Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα εγκυνοσύνης(;;;) και θηλασμός


hope_89

Recommended Posts

Ελενίτσα χαχα,ευχαριστώ!:laugh: Φιλιά στον μπεμπάκο(καλά...βάλε τον μπαμπά να του τα δώσει!:silly: )

Μαρία Ιωάννα ναι θα το συζητήσω με τον γιατρό...Ε κάποια μέση λύση θα βρούμε.Ούτε εγώ θέλω να προκαλέσω πρόωρο τοκετό :blink: Είναι χειρότερο ένα μωρό στην θερμοκοιτίδα απο ένα μωρό που δεν πίνει αποκλειστικά μητρικό γάλα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 151
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο ρε κοριτσάκι.:lol: Πω πω!!!Σαν αδερφούλα θα είσαι με τα παιδάκια σου.Με το καλό κοπέλα μου.Να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη που θα σου φέρει ένα γερό μωράκι.:kiss: Πάντως όλο και αυξάνονται οι εγκυμονούσες που έχουν ήδη μωράκια στο φόρουμ(σοφία,φραπεδιά,νέλυ).Είναι και καμία άλλη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ βρε Παναγιώτα :laugh: Εντάξει σαν αδερφούλες δεν θα είμαστε,αλλά δεν θα απέχουμε και αιώνες ;)

Αυτό το παρατήρησα κι εγώ!!!:woohoo: Κορίτσια,ελάτε να μεγαλώνουμε την λίστα με τις δεύτερες εγκυμοσύνες!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΕΛΛΥ ΜΟΥ!!!!!!

ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΠΟΛΥ!!!!!!ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ Κ ΛΙΓΟ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ....ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΤΩΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει κ να εισαι εκυουλα γιατι με τον θηλασμο μενεις ευκολα, κ νομιζω κ χωρις περιοδο,ευχομαι συντομα να μας πεις τα ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηριαααααααααα!!!!!!!με το καλο:kiss:

δε χρειαζεται να περιμενω τη χωριακη για να σου τα πω,το τεστ οταν ειναι θετικο,δεν κανει λαθος!!!!!νομιζω οτι πρεπει να διακοψεις το θηλασμο,δεν ξερω ακριβως γιατι,θα σου πει ο γιατρος σου..

φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες βρε Αλεξάνδρα μου;;:woohoo: Άντε να δούμε :P

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!Εύχομαι να ακούσουμε σύντομα και απο εσένα τα ευχάριστα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα κατάφερα κι ολοκήρωσα το θέμα από το πρωί!! Σήμερα ήταν πολύ ανύσηχο το αντράκι μου! Όλη την ώρα έκλαιγε!! Τον κράτησε η μαμά μου 1 ωρίτσα το μεσημέρι και κοιμήθηκα σαν το τούβλο!! Τώρα κοιμάται ο μπεμπάκος μου έτσι!! :laugh:

Νελλάκι μου... Πολλά πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Εύχομαι .. αν και είμαι σίγουρη ότι και στην χοριακή τα αποτελέσματα θα είναι τέλεια!! Εύχομαι επίσης μ'ένα γερό πάνω απ'όλα 2ο μωράκι και να είναι και αντράκι!! :cheer:;)

Επίσης χαρά στο κουράγιο σου... Εγώ ενώ σ'όλη την εγκυμοσύνη έλεγα άντε να γεννήσω για να ξαναμείνω έγκυος... με τα λοχεία που πέρασα κι ακόμα περνάω ευτυχώς πλέον χωρίς αυτούς τους πόνους... :blink: και τα ξενύχτια που κάνω με τον μπεμπάκο.. λέω ότι δεν θα κάνω ποτέ 2ο!! Αλλά σιγά σιγά μου περνάει.. Θέλω όμως ν'αφήσω ένα περιθώριο 2 χρονάκια.. Θα δείξει... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Mάρθα δεν έχω ιδέα :unsure: Ακόμα δεν έχω σκεφτεί τίποτα....:blink: Δεν ξέρω κιόλας τι γίνεται στην περίπτωση δεύτερης εγκυμοσύνης .Αν σταματάει δηλαδή.Μάλλον αυτό είναι κάτι που πρέπει να συζητήσω με τον γιατρό.

Από όσο έχω διαβάσει η εγκυμοσύνη δεν επηρεάζει τον θηλασμό, δλδ συνεχίζεις κανονικά, αν βρω το άρθρο θα το παραπέμψω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα και Βουλίτσα ευχαριστώ για την θετική ενέργεια!!!Τώρα θα πάω να πάρω τα αποτελέσματα :woohoo:

Ελενάκι να σου ζήσει και ''απο κοντά''ο άντρακλας,που είναι και κούκλος!:P

Εμένα η μικρή μου μέχρι τώρα είναι αρκετά ήσυχη και γενικά δεν κουράστηκα πολύ στην αρχή.Είχα τον Στέλιο που βοηθούσε και βοηθάει πολύ και στην αρχή είχα και συγγενείς.;)

Άργυ θα με βοηθούσε πολύ το άρθρο που ανέφερες!!!Σε ευχαριστώ!!!:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope_89 έγραψε:

Ελενάκι να σου ζήσει και ''απο κοντά''ο άντρακλας,που είναι και κούκλος!:P

Εμένα η μικρή μου μέχρι τώρα είναι αρκετά ήσυχη και γενικά δεν κουράστηκα πολύ στην αρχή.Είχα τον Στέλιο που βοηθούσε και βοηθάει πολύ και στην αρχή είχα και συγγενείς.;)

Μωρέ κι εμένα ήσυχο είναι το μικράκι μου! Μόνο όταν περάσει το 3ωρο χαλάει τον κόσμο!! :) Νορμάλ δηλαδή!! Σήμερα μάλλον του λείπει κι ο μπαμπάς γι'αυτό είναι ανήσυχος! Είναι ο πρώτος τους αποχωρισμός!!

Αν κι εγώ δεν είχα τον Βασίλη, δεν το συζητάω! Τρελή βοήθεια! Αλλάζει το μωρό πάρα πολλές φορές, εγώ τον θηλάζω ο Βασίλης τον βάζει να ρευτεί, τρελή συμπαράσταση!! Σίγουρα θα πάω και για 2ο!! Εύχομαι μόνο τα λοχεία μου να μην είναι τα ίδια!! Να είναι πιο ανώδυνα!!

Εσένα τώρα η Αννούλα κάθε πότε ξυπνάει;; Εμένα κάθε 3 ώρες από την αρχή! Πιστεύω ότι είναι νορμάλ και πολύ καλά για τόσο μικρό μωράκι!

Και πάλι με το καλό!!!! Πολύ χάρηκα με τα νέα σου!! Σ'ευχαριστώ και για τις ευχές σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙ ΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΝΕΛΑΚΙ!!!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ (ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ)

ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!

ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θετική και η χοριακή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo: Κορίτσια δεν το πιστευω!!!!!!!!!!!Τώρα ξέρω 100% πως ειμαι έγκυος :laugh: Ευχαριστώ για τις ευχές σας!!!

Ελενίτσα εμένα τις πρώτες μέρες δεν ξύπναγε για φαγητό :dry: Μετά έφτιαξε το πρόγραμμα της στο 3ωρο και ακόμη και κοιμισμένη την ταίζω...Τώρα πάλι δεν έχει σταθερό πρόγραμμα αλλά επειδή μεγάλωσε μείωσε κατά πολύ και τις ώρες ύπνου της ;)

Μια χαρά ο μπεμπάκος,έχει πρόγραμμα :P Ξέρεις που βαδίζεις ;)

Γλυκερία μου σε ευχαριστώ και εσένα πάρα πολύ!Με το καλό το μωράκι σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...