Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΦΟΡΑΜΕ ΣΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ ΑΝ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΚΙΛΑ?


xara28022009

Recommended Posts

Κορίτσια βοήθεια. Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί πάλι το θέμα αλλά γέννησα πριν από 5 μήνες και μου έχουν μείνει σχεδόν όλα τα κιλά. Στις 27 Σεπτεμβρίου βαπτίζω την μικρή και δεν ξέρω τι να βάλω. Μένω στη Ρόδο και η βάπτιση θα γίνει στην Αθήνα. Πρέπει να βρω φόρεμα εδώ αλλά δεν έχω κανέναν να μου πει μια γνώμη. Θέλω κάτι πολύ μακρύ και όχι πολύ βαρύ. Η βάπτιση είναι μεσημέρι, που να κοιτάξω? Βρίσκω κάποια αλλά το στήθος μου είναι τεράστο. Ήταν πάντα αλλά τώρα με τον θηλασμό έχει γίνει τεράστιο και δεν μου κάνει τίποτα. Φαίνεται άσχημο ότι έχει ντεκολτέ. Γενικά φαίνεται άσχημο΄ότι και να βάλω έτσι όπως είμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΟΣΑ ΩΡΑΙΑ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΚΟΠΕΛΕΣ ΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΙΣΙΑ ΚΙΛΑ! ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ! ΚΟΥΚΛΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ! ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΡΟΔΙΤΙΣΣΑ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία. Μένεις στη Ρόδο ή αλλού? Που να πάω να κοιτάξω. Ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερα αδύνατη αλλά τώρα έχει παραγίνει. Νιώθω τεράστια. έχω κοιλιά, μπούτια και τεράστιο στήθος. Δεν σώζεται με τίποτα η κατάσταση σου λέω:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΧΑΡΑ! ΟΛΕΣ ΟΙ ΡΟΔΙΤΙΣΣΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΕΔΩ Ε? ΧΙ, ΧΙ! ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ , ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕ ΚΑΛΑ ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΝΟΥ ΜΟΥ. ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Χαρα...

Χωρις να ξερω πως ειναι το σωμα σου θα ηθελα να σου κανω μια προταση... συνηθως τις γυναικες με λιγα παραπανισια κιλα τις κολακευουν φορεματα σε γραμμη αμπιρ... αν σε ενοχλει το ντεκολτε μπορεις να παρεις ενα φορεμα σε γραμμη αμπιρ χωρις μεγαλο ντεκολτε... αυτα συνηθως δινουν την εντυπωση οτι εισαι πιο αδυνατη... σου βαζω και μια φωτο να δεις περιπου τι εννοω...!

Φιλια...!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego vaftizo to mikro mou tin kiriaki k epeidi mou exoun meinei k mena kila stin perifereia k sto stithos exo parei kati tetoio, alla ta louloudia einai maura. Einai poli kolakeutiko se somata me kapoia parapanisia kila. Tha sou proteina na dokimaseis kati se auto to stil.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena μου φανατστικό το φόρεμα της Κάρι...Θέλω ένα ίδιο για τη βάφτιση της φραουλίτσας μου....Θα πεταχτώ στη Νέα Υόρκη να πάρω ένα :laugh: :laugh: Αν και αυτή είναι αδύνατη!!Μήπως με κα΄τι τέτοιο θα φαίνομαι σαν έγκυος;;;;;

Ωραίο ζευγάρι ήταν τελικά με τον Mr. Big..Άσχετο!:silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια!ίδιες σκέψεις...Έχεις ακόμη ημέρες...Λίγα προλαβαίνεις να τα χάσεις...

Εγώ μέχρι το Σάββατο;;;Αντί να ξεφουσκώνω...Φουσκώνω η παλαβή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ ρε κορίτσια. Ναι ακριβώς τέτοια φορέματα εννοώ μόν οπου τα θέλω και μακριά γιατί οι γάμπες μου είναι χοντρούλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα γεια κ απο μενα....ειμαι ομοιοπαθουσα κ γω!!!Βαπτιζω τον μπεμπουλη μου στις 29 Σεπτ κ δυστυχως κ γω δεν καταφερα να χασω αρκετα κιλα απο την εγκυμοσυνη..Λοιπον, εγω μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα στα raxevsky.... εχουν κ μεγαλα νουμερα κ γενκως ανετες κ φαρδιες γραμμες.Επισης, βρισκεις φορεματα χωρις βαθυ ντεκολτε..Εγω πηρα ενα ως το γονατο με ωραια χρωματα σε αλφα γραμμη.Θα σου προτεινα να ριξεις μια ματια, εχουν καταστηματα σχεδον παντου....Καλο ψαξιμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα επειδη μου εμειναν αρκετα κιλα(που πηρα οχι στην εγκυμοσυνη αλλα μετα...)και επειδη βαπτιζω το αντρακι μου σε 3 εβδομαδες ψωνισα συνολακι στο φαινομενο πολυ καλο και οικονομικο πηρα παντελονα ριχτη(μαυρη) και απο πανω μπλουζοφορεμα που παει μεχρι τα γονατα σχεδον (με διαφορα χρωματα)σε αλφα γραμμη που με κοβει παρα πολυ

επελεξα αυτο για 2 λογους 1ον με φορεμα μοιαζω περισσοτερο με μπομπονιερα και 2ον δεν μου αρεσει το πολυ αμπιγιε ντυσιμο προτυμω να ειναι κατι ευκολοφορετο και στυλατο αλλωστε με τα καταληλα αξεσουαρ(που πρεπει να παω να παρω)θα διχνει πιστευω πολυ καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Lena μου φανατστικό το φόρεμα της Κάρι...Θέλω ένα ίδιο για τη βάφτιση της φραουλίτσας μου....Θα πεταχτώ στη Νέα Υόρκη να πάρω ένα :laugh: :laugh: Αν και αυτή είναι αδύνατη!!Μήπως με κα΄τι τέτοιο θα φαίνομαι σαν έγκυος;;;;;

Ωραίο ζευγάρι ήταν τελικά με τον Mr. Big..Άσχετο!:silly: :silly:

Kaleeeeeee sou leo kolakeuei para poli auti i grammi!! Oute ego to pisteua alla me to pou to foresa itan TELEIO!! Mi sou po mou paei perissotero apo tin Karrie!! xixixix :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνησω με την Barbie... η Raxevsky εχει ρουχα πολυ θηλυκα και κομψα και για ολες τις σιλουετες... εγω απο κει το πηρα το φορεμα για την βαπτιση του γιου μου... το νουμερο παντα μου ειναι λιγο μεγαλο αλλα μου το στενευουν οι ιδιοι που ξερουν και γινεται στα μετρα μου οπως πρεπει...!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέεεε...δεν είμαστε με τα καλά μας!Ακου τι φοράμε στη βάφτιση αν μας έμειναν κιλά!!! ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΗ ΒΆΦΤΙΣΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΜΕ ΤΗ ΔΙΑΙΤΑ ΤΟΥ ΜΕΜΟΡΙΑΛ ΧΟΣΠΙΤΑΛ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι νομιζω οτι δεν πρεπει να προβληματιζεσαι.

εμενα βαφτιζεται η ανηψια μου την πρωτη βδομαδα του Σεπτεμβρη και θα ειμαι στο μηνα μου.

τωρα που εχει εκπτωσεις θα παω σε δυο τρια - μαγαζια που εχουν καλα ρουχα και αμπιγιε και θα παρω λεω απο αυτα τα μακρια φορεματα που ειναι ριχτα κια εχουν λαστιχο μεγαλο να καλυπτει το στηθος

απλα θα παρω μεγαλυτερο μουμερο και θα τους ζητησω να το φτιαξουν πανω μου

με 150ε , το πολυ 200ε κανεις τη δουλεια σου.

βεβαια υπαρχει και η λυση του να ραψεις ενα που σου βγαινει και πιο οικονομικο και ραμμενο στα μετρα σου..

αν ξερεις καποια καλη μοδιστρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα.εγώ όταν βάφτισα τη μικρή μου ψώνισα από τα lussile

http://www.lussile.com/files/catalogue.pdf. νομίζω ότι μπορείς και εκεί να βρεις κάτι είτε πολύ καλό είτε πιο απλό και σε καλή τιμή.εγώ πήρα το τρίτο της φωτογραφίας σε αποχρώσεις των ροζ.με το καλό και να το χαίρεσαι το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια εγω βαφτισα τα μικρα μου τωρα τον ιουλιο...(23 ιουλιου...)

ειμουνα περιπου 4 μηνων εγκυος και φορεσα ενα μακρυ φορεμα σε τονους του πρασινου...μου το εφερε η μαμα μου απο την Σουηδεια...αλλα εχω δει παρομοια και εδω περα ειναι απλο λιτο...αλλα φενοταν και πολυ καλο χαρh σε καποια swarovski που ειχε στο μπουστο...

ηταν περιπου σαν και αυτο που φοραει η gwen stefani στην φωτο...->

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σε 2 βδομαδες και κατι βαπτιζω τον μπεμπη μου και πηρα κατι απλο και λιτο γιατι δεν μου αρεσει το βαρυ ντυσιμο ειμαι μπλουζοφορεμα και θα το φορεσω με μεταξωτη παντελονα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και επειδη ειναι απλο και λιτο βρηκα σημερα ενα ωραιο σετ αξεσουαρ να το κανω να διχνει πιο κυριλε για πειτε μου την γνωμη σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλης μου είναι τέλτιο το μπλουζοφορεματάκι σου...Πολύ όμορφο..Και με τα αξεσουάρ θα δείχνει και πιο κυριλέ..Δεν είναι βαριά τα κοσμήματάκια σου και ταιριάζουν πολύ...Διάλεξες και ωραίο χρωματάκι...Η παντελόνα τι χρώμα είναι;;;Με το καλό η βάφτιση του κούκλου σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...