Μετάβαση σε περιεχόμενο

3 μερες πριν το τελος


Recommended Posts

Δεν είμαι ακόμα μαμά ούτε είμαι έγγυος αλλά θέλω πολύ ένα παιδάκι και καθημερινά παρακαλώ τον Θεό για να έρθει.Αυτές οι ιστορίες με συγγλονίζουν γιατί πολλές φορές η τραγωδία έρχεται τη στιγμή που νιώθεις ή περιμένεις την μεγαλύτερη ευτυχία και αυτό είναι σκληρό και άδικο και μακάρι ποτέ καμμία γυναίκα να μην έπρεπε να βρεθεί σε αυτή τη θέση!

ΔΕν μπορώ να σου πω λόγια παρηγοριάς δεν ξέρω αν υπάρχουν τέτοια. Και λόγια του τύπου ο γιος σου έγινε άγγελος δεν ξέρω αν βοηθούν σ'αυτές τις ώρες της δυστυχίας. Όταν σκοτώθηκε ο αδελφός μου όλοι έλεγαν στη μαμά μου:"τον ήθελε ο Θεός γιατί ήταν ένας άγγελος"! Γιατί λοιπόν να μην ήταν παλιάνθρωπος; Ίσως να τον είχαμε ακόμη. Δεν είναι ότι δεν πιστεύω στο Θεό, δεν καταλαβαίνω γιατί διαλέγει ανθρώπους που ψάχνουν να πιαστούν από κάτι για να νιώσουν ευτυχισμένοι και να πιστέψουν ότι η ζωή είναι ωραία! Τους δίνει μιά και πάνε πιο κάτω. Εσένα σε άφησε ο φίλος σου αλλά σου έμεινε το σπουδαιότερο ένα παιδί αλλά όχι, ήταν άγγελος και το αγάπησε ο Θεός!

ΔΕν μπορούμε να καταλάβουμε τη θέληση του Θεού, δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα! Παρά τα οσα λέω για τους μυστηριώδεις τρόπους του Θεού η συζήτηση με έναν καλό πνευματικό θα βοηθούσε ίσως, να απαλύνει τον πόνο!Να προσέχεις τον εαυτό σου, να μην ξεχνάς ότι η ζωή συνεχίζεται και ο πόνος θα απαλύνει με τον καιρό. Έχεις έναν σύντροφο που σου στάθηκε, αυτό το παιδί σου έκανε ήδη το δώρο του, έναν σωστό σύντροφο. Και να πιστέψεις ότι αξίζεις την ευτυχία και θα έρθει, είμαι σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 395
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω πελον κοριτσια πιστευω απολυτα στον θεο δεν ξερω το γιατι αλλα πιστευω εγω στον 7ο μηνα ανεβασα ξαφνικα πιεση και ουρικο οξυ πηγαινα για εκλαμψια!! με πηγαν επειγοντος στο αλεξανδρας με γραπτη εντολη του γιατρου μου.Ηταν σαββατο βραδυ με εβαλαν κατευθειαν στο τμημα επικυνδυνης κυησης και ολη την νυχτα καθως και ολη την κυριακη την εβγαλα στους τοκετους

να πω την αληθεια δεν ειχα συνηδητοποιεισει την σοβαροτητα της καταστασης μου η δεν το ηθελα ενιωθα χαλαρη οτι δεν θα μου συμβει τιποτα κακο ισως γιατι το παιδι το ειχα ταξει στον αγιο σπυριδωνα και πιστευα οτι το προστατευει οπως και εκανε.την δευτερα ο μπεμπης σταματησε να κουνιεται και παλι δεν ανυσηχησα περιεργο το γιατι (μια φορα στον 5 μηνα που δεν τον ακουσα ειχα τρελαθει)μου εκαναν υπερηχο και τα νεα δεν ηταν καλα...το παιδι χανοταν!!!!! μολις που προλαβαινανε και με εβαλαν για καισαρικη..και εγω σαν να πηγαινω εκδρομη λεω στον αντρα μου αντε γενναω τωρα.

οταν ομως μπηκα στο χειρουργειο καταλαβα ποσο σοβαρη ηταν η κατασταση μου και αρχισα πραγματικα να φοβαμαι να ειναι καλα η μαια και η αναισθησιολος που ηταν ολη την ωρα διπλα μου να μου κρατανε το χερι και ο μπεμπης μου γεννηθηκε..ακουσα το κλαμα του οταν οι γιατροι ελεγαν στον αντρα μου ποιον απο τους δυο μας θελει να σωθει!!!!!!

ο γιος μου γεννηθηκε με εγγεφαλικη αιμοραγια 3ου βαθμου και 1250κιλα παλεψε και παλευει ακομη και πιστευω απολυτα οτι τον βοηθησε ο προστατης του ηταν διπλα του εκεινη την δυσκολη στιγμη της γεννησης του και κρατησε εμενα ηρεμη ετσι ωστε να μην ανεβει περισσοτερο η πιεση μου

θα μπορουσαν να μην ειχαν γινει ετσι τα πραγματα παντως εγω αν μου ελεγαν εμενα οι γιατροι ποιον θελω να σωσουν θα ηταν το μωρο μου και ας εφευγα εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ!!ΤΙ ΠΕΡΑΣΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΣΟΥ ΝΑ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΩΡΕΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΕΣ..ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΗΡΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΤΟΥΣ..

ΕΧΑΣΑ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ ΔΥΟ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ,ΑΛΛΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ Ο ΜΙΣΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ..

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ..ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΑΓΓΙΞΟΥΝ ,ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΟΤΙ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ..ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...

ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω τί να πω. Ξέρω όμως ότι ότι κι αν σου πω δεν πρόκειτε να βοηθήσει.

Αυτό που έζησες είναι ο χειρότερος εφιάλτης μου. Δεν θέλω και δεν μπορώ να το σκεφτώ καν. Γι αυτό καταλαβαίνω πως νοιώθεις.

Θα ήθελα να μπορούσα να σου δώσω την μεγαλύτερη αγκαλιά και να μπορούσα να σου πάρω τον πόνο, αλλά ξέρω πως δεν γίνετε. Πρέπει να πενθήσεις το μωρό σου και αυτό να κάνεις. Κάποια στιγμή που θα γλυκάνει ο πόνος σου όλα θα είναι λίγο καλύτερα.

Κλαίω από την ώρα που διάβασα το μύνημά σου, και τώρα μόλις κατάφερα να σου στείλω και το δικό μου.

Δύναμη και κουράγιο!!!

Σε φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina οτι και να πω τα λόγια είναι πολύ λίγα. Λυπάμαι γι'αυτο που σου συνέβη πραγματικά.

Κουράγιο καλή μου και δύναμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi den ginete...den einai dikaio..giati afhnei o theos na symvainoun

tetoia pragmata kai malista ligo prin to telos...Mallon mas dokimazei..egw ayto to symperasma vgazw meta apo 5 xronia prospatheias

gia paidi.Kai h dikia mou se olh thn egymosynh htan mikroula alla mou

legane pws epeidh eimaste emeis kontoulides tha einai kai aytoi kai

gelousane..Egw omws den eixa kalh proaisthish...fovomoun mhpws eixe

tylixtei o loros kai den trefotan kala...kai etsi eixe ginei..5 fores tyligmenos ston laimo ths kai to katalavane sthn kaisarikh.Olo ayton ton kairo proseyxomouna mono o theos na thn exei kala kai na mhn mou thn parei..kai etsi egine..h mikrh mou zei kai megalwnei mia xara..Kai kathe mera eygomonw ton theo gia ayto...

Den xerw giati sou ta grafw ayta...Me ton kairo tha symvivasteis me ayto pou sou synaivei kai tha matheis na zeis me ayto..

H Panagia mazi sou kai oti thelhseis tha eimaste oles dipla sou..Kalo kouragio..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω λόγια!! :( Ειλικρινά λυπάμαι γι'αυτό που σου συνένη! Κουράγιο κορίτσι μου! Εύχομαι σύντομα ο μικρός σου άγγελος να σου στείλει ένα αδερφάκι του για να γεμίσει και πάλι την ζωή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΚΟΜΠΟ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ

ΒΡΩ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΝΑ ΠΩ ΤΙ ΝΙΩΘΩ....

ΚΟΙΤΑΖΩ ΤΗΝ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΗ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ

ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ....

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΑΓΑΛΙΑΣΗ ...ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω Θεε μου... Γιατί... Γλυκιά μου κοπέλα...

Γράφω και σβήνω... Δεν ξέρω τι αν σου πω..

Ποια λόγια παρηγοριάς θα απαλύνουν τον πόνο σου!

Αχ... Με τσάκισες!

Πόσο μικρά και ασήμαντα είναι όλα τα υπόλοιπα...

Μάνα να χάνει παιδί.. Υπάρχει άραγε χειρότερο?

Για ότι χρεαστείς μη διστάσεις να μου στείλεις π.μ.

Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου γλυκο διαβασα την ιστορια σου κ συγκινηθηκα παρα πολυ,δεν ξερω τι να σου πω κ πως να σου το πω.....ευχομαι μονο συντομα να ερθει ενα αλλο μωρακι κ ν'απαλυνει τον πονο σου.....κουραγιο γλυκια μου ...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω απο τα βαθη της καρδιας μου για τα λογια παρηγοριας σας ολες! αυτο μου δινει δυναμη.

ξερω εχουν πονεσει και αλλες γυναικες οπως εγω και ισως και παραπανω,κανεις δεν μπορει να μετρησει τον πονο ενος τετοιου χαμου ειτε ειναι στην πρωτη μερα της κυησης ειτε στην τελευταια μερα! οπως και να το κανουμε οι γονεις σκεφτονται τον γαμο του παιδιου τους,την αποφοιτηση,την γεννηση,τα βαφτησια και γενικοτερα τις χαρες,ευχομαι να ειμαστε λιγοι αυτοι που δεν θα τα ζησουμε αυτα.με ποναει που δεν θα τα ζησω αλλα νιωθω ομορφα που υπαρχουν μανουλες σαν και εσας που αγαπατε τα μικρα σας! τις ωρες που ημουν στην αιθουσα τοκετου ενιωθα ζηλια εντονη για τις υπολοιπες που φευγαν το μωρο τους αγκαλια.οποτε εμπαινε και καποια καινουρια και ακουγα τις φωνες πονου νευριαζα ενιωθα οτι αντι να κλαιει κ να φωναζει θα επρεπε να χαιρετε.οποτε ακουγα κλαματακια μωρου εκλαιγα και ζητουσα να βγαλουν τον Μιχαλη απο μεσα μου ενιωθα οτι αν τον βγαζανε θα ακουγα και εγω κλαματακια,το περιμενα μεχρι τελευταια στιγμη.οταν γεννησα δεν ακουστηκε τιποτα για πολυ ωρα,ουτε οι γιατροι μιλουσανε,υπηρχε ησυχια.δεν υπαρχει κατι πιο ομορφο απο το πρωτο κλαμα των παιδιων σας,ειναι η πρωτη του αντιδραση στον εξω απο την κοιλιτσα σας κοσμο! εαν ειστε μελλουσες μανουλες την στιγμη που θα εχετε τις συσπασεις και θα πονατε μην σκεφτειτε "αντε να τελειωνουμε", νιωστε το,ζηστε το και οταν ακουσετε το πρωτο του κλαμα θα δειτε πως ο πονος του τοκετου ειναι τοσο μα τοσο ασημαντο μπροστα στο πλασματακι σας.

ξερω μια μερα θα ακουσω και εγω το κλαμα του μωρου μου,ολοι λενε οτι ειμαι μικρη και εχω καιρο μπροστα μου,ποναει ομως να μην ακουω το δικο του κλαμα.ξυπναω το βραδυ και τον ψαχνω,πολλες φορες οταν εχει ησυχια το σπιτι νιωθω οτι πνιγομαι.ξερω ολα θα πανε καλα,ειμαστε ανθεκτηκοι εμεις οι ανθρωποι,το μυαλο ειναι ενα οργανο που λειτουργει παντα προς ωφελος μας και οτι μας πληγωνει φροντιζει να το διαγραφει 'η εστω να μας απασχολει με αλλα ωστε να μην το σκεφτομαστε. δεν φοβαμαι μηπως δεν τα καταφερω,φοβαμαι μονο μην γινει το ιδιο.φοβαμαι μηπως την επομενη φορα γινω υπερβολικη κ προκαλεσω αγχος στο τοτε μωρο.φοβαμαι μηπως δεν το αγαπησω οσο τον Μιχαλη.και ξερω θα ειναι αδικο κ για το μωρο αλλα και για τον συντροφο μου.ξερω ισως το ξεπερασω κ αυτο και ισως γινω μια χαζομαμα οπως πρεπει αλλα δεν ειναι αδικο να μην κανεις ονειρα για καποιον?μετα απο τον Μιχαλη φοβαμαι να κανω ονειρα για οτιδηποτε,ποσο μαλλον για ενα παιδι.

σας ζαλισα συγγνωμη...

τα φιλια και την αγαπη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΕ ΜΑΣ ΖΑΛΙΣΕΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΡΘΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΤΟΥ ΜΙΧΑΛΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΣΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ!!!!ΘΑ ΔΕΙΣ !!!ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΕΤΣΙ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ !!ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ!!!! ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΕΙΣ ΓΙΑ Ο,Τ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ!!!ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΝΑΙ ΣΤΑΛΗΘΕΑ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ , ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ , ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΦΤΩΧΑ ΠΙΑ!!!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου..μπορώ να σε καταλάβω αν και η δική μου απώλεια δεν ήταν τόσο προχωρημένη. Αναγκάστηκα και έκανα διακοπή κύησης στη 12η εβδομάδα λόγω χρωμοσωμικής ανωμαλίας. Ενιωθα αδικία..έβλεπα τις άλλες μαμάδες να ετοιμάζονται για τοκετό και έκλαιγα..ήθελα να μείνει κι άλλο μέσα στην κοιλιά μου..ναμην το χάσω..κι αφού τελείωσε η όλη υπόθεση,δεν ήθελα να βλέπω έγκυο κοπέλα..ζηλευα απίστευτα..3μήνες μετά περιμένω ανηψάκια από τον αδερφό μου και την ξαδέρφημου..είμαι μέσα στην τρελή χαρά!! :) Σίγουρα αισθάνθηκα και λίγο ζήλια με την καλή έννοια..θα ήθελα να είχαμε και οι3 τις κοιλιές μας και να τα χαιρόμασταν αλλά δεν το βάζουμε κάτω με τον άντρα μου...θέλουμε κι άλλο παιδάκι και 8α το αποκτήσουμε! Όσο κι αν μέσα μου η λέξη <<αυχενική διαφάνεια>> έχει πάρει τρομακτική υπόσταση...και ξέρω ότι θα γίνω και 2η φορά μαμα! ΄΄Οπως είσαι σίγουρη και εσύ ότι θα γίνεις ξανά μανουλα. Βέβαια καμιά φορά όταν με πιάνει το παράπονο..θέλω εκείνο το μωρό..εκείνο που αναγκάστηκα να αφήσω πίσω..και νιώθω έναν κόμπο στο λαιμο..και βουρκώνω όμως ξέρω ότι δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο τέτοια περίπτωση και ότι εκείνο το μωράκι είναι πλέον ένα αεράκι στον ουρανο..και κάθε φορά του ανάβω ένα κεράκι στην εκκλησία για την ψυχουλα που τόσο αγάπησα αλλά δεν μπορεσα να του το δείξω. Ακόμη και τώρα που στα λέω με π[ιάνει το παράπονο, όμως δεν έχει νοημα πια να κλαιω. Δεν καταφέρνω τίποτε. Μάλιστα πρόσφατα είδα στο δρόμο μια μαμά η οποία έχασε το κοριτσάκι της 9 ετών απο καρκίνο στο κεφάλι..τότε είχε ήδη ένα γιο 3 ετών και μετά το χαμό έβαλε μπρος αμέσως για ένα ακόμη. Σήμερα έχει 2 γιους. Όποτε την βλέπω..ξέρω πως ο πόνος ο δικός μου είναι ένα τίποτα μπρος σε αυτό..και ευχαριστώ το Θεό για αυτά που μου έχει δώσει κι όχι για αυτά που μου έχει πάρει..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pragmatika den iparxoun logia....lipamai poli gia auto pou sou sinevei!!! Auto pantos pou mou edoses na katalavw gia sena einai oti eisai enas poli dinatos anthropos.... mono pou kathises na mas perigrapseis tin empiria sou auti gia na mas tarakouniseis san anthropous etsi oste na sevomaste k na agapame auta pou mas prosferei o theoulis k stin prokeimeni periptosi ta morakia mas pou einai ena thavma, mono apo auto sou axizoun....ti na po ta kalitera apo do k pera!!! Exeis dikio o Theoulis sou xrostaei polla apo do k pera...oxi den einai vlasthimo...den mporei na einai!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερω οτι ολα θα πανε καλα,μου το χρωσταει ο θεος.εννεα μηνες με κοροιδευε και με εκανε να νομιζω οτι επιτελους θα γινω ευτυχισμενος ανθρωπος και τελευταια στιγμη οταν το μυαλο μου ηταν στο αν θα εκανα επισκληριδιο η οχι, αυτος αποφασισε να μου τα φερει ολα τουμπα!τι ειρωνια ε?και μετα βλεπεις στην τηλεοραση για γονεις που κτυπανε τα παιδια τους και για μαμαδες που παρατανε τα βρεφη τους στο μαιευτηριο.τελικα δεν ξερω αν ειναι καλο να κανεις ονειρα! με εκανε μεσα σε εννεα μηνες εννεα φορες πιο δυνατη απ'οτι ημουν και μεσα σε ενα δευτερολεπτο με εκανε ισως και τον πιο αδυναμο ανθρωπο της γης.

στειλαμε τον Μιχαλη για εξετασεις,για να δουμε μηπως εφταιγε κ τιποτε αλλο αν κ ξερω οτι θα πουν οτι ολα ηταν τελεια,δεν ξερω τι θα γινει μετα τις εξετασεις,ξερω οτι οι παπαδες δεν τα θαβουν αν ειναι αβαπτιστα,το κορμακι του δεν ξερω τι θα απογινει.η ψυχη του δεν ξερω αν πηγε στον παραδεισο η αν ειναι ακομη μεσα μου για να με κραταει ζωντανη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω...Απο χθες που διάβασα την ιστορία σου έχω κοκκαλώσει.Είσαι πολύ δυνατός άνθρωπος.Δεν υπάρχει περίπτωη να μην κρατήσεις στην αγκαλιά σου το αδερφάκι του Μιχαλάκη σου.Το αξιζεις.Να πρσέχεις και να είσαι πάντα τόσο δυνατή.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο κοπέλα μου...... κουράγιο..... τί άλλο να πω????? Έχω λιώσει στο κλάμα..... κουράγιο.... να μας μιλάς όποτε θέλεις.... να βγάζεις τις σκέψεις σου από μέσα σου..... να μην σε πνίγουνε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...