Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΑ ΓΙΝΩ ΝΟΝΑ


katsaridoula

Recommended Posts

Ο κάθε τόπος έχει τα δικά του έθιμα, εγώ για παράδειγμα ξέρω ότι η νονά δεν πληρώνει το στολισμό αλλά οι γονείς. Καλό θα ήταν για να αποφύγεις παρεξηγήσεις να ρωτήσεις. Και εννοείται ότι ανεξάρτητα από τα έθιμα μπορείτε να αποφασίσετε τι θα γίνει!

Όσο για το στολισμό για να καταλάβω θέλεις τον μικρό πρίγκηπα;

http://images.google.gr/imgres?imgurl=h ... 0%26um%3D1

από μια γρήγορη αναζήτηση βρήκα αυτό, έκανε κ άλλη κοπέλα με τον μικρό πρίγκηπα βάφτιση, ρίξε μια ματιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

JULIE ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΣ ΑΡΚΕΤΑ!ΘΑ ΤΟ ΣΤΗΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ!ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΛΙΣΜΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!

για κοιτα αν θελεις εδω,ειναι απο αλλη βαπτιση,σε αλλο forum

http://www.parents.gr/forum/showthread. ... 141&page=3 ,ταιριαζει με τα χρωματα που θα χετε και το θεμα ειναι ιδιο.

αν θελετε να κανετε και μονες σας πραγματα τοτε θα σου προτεινα το nikolisgroup.gr,εχει 3 καταστηματα στο κεντρο της Αθηνας,το ενα στη Σκουλενιου 3 (μετρο πανεπιστημιο,κοντα στην Πραξιτελους),εκει πηρα εγω για την βαπτιση του γιου πραγματα,εχει απιστευτα στολιδια,ειναι 3 ή 4 οροφοι και εχει πολλη καλης ποιοτητας υλικα.

επισης αυτο που ειχα δει και μ αρεσε ηταν μεγαλα μπισκοτα κορωνες με χρωματιστο γλασο για γλυκο βαπτισης.

http://www.mpiskotoula.gr/christening-boy.html,ηθελα και γω για την δικη μας βαπτιση αλλα κατεληξα σε μαλλι της γριας γαλαζιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας. Πέρσι βάφτησα και εγώ ενα κοριτσάκι και τον στολισμό τον πλήρωσα εγώ ως νονά, μαζί με τον σταύρο της , τα μαρτυρικά και βεβαια τα βαφτιστικά της ρουχαλάκια.

Σαν επιλογή στολισμού τα χρώματα που διάλεξα ήταν το πορτοκαλι και το λαχανί. Δηλαδή τα μπαλόνια που είχαμε εξω απο την εκκλήσια ήτανε ενα πορτοκαλί, ενα λαχανί κ.ο.κ , τα ρουχαλάκια της μικρής ήταν λευκό με πορτοκαλί λεπτομέριες οπως πχ η κορδελα στην μεση της και το καπελάκι της. Τα λουλούδια τα είχα παραγγειλει με διάφορα χρλωματα και γύρω απο την κολυμπήθρα είχαμε βάλει και κορδελες λαχανι και πορτοκαλί.

Πάντα άξια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΡΕΖΟΥΛΑ (:woohoo: :woohoo: ) ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΙΔΕΕΣ ΕΧΟΥΝ ΡΙΞΕΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΠΙΑΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ:

ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ (ΣΕ ΣΥΝΝΕΝΟΣΗΣΗ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ) ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΕΤΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ''ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΠΡΙΓΚΙΠΑ).ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΣΕΤΕ ΣΑΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΜΕ ΤΟΥΛΙ. ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ 6 ΕΥΡΩ!

ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΛΑΜΠΑΔΑ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΕΙΣ ΚΟΡΩΝΕΣ , ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΙΡΛΑΝΤΑ ΤΗΣ ΚΟΛΥΜΠΙΘΡΑΣ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΣΟΡΤΙ ΚΑΙ ΜΑΡΤΥΡΙΚΙΑ!

ΣΑΣ ΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΜΑ.

ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΦΩΤΗΣΗ!:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEO COOL έγραψε:

ΤΕΡΕΖΟΥΛΑ (:woohoo: :woohoo: ) ΕΠΕΙΔΗ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΕΛΙΔΕΣ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΙΔΕΕΣ ΕΧΟΥΝ ΡΙΞΕΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΠΙΑΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ:

ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ (ΣΕ ΣΥΝΝΕΝΟΣΗΣΗ ΜΕ ΤΗ ΜΑΜΑ) ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΕΤΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ''ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΠΡΙΓΚΙΠΑ).ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΣΕΤΕ ΣΑΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΜΕ ΤΟΥΛΙ. ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ 6 ΕΥΡΩ!

ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΛΑΜΠΑΔΑ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΕΙΣ ΚΟΡΩΝΕΣ , ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΙΡΛΑΝΤΑ ΤΗΣ ΚΟΛΥΜΠΙΘΡΑΣ.

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΣΟΡΤΙ ΚΑΙ ΜΑΡΤΥΡΙΚΙΑ!

ΣΑΣ ΕΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΣ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΜΑ.

ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΦΩΤΗΣΗ!:lol:

πολυ καλη ιδεα αυτη με τον μικρο πριγκηπα για τα παιδακια!δεν το χω ξαναδει και θα το σημειωσω για οταν βαφτισω το 2ο παιδι μου,ειλικρινα ενθουσιαστηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα μου αν σας αρέσει μην ρωτάτε κανέναν!!!Θα είναι πολύ όμορφο η μικρή σου να διαβάζει τις ευχούλες μερικά χρόνια μετά ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μενα.το βιβλιο των ευχων μπορειτε να το κανετε μονες σας.αγοραζοντας ενα τετραδιο σε στυλ λευκωμα-ξερετε παρομοιο με αυτο που γραφαμε στο σχολειο μικρες ή καποιο οικολογικο τετραδιο σε χαρουμενα χρωματα.αν πιανει το χερι σας ζωγραφιστε απο εξω μερικες παιδικες φιγουρες και απο μεσα-βεβαια να μην εχει και 100 φυλλα το βιβλιο-κοληστε αυτοκολλητα παιδικα αφηνοντας περιθωριο να γραψουν κανα δυο,φτιαξτε απο χαρτονι μικρες ταμπελιτσες πιανοντας τες με κορδελιτσες και κοληστε τες δυο-δυο,μια χαμηλα μια πιο ψηλα σε καποιες σελιδες.κοληστε ενα φακελο στο χρωμα της διακοσμησης και μεσα βαλτε 2-3 καρτελακια να γραψουν και εκει.θελει λιγη φαντασια.παλεψτε το.α να μην ξεχασω το βιβλιο μπορειτε να το βαλετε σε μια βαση τριποδο σαν αυτα που εχουν μουσικοι που βαζουν τα χαρτια τους ή κατι παρομοιο και τοποθετηστε το διπλα στις μπουμπουνιερες.με το που θα παιρνουν την μπουμπουνιερα να κοτσαρουν και την ευχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω katsaridoula.αυτο ειναι απο μια βαπτιση μιας ξαδερφης μας.κατι παρομοιο ειχαμε και εμεις οταν εγινα νονα την προηγουμενη βδομαδα.αν βρω φωτο θα σας την βαλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΕΔΙΚΕΣ ΦΙΓΟΥΡΕΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΡΑΒΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΡΟΥΧΑ;ΣΕ ΠΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ;ΕΛΕΓΑ ΑΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΝΑ ΤΑ ΕΡΑΒΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατσαριδούλα μπορείς να βρεις στάμπες με παιδικά μοτίβα που ράβονται ή ''σιδέρωνονται''πάνω στο ύφασμα.

Θα τις βρεις σε κατάστημα με είδη ραπτικής ή οικιακού εξοπλισμού :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΟΥΛΑ ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΠΟΛΥ!ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΚΕΤΑ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΕΤΟΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑ ΜΕ ΤΙ ΣΤΑΜΠΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΚΑΙ ΑΜΑ ΒΡΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΦΤΙΑΞΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε κοριτσια εχετε φοβερες ιδεες!!!:woohoo: Λοιπον εμενα η μπομπονιερα που εχω δει σε βαπτιση και μου αρεσε πιο πολυ ηταν κατι πετσετουλες απο το "χαμογελο του παιδιου" δεμενες με σατεν κορδελιτσες στα χρωματα του κονσεπτ της βαπτισης.Πολυ ωραιο και προσφερεις και κοινωνικο εργο.;) .Επισης στη βαφτιση της ανιψιας μου ειχαμε παρει κατι χρωματιστα σιδερενια κουβαδακια απο το jumbo,κοψαμε πολυ λεπτο χαρτι γκοφρε(το καναμε σα χορτο)επισης σε διαφορα χρωματα και το βαλαμε μεσα και μετα τα γεμισαμε με σοκολατες,γκοφρετες κτλ κι ενα ανεμομυλο που επισης πηραμε απο το jumbo..Ασχετα βεβαια με το θεμα του μικρου πριγκιπα αλλα μπορεις να τα προσαρμοσεις...Καλη επιτυχια!:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...