Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι με ενοχλει στο mammy...


Αννιώ

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 242
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Υβοννη έγραψε:

Βρε κοριτσια μου....Αφροδιτη μου μη λες τετοια...,μην τα παιρνετε ολα τοις μετρητοις βρε κοριτσια,εδω μιλαμε απεναντι με τους δικους μας ανθρωπους και δημιουργουνται εντασεις,στην γραπτη επικοινωνια ειναι πολυ πιο ευκολο να γινουν παρεξηγησεις,φυσικα ειναι αυτα,ας μην χαλιομαστε με τετοια!Ολα τα μελη ειναι ισοτιμα και το ιδιο χρησιμα,καθε μια δινει με τον δικο της τροπο,καμμια δεν θα φυγει!!!!

Θα εκφραζουμε αυτα που νοιωθουμε και θα ειμαστε μια παρεα,αλλοτε θα διαφωνουμε,αλλοτε θα συμφωνουμε,μα πανω απ ολα θα ειμαστε εδω για να ακουμε η μια την αλλη οταν το χρειαζεται!Αυτο ειναι που μετραει!

κοριτσακια μου θα συμφωνησω με την αγαπητη Υβοννη...

δεν υπαρχει λογος..

Αφροδιτη σε παρακαλω και εγω με την σειρα μου να ηρεμησεις..εισαι απαραιτητη στο mammy οπως και ολες οι κοπελες και οπως και η Αννιω που εχει χαθει..

κριμα ειναι να χαλασει...βρε κοριτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας χαλαρωσουμε λιγο κοριτσια πανω στα νευρα μας πολλα λεμε λιγο τοπο στην οργη και αυριο ολα θα ειναι καλυτερα....:)

δεν θα μπω στην διαδικασια σε ποιο μετωπο ανηκω ισως γιατι ειμαι σε νιρβανα κατασταση τωρα.....

καλο ειναι ομως να βαζουμε και λιγο νερο στο κρασι μας ;)

σας φιλω :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να δώσω κι εγώ τη δική μου απάντηση. Θεωρώ πως οι διαφορετικότητα των απόψεων είναι κάτι αναμενόμενο και φυσιολογικό και είμαι υπερτης άποψης <<δεν συμφωνώ καθόλου με την άποψή σου όμως θα παλέψω μέχρι θανάτου για το δικαίωμά σου να το λες>> (κάποιος το είχε πει και ντροπή μου σαν δασκάλα που είμαι να μην τον θυμάμαι!!) Όμως εμε΄να με ενοχλεί κυρίως η ειρωνία που έχω συναντήσει κατα καιρούς και η προδιάθεση που έχουμε κάποιες όταν κάποια κοπέλα πει τη γνώμη της. Τι εννοω προδιάθεση ...ότι στο μυαλό μας πχ. όταν ανοιχτεί ένα θέμα περι θηλασμου, έχουμε βάλει την ιδέα ότι <<να...τώρα θα συναντήσουμε εκείνες τις <<δήθεν >> που επειδή θήλασαν μας το λένε και το ξαναλένε λες και έχουν ΄κάνει κατόρθωμα!!! >> και μόλθς λοιπόν μπει και γράψει μια τέτοια κοπέλα αρχίζει αμέσως ο πόλεμος χωρίς όμως να κοιτάξουμε καλύτερα, χωρίς να διαβάσουμε 2 και 3 φορές αυτά που λέει και κυρίως χωρίς να βγαλουμε από μέσα μας τα δικά μας αρνητικά συναισθήματα που τελικά εκείνα είναι που ερμηνεύουν την απάντηση μιας κοπέλας..έχουμε θετικά συναισθήματα μέσα μας; Τότε θα το πάρουμε σχετικά ελαφρά , ακόμη κι αν με τον τρόπο της εν μέρη μπορεί να μειώνει κάποιες άθελά της. Εχουμε αρνητικά συναισθήματα; Τότε το παίρνουμε τόσο στραβά...που ακόμη κι αν η απάντηση ήταν τέλεια τοποθετημένη, εμάς μας φαντάζει τόσο άσχημη και σνομπ που ξεκινάμε καυγα. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητή...

Τέλος το γεγονός ότι καμιά φορά παρουσιάζουμε το ιδανικό σαν το καλύτερο και το υποστηρίζουμε δε σημαίνει ότι τοπ έχουμε ακολουθήσει κι εμείς και παρουσιάζουμε τους εαυτούς μας ως Θεούς! ΑΠλώςμιαπραγματικότητα δεν μπορεί να παρουσιαστεί λιγότερη από όση είναι..δεν μπορεί να παρουσιαστεί αλλιώς επειδή κάποιες θίγονται! Δε γίνεται! Το σωστό να λέγεται ακόμη κ αν κάποιες δεν το ακολουθήσαμε! Ετσι είναι, σε αυτό αφήστε με να είμαι απόλυτη....Μια είναι η συνταγη..ΧΑΛΑΡΑ! ΚΟυβεντουλα κάνουμε και ας αφήσουμε την κουβέντα να μας χαλαρώνει και μόνο κι όχι να μας δημιουργεί εντάσεις και καυγάδες. Εδω μπαίνουμε για να ξεφύγουμε από τα προβλήματά μας, όχι για να δημιουργήσουμε νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εκφράζω άποψη, γιατί είναι πλέον τετριμμένα τοποθετημένη...

Αννιώ μου γλυκειά μου πραγματικά στη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου τα θέματά σου ήταν τα πιο ενδιαφέροντα και χιουμοριστικά!Εσύ και η Scarlet!

Αφροδίτη και Καντινού..μη...σας ικετεύω...μη...

Θα αποχωρήσω και εγώ!Τώρα που συμφιλιώσαμε;;;

Τώρα που προκύπτει και ταύτιση;;;

ΜΗ....(και δεν κοροΪδεύω...)

Φιλιά σε όλες...Αννιώ μου είσαι ψυχή της παρέας...

Επέστρεψε δριμύτερη...Please...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ μου πόσες φορές τα έχω πάρει στο κρανίο κι έχω τσακωθεί κιόλας με κοπέλες που υποστηρίζουν φανατικά το θηλασμό, ούτε κι ελω θυμάμαι...Μπράβο σε όσες θηλάζουν, με ΄γεια τους και με χαρά τους...ΤΟ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ: ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟ..Οκ!Το καταλάβαμε!Φτάνει!Ως εκεί!

Κι εγώ είμαι από αυτές που θήλασαν ελάχιστα..Κι όμως νιώθω τόόόόόσο περήφανη...Αδιαφορώ για αυτές που ψάχνουν αφορμή να αρπαχτούν και να κρύψουν τα κόμπλεξ τους κάτω από το "πέπλο" του θηλασμού ..Πραγματικά τις έχω βαρεθεί..Κι εγώ κατα καιρούς αρνούμαι να συμμετάσχω στο φόρουμ, αλλά μετά μου λείπει και να 'μαι πάλι εδώ...Η καλύτερη απάντηση είναι η αδιαφορία..

Αφροδιτάκι μη φύγεις...Δε χρειάζεται...Εξάλλου, εσύ είσαι από τις ελάχιστες κοπέλες που θηλάζουν, υποστηρίζουν την άποψή τους, αλλά χωρίς ποτέ να θίξουν και να προσβάλουν καμία μανούλα..

Αυτά απο μενα!!!Εδώ είμαστε για να ανταλλάσουμε απόψεις κι όχι για να σκοτωνόμαστε και να κάνουμε καλλιστεία "STAR MAMA", "MISS MAMA", "MISS EGKUOS"...

Για να σταματήσουν επιτέλους τα στρατόπεδα του θηλασμού, θέλετε να αρπαχτούμε για κάτι άλλο;;;;;:laugh: :laugh: :laugh:

Ας πόύμε ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ VS ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ;;;;;;::laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :P :P :P

ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΡΙΝΑ ΜΟΥ, ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΤΟΣΟ! ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ! ΓΙΑΤΙ? ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΣΟΥ ΟΠΩΣ ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερετε ποσο κουραστικο ειναι να διαβαζουμε ΚΑΘΕ βδομαδα τετοια θεματα??????????????

Αννιω σε συμπαθω πολυ αν και σε εχω δει μονο μια φορα και δεν ειχαμε καταφερει να τα πουμε....(και στο μαμμυ δε σε πετυχαινω!)

Θεωρω ομως πως η ελευθερια του λογου ειναι αυτονοητο δικαιωμα ολων μας...

Οπως εχεις εσυ το δικαιωμα να λες τις σκεψεις κ τις γνωσεις σου εδω μεσα ετσι εχουν κ οι υπολοιπες.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΣΑΙΤ!!!!!

Αν σε ενοχλουν αυτα που αφορουν το θηλασμο ΜΗΝ τα ανοιγεις καν....

Με κουρασε αυτο το θεμα και ακομα δεν εχω καν θηλασει....

Δεν προκειται ομως να αφησω καμια να μου στερησει πληροφοριες χρησιμες απο καποια θηλαζουσα μανουλα....Και οχι μονο σε μενα αλλα κ σε αλλες νεες ή μελλουσες μανουλες!Το εχω ξαναπει.Το αν θηλασεις δεν εχιε να κανει με το αν εισαι καλη μανα.Ολες ειμαστε οι καλυτερες μανουλες για τα παιδια ΜΑΣ!!!

Ομως οσες "τελειωσατε" (προς το παρον με το θηλασμο των παιδιων σας δεν εχετε το δικαιωμα να στερησετε πιθανες πληροφοριες απο εμας που ακομα δεν αρχισαμε!

Αφροδιτη μην ακουω χαζα!!!!! Επιστρεφει κ η λαλα σε λιγες μερες αν δεν κανω λαθος και θα περασουμε καλα ολες μαζι!!!ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!

Δλδ εγω που ακομα δεν εχω γεννησει αλλα θελω να θηλασω αποκλειστικα ειμαι.....Σε ποιο στρατοπεδο??????Στον θηλαζουσων???Κι αν τελικα(χτυπα ξυλο) δεν τα καταφερω...Θα πρεπει να παρω μεταθεση??????

Τι να πω.....Τσιτωθηκα παλι κ δεν κανει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tirogaridaki ο Βολταιρος το ειχε πει..

κοριτσια μπορει να μην ειμαι πολύ καιρο στο mammy αλλά μπαινω αρκετα συχνα με αποτελεσμα να παρακολουθω αρκετες συζητησεις..διαπίστωσα ότι αρκετες φορες οι προσωπικες απόψεις κάποιων παρατασσονται ως σωστες για να μην πω ως ιδανικές!!!ανεξαρτητως του θεματος του θηλασμου που έθιξε η Αννιω αρχικά που ειναι χαρακτηριστικοτατο παραδειγμα, υπαρχουν και άλλα ζητηματακια που εχουν τεθει κατα αυτον τον τρόπο..

εμενα με εκνευριζει μερικες φορες το γεγονος ότι προβαλλονται θεματακια "γενικου ενδιαφεροντος" για τα οποια υπάρχει συγκεκριμενος τρόπος που πρέπει να απαντησεις αν θελεις να λεγεσαι καταξιωμενο μελος αυτης της κοινωνιας!!

Κοριτσια το φιλοσοφειν στις μερες μας δυστυχως δεν υπάρχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλα 16 ..δυστυχώς το θέμα θηλασμός δεν μπορεί να τελειώσει γιατί πάντα κάποια κοπέλα θα αναρωτιέται αν κάνει το σωστό ή πως θα μπορέσει να βγει από μια δύσκολη κατάσταση που βιώνει στο θηλασμό και άλλα τόσα. Επειδή τα έχουμε πει,δεν πρέπει να τα ξαναπουμε; Δε νομίζω ότι ανοιγουμε θέματα περι θηλασμού χωρίς λόγο ή για να ευλογήσουμε τα γένια μας! Το κάνουμε γιατί ξέρουμε ότι ο θηλασμός είναι κάτι που θέλει πολύ δουλειά και πολύ καλή πληροφόρηση η οποία απουσιάζει!Και χωρίς να θέλω να με παρεξηγήσεις..αν σε έχει κουράσει τοσο αυτός ο ντόρος περι θηλασμού τότε καλύτερα να μην διαβάζεις τέτοια θέματα..γιατί πολύ απλά δεν έχει ουσία. Αυτές που έχουν ανάγκη ομως, μαθαίνουν πολλά πράγματα απαραίτητα για έναν σωστόθηλασμό. Κάθε μια μας από όοολες τις κοπέλες εδώ μέσα έχει γνώσεις και εμπειρίες που όλες τις χρειαζόμαστε...ας μην βάζουμε φρένο σε κάτι τέτοιο επειδή κάποιες όπως εσύ κουράστηκαν μεκάτι..σωστά; :) Και πάλι χωρίς παρεξήγηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλα καλά κάνεις και σε ενοχλεί γιατί σημαίνει ότι δε συμφωνείς..όμως δεν μπορείς να στερήσεις από τον άλλο την άποψή του..έτσι δεν είναι; Ο καθένας μας έχει φτιάξει μια ιδεολογία που θεωρεί σωστή, χωρίς απαραίτηα να είναι σωστή και αποδεκτή από όλους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καμια περιπτωση δε στερω από κανεναν την αποψη του!! δεν εχω κανενα τετοιο δικαιωμα όπως και κανενας μας άλλωστε..

απλώς θα συμπληρωσω το ότι αφου μια ιδεολογια ίσως ενεχει την πιθανοτητα να μην ειναι σωστη και τη βεβαιοτητα ότι δεν ειναι αποδεκτή από όλους να μην παρουσιαζεται ως τετοια, ωστε να προεξοφλει τις υπόλοιπες απαντησεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσουλα μου γλυκια συμφωνω μεν μαζι σου ομως...

Καποια πραγματα ειναι σωστα κ καποια οχι...

Τι να κανουμε????Δεν ειναι θεμα ιδεολογιας ειναι θεμα

σωστου χειρισμου!!!! :)

Παντως να συμπληρωσω κατι ακομα.....

Οταν μας λεγανε (τοτε στην γριπη των πτηνων) να μην τρωμε αυγα κ κοτοπουλα.....Νομιζω πως το 98% δεν εδινε στα παιδια του!!!Αν μας πουνε πως υπαρχει τροπος να δωσεις στο μωρο σου το καλυτερο γαλατακι του κοσμου ακομα κι αν εχεις προβλημα ΓΙΑΤΙ σηκωνεται η τριχα μερικων????

Αλλου ειμαστε προβατα κ αλλου το παιζουμε λυκοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως κοριτσια κακα τα ψεματα ολες εχουμε βοηθηθει σε κατι απο εδω μεσα

εγω για παραδειγμα πιστευω πως αν δεν ηταν τα κοριτσια του μαμμυ τωρα ισως να μην θηλαζα

δεν θεωρω οτι εκανα κατι για να υπερηφανευομαι απλως ηθελα να θηλασω και τα καταφερα

αν θες πες πως εβαλα ενα στοιχημα με τον εαυτο μου και τα καταφερα

αλλα οπως ειπε και το tirogaridaki η πληροφορηση περι θηλασμου απουσιαζει οπως και σε πολλα αλλα θεματα και πρεπει μονες να ψαξουμε να μαθουμε

και τι καλυτερο να μαθεις απο εμπειριες γυναικων και οχι απλα απο θεωριες

εμενα πχ με βοηθησαν πολυ οι απαντησεις της λαλας της αργως της αφροδιτης της καντινου (σορι αν ξεχναω καποια)

μπορει καποιες φορες να παρεξηγηθηκαν στο πως απαντουσαν αλλα βοηθησαν πολυ

επεισης πολλες φορες εφυγε το αγχος που ειχα στο τι εχει το μωρακι μου

πχ εβγαλε σπυρακια γιατι?

κανει εμμετο γιατι?

ποναει η κοιλια του γιατι?

και πολλα αλλα που δεν θυμαμαι τωρα

ολα αυτα τα ρωτουσα και τα κοριτσια που ηθελαν να βοηθησουν απαντουσαν και εγω ημουν πιο ηρεμη μετα

και παλι θα ρωταω να μαθω αν κατι χρειαζομαι

και εγω μερικες φορες ηρθα σε δυσκολη θεση με καποιες απαντησεις αλλα στο τελος με βοηθησαν σε πολλα θεματα οχι μονο στον θηλασμο

ελπιζω και εγω να βοηθησω αλλες κοπελες γιατι το χρειαζομαστε ολες

πχ καποιες που βοηθησαν εμενα πριν βοηθηθηκαν αυτες απο πιο εμπειρες

ετσι δεν ειναι?

ολες ειναι απαραιτητες εδω γιατι λοιπον να σταματησουμε να συμμετεχουμε

δεν ξερω καμια κοπελα προσωπικα αλλα οταν σκεφτομαι το μαμμυ το μυαλο μου παει σε καποια ατομα που συμπαθω

αφροδιτη σε χρειαζομαστε

φιλακια σε ολες και ας μην γνωριζομαστε και ας εχουμε διαφορετικες αποψεις

ΥΓ αχ εγω σε ποια ειμαι αγαπημενη??????:(

ετσι για να ανεβω ψυχολογικα και να επιβεβαιωθω!!!!!:lol:

πλακα κανω ουτως η αλλως ποτε δεν ανοιγω καποιο ενδιαφερον θεμα περισσοτερο με βοηθανε εδω μεσα

τωρα ιδιως με το μωρο που χρονος

αχ πολλα ειπα ε?σορι καλε μη βαρατε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλά σαν τι να παρουσιάζεται; Υποτίθεται ότι αυτός που την υποστηρίζει ,την πιστεύει σε βάθος; Πως μπορείς να του πεις να μην την παρουσιάζει λοιπόν και σαν ιδανικό; ΄Και μάλιστα μπορεί να σου βρει και ένα σωρό επιχειρήματα για να την υποστηριξει! Ετσι πηγαίνει! Ο καθένας ξέρει πως να υποστηρίξει την άποψή του ως την τελείως σωστή..το θέμα είναι κατα πόσο αυτό που θα σου πει θα σε πείσει ή όχι. Πάρα πολλές φορές ανοίχτηκαν θέματα που δεν συμφωνούσα. Δεν αναρωτιόμουν πως μπορεί ο άλλος να πιστεύει κάτι τέτοιο,αλλά πως θα του δώσω να δεχτεί τη δική μου άποψη μέσα από σωστα επιχειρήματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tirogaridaki μου προς Θεού...Δεν είπα να σταματήσουν τα θέματα για το θηλασμό..Ίσα ίσα..Πολλές κοπέλες λένε ότι έχουν βοηθηθεί πολύ από εσάς σε θέματα θηλασμού..Ακόμα κι εγώ που δε θήλασα παρά μόνο 2 μήνες, πολλές φορές έχω πει σε κοπέλες που έχουν δυσκολευτεί ή δεν ξέρουν τι να κάνουν, να επιμείνουν με το θηλασμό γιατί το μητρικό γάλα είναι αναντικατάστατο...Λέω απλώς να σταματήσουμε να τσακωνόμαστε για το θηλασμό και να τσακωθούμε για κάτι άλλο...:laugh: :laugh: Όπως φυσιολογικός εναντίον καισαρικής..:P :P Και φυσικά κάνω πλάκα..

Εξάλλου κι εμείς δεν έχουμε παρεξηγηθεί στο παρελθόν για το θηλασμό;;;;:P

Απλώς ενώ λέμε το ίδιο πράγμα, παρεξηγούμαστε γιατί θέλοντας να προωθήσετε και να υπερασπιστείτε το θηλασμό (και καλα κάνετε), ο τρόπος σας και τα λόγια σας είναι σκληρός και υπερβολικός και φτάνουμε σε σημείο να τσακωνόμαστε!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα....Είσαι μια από τις αγαπημένες μου..Αν και δεν έχουμε μιλήσει ποτέ ιδιαιτέρως...;) ;)

Αλλά γεννήσαμε κοντά κοντά και τα κοριτσάκια μας είναι πάνω κάτω στην ίδια ηλικία...Και συμφωνώ με πολλές από τις απόψεις σου..Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tirogaridaki μη θυμωνεις γλυκια μου!!!

εννοειται ότι αν εχει καποιος επιχειρηματα , καλα θα κανει να προσπαθει να πεισει τον άλλον.. αλλά ακομα και αν κατι το πιστευει βαθυτατα δε χρειαζεται να το παρουσιασει ως ιδανικό..

η αλήθεια δεν ειναι ποτε μονο μια και σε τελικη αναλυση φτανει που ειναι ιδανικο γι΄αυτον που το πιστευει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΝΕΒΑΣΕΣ ;)

:P

ΠΑΝΤΩΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΛΑΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΙΣ

ΟΥΤΕ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ

ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την πρώτη μου κόρη δεν κατάφερα να τη θηλάσω παρά ελάχιστα. Στη δευτερη διάβασα σχετικά ποστσ στο mammyland και κατάφερα να της δώσω το δικό μου γάλα για σαράντα μέρες και βάλε (στις σαράντα μέρες επέστρεψα για δουλειά). Τοοοότε στις αρχές είχα θέσει θέμα περι εισέχουσων θηλών και πως αυτό με εμπόδισε να θηλάσω την πρώτη μου κόρη. Και φυσικά στο καπάκι έπεσε και η σχετική ειρωνία και η μπηχτή οτι και καλά αν θες μπορείς και οι εισέχουσες θηλές δεν είναι θέμα και όλες θηλάζουν και σε κορόιδεψαν οι μαίες και όλα τα χαριτωμένα μέσα από κάποιες απαντήσεις. Τελικά τότε μόνο μια απάντηση δεν πήρα από κάποιες κοπέλες που θήλαζαν: Και??? Πως τελικά να θηλάσω με εισέχουσες θηλές?? Δεν το έμαθα ακόμη...:huh: Το πάλεψα 40 μέρες με θήλαστρο τελικά και γάλα είχα δε μου ελατώθηκε καθόλου(για την ιστορία).Αννιώ έχεις δίκιο. Αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΣΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΑ!

ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ "ΠΗΓΕ" ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΟΧΗ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΝΟΙΩΘΑ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΣΤΙΣ 40 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ!

ΘΑΥΜΑΖΩ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!

ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΔΙΑΚΡΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΜΠΑΘΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΠΛΕΥΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΗΛΑΖΟΥΣΕΣ ΣΤΙΣ ΜΗ ΘΗΛΑΖΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΣΩΣΤΑ!

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΜΜΥ ΩΣΤΟΣΟ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΦΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΑ! ΕΧΩ ΓΕΛΑΣΕΙ!!!! ΕΧΩ ΚΛΑΨΕΙ.... ΕΧΩ ΕΞΟΡΓΙΣΤΕΙ....

ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΝΟΗΘΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ... ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΟΥΤΕ Η ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΟΥΤΕ Η ΠΑΙΔΕΙΑ ΜΟΥ. ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ ΜΟΥ ΟΤΙ Ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΚΡΑΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΔΕΝ ΩΦΕΛΗΣΑΝ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ! ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΧΕ! ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΜΥΑΛΑ! ΝΑ ΑΚΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΑ! ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ! ΚΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...