Μετάβαση σε περιεχόμενο

3 μερες πριν το τελος


Recommended Posts

Με εκανες και κομματια και με προβληματισες πολύ...

Ολα για κάποιο σκοπό συμβαινουν...

!!!!!!!!!!!!!!!

Παρε δυναμη και προχώρα...μπορεις...!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 395
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mama_xina να θυμόμαστε αρκεί αυτή η θύμηση να μην μας καταστρέφει την καθημερινότητα..να θυμόμαστε για να μην τουςξεχνάμε ναι αλλά για να πενθούμε μια ζωή..εγω δε θα το ήθελα..να τον θυμάσαι σαν τον μικρό σου Αγγελο..γιατί για σένα αυτό ήτανε, εγώ αυτό πιστεύω και θα πιστευα αν συνέβαινε σε μένα..αν πιστεύεις πως κάτι ανώτερο σε προστατεύει μπορείς να πιστέψεις πως αυτό το άνώτερο ήρθε , σου άνοιξε τα μάτια κι έφυγε..έτσι λοιπόν αποχαιρέτησέ το κι εσύ αλλά μην το ξεχάσεις ποτε σαν μια γλυκιά και πικρή ανάμνηση και μονο..κάπως έτσι τα βλέπω κι εγώ με το προηγουμενο μωράκι μου και τελικά διαπιστώνω πως ήθελε να έρθει στη ζωή μου χαρίζοντάς μου μια νέα εγκυμοσύνη..(αγοράκι ήταν κι εκείνο αγοράκι είναι κι αυτό...μέσα σε διάστημα 2 μηνών έμεινα έγκυος..δεν μπορεί....:) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια δεν την ξεχασα κ ουτε προκειτε...καθε βραδυ προσευχομαι γιαυτην κ ξερω καποια στιγμη θα ειμαστε μαζι...ην αγαπαω κ μου λειπει...

7 μηνες κ ποναω, δεν ειναι οπως τοτε απλα εχω μαθει να ζω με αυτο..ξερω οτι τωρα θα ειχα μια κορη 3 μηνων κ οταν αγκαλιαζω τον ανηψιο μου ειναι σαν να περνω την μπεμπα μου αγκαλια...ελπιζω να με αγαπαει κ αυτη εστω λιγο....

Γιατι να θελω να ξεχασω το μωρο μου, εχω ενα αγορακι αλλα κανενα παιδι δεν αντικαθιστα μια ζωη...δεν την ξεχναω αλλα ζω με την απωλεια της.

κουραγιο σε ολες εσας που πονατε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απλα μου λειπει.ξερω θα επρεπε να μην τον σκεφτομαι αλλα μου λειπει.μερικες φορες νιωθω τρελη που τον σκεφτομαι αλλα δε μπορω να κανω αλλιως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε λοιπον τα παρατησα!την παρατησα γιατι δεν αντεχω την πιεση.

δεν ειαμι κ πολυ καλα,κλαιω με το παραμικρο.

γενικως δεν!

και πιστεψε με προσπαθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραμονα μου γλυκεια μου ειναι λογικο να εχεις τετοια ψυχολογια...αν δεν ησουν δεν θα ηταν φυσιολογικο...εχασες ενα παιδι...τον ειδες τον αγγιξες τον αγγελο σου...κ εφυγε τοσο αδικα...

κ εγω κλαιω με το παραμικρο κ ας ηταν διαφορετικη περιπτωση...κ ας εχουν περασει 7 μηνες...ο πονος ειναι πονος...κ εγω σκεφτομαι πως θα ηταν τι θα καναμε μαζι...ποσο θα χαιροταν ο γιος μου με την μπεμπα...αλλα δυστηχως δεν γινοντε ολα αυτα...

κουραγιο δυναμη κ εχει ο θεος κ για μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

ε λοιπον τα παρατησα!την παρατησα γιατι δεν αντεχω την πιεση.

δεν ειαμι κ πολυ καλα,κλαιω με το παραμικρο.

γενικως δεν!

και πιστεψε με προσπαθω!

Ραμονα μου γλυκια..μην πιέζεις τον εαυτό σου..υπάρχουν πολλά <<πρέπει>> ...σημασία όμως έχει πως νιώθεις εσύ τώρα και πότε είσαι έτοιμη να προχωρήσεις μπροστά. Δεν ήταν και κάτι απλό και λιγο αυτό που έζησες...πέθανε το μωράκι σου..δεν είναι λίγο..καλά κάνεις και κλαις..και καλά κάνεις και τον σκέφτεσαι..κι εγώ αυτά θα έκανα στη θέση σου..θα έρθει η ώρα που θα χαμογελάσεις ξανά και θα σπρώξεις απαλά και όμορφα αυτή την απώλεια πίσω πίσω στο μυαλό σου..δε θα ξεχάσεις ποτέ όμως σίγουρα δε θα κλαις πια όπως τώρα..θα είσαι ευτυχισμένη γιατί η ζωή σου θα αλλάηξει πορεία..ίσως να παντρευτείς..να κάνεις ταξίδια με τον αγαπημένο σου..να έρθει κι ένα νέο μωράκι το οποίο θα κρατήσεις αυτή τη φορά στην αγκαλιά σου κι έτσι πλέον θα αποκτήσει η ζωή σου νοημα..δε θα ξεχάσεις ποτέ αλλά δε θα πονάς τόσο πια..κάνε υπομονη...θα αλλάξουν όλα θα το δεις!!!Η ζωή έχει πολλά πρόσωπα όμως κανένα δεν είναι για πάντα..θα αλλάξει θα το δεις.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πιο σημαντικό είναι πως δεν είσαι μόνη σου!

Κοίτα γύρω σου τον άνθρωπό σου και όλους όσους σε αγαπούν.

Ακούμπησε πάνω τους και γρήγορα ο χρόνος θα κάνει το θαύμα του.

Φαίνεται έχεις μεγάλη δύναμη για αυτό και δοκιμάζεσαι … θα τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina mou...2 ημερες προσπαθω να διαβασω ολο το ποστ αλλα πραγματικα...δεν γινεται!Και γραφω..και σβηνω..Δεν εχω σταματησει να σκεφτομαι εσενα και το μικρο σου αγγελακι που σε προστατευει απο τον ουρανο..Εισαι πολυ δυνατη και να παραμεινεις ετσι!!Ειμαι σιγουρη οτι σε λιγο θα σου ερθει ενα νινακι που θα σε αγκαλιαζει και θα σε φιλα,ωστε να σου απαλυνει τον πονο σου,οσο γινεται βεβαια αυτο...Σε φιλω και να προσεχεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν απο 2 χρονια εχασα και εγω τον αγγελο μου . απο τη μια στιγμη στην αλλη. εδεσε κομπο το λωρο κατι που ειναι απιθανο να συμβει απο οτι μου ειπανε στον 8 μηνα. πονεσα και ποναω ακομα κανεις δεν μπορει να καταλαβει απολυτα την απωλεια σου εκτος και αν εχει περασει τα ιδια να ξερεις οτι ο χρονος απαλυνει τις πληγες το καλο ειναι οτι εχεις διπλα σου εναν ανθρωπο που σε λατρευει και σου στεκεται αυτο ειναι μεγαλο πραγμα.μαζι θα το ξεπερασετε πιο ευκολα ενωμενοι μην κλεινεσαι στον εαυτο σου κακο κανεις μιλα του για αυτα που νιωθεις. αργοτερα οταν με το καλο ερθει ενα αλλο μωρο να ξερεις οτι ο Μιχαλης σου θα το προστατευει και αυτο και εσας. κουραγιο και υπομονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

ερωτηση κρισεως ειμαι τρελη που νιωθω πολλες φορες λες κ τρωω κλωτσιτσες??

δε θελω να σας στεναχωρω αλλα ετσι νιωθω ρε σεις κοριτσια!στα ασχετα νιωθω λες και εχω μωρο !τρελο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειναι τρελλο σε καταλαβαινω απολυτα!!!

και εγω οταν γεννησα και το εχασα μετα για πολυ καιρο..μεχρι που εμεινα εγκυος παλι ενιωθα οτι ειχα κλωτσουλες..και φοβομουν μηπως ημουν εγκυος αλλα μετα εβλεπα περιοδο και ελεγα μπααα...πιθανοτατα ειναι το αντερακι σου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

ερωτηση κρισεως ειμαι τρελη που νιωθω πολλες φορες λες κ τρωω κλωτσιτσες??

δε θελω να σας στεναχωρω αλλα ετσι νιωθω ρε σεις κοριτσια!στα ασχετα νιωθω λες και εχω μωρο !τρελο ε?

αχ...κ νομιζα πως το αισαθνομουν μονο εγω.

μαλιστα εφαγα αυτη την φλασια προχτεσ κ ηταν πολυ εντονο.

αφου πηγα στον καθρεφτη κ κοιταξα την κοιλια μου.για λιγα δευτερολεπτα

ταξιδεψα αλλα μετα επανηλθα στο παρον.

κριση ειναι κ θα περασει ραμονακι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ ρε συ δε το σκεφτηκα!κικιτσακι σε ευχαριστω!!!!

θα το κοιταξω μπας κ ειναι αυτο γιατι φοβηθηκε ο αγγελος μην ειναι ψυχολογικο!! ασε γιατι οι ορμονες μου βαρανε κοκκινο ειναι αναποφασιστες με το παραμικρο κατι με πιανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραμονακι λυπαμαι πολυ για αυτο που εγινε!!!!!!εισαι πολυ δυνατη μπραβο σου θα δεις που οταν τελικα παρεις αγκαλιτσα το μωρακι σου θα γινουν ολα οπως πρεπει!!!!!

παντως και γω νιωθω τσιμπηματα εντονα χαμηλα στην κοιλια μου τωρα 3 μηνες αφου γεννησα μαλλον απο τοσο καιρο που υπηρχε εκει πλασματακι μενουν αντανακλαστικες κινησεις η ειναι ψυχολογικο!!!

αν δεν ποναει δεν θα πρεπει να σε ανησυχει ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

9 μήνες έχουν περάσει, ήμουν με την κοιλιά τούρλα όταν το διάβαζα και έπαθα σοκ, ακόμα και τώρα δάκρυα πλημμυρίζουν τα μάτια μου κάθε φορά που θα το δω.Και κάθε φορά στα ποστ σου με το τικεράκι,μην ξεχνας δε σε ξεχνάω,δαγκώνομαι.Θα γίνεις σύντομα μανούλα γιατί γυναίκες σαν κι εσένα είναι γεννημένες για μανούλες.Οσο για τις κλωτσιές που νιώθεις, είναι απόλυτα φυσιολογικό, κι εγώ για λίγους μήνες μετά τη γέννα, νόμιζα ότι είχα μωρό μέσα μου και πήγαινα να χαϊδέψω την κοιλιά μου.Te deseo todo lo mejor porque lo merezes.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ? ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΩ ΑΠΟ ΤΙ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ.. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...