ναυτία όμως προχθές που έκανα το τεστ και είδα αρνητικο κάπως μου ήρθε Γιατί θέλουμε παρα πολυ ενα παιδάκι και απογοητευτικά λέω εντάξει δεν ειμαι τσάμπα είχα και τα συμπτώματα  άλλες φίλες μου λένε ότι δεν ειμαι εφόσον βγηκε αρνητικο Γιατί θα φαινόταν δεν ξέρω καθόλου τι να πιστέψω...

Ντορντέα μου πολλά κοριτσια και φιλες μου ειχαν αρνητικό τεστ ,ενώ ηταν εγγυες κατι που διαπιστωσαν μόνο με τη χοριακη εξεταση. Οποτε κανε υπομονη και με την πρωτη καθυστερηση πηγαινε για την αιματολογικη εξεταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ που γράψατε...σήμερα είναι η 3η μέρα καθυστέρησης απλά 20 έπρεπε να μου ερθει περιμένω ακόμη απλά εμένα η περίοδος άστατη ποτέ δεν ερχόταν όταν έπρεπε τώρα τι να πω δεν ξέρω καθόλου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ντορντεα είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ που γράψατε...σήμερα είναι η 3η μέρα καθυστέρησης απλά 20 έπρεπε να μου ερθει περιμένω ακόμη απλά εμένα η περίοδος άστατη ποτέ δεν ερχόταν όταν έπρεπε τώρα τι να πω δεν ξέρω καθόλου ?

Σου εύχομαι να μην σου έρθειιιιι :) Έχεις κάποια άλλα συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Σου εύχομαι να μην σου έρθειιιιι :) Έχεις κάποια άλλα συμπτώματα;

Προχθές και εχθές μου ερχόταν σαν εμετός ένιωθα στην κοιλια μου μια ανακτοσουρα χθες δεν μπόρεσα να φάω μόνο λίγο το βράδυ αλλά συμπτώματα μόνο αυτά τώρα και ότι δεν μου ήρθε η περίοδος...σε ευχαριστώ πολυυ και εσάς σας εύχομαι ότι καλυτετοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ντορντεα είπε:

Προχθές και εχθές μου ερχόταν σαν εμετός ένιωθα στην κοιλια μου μια ανακτοσουρα χθες δεν μπόρεσα να φάω μόνο λίγο το βράδυ αλλά συμπτώματα μόνο αυτά τώρα και ότι δεν μου ήρθε η περίοδος...σε ευχαριστώ πολυυ και εσάς σας εύχομαι ότι καλυτετοο

Όσο δεν έρχεται η περίοδος υπάρχει πάντα ελπίδα :) Συμπτωματάκια φαίνεται να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Άντρεα είπε:

Όσο δεν έρχεται η περίοδος υπάρχει πάντα ελπίδα :) Συμπτωματάκια φαίνεται να έχεις!

Ναι μακάρι να ειμαι.??.εσυ τι γίνεται σου ήρθε περίοδος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ντορντεα είπε:

Ναι μακάρι να ειμαι.??.εσυ τι γίνεται σου ήρθε περίοδος?

Εγώ κορίτσι μου περιμένω να δω σήμερα περίοδο, από στιγμή σε στιγμή μου έρχεται.. οπόταν από τον επόμενο μήνα ελπίδα για μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 years later...

 Για σας κοπελλες μου 11 του οκτωβρη ειχα περιοδο στης 25 του οκτωβρη ηταν η οωρηξια μου πηγα στην γυναικολογο μου και μου εχει πη πω πω πω σημερα εχεις αυγο οκ της ειπα 

Συμπερασμα: εχω πονακια κατω χαμηλα με ποναει το δτηθος μου και σημερα κανονικα βλεπω περιοδο πλςςς τα φωτα σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/9/2009 at 10:39 ΜΜ, ο/η happy!!! είπε:

καλησπερα κοριτσια εχω μια απορια μπορει κ χαζη αλλα μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιο συμπτωμα κατα την εμφυτευση????:blush: βασικα εγω ειχα ωοριξια την 13η μερα του κυκλου μου ενοιωσα δηλαδη υγρα κ ελαφρυα ενοχληση στην δεξια σαλπιγγα εκεινο το βραδυ ηρθα σε επαφη με τον συντροφο μου κ σημερα 5 μερες μετα ποναω χαμηλα στην κοιλια κ πολυ πολυ ελαφρα στην μεση ακριβως οπως ειναι οταν περιμενω περιοδο η οποια ειναι να μου ερθει 13 με 14 σεπτεμβριου...απο την αλλη μηπως σκεφτομαι τωρα εγω γινετε μια δευτερη ωοριξια????

 Για σας κοπελλες μου 11 του οκτωβρη ειχα περιοδο στης 25 του οκτωβρη ηταν η οωρηξια μου πηγα στην γυναικολογο μου και μου εχει πη πω πω πω σημερα εχεις αυγο οκ της ειπα 

Συμπερασμα: εχω πονακια κατω χαμηλα με ποναει το δτηθος μου και σημερα κανονικα βλεπω περιοδο πλςςς τα φωτα σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Pavlina19 είπε:

 Για σας κοπελλες μου 11 του οκτωβρη ειχα περιοδο στης 25 του οκτωβρη ηταν η οωρηξια μου πηγα στην γυναικολογο μου και μου εχει πη πω πω πω σημερα εχεις αυγο οκ της ειπα 

Συμπερασμα: εχω πονακια κατω χαμηλα με ποναει το δτηθος μου και σημερα κανονικα βλεπω περιοδο πλςςς τα φωτα σας 

Καλημέρα κορίτσι μου!!! Ερώτηση γιατί δεν κατάλαβα καλά.. Ήρθε η περίοδος ή περιμένεις να έρθει;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...