Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι με ενοχλει στο mammy...


Αννιώ

Recommended Posts

Anniw mou glyko exeis apolyto dikio! To idio niwthw kai egw me

esena kai epeidh den katafera na thylasw thn mikrh mou pane apo

2 mhnes (epeidh den hthele ayth oxi egw) den symeteixa pote se

syzhzhseis gia thylasmo.Fovomouna kai fovamai mhn mou thn poune

opws eida na symvainei dystyxws arketes fores.

O kathenas exei dikaioma na grafei thn aapopsh tou alla kalo einai

na prosexei kai PWS thn grafei.

Afroditoula mou mhn fygeis! Mas voithises oles mas

apeires fores kai einai krima twra na apoxwriseis.Apla opou nomizeis

oti tha parexhgitheis mhn symetesxeis opws kanw kai egw! Eimai edw

kathe mera sxedon alla den grafw pantou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 242
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καντινου έγραψε:

ΕΦΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ! ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΗΣΑ! ΦΙΛΑΚΙΑ!

ΑΧ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΛΕΝΗ ΕΙΣΑΙ

ΠΑΝΤΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!

ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΑΝΝΙΩ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ - ΒΓΑΛΟΥΝΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ, ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΩΣ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΕΣ ΔΙΑΒΑΣΤΗΚΑΝ...ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΙΕΥΚΡΙΝΖΩ ΟΤΙ ΣΥΧΝΑ Ο ΓΡΑΠΤΟΣ ΛΟΓΟΣ ΚΑΙ Η ΟΧΙ ΑΜΕΣΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΣΥΧΝΑ + ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΔΗΜΙΥΡΓΗΣΟΥΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ....ΕΝΝΟΟΩ ΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΙ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ!!!!

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΤΗΣ ΑΦΡΟΔΙΤΗΣ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΙΝΑ ΒΙΩΜΑΤΑ ΟΥΤΕ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΜΑΖΙ, ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ Η ΠΛΕΙΟΝΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΕ ΚΑΙ ΣΥΝΑΝΤΗΘΗΚΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΟΠΟΤΕ ΛΟΓΙΚΟ ΟΥΤΕ ΟΙ ΓΝΩΜΕΣ ΝΑ ΤΑΥΤΙΖΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΑ "ΧΝΩΤΑ"....

ΑΚΟΜΗ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΤΙ ΒΑΣΙΚΟ!!!! ΤΟ ΜΑΜΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΠΟΥ ΔΗΜΟΣΙΕΥΟΝΤΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ Η ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ! !! ΕΙΝΑΙ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΝ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ -ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ-ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΗΣ ΜΕ ΑΠΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ....

ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΧΩΡΟΣ ΔΙΑΛΟΓΟΥ, ΕΜΠΕΙΡΙΚΗΣ ΚΑΘΑΡΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ (ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΜΜΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ-ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ Ω ΓΙΑΤΡΟΣ)ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ,ΑΘΡΩΠΙΑΣ,ΠΑΡΗΓΟΡΙΑΣ,ΑΛΛΗΛΕΓΥΗΣ .....ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΕΞΩ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΥ ΡΥΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΔΕ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ...ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΓΧΗ ΣΤΗ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΜΑΣ ΖΩΗ ΠΟΥ ΑΛΙΜΟΝΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΑΜΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ!

ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΑΤΟ ΜΟΥ ΛΟΓΟ..ΕΛΠΙΖΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΟΣΕΣ ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΛΕΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΑΠΟΧΩΡΙΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ-ΓΝΩΣΕΙΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΙΔΙΚΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καντινού εγώ;;;:( Θύμωσα...:angry:

Ναι το δηλώνω συνεχώς για υπενθύμιση...:);)

Εφούλα ''πήρες τα πάνω σου'';;;:laugh:

Όντως είναι αλλόκοτο αν το επεξεργαστείς...:woohoo:

Αναστασία συμφωνώ σε πολλά,:) οι απόψεις σου κάποιες με αντικατροπτίζουν αλλά με κάποιες διαφωνώ..:);)

Μετάθεση;;;Δυσμενή...:laugh:

Τιρογαριδάκι αρχικά σε παρεξηγούσα αλλά τελικώς αντιλήφθηκα ότι με πάθος όλες τις απόψεις σου υποστηρίζεις...Εγκρίνω...:);)

Τελικώς άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε...:laugh:

Μακάρι πάντως να συναντιόμασταν όλες!!!:)

Crusoyla αποχώρησες...B) Εσύ χάνεις...:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω..μπορεί και να το παρουσιάσει ως ιδανικό..δε νόμίζω ότι βλάπτει αυτο...Δεν έχω θυμώσει, ποτέ δεν έχω εκφράσει θυμο εδώ στο φόρουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα ο τιτλος πλεον εχει αλλαξει και εχει γινει ''τι με ενοχλουσε στο mammy'' μιας και πλεον δεν δινω και ιδιαιτερη σημασια

με ενοχλουσε που καποια ατομα με εστησαν στον τοιχο επειδη δεν θηλασα

με ενοχλουσε που καποια ατομα με εκριναν επειδη εδινα ετοιμη φρουτοκρεμα(σκονη)στον μπεμπη μου

με ενοχλουσε που καποια ατομα με εκριναν γιατι δινω ξενο(αχρηστο)γαλα στον μπεμπη μου

με ενοχλουσε που καποια ατομα με εκριναν γιατι δεν τον εκανα αυτοκολλητο πανω μου και του δινω παιχνιδια να παιζει(που δεν του προσφερουν τιποτα)

με ενοχλουσε που ολα αυτα με εκαναν να αισθανθω ΑΧΡΗΣΤΗ ΜΑΝΑ

και πιο πολυ με ενοχλουσε το στυλακι και το υφος τους γιατι η κριτικη ειναι παντοτε δεκτη απο εμενα αλλα να γινεται κοσμια!!!!!

ΠΛΕΟΝ δεν με ενοχλουν αυτα..... διαβαζω,γραφω την αποψη μου και σιγουρα εχω βοηθησει και εχω βοηθηθει απο το μαμυ!!!!!

ΠΛΕΟΝ δεν με ενοχλουν αυτα γιατι εγω ξερω τι εχω κανει για το παιδι μου ξερω τον αγωνα που εκανα αγωνα επιβιωσης και οχι χαζης αγγαλιας ναι!!!! χαζης αγγαλιας γιατι οταν εχεις ενα μωρο που παλευει με τα γραμμαρια για να επιβιωσει ενα μωρο που το τρεχεις συνεχεια στο παιδων και σε ενα σωρο γιατρους σε νοιαζει να το ταισεις με οτι υπαρχει σε νοιαζει να το αναθρεψεις και να προσπαθεις με ολες σου τις δυναμεις να το στηριζεις γιατι και εκεινο αγωνιζεται πιο πολυ απο εσενα.σε νοιαζει η υγεια του και οχι αν θα το παρεις περισοτερο η λιγοτερο αγγαλια την να την κανω εγω την αγγαλια κοριτσια οταν ξερω οτι το παιδι μου περασε εγγεφαλικο με το που γεννηθηκε και ακομη τρεχουμε σε γιατρους???? αυτο θα με νοιαξει η τι γαλα πινει????

εχω απαντησει σε θεματα θηλασμου αν και δεν εχω ιδεα και προτεπω να θηλαζουν καθως επισης υπαρχουν πολλα κοριτσια θηλασαν η θηλαζουν ακομη τα οποια ειναι πολυ ευγενικα και ποτε μα ποτε δεν ειδα απο αυτες ακραιες και φανατικες αποψεις ουτε απαντησεις που να θιγουν αλλες κοπελες που δεν θηλαζαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα ίσως είναι και η αιτία που συνήθως με παρεξηγούν...θέλω να πιστεύω όμως ότι δεν έχω θίξει ή προσβάλλει κοπέλα με ταλόγια μου. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Καντινού εγώ;;;:( Θύμωσα...:angry:

Ναι το δηλώνω συνεχώς για υπενθύμιση...:);)

Εφούλα ''πήρες τα πάνω σου'';;;:laugh:

Όντως είναι αλλόκοτο αν το επεξεργαστείς...:woohoo:

Αναστασία συμφωνώ σε πολλά,:) οι απόψεις σου κάποιες με αντικατροπτίζουν αλλά με κάποιες διαφωνώ..:);)

Μετάθεση;;;Δυσμενή...:laugh:

Τιρογαριδάκι αρχικά σε παρεξηγούσα αλλά τελικώς αντιλήφθηκα ότι με πάθος όλες τις απόψεις σου υποστηρίζεις...Εγκρίνω...:);)

Τελικώς άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε...:laugh:

Μακάρι πάντως να συναντιόμασταν όλες!!!:)

Crusoyla αποχώρησες...B) Εσύ χάνεις...:laugh:

ΕΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΑΡΑ!!!ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΩ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ! ΜΩΡΕ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΚΙΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΠΛΑ ΚΟΠΕΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ! Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ! ΟΛΛΕΣ ΟΜΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ Η ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ! ΟΛΛΕΣ ΤΟΟΟΣΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΛΛΑ ΟΛΛΕΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑΝ ΚΟΙΝΟ ΣΚΟΠΟ! ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥΣ! ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΔΩΣΑΝΕ ΓΑΛΑ ΜΗΤΡΙΚΟ ΤΙ ΚΙ ΑΝ ΔΩΣΑΝΕ ΞΕΝΟ!ΠΑΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΡΟΛΟ! ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ! ΑΧ, Η ΛΑΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?? ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να δώσω μια μικρή συμβουλή σε όλες τις κοπέλες..δεν ξέρω αν κάποιες όντως έχετε προσβληθεί από λόγια περι θηλασμού κι έτσι..πάντως σε όσα θέματα έχω παρακολουθήσει..δεν έχει τεθεί κάτι τέτοιο..δειτε λιγο κι εσείς μέσα σας..μήπως σαςενοχλεί κάτι παραπάνω από ότι πρέπει; Δηλαδή..μήπως παίρνετε στραβά την απάντηση μιας κοπέλας γιατί σας είπε κάτι που δεν περιμένατε να ακούσετε ή που άγγιξε μια πτυχή μέσα σας που σας έκανε να στραβώσετε; Όλα αυτά παίζουν ρόλο και δημιουργούν πραγματικότητες που δεν υφίστανται..μου έχει τύχει γι αυτό σας το λέω..καμιά φορά περιμένουμε να ακουσουμε κάτι άλλο και όπως είναι λογικό ακούμε κάτι που δε μας αρέσει και τσατιζόμαστε με τον άλλο..όμως ο άλλος αυτό το ρόλο έχει..να μας δώσει μια διάσταση που δεν είχαμε καν φανταστεί ή δε θέλαμε να φανταστούμε!

Πάω για ύπνο κορίτσια..καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσον αφορά τη διαφορετικότητα..θα πω κάτι..ένα όμορφο βιτρώ αποτελείται από πολλά και διαφορετικά μεταξύ τους κομματάκια γυαλι..κανένα ίδιο με το άλλο..όλα μοναδικά..και όμως αν δεν τοποθετηθοουν όλα μαζί, να συμπληρώσουν το ένα το άλλο..χάνουν την ακία τους!! :) Χαίρομαι που γίνονται αυτές οι κουβέντες γιατί ξεκαθαρίζουμε καταστάσεις και συναισθήματα και την επόμενη φορά που θα απαντήσουμε σε ένα θέμα θα δώσουμε περισσότερη προσοχή από παλαιότερα!! :) Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Αναστασία συμφωνώ σε πολλά,:) οι απόψεις σου κάποιες με αντικατροπτίζουν αλλά με κάποιες διαφωνώ..:);)

Μετάθεση;;;Δυσμενή...:laugh:

Διαλογος χωρις διαφωνιες δεν ειναι εποικοδομητικός!!!! :)

Δεν γινεται να συμφωνουμε σε ολα με ολους!!!! ;)

Και (γενικο το σχολιο)...Ολοι εχουμε τα ορια μας...

Απλα παραδεχτειτε το οπως εκαναν καποιες κοπελες παραπανω!!!

Σιχανομαι τις λεξεις "παντα" κ "ποτε"!

"Εκανα τα παντα"!!!!??? Ειστε σιγουρες?????????????????????

Το χερι στη φωτια??????

:huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν λίγο Τιρογαριδάκι κάποια κοπέλα που πάντα συμπαθούσα, μου ανέφερε ότι είμαι κάπως...:( Ειλικρινά στεναχωρήθηκα αν την προσέλαβα αθελά μου...:( Και της ζητώ συγγνώμη...

Λόγια είμαστε...Η αμεσότητα είναι αλλιώς...

Και εγώ πολλές φορές απαντώ κάπως(ειρωνικά), όπως είπε, αν θυμάμαι καλά, η Elpi αλλά όχι από κακία...

Και προπάντων για την εκφορά απόψεων και μόνο!

Ναι είναι φυσιολογικό να συμπαθούμε και να αντιπαθούμε διαδικτυακά...

Καντινού;;;Ελένη λοιπόν...:) Να σε αποκαλώ οικεία...;)

Λίγο πνεύμα και χιούμορ προτείνω και όχι κατάκαρδα...

Όχι άλλα κάρβουνα...:woohoo:

ΥΣ.προσωπικά Τιρογαριδάκι θίγομαι με τα έμμεσα...

Γι'αυτό σε παραδέχομαι...Για το θάρρος της άποψης...Την ευθύτητα!

Πολυλογώ...:silly: :blink:

Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα .Διαβασατε την απαντηση του μπεμπουλη ; επειδη την αναστασια τηνεχω γνωρισει απο κοντα θεωρω οτι αυτη ειναι η πραγματικοτητα .Τι εννοω δεν μπορει η καθε μια απο εμας να κρινει καποια άλλη απο το γεγονος αν θηλασε η ανα εδωσε ετοιμη φρουτοκρεμα στο μωρο της αν πρεπει αν του δινει μαυρο ψωμι !η δεν ξερω τι άλλο :δεν μπορει καμια απο μας καοαμ και ανα υτη εχει καποιο τιτλο να μιλαει υποτημιτικα για καποις γυναικες που δεν θηλασαν οχι επειδη δεν ειχαν μονο γαλα η καομα επειδη δεν γουσταραν καλα εκαναν στη τελικη αναλυση δικο τους θεμα .Δεν μπορει καμια απο μας να κανει ελεγχο σε καποια αν θελει να θηλασει εως τριων ετων η αν θελει να του δωσει γαλα σξκονη απο τη στιγμη που θα γεννηθει .

Προσωπικα εχω ερθει σε αντιπαραθεση καιμε την Αγλαια που ναι ενταξει ειναι συμβουλος θηλασμου δεν ακυρωνω την ιδιοτητα της και ισως καποια στιγμη καποια πραγματα που εγραφε να βοηησουν καποιες κοπελες που θελουν και μπορουν να θηλασουν δεν εκυρωνω την Αργω η τη Λαλα που ειναι επιμονες ακυρωνω ομως την σταση τους και τον τροπο τους απεναντι σ εκαποιες περιπτωσεις .

με καποιες κοπελες εχουμε συναντηθει και απο κοντα εχουμε δημιουργηει καποια σχεση , οτα ειδα τηνν Αναστα σια να φερετε τοο στοργικα στον μπεμπουλη δεν με ενοιαξε αν τον εχιε θηλασει η οχι εγω την θαυμασα για το τρποπο που φερταν στο μωρο και προφανως το ιδιο αξιες μητερες ειναι και η Αργω και η λαλα και ολες οσες μπιανουμ εδω μεσα και αυτο γιατι ειμαστε ΜΗΤΕΡΕΣ και ρωταμε και ενδιαφερομαστε γα να γεινουεμ ακομα καλυτερες .

και κατι ακομα τον τελευταιο καιρο εχει γινει θεμα οτι καποια μυνηματα δεν ειναι αληθινα ουτε αυτο με νοιαζει αν ο άλλος -η δνε εχει κατ καλυτερο αν κανει απο το να μπει και να γραψει μια φανταστικη ιστορια δεν με απασχολει ασ κανει οτι θελει δεν μπορω εγω να κρινω καμια κοπελα για το τη γραφει .

Πανικος εισης εχει πεσει και για το θεμα εκτρωση ενταξει κοριτσια ας μην κανουμε ετσι η καθε μια κανει τις επιλογες της και οι κοοπελες που το μοιραζονται να νιωσουν καλυτερα θελουν δεν το κανουν εσκεμενα σαν αντιποινα για αυτες που βρισκονται στη προσπαθεια !

Καθε βραδυ ο αντρας μου μου λεει :καλα τι αλλο γραφετε καθε βραδυ ; κουβεντα του λεω κανουμε για πολλα και διαφορα καιμενα αυτο μου αρεσει αν περναω καλα τ ωρα μου να μοιραστω εμπειριες να βοηθησω καινα βοηθηθω να βρω απαντησεις καινα δωσω δεν ακυρωνω καμια απο το ρολο της ως ανθρωπο πρωτα καιμετα ως μητερα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΙΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΠΕΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΔΕΝ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΕΠΕΙΔΗ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΘΗΛΑΣΕΙΣ

ΕΓΚΛΗΜΑΤΕΙΣ..

ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ 3,5 ΜΗΝΕΣ, ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΞΑΝΑΖΗΣΩ!!!

ΟΤΑΝ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΧΑΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ..

ΕΙΧΑ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..

Anastacia, ΔΕΝ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ "ΤΑ ΠΑΝΤΑ"

ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ "ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ"

ΑΠΛΑ..:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΟΠΩΣ ΣΕ ΚΟΒΩ ΣΕ ΚΑΝΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΘΗΛΑΣΕΣ!!!:laugh: :kiss:

Θα πω μακαρι και θα παω για νανι!!!! ;););)

Αυριο ραντεβου με την κορακλα μου(οχι λαιβ ακομα-νομιζω!!!) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ , πάλι, συμφωνώ με την Αnastacia...

....Γιατί ανοίγονται συνέχεια θεματάκια με "ενοχλήσεις"

αφού...προκαλούν???

Και γιατί τόσες απόλυτες απόψεις ?

Είναι σπουδαίος ο διάλογος.... και όπως λέει και το tirogaridaki

κρίμα που υπάρχει προκατάληψη

και μας στερείτε εμπειρίες και συμβουλές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sisy έγραψε:

Anastacia, ΔΕΝ ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ "ΤΑ ΠΑΝΤΑ"

ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ "ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ"

ΑΠΛΑ..:kiss:

Αυτο εχω κι εγω σκοπο να κανω!!!!! ;)

Χαιρομαι που ηταν ευχαριστη εμπειρια ο θηλασμος για σενα!!!

Αισιοδοξο το μηνυμα! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν νομιζω οτι με το να εκφραστουν παραπονα σταματανε οι συμβουλες και οι καταθεσεις αποψεων και εμπειρειων !!!!

οταν για παραδειγμα εγω εχω δωσει συμβουλες θηλασμου οχι απο εμπειρια αλλα απο γνωσεις και εχω πει την δικη μου εμπειρια και επειδη δεν συμβαδιζει με καποιας αλλης κοπελας την αποψη με στηνει στο αποσπασμα με ενα σωρο λεγομενα(που δεν μπορω να αναφερω τωρα)γιατι να μην εκφρασω το παραπονο μου λοιπον???

ειπα και πριν οι εμπειρειες και οι συμβουλες να δινονται αλλα κοσμια και χωρις ειρωνικα σχολια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:

δεν νομιζω οτι με το να εκφραστουν παραπονα σταματανε οι συμβουλες και οι καταθεσεις αποψεων και εμπειρειων !!!!

οταν για παραδειγμα εγω εχω δωσει συμβουλες θηλασμου οχι απο εμπειρια αλλα απο γνωσεις και εχω πει την δικη μου εμπειρια και επειδη δεν συμβαδιζει με καποιας αλλης κοπελας την αποψη με στηνει στο αποσπασμα με ενα σωρο λεγομενα(που δεν μπορω να αναφερω τωρα)γιατι να μην εκφρασω το παραπονο μου λοιπον???

ειπα και πριν οι εμπειρειες και οι συμβουλες να δινονται αλλα κοσμια και χωρις ειρωνικα σχολια

.συμφωνω πολυτα .ρε κοριτσια μια μεγαλη παρεα ειμαστε και οχι αντιπαλοι στον ιδιο αγωνα !ας κατεβασουεμ τους τονους και ας επικεντρωθουμε σε αυτο που εχει σημασια :τη σωστη ανατροφη των παιδιων μας και να δινουμε και κουραγιο στα κοριτσια που προσπαθουν , οταν διαβαζουν ολες αυτες τι κοντρες δεν νομιζω να παιρνουν θετικα μυνηματα .
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την πρώτη φορά που απάντησα σε θέμα θηλασμού, πέσανε 2 κοπέλες από πάνω μου, κάνανε quote την απάντηση μου και απαντούσαν με ύφος ότι είμαι άσχετη και ένιωσα και μια ειρωνία! Σ'ένα άλλο ποστ, μια από τα ίδια! Δεν με ενδιαφέρει βέβαια! Απλά σταμάτησα ν'ασχολούμε μαζί τους! Είμαι υπέρ του θηλασμού! Αλλά δεν με νοιάζει κι αν δώσω γάλα σκόνη στο παιδί μου! Προσωπικά δίνω πότε πότε 60 ml συμπλήρωμα από το Almiron, μετά από θηλασμό χωρίς ενοχές αφού βλέπω και το παιδί μου πιο ήρεμο! Και επίσης παρατήρησα ότι με το δικό μου γάλα, βγάζει πολλές γουλιές, μπορεί και το μισό από αυτό που έφαγε, ενώ το ξένο δεν το βγάζει! Ο παιδίατρος μου ήταν κατηγορηματικός! Μου είπε αφού έχω γάλα να τον θηλάζω όσο μπορώ! Όσο ζητάει το μωρό! Και ανά μια ώρα αν είναι απαραίτητο! Το κάνω, όσο μπορώ, αλλά δεν πρόκειται ν'απολογηθώ γιατί δίνω ξένο! Παίρνω πληροφορίες που μου φαίνονται χρήσιμες, με βοήθησαν αρκετά αυτά που διάβασα και κατάφερα χωρίς πολλές δυσκολίες να θηλάζω το μωρό με μεγάλη επιτυχία! Πάρα την παραπληροφόρηση στο Ιασώ, εγώ τα κατάφερα! Κι αν δεν είχα διαβάσει όλα αυτά τα ποστ με τους καυγάδες, δεν θα είχα καταφέρει να θηλάσω και θα έδινα μόνο ξένο γάλα! Γι 'αυτό όταν βλέπω ποστ που ανάβουν τα αίματα, δεν δίνω σημασία και το παραβλέπω! Συλλέγω αυτό που θέλω κι αν κάτι δεν μ'αρέσει, το προσπερνάω! Είναι σεβαστές όλες οι απόψεις, απ'όλες τις κοπέλες!

Αννιώ μου... μην χάνεσαι άδικα! Ακόμα και τότε που έβγαζαν τα θέματα μούφες και τσακώνονταν τα μέλη μεταξύ τους.. ήταν πολύ κρίμα!Υπάρχουν όμως και κάποια θέματα, που θα βοηθήσουν πολύ κάποια κοπέλα, που θα χαροπιήσουν κάποιες άλλες, που θα χαλαρώσουμε γενικά μέσα από μια ομαλή κι όμορφη συζήτηση! Σου στέλνω ένα θετικό καρμάκι... γιατί αν και δεν σε έχω γνωρίσει ποτέ από κοντά... μου είσαι πολύ συμπαθής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια και Μπεμπούλη μου είστε πολύ συμπαθείς και συμφωνώ...:);)

Είχα παραθέσει σε άλλο θέμα...Αλλά επαναφέρω...

Σας θερμοπαρκαλώ και σας ικετεύω αγαπητοί μου να φροντίζωμεν για τα τέκνα μας και για τη σωτηρία της ψυχής αυτών

Ι.Χρυσόστομος...

Εν κατακλείδι...

Αντί κάποιες (γενικά) να θεωρούν ότι απέκτησαν υπόσταση δια μέσου του θηλασμού καλύτερα να αφιερωθούν και αλλού...

Φιλιά!Τιμωρία φριχτή...Μείωση του κάρματος...:woohoo: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΙΩ,ΣΥΜΦΩΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ ΤΟΥ 2008 ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΑΛΛΑ ΕΝΕΡΓΟ ΜΕΛΟΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ.ΔΕ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΜΑΜΑ.

ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ,ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΘΑ ΛΕΙΠΕΙ(ΕΙΝΑΙ ΝΑΥΤΙΚΟΣ)ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΣΥΝΤΡΟΦΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΜΕ ΒΛΑΨΟΥΝ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΟΙΤΑΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗ ΤΗΝ ΒΛΑΨΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΩ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΩΣ ΤΩΡΑ ΚΙ ΟΧΙ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΑ ΟΜΩΣ ΚΙ ΑΥΤΟ ΑΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΔΕ ΘΑ ΕΔΙΝΑ ΣΗΜΑΣΙΑ.ΚΑΜΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΓΓΙΞΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΛΗΨΗ ΜΟΥ.ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΤΑ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΜΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΔΕΧΘΩ ΤΟΝ ΠΛΟΥΡΑΛΙΣΜΟ ΑΠΟΨΕΩΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΥΙΟΘΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟΡΡΙΨΩ.ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΣΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΣΩΣΤΟ.ΑΥΤΟ ΠΑΝΤΑ ΗΤΑΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ.

ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ,ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΘΕΤΙΚΟ ΚΙ ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΧΑΛΑΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΟΓΟ ΥΠΑΡΞΗΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ.ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ?

ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ,ΜΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ,ΒΟΗΘΗΣΕ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ ΜΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΘΥΜΟ Ή ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ.

ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΣΕ ΣΕΝΑ.Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ.

ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕ ΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΑΠΑΞΙΩΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννιω μου δεν εχουμε μιλησει ποτε,απλα να σου πω οτι εχουν τεθει θεματα και για ψυχολογια και για προβληματα στο γαμο και γενικοτερα για καθημερινα προβληματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...