Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΝΙΝΑΚΙ!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Χθες βραδάκι, συζητώντας με μία γνωστή μου, μου απεκάλυψε πως μία συγγενής της επί πάρα πολλά χρόνια προσπαθούσε να τεκνοποιήσει (μιλάμε για πάνω από 30 χρόνια πριν......) Της είχανε πει τότε από τον κύκλο της να πάει στο Μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης Χρυσοβαλάντου , λίγο έξω από την Αθήνα, στη Λυκόβρυση, να βρει τη Γερόντισσα να εξομολογηθεί και να της πει τον πόνο της, που ήθελε μωράκι. Εκείνη το έκανε..... η Γερόντισσα της έδωσε ένα κομμάτι μήλο (που το έχει ακόμη φυλαγμένο!!!!!) και της ζήτησε να νηστέψει για λίγες μέρες. Μία κουβέντα της Γερόντισσας έκανε μεγάλη εντύπωση στην πρωταγωνίστριά μας!!!!!! "Σε 10 μέρες, θα είσαι έγκυος και θα τάξεις το μικρό σου!"

Η φίλη μας το ξέχασε...... όταν όμως περίμενε την περίοδό της κι αυτή δεν ήρθε..... κάθισε και υπολόγισε τις μέρες..... κι όντως.... συνέλαβε την ημέρα που της είχε υποδείξει η Γερόντισσα!!!!! Εννοείται πως το παιδάκι της το γέννησε μία χαρά (κοτζάμ άνθρωπος πλέον!!!!) και το έταξε στη Χάρη της Αγίας!!!!! Το περίεργο μετά από αυτό είναι..... πως στο καπάκι.... έμεινε έγκυος στα άλλα 2 της παιδιά!!!!! Το πίστεψε βαθιά μέσα της, ξε-αγχώθηκε, αφοσιώθηκε στην ανατροφή του θησαυρού της και..... η Αγία την αντέμειψε!!!!!!!

Από τις πλέον συγκινητικές ιστορίες που έχω ακούσει ποτέ..... "μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο" όταν μας την διηγόταν η γνωστή μας, αλλά και τώρα που την δημοσιεύω...... και ξέρω πως είναι αληθινή, γιατί γνωρίζω αυτόν τον άνθρωπο..... που είναι ταγμένος!!!!!!!

Γι' αυτό, φίλες μου αγαπημένες, σας λέω..... πρέπει να "ξεκολλήσουμε" Αλλιώς το νινί..... δεν θα μας κάνει τη χάρη να μπει στην αγκαλιά μας.... να το πιστεύουμε μέσα μας βαθιά.... να προσευχόμαστε...... να συνεχίζουμε τη ζωή μας όπως και πριν...... κι εκεί που θα το έχουμε πλέον ξεχάσει..... "θα σκάσει μύτη" το ζουζουνάκι.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι και εγώ ένα τέτοιο παράδειγμα.

Η μαμά μου είχε 4 αποβολές πριν με κάνει.

Έμαθε για την Αγία Ειρήνη, πήγε, προσκύνησε, νήστεψε και έφαγε το μήλο.

Μετά από λίγο καιρό έμεινε πάλι έγκυος σε εμένα.

9 μήνες στο κρεβάτι κάθισε για να κάνει την αφεντιά μου.

Μετά ακολούθησε η αδελφή μου και ύστερα ο αδελφός μου χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Έχουμε και εμείς κληρονομήσει την ευαισθησία της στο θέμα αυτό.

Η αδελφή μου είχε πάρα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη που δε κατάφερε ούτε στο γάμο μου να έρθει.

Ευτυχώς η μπουμπού μας είναι μια χαρά τώρα.

Εγώ πάλι είχα μια αποβολή πριν ένα χρόνο και από τότε … τίποτα.

Πιστεύω όμως πάρα πολύ βαθιά στην Αγία Ειρήνη που βοήθησε και τη μαμά μου και είμαι σίγουρη πως θα βοηθήσει και εμένα.

Αυτά για να μη χάνουμε την πίστη μας.

«Γενηθήτω το θέλημά σου!»

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...