Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ηρθε η γοργονα μου


myl

Recommended Posts

Ηρθε η ωρα και για την δικη μου ιστορια και σε ολη την εγκυμοσυνη μου ονειρευομουν αυτη την στιγμη.Στις 18 του μηνα τριτη ειχα καποιες ενοχλησεις και πηγα στην γενικη για καρδιοτοκογραφο,μου ειπαν οτι δεν εχω συσπσσεις και με διωξανε.το ιδιο βραδυ αρχισαν πονοιπεριοδου δυνατοι που διαρκουσαν λιγο,εκανα υπομονη ολη νυχτα και ξενυχτησα πονωντας και το πρωι πηρα τον γιατρο μου τηλ και μου ειπε να ξαναπαω στην γενικη για καρδιοτοκογραφο,περιμενα λιγο ακομη αλλα οι πονοι γινανε πιο εντονοι και πιο συχνοι ανα μισαωρο και 20λ.το μεσημερι στις 2 δεν αντεξα αλλο και πηγαμε στην γενικη,με βαλανε στον καρδιοτοκογραφο και μου ειπαν οτι ειχα 3 διαστολη αλλα οι πονοι ηταν ολο και πιο εντονοι ετσι ειπαμε να ξεκινησουμε τον τοκετο με τεχνητους πονους,μεχρι τοτε ολα δειχναν για φυσιολογικο τοκετο.μου εβαλαν και την επισκληριδιο και ηρθε η λυτρωση,σταματησα να ποναω!οσο περιμενα να με πιασει ομως αρχισαν να πεφτουν οι παλμοι του μωρου,επαθα ομφαλιδα.επεσε ο ομφαλιος λορος πρωτα και εφραξε την εξοδο με αποτελεσμα το μωρο μου να προσπαθει και να μην μπορει να βγει,ειχε παρει θεση και το ενιωθα πολυ χαμηλα,σταματησε να τροφοδοτει και αιμα και ανεπνεε μονο απο τις δικες μου ανασες,ετσι ανεβηκαν λιγο οι παλμοι του μεχρι να εμφανιστει ο γιατρουλης μου!μετα ολα εγιναν πολυ γρηγορα,μπηκαμε για καισαρικη και βγαλαμε την γοργονα μας.ολη η ομαδα που ειχα ηταν καταπληκτικη,με στηριξαν πολυ.ο βλαδημηρος ο αναισθησιολογος μου ελεγε ανεκδοτα και μου κρατουσε σφιχτα το χερι μεχρι το τελος.μολις την ειδα ομως τα ξεχασα ολα.το συναισθημα ηταν υπεροχο! τωρα εχω σκοπο στην ζωη μου,ακομη δεν το πιστευω, ηταν κατι που περιμενα χρονια,μετα απο εναν αποτυχημενο γαμο(η επιλογη καλυτερα)και τοσο τρεξιμο στους γιατρους νομιζωντας οτι εχω το προβλημα εγω.μαλλον δεν ηθελε νε ερθει με εκεινον πατερα και ετσι γνωρισα τον σπυρο μου για να με κανει να νιωσω αυτο που λαχταρουσα!ειμαι πολυ ευτιχισμενη και ευχομαι να κρατησει για παντα!!!!!!σας κουρασα λιγο,αλλα ηθελα να τα βγαλω οπως τα νιωθω!φιλια:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΝΑ ΖΗΣΕΙ !!!! ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΟΣΑΣΤΕ !!! ΕΙΔΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ? ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΝΗΦΟΡΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΕΚΠΛΗΞΗ !

ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΡΑΤΕΝΙΑ ΣΟΥ !:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει η γοργονουλα σου κοπελα μου!!!να ναι παντα γερη,τυχερη,ευτυχισμενη κι εσεις περιφανοι παντα γι'αυτην!!!!καλη λοχεια και σε σενα και σου ευχομαι παντα να εισαι τοσο ευτυχισμενη οσο και τωρα!!!!

τελειος ο βλαδημηρος ετσι?κι εγω αυτον ειχα και με τον τροπο του με βοηθησε απιστευτα ολες τις μερες που εκατσα μεσα!!!καταπληκτικος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ,ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΙΟΥΛΙΑ σας ευχομαι με ενα πονο και ολα να πανε καλα.

σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΑΣ!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΟΠΩΣ ΤΩΡΑ!

ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κούκλα μου!

Να σας ζήσει και να ναι πάντα γερή και τυχερή!!

Καλή λοχεία και να στε πάντα τόσο ευτυχισμένοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda,milina,alexandra,hope89,natasoula,sagria,μπεμπουλης,boymamma ευχαριστουμε για τις ευχες σας,να χερεσται τα παιδακια σας και purple ,marker,με το καλο να υποδεχτητε τα μωρα σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει η γοργονα σας (αντε βρηκες και θεμα για τη βαφτιση) να ναι υγιης και ευτυχισμενη, να τη δειτε οπως ποθειτε!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

theodosiadoy και frapedia ευχαριστω για τις ευχες.δεν το ειχα σκεφτει το θεματακι αλλα μου εδωσες καλη ιδεα,θα ειναι πολυ καλο!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζήσει η μπουμπούκα

να τη χαίρεσαι και πάντα γερή να είναι!!

όλα καλά να πάνε στη ζωή σου και καλή λοχεία να έχεις.

φιλάκια πολλά πολλά :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...