Μετάβαση σε περιεχόμενο

3 μερες πριν το τελος


Recommended Posts

το σαββατο γεννηθηκε η ξαδερφη σου...εσυ θα γεννιοσουν τριτη.

πηγαμε το σαββατο να δουμε την ξαδερφη σου στο νοσοκομειο...οσο περιμεναμε να δωσουν τα μωρα οι μαιες στις μητερες περνουσαν απο τα ματια μου πολλα μωρα και πρωτη φορα στη ζωη μου που ενιωσα μια εντονη απαθεια βλεποντας μωρα,οταν παραδωσαν και την ξαδερφη σου την κρατησα αγκαλια για λιγο και ξαφνικα ενιωσα μια εντονη κουραση και την εδωσα στη θεια σου, οταν εφυγε η μικρη απο τα χερια μου ενιωσα σαν να εσπασε ο δεσμος μου μαζι σου Μιχαλη,ηταν σαν να σταματησε η σχεση μας αποτομα,τουλαχιστον προλαβες να την αποχαιρετησεις την ξαδερφη σου.

απο την στιγμη που φυγαμε απο το νοσοκομειο ενιωθα εντονους πονους και χαρηκα τοσο πολυ...ειχα διαβασει πως ετσι ξεκιναει η μητρα να προετοιμαζετε για την μεγαλη στιγμη! αρχισα να χρονομετραω τις συσπασεις ειχαν μεγαλη διαφορα η μια απο την αλλη οποτε δεν ετρεξα στο νοσοκομειο, εφαγα λιγακι και ξαφνικα σταματησαν οι πονοι...υποθεσαμε οτι ηταν αυτες οι ψευτικες συσπασεις και επεσα για υπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 395
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

την κυριακη το πρωι δεν ενιωθα πονους δεν ενιωθα τιποτα... ημουν τοσο χαρουμενη που γεννηθηξε η ξαδερφη σου που δεν καταλαβα οτι δεν ενιωθα και εσενα...

πηγαμε νωρις στη θαλασσα ολα κυλουσαν ηρεμα,νομιζα πως ξεκουραζοσουν...πως κοιμοσουν

οταν γυρισαμε απο τη θαλασσα ειδα λιγο αιμα στο μαγιο...δεν μπορεις να φανταστεις Μιχαλη μου την χαρα μου! αρπαξαμε την τσαντα του μαιευτηριου και τρεξαμε οικογενειακως για τον ερχομο σου! επαιρνα τον γιατρο μας να του πω οτι μαλλον θα ερχοσουν 3μερες νωριτερα αλλα δεν το σηκωνε μωρο μου το τηλεφωνο.οταν φτασαμε στο νοσοκομειο μας κανανε υπερηχο η αντιδραση της μαιας ομως δεν ηταν θετικη...μας ειπε οτι ο γιατρος μας λειπει κ να παμε στο νοσοκομειο που εφημερευει γιατι κατι δεν πηγαινε καλα...τι δεν πηγαινε καλα Μιχαλη?γιατι δεν σε ενιωθα?γιατι δεν με ταραζες στις κλωτσιες οπως εκανες καθε φορα που τρομαζα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρεξαμε στο Αλεξανδρα οικογενειακως παλι οπου μετα απο τον υπερηχο μας ειπαν οτι δεν ζεις πια.

παρολα αυτα ξεκινησαν κανονικη διαδικασια τοκετου,ενα σωρο ενεσεις για να μην ποναω ενα σωρο γιατροι να περνανε συνεχεια. πως να μην ποναω ομως?εαν ησουν μαζι μου δεν θα με πονουσε τοσο αλλα το να σε γεννησω χωρις να ζεις απο μονο του πονουσε.την δευτερα μετα απο 15ωρες γεννηθηκες αλλα δεν ακουσα το κλαμα σου. οση ωρα περιμενα να γεννηθεις ακουγα φωνες μαμαδων κ μετα κλαματα μωρων.εσυ δεν προλαβες να κλαψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου δεν έχω λόγια να σε παρηγορήσω..Ό,τι και να σου πω είναι τόσο λίγο μπροστά στην απώλεια που έζησες...Είναι ό,τι χειρότερο μπορούσε να σου συμβεί..:( :(

Κάνε κουράγιο κοπέλα μου, κλάψε για το παιδάκι που έχασες..Σίγουρα θέλεις το χρόνο σου για να το ξεπεράσεις...Και σύντομα σου εύχομαι να σου στείλει το αγοράκι σου το αδερφάκι του για να καλύψει την απουσία του..Ο μπεμπούλης σου είναι πραγματικά ένα αγγελουδάκι τώρα..

Ό,τι χρειαστείς είμαστε κοντά σου..

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω για το αγγελουδι σου που δεν προλαβε να κλαψει...γιατι???? πως εγινε αυτο ετσι ξαφνικα???? αχ ποσο νιωθω τον πονο σου ποσο σε νιωθω γιατι και εγω στο αλεξανδρας ημουν και παλευα να κρατησω στην ζωη τον μπεμπη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απιστευτο! λοιπαμαι πολυ για αυτο που σου συνεβει ξερω τα λογια δεν σου λενε τιποτα!και εγω εχασα το κοριτσακι μου 7 μηνων ομως εσυ ησουν τοσο κοντα στην γεννα!:( τι σου ειπε ο γιατρος? γιατι εγινε αυτο?σου εδωσαν απαντησεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΥΠΑΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΝΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΓΕΜΙΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΓΓΕΛΑΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΑΝΩ!!!!!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο προσπαθουσα να σε γεννησω ειχα διπλα μου την Κατερινα μια μαια που με βοηθησε πολυ,οποτε πονουσα μου κρατουσε το χερι ηταν η μονη που καταλαβε οτι δεν μου πονουσε ο τοκετος αλλα ο χαμος σου,της ζητησα να σε δω και αφου σε ετοιμασε σε εφερε κοντα μου. ηταν σαν να κοιμασε,ενας αγγελος,ντρεπομουν να σε ακουμπησω,φοβομουν να κλαψω ενιωθα οτι αν εκλαιγα ισως να σε ξυπνησω, πηρα θαρος και ακουμπησα λιγο την κοιλιτσα σου και ενιωσα να μπαινει μεσα μου κατι θειο οπως οταν ακουμπας μια εικονα αγιου.οι γιατροι φοβηθηκαν οτι αν σε δω Μιχαλη μου θα με εριχνε ψυχολογικα αλλα εγω ενιωσα σαν να εβλεπα εναν πραγματικο αγγελο.

αυτο που εννεα μηνες σε ταιζε,σε πηρε μακρυα μου.ολη την ωρα κουνιοσουν και μπλεχτηκες.ξερω οτι δεν φταιω εγω και δεν θα νιωσω ποτε τυψεις ουτε θα κατηγορισω τον γιατρο σου ουτε τον θεο..απλα νιωθω τυχερη που για εννεα μηνες ειχα μεσα μου εναν αληθινο αγγελο νιωθω ομως και ατυχη που δεν προλαβα να ακουσω το πρωτο σου κλαμα,δεν προλαβα να σε δω να μεγαλωνεις ουτε προλαβα να σε βαφτισω οπως σου ειχα υποσχεθει

Αγγελος-Μιχαηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσπαθω να σταματησω να κλαιω με το που διαβασα την αιτια γιατι το ιδιο συνεβει και σε μενα!!!

μενει ενα αναπαντητο γιατι!!!!!!

ευχομαι ο θεος συντομα να στειλει το αδελφακι του και να απαλυνει τον πονο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΛΑ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΕ ΣΤΟΝ ΟΜΦΑΛΙΟ ΛΩΡΟ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΡΙΝ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΗΧΟ,ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΘΑ ΤΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΟΛΟΙ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΡΙΞΩ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ ΑΠΛΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΔΑΞΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ.ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟΣΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΛΑΨΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΜΟ ΚΑΝΕΝΟΣ ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΕΠΑΙΖΑ ΣΚΛΗΡΗ. ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΝΝΕΑ ΜΗΝΕΣ ΑΠΕΔΕΙΞΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΙΜΑΙ,ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ,ΔΙΑΒΑΖΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΑΡΘΡΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ,ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΙΑ ΕΤΟΙΜΗ ΜΗΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ ΜΟΥ. Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΜΑΣ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΝΤΡΕΥΟΜΟΥΝ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ Ο ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΠΩΣ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΟΣ. ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΤΡΙΩΝ ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΑΓΓΕΛΟ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΑΘΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕ ΦΡΟΝΤΙΖΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟΣ ΤΟΥ Ο ΜΙΧΑΛΗΣ. ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ.ΗΤΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΛΑΘΟΣ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ Ο ΜΙΧΑΛΗΣ.ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΕ ΒΑΛΑΝΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΛΕΧΩΝΑ ΠΙΑ!ΕΚΛΑΨΕ ΜΑΖΙ,ΠΟΝΕΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΟΝ ΜΙΧΑΛΗ,ΜΟΥ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΑΓΓΕΛΟ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ. ΠΟΝΑΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΖΟΥΣΑΜΕ ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΥ. ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΞΥΠΝΑΩ ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΝΑΙ ΙΣΩΣ ΘΕΛΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΧΑΣΩ.ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΛΕΧΩΝΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου ήσουν απλώς άτυχη...Δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί συνέβη αυτό..Και μενα καθ'όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αυτός ήταν ένας από τους μεγαλύτερους φόβους μου..

Πραγματικά λυπάμαι πολύ!Έκλαψα πολύ με την ιστορία σου..Σου εύχομαι ολόψυχα και πάλι σύντομα ο Μιχαλάκης σου να σου στείλει το αδερφάκι του να απαλύνει τον πόνο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε διαβαζω και εχω λιωσει στο κλαμα..Γιατι θεε μου ΓΙΑΤΙ;;;;

Καποια στιγμη να εισαι σιγουρη θα μπορεσεις να κοιταξεις μπροστα ο πονος θα γλυκανει.. Θα μπορεσεις να σταθεις στα ποδια σου Κανε κουραγιο σε παρακαλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι,λυπαμαι,λυπαμαι...λυπαμαι κοπελα μου...δεν μπορω να πω τιποτε αλλο...λυπαμαι...εχω στεναχωρηθει πολυ...και ξερω οτοι δεν πρεπει να στεναχωριεμαι στην κατασταση μου..οπως και καμι αλλη εγκυος...μου δημιουργησε εναν φοβο η ιστορια....αχ κοπελα μου λυπαμαι πααααρα πολυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mama _xina...Δεν μπορώ να κρατήσω το δάκρυά μου..λυπάμαι τόοοσο πολύ....:( :( :( Δεν μπορώ να πιστέψω όσα διαβάζω...δενέχω λόγια να σε παρηγορήσω...μόνο..κουράγιο! Όλα θα περάσουν με τον καιρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω γινει χαλια...νιωθω απεραντη θλιψη...κλαψε για το μωρακισου οσο μπορεις..ηταν αδικο πολυ.Δεν ξερω τι αλλο να πω,ευχομαι συντομα ο Θεος να σου στειλει κ παλι ενα Μιχαλη......Κουραγιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX ΠΟΣΟ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΑΥΤΟ!ΒΑΖΩ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΟΝΕΨΩ.ΚΛΑΨΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΓΡΑΨΕΣ ΝΑ ΞΕΛΑΦΡΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟ.ΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΤΟΥ ΧΑΜΟΥ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΘΕΙ ΠΟΤΕ ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ!ΕΙΝΑΙ ΝΩΡΙΣ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΣ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΥΤΟ.Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΤΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΜΟΝΑΞΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

οσο προσπαθουσα να σε γεννησω ειχα διπλα μου την Κατερινα μια μαια που με βοηθησε πολυ,οποτε πονουσα μου κρατουσε το χερι ηταν η μονη που καταλαβε οτι δεν μου πονουσε ο τοκετος αλλα ο χαμος σου,της ζητησα να σε δω και αφου σε ετοιμασε σε εφερε κοντα μου. ηταν σαν να κοιμασε,ενας αγγελος,ντρεπομουν να σε ακουμπησω,φοβομουν να κλαψω ενιωθα οτι αν εκλαιγα ισως να σε ξυπνησω, πηρα θαρος και ακουμπησα λιγο την κοιλιτσα σου και ενιωσα να μπαινει μεσα μου κατι θειο οπως οταν ακουμπας μια εικονα αγιου.οι γιατροι φοβηθηκαν οτι αν σε δω Μιχαλη μου θα με εριχνε ψυχολογικα αλλα εγω ενιωσα σαν να εβλεπα εναν πραγματικο αγγελο.

αυτο που εννεα μηνες σε ταιζε,σε πηρε μακρυα μου.ολη την ωρα κουνιοσουν και μπλεχτηκες.ξερω οτι δεν φταιω εγω και δεν θα νιωσω ποτε τυψεις ουτε θα κατηγορισω τον γιατρο σου ουτε τον θεο..απλα νιωθω τυχερη που για εννεα μηνες ειχα μεσα μου εναν αληθινο αγγελο νιωθω ομως και ατυχη που δεν προλαβα να ακουσω το πρωτο σου κλαμα,δεν προλαβα να σε δω να μεγαλωνεις ουτε προλαβα να σε βαφτισω οπως σου ειχα υποσχεθει

Αγγελος-Μιχαηλ.

δεν μπορώ να πω τίποτε...μόνο πως μέσα από ΄τα λόγια συ έχω βνιώσει τον πόνο σου ...μακαρί να μπορουσα να σου προσφέρω την αγκαλία μου ωςπαρηγορία και στήριξη..ότι θες είμαι εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.

ΑΠΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΑΠ'ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ!

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΠΩΣ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙΣ! ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ Ο "ΑΓΓΕΛΟΣ" ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγγνωμη δεν ηθελα να προκαλεσω στεναχωρια,απλως εδω μεσα εμπαινα παντα οποτε ειχα καποια απορια,οποτε ηθελα να καθυσηχαζω τον εαυτο μου!εδω εμαθα πως πρεπει να προσεχω τον εαυτο μου και το μωρο που ειχα στην κοιλια μου,εδω μεσα εβρισκα καποιον να μιλησω οποτε ειχα αυπνιες,εδω μεσα εμαθα για την εγκυμοσυνη,ημουν ετοιμη για τον ερχομο του σε μεγαλο βαθμο χαρις το mammyland.ηθελα απλως να μοιραστω μαζι σας και μια αλλη πλευρα της εγκυμοσυνης που δυστηχως γνωρισα.ευχομαι ολες οσες εχετε μικρα αγγελουδια στην κοιλιτσα σας να σας πανε ολα καλα και οταν με το καλο γεννηθουν και ακουσετε το κλαμα τους να καταλαβετε ποσο σημαντικα ειναι τα μωρακια σας γιατι πιστεψτε με δεν υπαρχει κατι πιο ομορφο απο το πρωτο κλαμα ενος μωρου.

ναι δεν ημουν τυχερη δεν ακουσα το κλαμα του,δεν θα τον δω να μεγαλωνει,θα νιωθω παντα θλιψη οποτε θα βλεπω αγορακια στο δρομο,θα πηγαινω ακομη απο συνηθεια στον οροφο με τα παιδικα ετσι παει.λενε πως ο χρονος γιατρευει και σε κανει να ξεχνας,εγω ομως δεν θελω να ξεχασω ποτε την στιγμη που ειδα εναν πραγματικο αγγελο.

να τα προσεχετε τα αγγελουδια σας γιατι ειναι πραγματικα οτι πιο τελειο δημιουργησε ο θεος,να τα αγαπατε και αν το βραδυ σας ξυπνανε τα κλαματα τους να νιωθετε τυχερες που ειστε μανουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...