Μετάβαση σε περιεχόμενο

2 η παλίνδρομη κύηση


patata77

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες σας!

Σας διαβάζω πολύ καιρό και θέλω να σας συγχαρώ για την συμπαράσταση που προσφέρεται η μια στην άλλη.

Εχθές έμαθα οτι για άλλη μια φορά το μωράκι μου παλινδρόμησε. Πιστεύω οτι δεν χρειάζεται να σας πω πως νιώθω μιας και όλες σας μπορείτε να καταλάβετε.

Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν είχε την ίδια εμπειρία με εμένα, αν ξέρει γιατί συμβαίνει κάτι τέτοιο και μάλιστα για δευτερη φορά.

Σας ευχαριστώ πολύ που με ''ακούσατε''.

Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι που σου συμβαινει για δευτερη φορα..ειχα κι εγω μια παλινδρομη τον Ιουλιο,αλλα την ερχομενη εβδομαδα θα παρω τα αποτελεσματα..

την πρωτη φορα ειχατε κανει εξετασεις;ειχε πει κατι ο γιατρος;σε ποια εβδομαδα ησουν τωρα;

κουραγιο μονο και δυναμη σου ευχομαι..ο,τι αλλο ειναι περιττο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πραγματικά γι' αυτό που έγινε....

Κουράγιο, σου εύχομαι την επόμενη φορά να έρθουν όλα βολικά... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ.ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ (ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΕΙΣ ΚΙ ΕΔΩ) ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ.ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΜΕ ΣΤΙΣ "ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ". :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κουκλα μου ρωτησες τον γιατρο σου γιατι σου συμβαινει αυτο? μηπως θα επρεπε να κανεις μερικες εξετασεις???

εγω ειχα μια ατυχη εγκυμοσυνη ειχα συσπασεις απο τον 2ο μηνα και αναγκαστικαμε να κανουμε διακοπη κυησης γιατι το μωρο δεν ειχε πιθανοτητες επιβιωσης

εσενα σε ποια εβδομαδα παλινδρομησαν τα μωρακια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΤΡΕΨΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ, ΚΑΛΗ ''ΨΥΧΙΚΗ ''ΑΝΑΡΡΩΣΗ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες! Δεν περίμενε τέτοια ανταπόκριση.

Στην οικογένεια μου, δεν υπάρχουν πολλά παιδάκια, η αλήθεια είναι οτι οι γυναικες στην οικογένεια, είτε δεν γεννανε είτε κάνουν ενα παιδί με χίλιες δυσκολίες, οπότε απο μικρή είχα το φόβο οτι δεν θα αποκτήσω παιδάκι. Οταν λοιπόν ξεκίνησα πήγα στη γιατρό μου και της ζήτησα να κάνω όλες τις εξετάσεις πριν κάνω οποιαδήποτε προσπάθεια. Μου είπε οτι είμαι υπερβολική, το ίδιο μου είπε και μετά την πρώτη παλίνδρομη, ευτυχώς εχθές δεν μου είπε το ίδιο. Αλλά τι να το κάνω?

Τα μωράκια παλινδόμησαν το ένα στην 8η εβδομάδα και το δεύτερο στην 7η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς στην οικογενειά μου έχουμε άπειρα παραδείγματα προβλημάτων τεκνοποίησης, αλλά σχεδόν κατά κανόνα έφταιγαν οι άντρες. Κι εγώ ήμουν σίγουρη ότι θα είχα πρόβλημα, αλλά κατά τα φαινόμενα, έμεινα έγκυος από τον πρώτο μήνα, αλλά ήταν βιοχημική κύηση. Τουλάχιστον δεν έχουμε πρόβλημα γονιμότητας, έτσι λέω για να παρηγοριέμαι δηλαδή!

Κουράγιο, κάνε τις εξετάσεις σου να δεις τι πρόβλημα υπάρχει, κι όλα θα πάνε καλά!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

patata77 δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω :(

Θέλω όμως να σου ευχηθώ!Σύντομα με ένα μωράκι!Κουράγιο και πολύ θετική σκέψη!!!Σε αυτό θα σε βοηθήσουμε και εμείς ;)

Θα χαρώ να τα λέμε!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ για την απώλειά σου, δεν ξέρω σε τί μπορεί να οφείλεται. Εύχομαι να λυθεί γρήγορα το όποιο πρόβλημα και να αποκτήσεις γρήγορα το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΥΝΕΒΗ.

ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ, ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΜΑ.

ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΣΟΥ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΤΥΧΕΡΗ ΣΟΥ.:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinax23 έγραψε:

λυπαμαι που σου συμβαινει για δευτερη φορα..ειχα κι εγω μια παλινδρομη τον Ιουλιο,αλλα την ερχομενη εβδομαδα θα παρω τα αποτελεσματα..

την πρωτη φορα ειχατε κανει εξετασεις;ειχε πει κατι ο γιατρος;σε ποια εβδομαδα ησουν τωρα;

κουραγιο μονο και δυναμη σου ευχομαι..ο,τι αλλο ειναι περιττο...

Μarina λυπάμαι πολύ γι αυτό που πέρασες. Στην πρώτη κάναμε ιστολογική και καρυότυπο, στην ιστολογική δεν βρέθηκε τίποτα, στο καρυότυπο λέει οτι δεν υπάρχει καμία αριθμητική ή δομική χρωμοσωμική ανωμαλία. Το μόνο ενδιαφέρον που βρήκε αυτή η εξέταση ήταν οτι το μωρό ήταν κορίτσι.

Αρα στη δική μου περίπτωση δεν βοήθησαν πολύ οι εξετάσεις.

Εσένα σε ποιά εβδομάδα παλινδρόμησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ημουν στην 7η εβδομαδα και την ερχομενη Πεμπτη θα δω τον γιατρο και να μας πει τα αποτελεσματα..απο τα λεγομενα σου καταλαβαινω οτι δεν βρεθηκε κατι αξιοσημειωτο,ετσι ωστε να προχωρησετε σε περαιτερω ιατρικες εξετασεις..κανω λαθος;

σας συμβουλεψε ο γιατρος για πραγματα που θα πρεπει να προσεξετε;

αυτο που συνειδητοποιω στο forum ειναι ποσο σημαντικο ρολο παιζει το αγχος..δεν ειναι τυχαιο οσοι λενε να μην αγχωνομαστε...λογια θα πεις τωρα,αλλα...

σου ευχομαι ο χρονος να σε βοηθησει να ξεπερασεις κι αυτην την απωλεια..δεν ειναι ευκολο,το ξερουμε,αλλα δε μπορεις να κανεις κι αλλιως...συντομα σου ευχομαι να μας ανακοινωσεις καλα νεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera... eyxomai ola sthn synexeia na pane kala..k egw ezhsa paromoia katastash me esena.. 2 palindromes mesa se ena xrono..apo oti jero os twra exw anatomiko problhma sthn mhtra moy...ayth thn stigmh eimai xoris giatro k arxisa pali tis prospateies... elpizw h trith fora na einai k h tyxerh moy..ti na pw??dynamh se oles mas..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου asteria,λυπαμαι για σενα,δυσκολο για την πρωτη φορα,αλλα και δευτερη...αστα να πανε..τι εννοεις χωρις γιατρο ομως;ευχομαι να ειναι η τριτη κι η τυχερη και για σενα και για την patata77...καλη τυχη απο καρδιας σου ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα κοριτσια οταν βλεπουν οι γιατροι οτι υπαρχει καποιο προβλημα κοιτανε πως να αρπαξουν τα ποιο πολλα...ο πρωτος μου γιατρος εφαρμοζε θεωριες του 60..σε 1 που πηγα μετα δεν με καλυπτε στην χημεια που λεμε... κ ο τριτος μου πηρε για την αποξεση 950 ευρω, χωρις υστολογικη, χωρις τιποτα...ασε.. σε αυτο το θεμα ειμαι πολυ ατοιχη.. τωρα περιμενω να γυρισουν απο τις διακοπες τους να βρω καποιον αλλο..εχω 1-2 στα υποψην μου... ο θεος βοηθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ξερω αν μενεις Αθηνα,αλλα αν θες να σου συστησω τον δικο μου γιατρο,δεν προλαβα να αποκτησω εμπειρια μαζι του,αλλα τουλαχιστον βοηθησε καποια κοπελα που γνωριζω που μετα απο 7 χρονια απεκτησε προσφατα παιδακι...

ο,τι θες πες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα. Λυπάμαι για την άσχημη εξέλιξη και μάλιστα για δεύτερη φορά. Το ότι και τα δύο παλινδρόμησαν 7η-8η εβδομάδα με βάζει σε υποψίες και θα σου εξηγήσω το γιατί:

Εγώ είχα μια αποβολή και μια παλίνδρομη, περίπου στην 6η-7η εβδομάδα και στις δύο περιπτώσεις. Μετά την αποβολή δεν έκανα κάποιες εξετάσεις γιατί τότε ο γιατρός θεώρησε πως θα'ταν νωρίς να κάνουμε κάτι (εγώ πλέον πιστεύω πως καλύτερα είναι κι από την πρώτη αποβολή να ακολουθεί ψάξιμο, ποιος ο λόγος να ρισκάρουμε;; )

Μετά την παλίνδρομη ακολούθησε βιοψία στο έμβρυο, η οποία δεν έδειξε κάτι σίγουρο και 3 μήνες μετά την απόξεση (τόσο μου είπε να περιμένω ο γιατρός μου) έκανα αιματολογικές εξετάσεις στο ΙΑΣΩ, το λεγόμενο πακέτο εξετάσεων για "καθ'έξιν αποβολές". Κόστισαν περίπου 500€ το 2008.

Αυτές οι εξετάσεις έδειξαν ότι έχω ένα σύνδρομο, το αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο (αυτοάνοσο νόσημα) το οποίο προκαλεί θρομβώσεις στο αίμα σε περιόδο εγκυμοσύνης. Κάτι σαν θρομβοφιλία δηλαδή. Στο στάδιο που έπαθα την αποβολή και την παλίνδρομη είναι περίπου το στάδιο που δημιουργείται ο πλακούντας. Κάποια στιγμή λοιπόν γίνεται θρόμβωση στον πλακούντα και το έμβρυο παύει να τρέφεται και κατά συνέπεια, να αναπτύσσεται. Το ότι έγινε στην 6η εβδομάδα δεν είναι σίγουρο ότι συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις έτσι, θα μπορούσε να'χε γίνει και αργότερα. Μέσα στην ατυχία μου, σ'αυτό ήμουν τυχερή.

Ο τρόπος αντιμετώπισης είναι ενέσεις ηπαρίνης και ασπιρίνη (αυτά για αντιπηκτική δράση) και μικρή δόση κορτιζόνης (για ανοσοκαταστολή γιατί συνήθως αυτά ξεκινάνε από το ανοσοποιητικό). Αυτό θα γίνει από την στιγμή που θα καταλάβω ότι είμαι έγκυος (όσο νωρίτερα, τόσο καλύτερα). Ακόμα δεν έχω κάνει παιδάκι, αλλά ξέρω περιπτώσεις γυναικών με παρόμοια προβλήματα που ακολούθησαν αυτήν την αγωγή κι έκαναν παιδάκια.

Κάποια αυτοάνοσα νοσήματα έχουν τέτοιου είδους συμπτώματα. Γι'αυτό θεωρώ σημαντικό να κάνεις κι εσύ αυτές τις εξετάσεις. Θα σου τα πει και η γιατρός σου πιστεύω, γιατί συνήθως αυτά είναι τα πρώτα που ελέγχουν.

Σε περίπτωση που υπάρχει θέμα αυτοάνοσου, θα πρέπει να απευθυνθείς σε ρευματολόγο (αυτοί ασχολούνται με αυτά τα θέματα) για οδηγίες και λογικά συνεργασία με τη γυναικολόγο σου.

Δε χρειάζεται να τρομάζεις με όλα αυτά που σου γράφω γιατί ακόμα κι αν υπάρχει κάποιο τέτοιο πρόβλημα, σίγουρα αντιμετωπίζεται! Το σημαντικό είναι να εντοπιστεί η αιτία, από κει και πέρα, σχεδόν τα πάντα λύνονται πλέον.

Για ό,τι χρειαστείς, μη διστάσεις να με ρωτήσεις! Όπου μπορώ να βοηθήσω, πολύ ευχαρίστως.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη κι ένα μωράκι στην αγκαλιά σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα...

Πρόσφατα η νύφη μου πέρασε και εκείνη τη δοκιμασία της παλίνδρομης κύησης και πραγματικά της στοίχισε πολύ. Ο γιατρός της είπε ότι μπορεί η αιτία να οφείλεται στην αποκόλληση πλακούντα που είχε (ότι δηλαδή το αιμάτωμα να εμπόδιζε το μωρό να τραφεί σωστά), ή μπορεί και να έφταιγε κάποια ανωμαλία στα χρωματοσώματα.

Σίγουρα το άγχος είναι αυτό που λειτουργεί αρνητικά σε όλες τις λειτουργίες του οργανισμού μας, πόσω μάλλον στην εγκυμοσύνη.

Γι'αυτό κορίτσα να βγάλουμε το άγχος απ'τη ζωή μας για να μπορέσουμε να χαρούμε τη ζωή μας με πολλά πολλά μωράκια...

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μarina, ακριβώς όπως τα λες, δε βρέθηκε τίποτα. Η γιατρός το θεώρησε μεμονομένο περιστατικό, μου είπε οτι την επόμενη φορά έχω πιθανότητες να μου συμβέι το ίδιο 2-5% όπως άλλωστε έχουν όλες οι γυναίκες. Ετσι είπε. Δεν μπορώ να πιστέψω οτι το άγχος μου φταίει.Όλες οι γυναίκες που θέλουν να γίνουν μανούλες ανισυχούν για το πως θα πάει η εγκυμοσύνη τους, ευτύχως όμως δεν συμβάινει σε όλες. Μεσα απο την καρδιά μου σου εύχομαι να σου πανε όλα καλά την επόμενη φορά. Ενημέρωσέ με αν θες τι θα σου πεί ο γιατρός σου την Πέμπτη. ότι άλλο μάθω και εγω θα σου πω. Άλλαξα γιατρό το Σάββατο οπότε λογικά την άλλη εβδομάδα θα έχω και άλλες πληροφορίες.

Asterias Λυπάμαι πάρα πολύ και σε καταλαβαίνω απόλυτα μιας και έχουμε περάσει ακριβως τα ίδια. Πρέπει να βρείς ενα γιατρό που θα τον εμπιστεύεσαι, θα σε βοηθήσει πολύ και ψυχλογικά. Ευχομαι η τρίτη σου φορά να είναι η τυχερή!

Crazy Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου, ήσουν πολύ αναλυτική. Εχω ήδη ενα αυτοάνοσο, λέγεται ιδραδενίτιδα (ο οργανισμός θεωρεί ξένους τους αδένες που παράγουν ιδρώτα και τους σκοτώνει, προσπαθεί τουλάχιστον) Οι γιατροί μου έχουν πει οτι δεν δημιουργεί επιπλοκές στην εγκυμοσύνη. (μακάρι να είναι έτσι). Δεν είναι πολύ δύσκολο να έχω κι άλλο αυτοάνοσο νόσημα? Τέτοια τύχη πια?

Πάντως είναι πολύ καλό το οτι βρήκες τι έχεις. Εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις παιδάκι και να μείνουν πίσω όλες οι άσχημες στιγμές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιδραδενίτιδα;; Πρώτη φορά το ακούω αυτό... Όπως κι εγώ δεν είχα ξανακούσει για το δικό μου σύνδρομο. Απίστευτο το πόσα πράγματα υπάρχουν τελικά...

Πάντως, το ότι ήδη έχεις ένα αυτοάνοσο, μου ενισχύει ακόμα περισσότερο τις υποψίες. Αφού το ανοσοποιητικό σου θεωρεί τους αδένες αυτούς ως ξένους, γιατί να μην θεωρεί το έμβρυο ως ξένο σώμα; Συζήτησέ το με το γιατρό σου να δεις τι θα σου πει.

Άντε, μακάρι για όλες μας η τρίτη μας φορά να'ναι και η τυχερή!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ ...

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ..ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΔΥΟ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..ΕΛΠΙΖΩ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΘ ΕΞΗΝ ΑΠΟΒΟΛΕΣ(ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ) ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΔΕΝ "ΦΤΑΙΕΙ" ΚΑΤΙ..ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΖΕΤΑΙ ( ΤΟ ΟΤΙ ΜΕΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΟ)..

ΕΛΠΙΖΩ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΤΥΧΕΡΗ

ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Wendy, σε ευχαριστώ πολύ, λυπάμαι γι αυτό που πέρασες, ελπίζω να σου πάνε όλα καλά!2009 έχουμε, δεν μπορεί, θα βρούμε την αιτία και θα το πολεμήσουμε.

Crazy, όλα τα αυτοάνοσα αυτό το πράγμα κάνουν, το ανοσοποιητικό σύστημα λανθασμένα επιτίθεται εναντίον του ίδιου του σώματός του. Στη λεύκη π.χ επιτίθεται στην μελανίνη, στη Σκλήρυνση κατά Πλάκας στρέφεται εναντίον του εγκεφάλου κ.α. Όλα αυτά είναι άσχημα αλλά όλες αυτές οι περιπτώσεις κάνουν παιδάκια. Μακάρι να ήξερα οτι φταεί η ιδραδενίτιδα μου, αλλά επείδη είναι κάτι δυστυχώς που φαίνεται (κάποιες φορές είναι πολύ αντιαισθητικό)οι γιατροί που το έχουν δει το αποκλείουν. Μακάρι να βρεθεί ο λόγος, αν υπάρχει λόγος υπάρχει και λύση. Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει και να ειναι τυχαιο γεγονος..

δε σημαινει απαραιτητα οτι υπαρχει καποιος λογος..ευχομαι να σου πανε ολα καλα απο δω και περα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου σε οσες σας εχει συμβει και 2η φορα αποβολη ή παλλινδρομη

θα ηθελα να σας συμβουλεψω να κανετε εξετασεις

θα σας αναφερω το παραδειγμα της κολλητης μου και συναδελφου

μενει εγκυος φοιτητρια ακομα

ευτυχως με την συμπαραταση του αντρα της και τον γονειων

το κρατανε , πααντρευοναι και τωρα εχουν ενα πολυ ομορφο 3χρονο αγορι

ηδη 1,5 χρονο προσπαθουν και για αλλο παιδακι αλλα τιποτα

μενει εγκυος μια φορα - αποβαλει

τυχαιο λενε ολοι - λογικο

περναει αλλοι 8 μηνες μενει εγκυος - αποβαλει παλι

εκανε ολες τις εξετασεις αλλα καρυοτυπικα ολα καλα ηταν στα μωρα και τα δυο

κανει εξετασεις και αυτη και ο αντρας της - τιποτα ομως ολα καλα.

λογω δουλειας ομως (τεχνολογοι ιατρικων εργαστηριων) , ειχε και κανα δυο γνωστους σε δημοσιο νοσοκομειο παει και κανει οτι κουλη εξεταση υπαρχει κι ας μην ειχε σχεση με τις αποβολες μεχρι και για καρκινο εκανε

και τελικα το βρηκαν.

κουλο αλλα το βρηκαν.

μια απο αυτες τις εξετασεις βγηκε αυξημενη - τι εξεταση; ουτε η μανα δεν την ξερει- καποιο ενζυμοψπου δεν εξεταζεται αν δεν υπαρχι οικογενειακο ιστορικο αλλιως ηταν λιγο αυξημενο και τελικα ηταν αυτο που εκενε ολη την ζημια.

τωρα πρεπει να κανει εξωσωματικη για να κανει 2ο παιδακι ουσιαστικα.

και τις ειπαν οτι ειναι πολυ τυχερη που καταφγερε να κρατησει το πρωτο της παιδακι.

οποτε ηρεμια μεν

αλλα μην το αφηνετε

ψαχτε το χωρις να σας γινει εμμονη βεβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...