Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίεργο όνειρο


Linaki_1980

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 205
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θέλω να γίνω μαμά! εχθές που μίλησα με τον γυναικολόγο μου μου είπε να περιμένω μέχρι το Σαββατο και αν δεν μου έρθει τότε να παω να κάνω χοριακή. Λεω να περιμένω και την Δευτέρα να παω.

Πειράζει που έκανα το τεστ το απογεύμα και 3 ημέρες πριν την αναμενόμενη μερα της περιόδου? Μου βγήκε πολύ αχνό θετικό, ισα που φαίνεται η γραμμούλα και φοβάμαι κι όλας μήπως το μάτι μου θέλει και την βλέπει.

Αχ!! Μπερδέματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή, ακόμα δεν έχεις καθυστέρηση; Σόρι, γιατί μπερδεύτηκα λίγο.

Αν αντέχεις να περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα περίμενε, αλλιώς πήγαινε αύριο να κάνεις!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον παρτο αποφαση οτι σε 9 μηνες θα εχεις ενα ζουζουνι στην αγκαλιτσα....αντε με το καλο....καλη εγκυμοσυνη να εχεις:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina το στήθος μου, μου φαίνεται πιο γεμάτο πιο στρογγυλό (συγνώμη για την περιγραφή αυτη) και πιο απαλό λες και του έχω βάλει ενυδατική :silly:

Εχω και άλλο τεστάκι στο ντουλαπάκι μου αλλά λεω να το κάνω την Κυριακή αν δεν μου έχει έρθει η περίοδος μέχρι τότε.

Για να δούμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Δηλαδή, ακόμα δεν έχεις καθυστέρηση; Σόρι, γιατί μπερδεύτηκα λίγο.

Αν αντέχεις να περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα περίμενε, αλλιώς πήγαινε αύριο να κάνεις!!!!!!!

Οχι ακόμα δεν έχω καθυστέρηση απλα στην 24η μερα του κύκλου μου εμφανιστήκανε κατι καφέ εκκρισεις. Περιμένω σε 2 ημέρες να αδιαθετήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χε χε, εγώ τον προηγούμενο μήνα περίμενα να κλείσω μια βδομάδα καθυστέρησης για να κάνω το τεστ!!! Δεν ήθελα να ενθουσιαστώ άδικα, αλλά τελικά δεν το απέφυγα...

Σου εύχομαι να είσαι όντως έγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ελπίζω να μάθουμε σύντομα... ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 έγραψε:

λοιπον παρτο αποφαση οτι σε 9 μηνες θα εχεις ενα ζουζουνι στην αγκαλιτσα....αντε με το καλο....καλη εγκυμοσυνη να εχεις:)

Αχ! Μακάρι βρε bourique1983 ενώ και εγώ νιώθω οτι μπορεί να είμαι επιτέλους έγκυος φοβάμαι μην απογοητεύτω μετά.

Να σε ρωτήσω κάτι? Εγώ περιμένω περίοδο (που μακάρι να μην έρθει δηλαδή) σε 2 ημέρες απο την Δευτέρα το πρωι έχω συνέχεια ανακατωσούρες στο στομάχι κάθε μέρα και σε όλη την διάρκεια της μέρας υπάρχει περίπτωση να είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης ή απο την περιόδο που περιμένω? :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΧΟΡΙΑΚΗ???????

Καλησπέρα VOULA μου, σκεφτηκα να κάνω ενα τεστ εγκυμοσύνης πρώτα και μέτα την Δευτέρα αν είχα καθυστερηση να πήγαινα να κάνω χοριακή. Αυτο μου είπε και ο γυναικολόγος μου.

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα πρωινά ούρα τι διαφορά μπορεί να έχουν απο τα απογευματινά? Γιατι και η κοπέλα στο φαρμακείο σήμερα μου το τόνισε με τα πρωινά ούρα να το κάνω αλλά εγώ απο την αγωνία μου δεν την άκουσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το στήθος πάντως είναι ένδειξη καλή!Αν έχεις και ανακατοσούρες...

Γιατί δεν το κάνεις;;;

Αντέχεις;;;

Τώρα έχω αγωνία...

Μακάρι-μακάρι!Αληθινά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι στα πρωινά ούρα είναι πιο συγκεντρωμένη η ορμόνη, αλλά δεν είμαι και ειδήμων.

Ανακατωσούρες και πόνοι στο στήθος είναι, όπως είπα και πιο πάνω, συμπτώματα τόσο εγκυμοσύνης όσο και περιόδου. Μην απογοητευτείς και μην ενθουσιαστείς υπερβολικά. Είναι λίγο νωρίς ακόμα αφού δεν έχεις καθυστέρηση, αν δεν αντέχεις κάνε αύριο το πρωί ή τεστ ή αναλύσεις αφού σου το είπε και ο γυναικολόγος. Κι εγώ θέλω πάντα να δίνω τα μεγαλύτερα περιθώρια, αντέχεις όμως;;; :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ ΑΦΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΑΧΝΟ,ΑΡΑ ΘΕΤΙΚΟ!ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ ΒΡΕ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ.ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΔΩ ΕΔΕΙΞΕ ΤΟ ΤΕΣΤ!ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΕΣΜΑ ΤΑ ΣΤΑ ΥΨΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΑ:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Linaki καλησπερα.ανατριχιασα με το που διαβασα το ονειρο σου,γιατι σαν να ξαναζησα το δικο μου ονειρο πριν 3,5 χρονια.μολισ παντρευτηκα,θελαμε κ μωρακι,καναμε ελευθερα.παραλληλα ξερεισ σε νεο σπιτι πωσ ειναι φερναμε καινουργια πραγματα,εστρωνα τα χαλια κλπ,κουβαλαγα βαρη με λιγα λογια.βλεπω μια νυχτα λοιπον ενα ονειρο-νυχτα,βλεπω εναν φαρδυ δρομο με ψηλα πευκα στα πλαη και βλεπω μια γυναικα ντημενη με λευκα κ να κραταει νεογεννητο,κ σκεφτομαι μεσ στο ονειρο καλα τι βγεικε αυτη μεσ στην νυχτα,ουτε σαραντησε το μωρο...δεν δινω σημασια κ μετα την αλλη μερα βλεπω αλλο ονειρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως αντέχω? Με νύχια και με δόντια αντέχω να μην μπω στο πρώτο μικροβιολογικό εργαστήριο που θα βρω στον δρόμο μου., τουλάχιστον να ξέρω είμαι ή δεν είμαι.

Θελω να γίνω μαμά! είμαι προσγειωμένη και η περίοδος μου να έρθει αυτό τον μήνα μπορεί να μην μου έρθει τον επομενο κ.ο.κ

Olia δεν μας ολοκλήρωσες το όνειρο σου......... περιμένουμε να μάθουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βλεπω αλλο ονειρο.βλεπω παλι μια γυναικα,δεν την βλεπω με ασπρα,κανονικα ντημενη,κραταει νεογεννητο κοριτσακι διπλα τησ ενα κοριτσι περιπου 10 χρ.το νεογεννητο κλαιει κ αυτη δεν μπορει να την ηρεμισει κααι τησ λεω εγω ξερω τι θελει,θελει νερο κ δινω με κουταλι λιγο νερο κ σταματαει να κλαιει.ξυπναω το πρωι κ τα'χω χαμενα,λεω λεσ να ειμαι εγκυοσ κ μου δινει η Παναγιτσα σημαδι?και ναι ημουνα εγκυοσ κατι μια δυο εβδομαδων.μονο που εκανα αγορι:) .μακαρι κ εσυ Λινακι να εχεισ μεσα σου μωρακι.σου το ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΟΥΡΑ ΑΝΥΧΝΕΥΕΤΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ Η ΟΡΜΟΝΗ.ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΕΝΕ ΤΟ ΠΡΩΙ...

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ.ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ.ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΥΡΙΟ.

ΤΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΤΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ...ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ(ΕΥΤΥΧΩΣ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.....εχω ανατριχιασει κ εχω μεινει αφωνη σκεπτομενη κ ενα δικο μ περιστατικο που μου συνεβει λιγες μερες πριν...Ενα βραδι ειδα ονειρο οτι μια γυναικα με μαυρα μεσης ηλικιας μου χτυπησε το κουδουνι κ κρατουσε ενα πολυ μικρο αγορακι που φορουσε ενα γαλαζιο φορμακι κ οταν της ανοιξα την πορτα μου ειπε : ξερω οτι αγαπας τα μωρα κ σου εφερα το δικο μου να το κρατησεις,μετα την ειδα οτι δεν εφευγε απ'το σπιτι σαν να ηταν μητερα μου καθαριζε επλενε,εβλεπα το μωρακι να παιζει στο πατωμα πολυ ηρεμο κ χαμογελαστο κ εγω πηγα κ του εφερα ενα γαλαζιο κουβερτακι για να μην καθεται στο πατωμα κ χτυπησει το κεφαλακι του...οταν ξυπνησα το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν οτι ηταν η παναγια στον υπνο μου παρ'ολο που δεν ειχε τοσο γλυκα χαρακτηριστικα εκεινη η γυναικα δεν εδωσα ομως πολυ σημασια στο μωρο γιατι ουτε προσπαθειες καναμε για να μεινω εγκυος ουτε τιποτα κ μαλιστα ειχα αδιαθετησει κιολας αλλα βεβαια για 1 ημερα μονο οποτε απεκλεισα την περιπτωση εγκυμοσυνης.απο εκεινη την ημερα παντως καπως σαν προαισθημα νομιζω πως ειμαι εγκυος.χωρισ να εχω ιδιαιτερα συμπτωματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOPELA MOU!!!!!emena auth h kiria pou einai h Panagia irthe ston ipno mou animera ths PANAGIAS!!!kai mou eipe oti eimai egkios kai otan tha gennisw tha to poume Maria to paidaki!!!

akoma den emeina alla pisteuw pws tha vgei!!!!

arkei na to pistepseis kai tha ginei kopela mou!!!:kiss:

egw mono pou to lew ANATRIXIAZW!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκι μου, εγω είχαν ανακατέματα και αναγούλες

πριν καν έρθει η καθυστέριση γύρω στις 15 μέρες πριν, ίσως και περισσότερες.

είχα βέβαια μια υποψία για εγκυμοσύνη γιατί μου μύριζαν κάποια πράγματα

και ενώ ξυπνούσα το πρωί και πήγαινα για περπάτημα, μου κόπηκε απότομα.

εύχομαι σε όλες σας να έχετε το επιθυμητό-πολυπόθητο αποτέλεσμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Linaki μου αν και ειμαι σιγουρη για τα θετικα αποτελεσματα,σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!Να νιωσεις το θαυμα της μητροτητας συντομα!!!!Εγω ομολογω οτι αρχιζω και καταθετω τα οπλα....με παιρνει απο κατω...και να θελω να ξεχαστω εχω και τα ονειρα....χθες βραδυ ειδα οτι εβγαζα γαλα απο το στηθος σχεδον ενα μπουκαλι!ΤΟ παταγα και εβγαζε πολυ!Παω στην μητερα μου και της λεω(στο ονειρο) τι σημαινει αυτο?Και μου λεει εισαι εγκυος!Εγω εβαλα φτερα στα ποδια και πηγα σε ενα φαρμακειο...πηρα τεστ το εκανα μες την χαρα και ηταν θετικο!ΤΟ πανηγυρι που επικρατησε δεν περιγραφεται!!!Χοροπηδαγαμε ολοι μαζι!Και οταν ξυπνησα μου ρχοτανε να κλαψω ηταν τοσο αληθινο το ονειρο που δεν το πιστευα οτι ηταν ονειρο!!!Προσπαθουσα να ξανακοιμηθω για να ζησω την χαρα...αλλα που!Η πραγματικοτητα με χτυπησε σαν καρφι!

Ευχομαι ολοψυχα οσες περιμενουν να μαθουν τα υπεροχα νεα συντομα!!Σας φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

ΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΟΥΡΑ ΑΝΥΧΝΕΥΕΤΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ Η ΟΡΜΟΝΗ.ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΕΝΕ ΤΟ ΠΡΩΙ...

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ.ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ.Κ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ.ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΥΡΙΟ.

ΤΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΤΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ...ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ(ΕΥΤΥΧΩΣ!)

VOULA μου σοβαρά μιλάς? Σου έβγαλε το τεστ εγκυμοσύνης οτι δεν είσαι έγκυος και τελικά ήτανε θετικό? Να σε ρωτησω σε ποια μέρα του κύκλου σου είχες κάνει το τεστ θυμάσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olya έγραψε:

βλεπω αλλο ονειρο.βλεπω παλι μια γυναικα,δεν την βλεπω με ασπρα,κανονικα ντημενη,κραταει νεογεννητο κοριτσακι διπλα τησ ενα κοριτσι περιπου 10 χρ.το νεογεννητο κλαιει κ αυτη δεν μπορει να την ηρεμισει κααι τησ λεω εγω ξερω τι θελει,θελει νερο κ δινω με κουταλι λιγο νερο κ σταματαει να κλαιει.ξυπναω το πρωι κ τα'χω χαμενα,λεω λεσ να ειμαι εγκυοσ κ μου δινει η Παναγιτσα σημαδι?και ναι ημουνα εγκυοσ κατι μια δυο εβδομαδων.μονο που εκανα αγορι:) .μακαρι κ εσυ Λινακι να εχεισ μεσα σου μωρακι.σου το ευχομαι.

olya μου τελικά το δικό σου όνειρο ήτανε σημαδιακό να σου ζήσει το αγοράκι σου και το επόμενο να δεις θα είναι κοριτσάκι. Φιλάκια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε ρε κορίτσι μου ακόμα ένα τεστ, μας έσκασες, μια τα όνειρα, μια οι αχνές γραμμές!!!!!!!!

Κάνε ακόμα ένα και περιμένουμε να μας πεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...