Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΡΙΑ!!!!


Recommended Posts

ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΛΥΣΕΤΕ.............

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΩ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΩ?? ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΣΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΦΑΓΑΝΙΑΡΙΚΟ(ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ).ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ...ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΘΥΛΑΣΩ ΕΓΩ? ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΣΚΟΝΗ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

συγγνωμα αλλά την απορια σου δεν την καταλαβα!!! φυσικα εσευ θα το θηλασεις το μωρακι σου πρώτη αρκει να το θες..

όπου και να γεννησεις θα επιμεινεις και θα απαιτησεις να σου το φερουν αμεσως για να θηλάσεις.. θα εχεις υπομονη και ηρεμια και θα τα καταφερεις!!!

τωρα αυτην τη αποψη να το ταισει καποιος που τρωει πολύ πρωτος, χιλια συγγνωμη αλλα μου ακουγεται ως μια αφελεστατη προληψη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ' όσο γνωρίζω, το μωρό το θηλάζεις πρώτη φορά τη δεύτερη μέρα, ενώ την πρώτη το ταΐζουν οι νοσοκόμες με τσάι, αλλά δεν είμαι και σίγουρη, καθώς δεν έχω μωρό. Πάντως από τις φίλες μου που γέννησαν, θυμάμαι ότι θήλασαν τη δεύτερη μέρα.

Όσο για την άποψη της πεθεράς, αποτελεί πρόληψη και δεν ισχύει! Εννοείς, να το θηλάσει μια άλλη γυναίκα; Ή να το ταΐσει κάποιος άλλος με μπιμπερό; Το πρώτο φαντάζομαι, αλλά, όπως και να έχει, αυτά είναι προλήψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη δεν εχω γινει ακομα μητερα,θα ηθελα να σου πω απο την εμπειρια της αδελφης μου οτι το μωρακι την πρωτη μερα το ταισαν οι νοσοκομες με γαλα,αν θυμαμαι καλα..απο την δευτερη μερα ομως η αδελφη μου σιγα-σιγα την εβαζε στο στηθος της πιο πολυ για να συνηθισει η μικρη και να κατεβει και το γαλα της αδελφης μου..παντως σε γενικες γραμμες το γαλα θα σου ερθει οταν με το καλο πας σπιτι σου κι εισαι ηρεμη..το ειδα και απο την νυφη μου που ηταν αγχωμενη οτι δεν ειχε γαλα στο μαιευτηριο κι οταν πηγε σπιτι,γαλα να δουν τα ματια σου!!!με το καλο το μωρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την αποψη της πεθερας σου πραγματικα δεν τν καταλαβαινω... :dry:

Δεν ειμαι σιγουρη αλλα θα συφωνησω με τα κοριτσια οτι την πρωτη μερα το μωρο το ταιζουν ξενο γαλα... απο τη δευτερη μερα θα το θηλαζεις εσυ αν το θελεις...να εχεις υποψην σου οτι το προγραμμα φαγητου των μωρων στα μαιευτηρια ειναι λιγο περιεργο γι αυτο μην εχεις και μεγαλες απαιτησεις...

Υπομονη και καλη ελευθερια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου!!!

Ακόμη δεν είμαι μανούλα, αλλά την Παρασκευή παρακολούθησα 1 σεμινάριο για το θηλασμό!

Η παιδίατρος μας είπε οτι πρέπει να θηλάσουμε από την πρώτη μέρα και συγκεκριμένα από την πρώτη στιγμή!!!

Μόλις γεννήσουμε πρέπει να βάλουν το μωρό στην αγκαλιά μας!

Μετά από λίγη ώρα και από μόνο του, θα βρει το στήθος και θα θηλάσει!

Φανταστείε εικόνα...

Δεν είναι υπέροχο;

Επίσης, πρέπει το μωρό να είναι συνέχεια κοντά μας και να το ταίζουμε κάθε φορά που μας δείχνει οτι πεινάει, πριν αρχίσει να κλαίει!

Μπείτε στο site thilasmos.gr και θα βρείτε πολλές χρήσιμες πληροφορίες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι έχεις ν'ακούσεις ακόμααααα!!! Ότι μαλ@κία τους κατέβει στην λένε!! Εγώ τώρα πια, ούτε καν ακούω!! Λέω ναι ναι... και τους γράφω! Ειδικά την πεθερά που είχε ανοίξει το κουτάκι με τις μαλακίες κι όλο λέει...

Και βέβαια εσύ θα το ταίσεις το παιδάκι σου!! Και στο σπίτι μόνο εσύ!! Μήπως αυτή στο είπε για να το ταίσει εκείνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις με κατατοπισατε πληρως...απο οτι βλεπω εχω να ακουσω ακομα πολλα.. προβλεπω μεγαλες μαχες!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...