Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα εγκυνοσύνης(;;;) και θηλασμός


hope_89

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.

Απο χτες το πρωί έχω έντονα συμπτώματα της εγκυμοσύνης.Ναυτίες,πρησμένο στήθος,πονάκια(λίγο εντονότερα απο της περιόδου)κάτω χαμηλά,όρεξη για φαγητό και ταυτόχρονα διάθεση για εμετό...:huh:

Κάποια απο αυτά τα είχα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη.Να σημειώσω οτι θηλάζω και οτι είχαμε κάποιες ελεύθερες επαφές :blush:

Δεν ξέρω τι να υποθέσω...Ξέρω πως ο θηλασμός δεν αποτελεί μέσο αντισύλληψης και δεν τον χρησιμοποίησα ποτέ για να αποφύγω μια δεύτερη εγκυμοσύνη,που αντίθετα επιδιώκω...

Λέτε να είχα την πρώτη ωορηξία μετά την εγκυμοσύνη(δηλαδή θα μου ερχόταν περίοδος) και να έμεινα αμέσως έγκυος;;;:woohoo:Ή κάτι τέτοιο δεν υφίσταται; Δεν ξέρω τι άλλο να υποθέσω :unsure:

Πείτε μου τις απόψεις σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 151
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:laugh: Μπορει και να εισαι καρδουλα μου!:woohoo: εγω πολυ θα χαρω,κοντα- κοντα τα ζουζουνια σου μια χαρα θα τα μεγαλωσεις!Για να δουμε.....κανε τεστακι;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ζουζουνίτσα μου!!!!

δε ξέρω να σου απαντήσω στο ερώτημά σου, αλλά γνωρίζω ότι μετά από μια εγκυμοσύνη, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ξανα μείνεις έγκυος!

στο εύχομαι κοριτσάκι μου!!!!

πολλά πολλά φιλάκια και ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου ολα ειναι πιθανα...εγω οταν γεννησα και πηγα να με δει στις 40 μερες μου ειπε να προσεχω γιατι θα του ξαναπω συντομα....και θηλαζα αποκλειστικα και ειχα και κανονικα περιοδο στο διαστημα που θηλαζα....

με το καλο να ειναι θα εχουν και μικρη διαφορα!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νελλυ απο οτι εχω ακουσει με το θηλασμο μενεις πιο ευκολα εγκυος.

Δεν κανεις ενα τεστακι να δεις?Η καλυτερα μια χωριακη?

Ευχομαι να εισαι αφου το θελεις τοσο πολυ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 και oliax73 ευχαριστώ!

Λέτε να πάω για μια χοριακή αύριο;Μήπως όμως είναι αρκετά νωρίς;Λογικά για να έχω συμπτώματα θα βρίσκομαι(αν βρίσκομαι)σε κάποια εβδομάδα που θα είναι ορατή η κύηση....Φαντάζομαι....:huh:

Θα κάνω ένα τεστάκι αύριο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακι μοου μακαρι να εισαι εγκυουλα!!!Θα χαρω πολυυυυυ!!!

Παντως οτι αποφασισεις καντο γρηγορα να προλαβω να μαθω νεα σου πριν γεννησω!!!!! :laugh: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη αγχώθηκα λιγάκι :unsure: Λες να είμαι και εγώ έτσι για μήνες και να περιμένω,σαν πιστή Πηνελόπη την κυρία;:P

Πάντως αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι δεν υπάρχουν πιστοί κανόνες .Στην μια έτσι στην άλλη αλλιώς :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΜΑΚΑΡΙ! ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ! ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΕΤΣΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ! ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΠΑΦΗ! ΚΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΣΤ ΝΑ ΔΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax,έτσι βρε κορίτσια στείλτε μου την θετική σας ενέργεια!!!Μου κάνει πολύ καλό ;) Καλά δεν μπορείτε να φανταστείτε τι αγωνία έχω :woohoo:

Ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hope,διάβασες χθες για τη Σοφια που ειναι εκυούλα ενω το μπεμπακι της είναι 38 ημερων;;;Κι η μαμα μου έμεινε εγκύος στον αδελφό μου ενλω θήλαζε εμένα.Είναι πολύ πιθανον λοιπον να είσαι,μπορεί όμως και να μην έχει έρθει σε ισορροπία ο κύκλος.Εγώ σου εύχομαι μια μεγαλη χοριακή και πολύ χαρά στο σπιτικό σας απο το ευχάριστο γεγονός.ΠΕΡΙΜΈΝΟΥΜΕ ΝΕΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eγω θηλαζω εδω και 6,5 μηνες και ακομη δε μου εχει ερθει περιοδος.

Τα συμπτωματα που λες τα εχω και γω εδω και περιπου 3 μηνες ομως δεν ειμαι εγκυος σιγουρα.

Αλλα πως γινεται να ειμαστε γονιμες χωρις περιοδο και ωορηξια?

Νομιζω πως οσο δεν υπαρχει περιοδος δεν μπορει να υπαρξει και εγκυμοσυνη!

Συγνωμη αν σε στεναχωρησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nana,ναι διάβασα την περίπτωση της Σοφίας και μπορώ να σου πω οτι ενθουσιάστηκα πάρα πολύ!!!:P

Μακάριιιιιιιιιιιιιιιιι:woohoo: :woohoo: :woohoo: Αχ θα τρελλαθώ μέχρι το πρωί...:huh::blink::dry::blush: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...