Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ ΤΟ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑΚΙ ΣΤΑ ΜΩΡΑ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΑΝΥΠΟΜΟΝΗ ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΣΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.

ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΛΥΚΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΛΥΚΝΟ Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΣΕΤ.

ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΣΤΟ ΤΗΛ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ ΤΟ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ?ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νανσυ... με το καλο να φερεις στον κοσμο το μωρακι σου...!!! Δεν απαγορευεται το παπλωματακι αλλα θελει προσοχη... εγω το εβαζα σε παπλωματοθηκη και το χρησιμοποιουσα κανονικα... αλλα επειδη τα πολυ μωρουλια συνεχεια κουνανε τα χερακια τους και τα ποδαρακια τους πρεπει να προσεχεις μην σκεπασει κατα λαθος το προσωπακι του και δεν μπορει να παρει ανασα... να του αφηνεις τα χερακια απ'εξω οταν το σκεπαζεις για να μπορει να τα κουναει ελευθερα... και να του βαζεις και ενα εμποδιο στα ποδαρακια για να μην μπορει να κατεβει πιο χαμηλα... επισης μπορεις να χρησιμοποιησεις και το σφηνακι οπου θα κοιμαται το μωρο στο πλαι και θα περιοριζονται οι κινησεις του ουτως η αλλως... πολλα φιλακια...!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ μαζί σου sweetmammy!

Συνήθως δεν τα χρησιμοποιούμε για να αποφευχθούν ατυχήματα, πχ ασφυξία!

Αν όμως λάβουμε τα μέτρα μας , δεν υπάρχει κίνδυνος!

Εγω προσωπικά φοβόμουνα και δεν το χρησιμοποίησα,φέτος ίσως το δοκιμάσω,ειμαστε 16 μηνών πλέον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nανσυ με το καλο να γεννηθει το μωρακι σου:)

Συνηθως τον πρωτο χρονο απαγορευεται το παπλωματακι στο μωρο λογω των ατυχηματων που προανεφεραν τα κοριτσια.Μετα τον χρονο κανονικα το χρησιμοποιεις απο οσο γνωριζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΛΙΚΝΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΠ ΤΗ ΠΡΟΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑΚΙ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΨΥΧΡΑ.ΒΕΒΑΙΑ,ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΕΒΑΛΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΠΛΩΣΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΑΠΛΩΜΑ.ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΑΠ ΕΞΩ ΑΠ ΤΑ ΣΚΕΠΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΛΙΚΝΟΥ.ΔΗΛ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ,ΟΧΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΚΟΥΝΙΑ...

ΕΓΩ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 10 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΠΟΛΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...