Μετάβαση σε περιεχόμενο

ξυπνημα για φαγητο


Recommended Posts

η μπεμπα μου εχει το εξης προγραμμα. Το πρωι ξυπναει κατα τις 7.30. Τρωει κ σε καμμια ωρα ξανακοιμαται.11.30 παλι φαγητο,μετα στις 14.00 μετα παλι υπνος,φαγητο κατα τις 18.30 κ κατα τις 21.00 κοιμαται.οποτε την ξυπναω κατα τις 22.30,τρωει μισοκοιμισμενη κ ξανακοιμαται μεχρι το πρωι.ειναι σωστο αυτο που κανω η της χαλαω τον υπνο της?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σορι,εννοω συμπεριλαμβανομενου του γευματος των 9. ειναι 5 ετσι;

κοιτα , εγω τη δικια μου δεν την ξυπναω καθολου για φαγητο. αλλα εγω τη θηλαζω οποτε δεν ξερω ποσο τρωει. χθες ας πουμε κοιμηθηκε στις 9 και ξυπνησε σημερα στις 6 και μιση. μεσα στη μερα μπορει να μου κανει και 5 γευματα μπορει και 6 μπορει και να την εχω και συνεχεια στο στηθος...αναλογως τη φαση της.

παντως ρε παιδακι μου σκεψου το...εμενα δεν θα μου αρεζε να με ξυπνανε τη νυχτα.αμα πεινασω θα ξυπνησω φανταζομαι...

τι λες;:):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baby sm έγραψε:

σορι,εννοω συμπεριλαμβανομενου του γευματος των 9. ειναι 5 ετσι;

κοιτα , εγω τη δικια μου δεν την ξυπναω καθολου για φαγητο. αλλα εγω τη θηλαζω οποτε δεν ξερω ποσο τρωει. χθες ας πουμε κοιμηθηκε στις 9 και ξυπνησε σημερα στις 6 και μιση. μεσα στη μερα μπορει να μου κανει και 5 γευματα μπορει και 6 μπορει και να την εχω και συνεχεια στο στηθος...αναλογως τη φαση της.

παντως ρε παιδακι μου σκεψου το...εμενα δεν θα μου αρεζε να με ξυπνανε τη νυχτα.αμα πεινασω θα ξυπνησω φανταζομαι...

τι λες;:):P

επιπλεον συμβουλευτικα πιστευω θα μπορουσες να ρωτησεις και τον γιατρο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφου ξανακοιμαται δεν νομιζω πως της χαλας τον υπνο.Αλλα μηπως μπορεις να της κανεις 4 τα γευματα και να αυξησεις την ποσοτητα?Δηλαδη αν τρωει π.χ 150γρ 5 γευματα το κανεις 180γρ 4 γευματα και την ταιζεις στις 7.30 το πρωι που ξυπναει μετα στις 12.00 - 16.30 -και 9.00 το βραδυ τρωει και κοιμαται.Ο παιδιατρος μπορει να σε συμβουλεψει καλυτερα αν θελεις να κανεις κατι τετοιο.Αλλα οχι απο την στιγμη που ξανακοιμαται το μωρακι δεν νομιζω πως του χαλας τον υπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...