Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίεργο όνειρο


Linaki_1980

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Εχθές το βράδυ (Πέμπτη) είδα ενα περίεργο όνειρο και όποια κοπέλα ξέρει ας μου απάντησει. Ητανε μια γυναίκα γύρω στα 50 χρονών δεν μου θύμιζε κάποιο ατομο που να γνωρίζω και μου ανακοίνωσε οτι είμαι εγκυος και οτι σύντομα 8α το μάθω. Να σημειώθει οτι περιμένω σε 8-9 ημέρες να αδιαθετήσω.

Μήπως απο την λαχτάρα μου για ενα παιδί είδα αυτό το όνειρο? Δεν ξέρω ειλικρινά τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 205
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι μαύρα ρούχα φόραγε και μαντίλα στο κεφάλι. Ηταν τόσο ήρεμη και τόσο σίγουρη σ'αυτο που μου έλεγε. Δεν ξέρω όμως φοβάμαι να το πιστέψω μην απογοητεύτω περισσότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑΚΙ ΚΑΙ ΓΩ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ.....ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΝΑΨΕ ΕΝΑ ΚΕΡΑΚΙ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!ΜΑΚΑΡΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ,ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ,ΝΑ ΣΟΥ ΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΘΕΙΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λινακι θα συμφωνησω με το Λενακι... νομιζω πως αυτο ειναι... τελευταια βλεπω κι'εγω κατι περιεργα ονειρα και μετα μου βγαινουν... αντε περιμενουμε να μας πεις τα νεα σου...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι καλο το ονειρο που ειδες και συντομα να μας ανακοινωσεις τα ευχαριστα νεα. Φιλακια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι κοπελα μου!εγω πιστευω πολυ στα ονειρα..νομιζω οτι ειναι πολυ ελπιδοφορο και καλοτυχο ονειρο!!!υπομονη λιγες μερουλες και θα το μαθουμε...κι εγω στην αναμονη ειμαι με τα συμπτωματα που εχω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω πολύ στα όνειρα. Νομίζω πως ίσως το όνειρό σου βγει αληθινο. Κι εγώ είχα δει την Παναγία στο όνειρό μου όταν ήμουν έγκυος στο Δημητράκη.Ήταν μεγάλη σε ηλικία,όχι όμως γιαγιά και είχε γκρί μακριά μαλλιά και γαλάζια μάτια. Στεκοταν μπροστά από το κρεβάτι μου και πηγα κοντά της και τη ρώτησα <<όταν έχεις τάξει το παιδί σου στην Παναγία πως πρέπει να το βγάλεις Μάριο ή Μάριο-Δημητρη; >>και σήκωσε το χέρι της και είπε <<Μάριο!>> μετά το πρόσωπό της έγινε θλιμμένο και εγώ ταραγμένη της πιάνω το κεφάλι την βάζω κάτω και της λέω τρομοκρατημένη <<Τιιιι;;; Όχι πριν το γάμο!!!Όχι πριν το γάμο!! >>και εκείνη έκλαιγε και έκλαιγα κι εγώ. Μετά απο κανα δυο βδομάδες μαθαίνω ότι η αυχενική του Δημητράκη είχε πρόβλημα και έπρεπε να αποφασίσουμε τι θα κάνουμε. Όλα αυτά πριν το γάμο..και η αμνιοπαρακέντηση 2 μέρες μετά το γάμο μου. Είμαι σίγουρη ότι η Παναγία είναι δίπλα στο αγόριμου..άλλωστε έμαθα ότι είμαι έγκυος στις 14 Αυγούστου αργά το βράδυ! Κι έτσι είναι ταμένος στην Παναγιά..Έυχομαι κι εσύ το ίδιο..να έχεις την ευλογία της Παναγίας και όλα να πάνε καλά και σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ ανατρίχιασα λίγο, παρ' όλο που δεν πιστεύω καθόλου στα όνειρα. Και η νονά μου είχε δει μια μαυροφορεμένη πενηντάρα να της λέει ότι θα κάνει παιδί, και έμεινε έγκυος, με εξωσωματική βέβαια. Το βγάλανε Μάριο από την Παναγία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΗΜΑΔΙΑΚΟ ΟΝΕΙΡΟ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax! Bρε κορίτσια λέτε? Εχω και εγώ μεγάλη αγωνία περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες για να δω αν θα μου έρθει ή οχι η περίοδος μου. Δυστυχώς όμως κορίτσια νομίζω οτι η επιθύμια μου για ενα παιδί έπλασε αυτό το όνειρο μακάρι να κάνω λάθος.

Αχ!! Εύχομαι σε όλες μας γρήγορα με ενα ζουμπουρλό μωράκι.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΘΕΣΗ ΜΕ ΣΕΝΑ.ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 26 ΘΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ Η ΟΧΙ!ΜΕ ΤΡΩΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΜΑΣ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!! ΑΝΑΨΕ ΕΝΑ ΚΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΗΣΟΥ. ΕΓΩ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΑ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΟ ΜΗΛΟ! ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΟΝ ΚΑΡΠΟ ΤΟΥ... ΚΑΙ ΣΗΜΕΙΩΤΕΩΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΘΟΟΟΟΟΛΟΥ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΚΑΗΜΟ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΜΕΣΩΣ ΕΓΚΥΟΣ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ!!! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα το ονειράκι σου κοπέλα μου σημαδιακό με φαίνεται!!!! Μακάρι να σου στείλει η Παναγίτσα μας το νινάκι που θέλεις!!!!! Θα περιμένουμε τα νέα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H γυναίκα με τα μαύρα είναι σίγουρα η Παναγία!! Το ξέρω κι από την μαμά μου που την έχει δει κι από την γιαγιά μου! Βέβαια τ'όνειρο της γιαγιάς μου δεν ήταν ακριβώς κι ότι καλύτερο! Είχε αρρωστήσει η 3η της κόρη σε ηλικία 4 χρόνων από καρκίνο στα γεννητικά όργανα, είδε λοιπόν την Παναγία που της έλεγε: "Πρέπει να φανείς δυνατή! Σε 9 μέρες θα σου την πάρω!" Και σε 9 μέρες πέθανε η Ρούλα :( . Κι άλλη μια κοπέλα δεν μπορούσε να μείνει έγκυος, είδε την Παναγία και της είπε: " Θα κάνεις ένα κοριτσάκι, και θα τ'ονομάσεις Μαρία, πολύ σύντομα!" Κι έκανε όντως και κοριτσάκι και το είπε και Μαρία!

Εύχομαι να βγει αληθινό το δικό σου όνειρο!! Με το καλό να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΗ ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΦΕΤΟΣ ΕΜΑΘΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΟΤΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΗΤΑΝ 50 ΕΤΩΝ ΟΤΑΝ ΠΕΘΑΝΕ.ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΝΑΡΡΩΤΗΘΕΙ ΠΟΤΕ.ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΥΡΑ ΦΟΡΟΥΣΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΜΕΣΗΛΙΚΑΣ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!ΚΑΙ ΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΦΕΤΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ ΣΑΝ ΕΚΕΙΝΗ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ.ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ,ΣΑΝ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΘΗΚΕ Η ΠΙΣΤΗ ΜΟΥ.ΑΝΑΨΕ ΤΗΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΚΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σήμερα το πρωι πήγα στο μοναστήρι της Παναγίας της Προυσιώτισσας και άναψα το καθιερωμένο μου κεράκι (παω κάθε χρόνο) και Της ζήτησα να με κάνει μανούλα σύντομα.

Περιμένω με αγωνία αν το όνειρο που είδα πραγματοποιηθεί. Θέλω τοοοσο πολύ να γίνω και εγω μανούλα. Αχ!! Για να δούμε....

Πάντως αυτο που μου έγραψες ΜARDIO δεν το ήξερα οτι η Παναγία πέθανε 50 χρονών, να σε ρωτήσω ο φίλος σου που την είδε του είπε κάτι στο όνειρο του και πραγματοποιήθηκε?

Εύχομαι σε όλες μας να μας ερθουν τα μωράκια μας σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia έγραψε:

H γυναίκα με τα μαύρα είναι σίγουρα η Παναγία!! Το ξέρω κι από την μαμά μου που την έχει δει κι από την γιαγιά μου! Βέβαια τ'όνειρο της γιαγιάς μου δεν ήταν ακριβώς κι ότι καλύτερο! Είχε αρρωστήσει η 3η της κόρη σε ηλικία 4 χρόνων από καρκίνο στα γεννητικά όργανα, είδε λοιπόν την Παναγία που της έλεγε: "Πρέπει να φανείς δυνατή! Σε 9 μέρες θα σου την πάρω!" Και σε 9 μέρες πέθανε η Ρούλα :( . Κι άλλη μια κοπέλα δεν μπορούσε να μείνει έγκυος, είδε την Παναγία και της είπε: " Θα κάνεις ένα κοριτσάκι, και θα τ'ονομάσεις Μαρία, πολύ σύντομα!" Κι έκανε όντως και κοριτσάκι και το είπε και Μαρία!

Εύχομαι να βγει αληθινό το δικό σου όνειρο!! Με το καλό να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου!!

Κι εμένα μου είχε πει να τον βγάλω μόνο Μάριο και όχι Μάριο-Δημητρη...κι όμως δεν την άκουσα...:( Μήπως έπρεπε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΗ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ! ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕΣ! ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΑΤΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ. ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΗ, ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΧΙΟ ΑΥΤΗ, ΕΤΑΞΕ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΟΤΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΘΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙ ΜΑΡΚΕΛΛΑ.ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ. ΛΕΓΑΝΕ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΤΗΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ. ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ ΜΑΘΟΥΝ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ, ΕΙΔΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ ΜΙΑ ΓΡΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΔΩΣΕΙ. ΟΧΙ ΕΛΕΓΕ Η ΓΡΙΑ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ. ΜΟΥ ΤΟ ΕΤΑΞΕΣ! ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΤΟ ΕΔΩΣΕ Η ΓΡΙΑ. ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΗΤΑΝ Η ΑΓΙΑ ΜΑΡΚΕΛΛΑ ΚΑΙ ΖΗΤΟΥΣΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ! ΤΕΛΙΚΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΑΘΑΝΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΑΝΕ ΓΙΩΡΓΙΑ-ΜΑΡΚΕΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki έγραψε:

dallia έγραψε:

Κι εμένα μου είχε πει να τον βγάλω μόνο Μάριο και όχι Μάριο-Δημητρη...κι όμως δεν την άκουσα...:( Μήπως έπρεπε;;[/quote:173411c9]

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα!! Όπως λέει κι η Ελενίτσα πιο πάνω!! Σκοπός είναι να μην ξεχάσεις το τάμα σου! Εγώ είμαι ταμένη του Σωτήρος! Μ'έταξε η μαμά μου 3 χρονών περίπου γιατί εκείνη την ημέρα κόντεψα να πνιγώ στην θαλάσσα! Κάθε χρόνο 6 Αυγούστου ανάβουμε ένα κεράκι στην χάρη του! Μια χρονιά το είχα ξεχάσει τελείως το τάμα εγώ κι ένιωθα έντονη επιθυμία την προηγούμενη της γιορτής του να πάω εκκλησία χωρίς να ξέρω τον λόγο! Όταν μου το θύμησε η μαμά μου ανατρίχιασα!!

Κι άλλο ένα περιστατικό, όταν γέννησε η θεία μου την ξαδέρφη μου, την έταξε 2 φορές στην Παναγία! Η μια όταν ήταν έγκυος κι είχαν αποκλειστεί σε χιόνια με στο αμάξι στην μέση του πουθενά, έκανε το τάμα της κι είπε ας φύγουμε από δω και θ'ακουστεί και τ'όνομα σου! Κι η 2η όταν μπήκε στο νοσοκομείο με υψηλό πυρετό κι άσχημο κρύωμα που νόμιζαν για μυνηγγίτιδα τότε, ξανάπε το ίδιο τάμα! Και τελικά την έβγαλε Ιωάννα Μαρία και την φωνάζουμε Μαρ(γ)ιάννα!!

Μην ανησυχείς πάντως!! Το έβγαλες τ'όνομα της! Αυτό είναι το παν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατασυγκινήθηκα κορίτσια με τις ιστορίες σας.

Η πίστη μας είναι απίστευτα δυνατή...

Εύχομαι ολόψυχα να είσαι ήδη μανούλα καρδούλα μου!!!

Η Παναγία μας ας μας χαρίσει το ίδιο όνειρο σε όλες όσες θέλουμε να γίνουμε μανούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...