Μετάβαση σε περιεχόμενο

3 μερες πριν το τελος


Recommended Posts

Ετσι είναι...τα παιδάκια είναι δώρο θεού...ομικρούλςη ΜΙχάλης ήταν άτυχος..όμως πιστεύω πως τώρα είναι κι αυτός ένα αγγελάκι μαζί με όλα τα υπολοιπα παιδάκια του Θεού..και πιστεύω πως θα είναι πάντα ο φύλακας άγγελός σου..http://www.youtube.com/watch?v=v84key5ASXg αυτό το τραγούδι ίσως να ήθελε να στο αφιερώσει ο μικρός σου μπομπιρουλης..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 395
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μας στεναχώρησες;;;; Μην ακούω ανοησίες!!! Είμαστε εδώ για τις χαζούλικες απορίες μας και δεν θα είμαστε εδώ για σένα....τώρα που μας χρειάζεσαι περισσότερο;;;;

Πράγματι αυτό που σου έτυχε ήταν το χειρότερο που θα μπορούσε να σου συμβεί! Δεν μπορούμε όμως δυστυχώς να γυρίσουμε τον χρόνο πίσω...Θρήνησε το αγγελούδι σου (είναι βέβαιο πως δεν θα τον ξεχάσεις ΠΟΤΕ)....

Μακάρι να μπορούσα να σε πάρω μία αγκαλιά για να κλάψουμε παρέα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ,πραγματικα.

ακουω πολυ μουσικη αυτες της μερες.δε μπορω να εχει ησυχια το σπιτι.οποτε ειμαι σπιτι μονη και εχει ησυχια με πιανει πανικος οποτε η μουσικη με ηρεμει!ομορφο κομματι αυτο,ειναι απο τα αγαπημενα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο ημουν στο νοσοκομειο ακουγα τα κλαμματα των μωρων και τις μαμαδες να δυσανασχετουν που τους χαλουσαν τον υπνο και με επιαναν κατι νευρα!κατι οι ορμονες κατι η μοναξια, δεν αντεχα να τις ακουω να νευριαζουν!

απο την δευτερα ξεκινησα να βγαινω εξω να περπαταω και να χανομαι στον κοσμο ολη την ωρα βλεπω μαμαδες να νευριαζουν με τα παιδια τους!επιτελους πρεπει να χασουμε κατι για να καταλαβουμε ποσο υπεροχο ειναι?ελπιζω οσοι μπηκατε στον κοπο να ασχοληθητε με μενα σημερα,να σας ταρακουνησει θετικα η δικη μου απωλεια και να γινετε καλυτερες μαμαδες,εγω δεν προλαβα να γινω μαμα εγινα μονο εγκυος και λεχωνα αλλα θα ηθελα να τα αγαπατε τα μικρα σας γιατι το αξιζουν πραγματικα,ερχονται στον κοσμο για να προσφερουν αγαπη και χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου

κουραγιο,καλη δυναμη,...δεν εχω και εγω τι να σου πω.

Αλλα καταλαβα τι μλκς που ειμαι που φωναζω στον θανο γιατι δεν τρωει:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως δεν εγινα μαμα για να σου πω αν το να του φωναζεις για το φαι ειναι καλο ή κακο...αλλα η εικονα και μονο ενος παιδιου να παιζει με το φαγητο και ενος γονιου να το μαλωνει ειναι κατι που πολλοι ανθρωποι για πολλους λογους δεν την εχουν ζησει οποτε να νιωθεις τυχερος ανθρωπος που εχεις τον θανο να σε βασανιζει με το φαγητο! ευχομαι να σε κανει καθε μερα και πιο περιφανο γονιο με τα κατορθωματα του και να τον καμαρωσεις οπως εσυ επιθυμεις.

σε ευχαριστω για τα λογια παρηγοριας πιστεψε με η αγαπη καποιων ανθρωπων μου δινει δυναμη εστω και ας ειναι γνωστοι-αγνωστοι,και παλι σε ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και με δάκρυα στα μάτια αυτό που νοιώθω δεν είναι μόνο στεναχώρια για σένα που δεν πρόλαβες να χαρείς το Μιχαλάκη, αλλά και τύψεις για όλες εκείνες τις φορές που νευρίασα με ένα παιδί ή και με την ανηψιά μου την ίδια γιατί γκρινιάζει ή δεν τρώει ή...ή...ή. Τώρα που το δικό μου είναι "στο δρόμο" σου υπόσχομαι ότι κάθε φορά που θα κοντεύω να βγω εκτός εαυτού θα σε σκέφτομαι και θα βάζω νερό στο κρασί μου.

Καλό κουράγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με κατι τετοια τρωμε χαστουκι και ξυπναμε εμεις παντως.Αλλιως ειμαστε αχαριστοι και βαζω και τον εαυτο μου μεσα και γι αυτο θυμωνω μαζι μου.

Κολλησε το μυαλο μου απο την ωρα που τη διαβασα την ιστορια σου...

Δε μπορω να δεχτω γιατι να συμβαινουν αυτα..με τοση τεχνολογια,τοσο καλοι γιατροι, τι στην ευχη εφταιξε...Δυστυχως το εχω ξανακουσει για ον ομφαλιο λωρο, αλλα ηλπιζα να μην το ξαναακουγα..

Μακαρι ο Θεος να σου στειλει γρηγορα ενα παιδακι γιατι το αξιζεις!!

Οτι χρειαστεις παντως θα ειμαστε εδω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΛΑΙΩ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟΣΟ.ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΩ!!! ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ .ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΔΑΧΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ,ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ,ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΜΕ.... ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΓΕΜΙΣΕΙ ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πραγματικά απίστευτα όλα αυτά που σου συνέβησαν... Κουράγιο, μόνο αυτό έχω να πω... Συμπάσχουμε όλες μαζί σου... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω,τα λογια σου με κανουν να νιωθω περιφανη,μπορει να μην εχω τον δικο μου αγγελο αλλα πραγματικα θελω ολα τα μικρα αγγελουδια που θα γεννηθουν να ειναι τυχερα και οι μαμαδες τους να ειναι ετοιμες!με ολη την σημασια της λεξης ετοιμη. ετοιμη δεν εισαι μονο οταν εχεις παρει τα ρουχα του ή οταν εχεις φτιαξει την τσαντα του μαιευτηριου και το δωματιο του ... ετοιμη εισαι οταν εισαι προετοιμασμενη για την ωρα του τοκετου,οταν νιωθεις ηρεμια για εκεινη την στιγμη και εχεις μιλισει με τον γιατρο σου και δεν φοβασαι τιποτα,ετοιμη εισαι οταν εχεις εφοδιαστει με υπομονη για τις μερες που θα σε ξυπναει το κλαμα του και θα ξερεις τι πρεπει να κανεις για να το ηρεμεις, ετοιμη εισαι οταν συνηδητποιεις ποσο τυχερος ανθρωπος εισαι!

εδω εμπαινα οποτε ηθελα να λυσω τις αποριες μου,τωρα πια θα μπαινω για να σας θυμιζω ποσο τυχερες ειστε! ισως ερθει η στιγμη που θα ειμαι κ εγω παλι τυχερη τοτε θα ειμαι ετοιμη διοτι η απωλεια του με εκανε να καταλαβω ποσο ευτυχησμενη ημουν αυτους τους εννεα μηνες και ποσο τυχερη ημουν που ειχα εναν αγγελο στην κοιλια μου!πραγματικα εχετε σκεφτει ποσο τυχερες ειμαστε οι γυναικες?για εννεα μηνες εχουμε μεσα μας οτι πιο ομορφο υπαρχει!μπορει εγω να μην εχω τον μιχαλη μου αλλα εσεις εχετε ή θα εχετε τα μωρακια σας και πρεπει να ειστε ετοιμοι γονεις ωστε να ειναι περιφανα τα παιδια σας για εσας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Θεός δίνει και ο Θεός παίρνει. Εχει το σχεδιό Του λένε.Συλλυπητήρια γλυκιά μου. Ενας ολόκληρος άνθρωπος χάθηκε.Η ιστορία σου μου θύμισε την ιστορία του μέλους "βολιώτισα" που έχασε το παιδάκι της 38 εβδομάδων από προεκλαμψία. Να είναι καλά το αγγελούδι σου εκεί ψηλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπη μου..... έχω συγκλονιστεί απίστευτα!!!!! Τόσο τραγικό αυτό που συνέβη στο μικρούλι σου....... Να τον θυμάσαι κοπέλα μου πάντοτε.... να του μιλάς.... να τον σκέφτεσαι..... μόνο ο Θεός μας ξέρει γιατί συνέβη αυτό....... Τα ειλικρινά μου συλληπητήρια κι εύχομαι πολύ σύντομα να έχεις πραγματικά ένα πανέμορφο μωράκι στη ζωή σου....... Σε σκέφτομαι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω δεν φταιει ο γιατρος,εγω δεν τον κατηγορω.πιστευω οτι δεν ειναι δικαιω οποτε ποναμε να τα ριχνουμε καπου! ηταν να γινει το ξερω,τουλαχιστον μου διδαξε πολλα αυτους τους εννεα μηνες που ηταν κοντα μου! οσο ημουν εγκυος ελεγα μακαρι να μου μοιαζει,μακαρι να ειναι καλος,η εγκυμοσυνη μου ηταν απο την αρχη υποδειγμα!ποτε δεν εκανα εμετο,ζαλαδες δεν ειχα, ο πλακουντας τελειος,ολα τελεια! δεν μπορω να πω οπως λενε καποιες οτι με ταλαιπωρισε!ηταν σαν ονειρο ολα! γεννηθηκε ολοιδιος εγω,πραγματικα αυτο που ζητησα το ειχα ενα μωρο να μου μοιαζει και να ειναι ησυχο,ολα πηγαιναν τοσο τελεια που ξεχασα να ζητησω το "αυτονοητο" να ειναι καλα,να εχει υγεια!

πολυ βασικο αγαθο η υγεια πολλες φορες το ξεχναμε και ζηταμε αλλα δευτερευοντα υλικα πχ αγαθα!

ο Μιχαλης δεν εφυγε λογω προεκλαμψιας, εφυγε 3μερες πριν την πητ διοτι ηταν ζωηρουλης και μπερδευτηκε στον ομφαλιο.οσο ηληθιο και αν ακουγετε η τεχνολογια δεν μπορουσε να κανει κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ....ΜΟΟΙΡΑΣΟΥ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΜΕ ΜΑΣ...

ΚΛΑΨΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ....

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ...

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΠΙΑ.ΘΑ ΔΕΙΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΑΛΗΝΕΨΕΙ ΛΙΓΟ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΣΟΥ.ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ.

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ,ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΟΥΛΑ ΣΟΥ...

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΕΙ...

ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΜΕΡΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΕΝΑ ΝΕΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ

"ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ" ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..

ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΤΟΣ SITE...

ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ...

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΕΔΩ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΙΑ ΤΙ ΓΡΑΦΩ..

ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ...ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΚΑΘΕΜΙΑΣ ΜΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΛΩΝ ΜΑΣ..

ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΕΝΑ ΓΛΥΚΟ ΦΙΛΑΚΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΖΕΣΤΗ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ...

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω,πω,Panayiota,πραγματι,η ιστορια εκεινης της κοπελας μας ειχε συγκλονισει...:( ολοι ειχαμε ευχηθει να μην ξαναδιαβασουμε παρομοια ιστορια κι ομως να...:( ολα μεσα στη ζωη ειναι και μπορουν να συμβουν στο καθενα μας....:dry:

λυπαμαι τοσο πολυ που συνεβη και σ'εσενα mama_xina... ποναει η ψυχη μου κι ας μη σε ξερω...:(

να ξερεις ομως, σου ειμαστε ευγνωμονες για το διδαγμα που -παρα τον πονο σου- τοσο γενναιοδωρα μας προσφερεις...:) ας εκτιμησουμε οσα -τοσο αφελως- θεωρουμε δεδομενα στη ζωη μας...:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πιστευω οτι ολα γινονται για καποιο λογο,για καποιο σκοπο. απλως ημουν τοσο κοντα στο να τον εχω αγκαλια και ολα πηγαιναν τρομακτικα τελεια! ειχα την ονειρεμενη εγκυμοσυνη,ειχα διπλα μου εναν ανθρωπο υπεροχο να με αγαπαει και να περιμενει τον γιο μου να γεννηθει και να τον μεγαλωσει σαν δικο του και ξαφνικα τρεις μερες πριν την προγραμματισμενη ημερομηνια ολα εξαφανιστικαν οπως τα πυροτεχνηματα που ξαφνικα μενει μονο ενας καπνος.απλως δεν το θεωρω δικαιο,εκανα τα παντα για να τον κρατησω,οταν εμεινα εγκυος χωρισα τον ανθρωπο που αγαπουσα γιατι μου ζητησε να το ριξω και εγω διαλλεξα να ειμαι με τον γιο μου,δεν σκεφτηκα στιγμη να κανω εκτρωση δεν σιχτιρισα στιγμη το οτι σταματησα να δουλευω πολλες ωρες και τα οικονομικα μου πηγαιναν χαλια,δεν μετανιωσα στιγμη που διαλλεξα να ειμαι μαζι του ημουν ετοιμη φγια τον ερχομο του ειχα "μελετησει" ημουν "διαβασμενη". ειναι ηλιθιο τελικα να κανουμε σχεδια, λενε οτι οταν ο ανθρωπος κανει σχεδια,ο θεος γελαει. με εμενα πρεπει να εριξε πολυ γελιο!

ξερω μου χρωσταει πολλα ο θεος διοτι του εδωσα εναν αγγελο, ή καλυτερα μου τον πηρε χωρις να με ρωτησει,οπως κ να χει μου χρωσταει πολλα ο θεος. πολλοι λενε καθε πρωι δοξα το θεο που ειμαι καλα, απο την μερα που εχασα τον Μιχαλη μου νομιζω οτι ο θεος πρεπει να δοξαζει εμενα και οχι εγω εκεινον,οσο βλασφημο και αν ακουγετε και ειναι αυτο που λεω,δεν εχω παωει να πιστευω στον θεο απλα νομιζω οτι ηρθε η ωρα να πιστεψει κ αυτος σε μενα και επειτα εγω στον εαυτο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου δεν ξερω τι να σου πω..τα λογια ειναι περριτα.ειμαι πολυ συντετριμενη με την ιστορια σου,πραγματικα εχω συγκλονιστει..ευχομαι ο Θεος να σου δωσει το κουραγιο να το ξεπερασεις και καποια στιγμη να σου στειλει ενα αγγελουδι να απαλυνει τον πονο σου...το αδερφακι του μιχαλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...