Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βαφτησα την κορη μου


Moussa

Recommended Posts

Μετα απο 2 μηνες εκτος αθηνων ξανα παλι εδω :) .Βαφτησαμε την μικρη μας την προηγουμενη κυριακη στο χωριο της μαμας μου.Ολα ηταν τελεια και ακριβως οπως τα θελαμε :) .Το ονομα αυτης Βασιλικη-χρυσοβαλαντου και την φωναζουμε Βαλια.Μετα την εκκλησια στησαμε ενα γλεντι που δεν μπορω να το περιγραψω :laugh: .Ενα θα πω βαραγαν τα οργανα μεχρι της 3 την νυχτα και χορευαμε αλλοι πανω στα τραπεζια αλλοι ξυπολητοι.Εδω 8α ηθελα να ευχαριστησω τα 4 κοριτσια του μαμμυ (triantafylakia,sosad,kalia kai sofia) που με τιμησαν πραγματικα και ηρ8αν.Ειδικα την sosad & kalia που ηρ8αν με αεροπλανο στην θεσσαλονικη.Φοτο ακομη δεν εχω να σας βαλω αλλα υποσχομε να βαλω αμεσως μολις τις παρω:) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μουσσα μου να την χαίρεστε!!!

Φοβερό όνομα το Βάλια!:P Να την καμαρώνετε γερή,δυνατή και χαρούμενη!

Σου εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου πραγματικά,κάθε ευτυχία γιατι είσαι ένας υπέροχος άνθρωπος!Να χαίρεσαι τα παιδιά σου και πάντα μόνο χαρές!:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: Μουσιτσα μου θα το πιστεψεις οτι αυτες τις μερες σε σκεφτομουνα?!!!!!δεν θυμομουν την ημερομηνια αλλα ελεγα αυτες τις μερες θα ειναι η βαφτιση της Μουσσας!Σε ειχα στο μυαλο μου!Μακαρι να μπορουσα να ερθω,η ανοιχτη προσκληση σε ολο το μαμμυ με συγκινησε πολυ!Χαιρομαι παρα πολυ που περασατε τελεια,φανταζομαι τι γλεντι κανατε:woohoo:Να σας ζησει η ΚΟΥΚΛΑ!Να ειναι καλοφωτισμενη σε ολη της τη ζωη!!!!Να την χαιρεστε κοπελα μου!Περιμενω να δω φωτο συντομα;) Α,για πες ειχες και τη νυφουλα σου μαζι?:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησει η νεοφωτιστη

να ειναι παντα γερη κ ευτυχισμενη

χαιρομαι πολυ που περασατε τοσο ομορφα μπροβο βρε κοριτσακι μου παντα τετοια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει κοπέλα μου η Βάλια σας! Εξαίρετο όνομα! Πάντοτε ευτυχισμένη κι υγιέστατη στη ζωή της να είναι η μικρούλα σου! Να σας ζήσει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου να σας ζησει η φραουλιτσα-Βαλια!!!!!

Φανταζομαι απολαυσατε την τελετη κ παρασατε υπεροχα!!!!!

Οτι επιθυμεις για το κοριτσακι σου!!!!

Αληθεια οι γιοι σου καλα??? Δωσατε λογο????Τι κανει το ζευγαρι??

Χαθηκες και να τωρα οι αποριες βουνο!!!!!!! :laugh:

Σου ειπα πως γενναω απο μερα σε μερα?!!!Στο λεω!!!Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει ο κοριτσαρος! να την καμαρωσεις οπως εσυ επιθυμεις!

ευχομαι ολα στη ζωη της να ειναι ανεπαναληπτα ομορφα...αντε και στο γαμο της θα το κρατησετε μεχρι πιο αργα!!!

τα φιλια και την αγαπη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου που χαθηκες??

Να σου ζησει η μικρη Βαλια πανω απο ολα ΥΓΕΙΑ και ευτυχια!! :)

Χαιρομαι που περασατε τοσο καλα...περιμενω να δω φωτο!

Φιλακια πολλα!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα που εχω λιγο χρονο καθησα να σας γραψω λεπτομεριες απο τα βαφτησια.Λοιποννν ολα κυλησαν πολυ καλα με τις ετοιμασιες στο φουλ μεχρι την τελευταια εβδομαδα...Την δευτερα το πρωι μου εσκασε η βομβα τηλεφωνικα :( .Η νονα της μικρης ειναι και ανηψια μου και ενω ειχαμε ετοιμασει τα παντα (η νονα της μπορει να της εφτιαξε και μια καρνταρομπα ρουχα χωρις υπερβολη ) μας περνουν τηλ. οι θειες μου και μας λενε οτι η γιαγια της νονας (και θεια μου) πεθανε ξαφνικα τα μεσανυχτα :(:(:( .Εκει να δειτε πανικος...Δεν ηξερα τι να κανω..Απο την μια μου ερχοταν να πεσω στο πατωμα απο τα κλαματα και απο την αλλη σκεφτομουν τα βαφτησια...Μαζευτικε και το χωριο και αρχιζαν να μου λενε οτι δεν μπορει τωρα η νονα να την βαφτησια και αλλα τετοια διαφορα..τελικα πηρα την ανηψια μου (και νονα της μικρης) τηλ.και μεσα σε κλαματα μου ειπε το κοριτσακι οτι θελει να την βαφτηση..Δρομο περνω δρομο αφηνω λοιπον και παω στον παπα του χωριο.Κανουμε μια ωραιοτατη συζητηση αν μπορει να βαφτηση η ανηψια μου και μου ειπε οτι ΦΥΣΙΚΑ και μπορει.Της διαβασε μια πολυ ωραια ευχη και ολα καλα.Οι θειες της νονα και ξαδελφες μου ηρθαν στο σπιτη μας μετα απο 3 μερες και μου ειπαν κατα γραμμα "Η μητερα μας εφυγε αλλα ηθελε πολυ να βαφτησουμε αυτο το κοριτσακι..επλεκε ολο τον χειμωνα αυτα τα ρουχαλακια και μας ειχε πει οτι οτι και να γινει αυτο το μωρο θα βαφτηστη (λες και το ηξερε :( )..Οποτε μου ειπαν θα το βαφτησουμε και με πολυ πολυ αγαπη θα το μεγαλωσουμε, και μου αφησαν μια σακουλα πλεχτα απο ζακετακια μεχρι και τραπεζομαντιλα για την προικα της..Κοριτσια οχι μονο εβαλα τα κλαματα αλλα δεν ηξερα πως να τους ευχαριστησω για οτι μου ειπαν...Την παρασκευη εφτασαν οι πρωτοι επισκεπτες μου απο αθηνα με αεροπλανα και αμαξια..Το σαββατο ηρθαν και οι υπολοιποι,μεσα σε ολους αυτους και η sosad & kalia..Τους πηγαμε στο ξενοδοχειο (ενα ωραιοτατο στο ωραιοκαστρο) το απογευμα νωρις γεμισε η αυλη μας κοσμο φιλοι και συγγενεις απο παντου ηρθαν για την βαφτηση της μικρης μας βαλιας.Το ποσο χαρηκαμε δεν περιγραφετε :) .Απο την ημερα που γεννηθηκε η μικρης μας μαθαινουμε συνεχεια τι σημενει ευτηχια (δοξα τον παναγαθο).Φυσικα ηρθαν απο 8εσσαλονικη η triantafylakia & sofia dav.Ολα απο στολισμο μεχρι το γλεντι τα καναμε μονοι μας και με πολυ μερακι και αγαπη.Οι γιοι μου μαζι και η νυφη μου εννοειτε χορεψαμε μεχρι της 3 το πρωι.Ηπιαμε φαγαμε και γελασαμε μεχρι εκει που δεν πηγενε αλλο.Ακομη και η Καλια που δεν χορευει δεν εβαλε πισινο κατω χαχα.Η Ποπη (sosad) εμαθε να χορευει ποντιακα και γενικα περασαμε τελεια.Αυτα γινανε εν συντομια στην βαφτηση της μικρης μας Βαλιας.Τωρα σιγα σιγα ετοιμαζομαστε για τον γαμο του τασουλη μας (του μεγαλου γιου μας ).Ευχομε κοριτσια χαρες να σας δινει ο θεος παντα στην ζωη σας.Υβονη μου σε περιμενα η αληθεια ειναι :( .Ειχα βαλει ανοιχτη προσκληση στο μαμμυ με ημερ. κλπ.Αναστασια μου αντε με το καλο κοριτσακι μου να ερθει το νινακι σου και να σου δωσει τοσο χαρα οση πηραμε και εμεις απο την Βαλια μας.Κοριτσια χιλια ευχαριστω σε ολες για τις ευχες σας.Κανονιστε τωρα να ερθετε για τον γαμο του γιου μου θα σας περιμενω ολες.Φωτο θα κοιταξω να βαλω τωρα οσες βγαλαμε εμεις..Φιλια σε ολες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...