Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΘΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΙΓΚΗΠΕΣΣΑ ΜΑΣ....


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια, τι μου κάνετε? Όπως θα μάθατε από την ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ έγινα και εγώ μανούλα την Δευτέρα 17 Αυγούστου στις 3.30 τα ξημερώματα.

Όλα άρχισαν την Κυριακή το απόγευμα αν και από το πρωί της Κυριακής είχα μια γενικότερη ανησυχία και έλεγα ότι κάτι θα γίνει. Είχα πονάκια αλλά όχι κάτι επίμονο και δεν έδωσα μεγάλη βάση, αλλά μόλις είδα λιγάκι αίμα από κάτω φοβήθηκα και πήρα τον γιατρό μου. Μου είπε να πάω στο Ιασώ να με εξετάσουν και θα μιλούσε και εκείνος μαζί τους. Τελικά ενώ έφτασα στο Ιασώ και με εξετάσαν με άφησαν να φύγω γιατί δεν έβλεπαν σημάδια άμεσου τοκετού και δεν ήθελαν να με ταλαιπωρούν και να με κρατήσουν εκεί όλη νύχτα. Μίλησα με το γιατρό και μου είπε άμα νιώσω έντονους πόνους να ξαναπάω. Τελικά πήγαμε σπίτι να ξεκουραστώ αλλά οι πόνοι είχαν φτάσει πλέον στους 5λεπτους και μου είπε ο γιατρός να φύγω για Ιασώ. Φεύγουμε για Ιασώ και κάνω εισαγωγή στις 11 το βράδυ τελικά. Με πάνε στην αίθουσα τοκετών και σιγά σιγά οι πόνοι γίνονται αφόρητοι και συχνοί. περιμένω πως και πως την επισκληρίδιο από τον αναισθησιολόγο αλλά τελικά δεν μπορεί να μου κάνει γαιτί λόγω θρομβοφιλίας είχα κάνει την ένεση στις 8 το βράδυ και μπορούσε να μου κάνει μετά τις 8 το πρωί ένεση. μου κόπηκαν τα φτερά εκείνη την στιγμή και έλεγα ότι αν τραβήξει ο τοκετός δεν θα αντέξω μέψρι το πρωί τόσο πόνο. Η ώρα ήταν μόνο 2 το πρωί. Η μαία και ο αντρούλης μου δίπλα μου συνέχεια μου έδιναν κουράγιο. Ο γιατρούλης μου έφτασε και εκείνος και ενώ πίστευε ότι θα αργούσαμε με τον τοκετό γιατί το μωράκι ήταν ψηλά τελικά το γλυκό μου το μωράκι κατέβηκε πολύ γρήγορα και στις 3,10 λέεί στον αντρούλη μου ότι φάνηκε το κεφάλι και πάμε για χειρουργείο. όλα σε μικρό χρόνο. Τελικά με 2 εξωθήσεις ήρθε στον κόσμο η μπεμπούλα μου στις 3,30 το πρωί. Όταν την έβαλε αμέσως με το που βγήκε ο γιατρός στην αγκαλιά μου τα ξέχασα όλα και τους πόνους και τα πάντα.

Είναι η ζωούλα μας όλη και είμαστε πολύ ευτυχισμένοι.

Ο γιατρός και η μαία έπαθαν πλάκα μαζί μου γιατί ήμουν υπομονετική, δεν φώναξα καθόλου και ήμουν συνεργάσιμη. Ειδικές δυνάμεις μου είπε ο γιατρός μου ότι είμαι.....

Μπεμπούλα μου σε λατρεύω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενάκι μου να σου ζήσει!!!!να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη και ζωηρούλα!!!!!μπράβο κοπέλα μου είχες και σχετικά εύκολη γέννα!!!καλή λόχεία σου εύχομαι!!!φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑΚΙ ομορφο, πολλα πολλα πολλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!:woohoo:

να σας ζησει το κοριτσακι σας!! να 'στε παντα γεροι και δυνατοι, να την χαιρεστε και να την καμαρωνετε!!!:cheer:

πω, πω, τι μου θυμισες... ο τοκετος μου ηταν ολοϊδιος με τον δικο σου!! παρομοια διαρκεια, ψηλα η μικρουλα, αλλα ευτυχως κατεβηκε, χωρις επισκληριδιο κλπ κλπ!!:cheer:

γερα να ειναι τα παιδακια μας κι οπως λες... ΧΑΛΑΛΙ καθε πονος!!!;)

να σου ζησει, γλυκια μανουλα!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

na sou zisei lenaki ....

po po gennises xoris episkliridio re thirio e????????

mprabo sigxaritiria..

na rotiso kati...an gia kapoio logo de ginotan fisiologika na genniseis k eprepe kaisariki...de tha sou ekanan tote episkliridio????:huh::blink:

na sou zisei k pali:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου συγχαρητήρια!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Να σας ζήσει η πριγκηπέσσα σας!!Να είναι υγιής και καλότυχη σε όλη της τη ζωή και να μη σε ταλαιπωρήσει καθόλου!!!

Είσαι πολύ τυχερή που γέννησες τόσο εύκολα και πολύ γενναία που γέννησες χωρίς επισκληρίδιο...:P :P :P

Καλή λοχεία να έχεις και να χαίρεσαι κάθε στιγμή με το ζουζουνάκι σου..

Περιμένουμε και φωτογραφία της μπουμπούκας σου!!

Φιλιά πολλά!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΓΥΡΙΣΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !ΘΑ ΕΣΤΕΛΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ, ΛΕΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ , ΝΑ ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΗΣ!!!ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΦΙΛΗΣΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ!!!ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΑΚΙΑ!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μας, να σου ζήσει η κορούλα

πάντα γερή και τυχερή στη ζωή της!!!

μια πολύ καλή λοχεία εύχομαι!

φιλάκια και στις δυο σας!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενη μου, να σας ζησει κ παλι το κοριτσακι σσς!!

ευχομαι να εχει παντα υγεια κ τυχη!!!

καλη λοχεια!!

φιλακια πολλα!!!

Υ.Γ. τα λεμε κ απο το facebook!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι να σας ζησει η μπεμπουλα σας! να ειστε μια ευτυχισμενη και υγιεστατη οικογενεια! πολλα φιλια στην κουκλιτσα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοριτσάρα μου,καταρχήν για το κουράγιο σου κ ύστερα για τη ζωούλα που έφερες στον κόσμο!!

Δεν είναι απίστευτο συναίσθημα??

Θα δεις κ οτι όσο περνάνε οι μέρες θα ερωτεύεσαι το μωράκι σου όλο κ πιο δυνατά!

Να σας ζήσει,πρώτα απ όλα γερό να είναι το κοριτσάκι σας,ευτυχισμένο κ καλότυχο..

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...