Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερώτηση για αγορές από www.mothercare.com


Recommended Posts

Cesilia μου

και εγώ να λυθεί το πρόβλημα στο mothercare και να ξανα-ξεκινήσουν τις αποστολές τους περιμένω....

Δεν αγοράζω τίποτα πό εδώ πλέον...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 102
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

σοβαρα ρε κοριτσια δεν γινεται να κανουμε αγορες?μολις ειδα το site κ τρελαθηκα με τη διαφορα....κ εχω αγορασει ενα σωρο mothrcare απο το μαγαζι.....να μη μπω στον κοπο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι μπορεις να πληρωσεις και με χρεωστικη και με προπληρωμενη καρτα. marimari Και εγω κλαψ περιμενω. Αμα μαθω θα σου πω. ΟΚ πηρα, προλαβα ολα τα απαραιτητα μεχρι να γινει περιπου 1 αλλα εχει τοσα οραια πραγματα...να φανταστεις ειχα σκοπο να παρω κα καποια δωρα αλλα μου εκαναν χαλαστρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamma mia έγραψε:

Beboulinos

βιολογικά weleda σε καλή τιμή μπορείς να πάρεις και από την κοπέλα στο bemadreterra@yahoo.gr στέλνοντας ένα mail θα σου στείλουν τον κατάλογο με πολύ καλές τιμές. κρέμα για την πάνα με 6€ και αφρόλουτρο-σαμπουάν με 8€ κι εγώ έτσι σώθηκα με τα βιολογικά για τις μικρές μου αλλά και για μένα η κρέμα ματιών αγριοτριανταφυλλο στα 16€ αντί για 25€ που την έβρισκα στα μαγαζιά

Τα βρήκα σε πολύ καλές τιμές στο www.bce-europe.com.

Είναι αγγλικό σάιτ και έχει πολλά βιολογικά καλλυντικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoulinos έγραψε:

mamma mia έγραψε:

Τα βρήκα σε πολύ καλές τιμές στο www.bce-europe.com.

Είναι αγγλικό σάιτ και έχει πολλά βιολογικά καλλυντικά.[/quote:280p7imm]]]

Ομως με τα 9,90 που έχει μεταφορικά βγάινει σχεδόν μία η άλλη.

Πήρα 2 κρέμες πωπού, 2 αφρόλουτρα σαμπουάν, 1 βρεφικό λάδι σώματος, 1 κρέμα ματιών αγριοτριαντάφυλλο και μαζί με τα μεταφόρικά πλήρωσα 55€ και από την κοπέλα θα πλήρωνα 56€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και πώς ξέρεις ότι είναι αυθεντικά;;; Η κοπέλα αυτή νομίζω γράφει και σε άλλο φόρουμ...αλλά εγώ είμαι λίγο δύσπιστη στο να αγοράσω προϊόντα από κάποιον που δε γνωρίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι ακομα δυστιχως. Προσφατα τους ξαναπηρα τηλεφωνο αλλα τζοφος. Ειμαστε στη μαυρη λιστα. Δεν μπορω να πω..με ξεφοτωθηκα ευγενεστατα...

Η μοναδικη λυση που βρικα γιατι τα εσωρουχα τους τα κορμακια ειναι σουπερ- ειπα στον γιο μας φιλης της μαμας μου που σπουδαζει εκει, να μου τα αγορασει και να μου τα στειλει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να αρχισουν συντομα να ξαναστελνουν! Πηγα mothercare εδω για κατι ψωνια του νεου μωρου και μου ρθε καπως με τις τιμες,μου την εδωσε κιολας γιατι οταν ρωτησα ποτε αρχιζουν εκπτωσεις και ποια προϊοντα θα εχουν εκπτωση μου ειπε η πωλητρια οτι τα βρεφικα φορμακια/πανες αγκαλιας/κουβερτακια και τα επιπλα δεν θα εχουν εκπτωση...απορω,τι θα εχει εκπτωση,οι μπανιερες και οι νυχοκοπτες??ελεος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ω Ναι Μαρακι μου...ειναι πανακριβα. Να φανταστεις τα φορμακια που σου εστειλα, το σετ των τριων εδω στην Ελλαδα εχει 34 Ευρω περιου. Εγω που τα παρηγειλα απο την Αγγλια εδοσα μαζι με τα εξοδα αποστολης 20. Ειναι μεγαααλη η διαφορα. Σε καποια οχι αλλα ειδικα αμα πετυχεις προσφορες- και σε τετοια ειδη εχει συχνα, ειναι ακομα πιο φτηνα.

Το Αρκουδοτομαρο- χιχιχι ολοσομο φορμακι εξοδου με αυτακια αρκουδακι, εγω το πηρα απο προσφορα 18 Ευρω...Στο καταστημα εδω εχει 47!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εγω ειχα παρει πυτζαμες που εδω ειχαν 49€ απο αγγλια με 20€. πηρα σουτιεν θηλασμου, εσωρουχα πολυ πιο φτηνα. εννοειτε και ρουχα του μωρου. εκανα μια καλη παραγγελια γυρω στα 80€ αλλα πηρα πολλα πραγματα. σε καποια προιοντα ειναι τεραστια η διαφορα. και στην αγγλια ξερουν να κανουν εκπτωσεις...εδω μας κοροιδευουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia έγραψε:

Ω Ναι Μαρακι μου...ειναι πανακριβα. Να φανταστεις τα φορμακια που σου εστειλα, το σετ των τριων εδω στην Ελλαδα εχει 34 Ευρω περιου. Εγω που τα παρηγειλα απο την Αγγλια εδοσα μαζι με τα εξοδα αποστολης 20. Ειναι μεγαααλη η διαφορα. Σε καποια οχι αλλα ειδικα αμα πετυχεις προσφορες- και σε τετοια ειδη εχει συχνα, ειναι ακομα πιο φτηνα.

Το Αρκουδοτομαρο- χιχιχι ολοσομο φορμακι εξοδου με αυτακια αρκουδακι, εγω το πηρα απο προσφορα 18 Ευρω...Στο καταστημα εδω εχει 47!!!

cesilia sos!!!!μολις μαθεις οτι αρχιζουν να στελνουν ελλαδα ενημερωσε με γιατι με ενδειαφερουν παρα πολυ....θελω να παρω και ρουχαλακια αλλα και την προικα για το δωματιακι του και μπηκα και ειδα τις διαφορες...εχω φρικαρει μας δουλευουν στην ελλαδα....τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα το κοινοποθσω ΑΜΕΣΑ.

Πλακα κανεις...εγω πηρα τα παντα στο μισο της τιμης. Ρουχα, παντα, σεντονακια, ολα με προσφορα παιρνεις ενα και το δευτερο στη μιση τιμη. Μεχρι και 2 υπνοσακους διαφορετικου παχουν πηρα. Καμια σχεση. Τωρα θελλω και για μετα, ειδικα εσψρουχακια, κορμακια κλπ, γιατι η ποιοτητα τους ειναι καταπληκτικη...μαλλον θα ζητησω ομως να μου τα παρουν απο κει και να μου τα στειλουν!!!

Ασε πολυ απατεωνες....και δεν εχουν καμια δικαιολογια...η ισοτιμια εχει πεσει στο μισο εδω και ενα χρονο περιπου. Και οταν λεμε εκπτωσεις..εννωουμε εκπτωσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cesilia ξερω τις εκπτωσεις που κανουν αγγλια γιατι σπουδαζα εκει και τα εβλεπα απο κοντα. αστα να πανε

να φανταστεις εγω ειχα παρει φουστα μαλλινη με 2 λιρες απο τα topshop

εδω μας κοροϊδευουν δηθεν εκπτωσεις και μας βγαζουν τη νεα σεζον απο διπλα....

τελοσπαντων, μακαρι να ειχα και γω κανενα φιλο να παει να μου τα παρει και να μου τα στειλει....

τι εγινε με ελλαδα και δεν στελνουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον..οι αγγλοι γενικα δε μασ χωνευουν. Περαν τουτου επειδη μας υποβαθμησαν οι ιεθνης οικοι και ειδικα το ΒΒ++ που πηραμε προσφατα, μας εκανε αναξιοπιστους. Φοβουνται μη χασουν τα λαυτα τους και καλα. Βλακιες λεω εγω. Γιατι εγω που χωνιζω καλλυντικα απο το Strawberry μια χαρα μου ρχονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den mas xoneuan pou den mas xoneuan!!!

dn to perimena ayto se emporiko katastima na to brw mprosta mou ...ti ratsistes ti hlithioi!!!!

den tha psonisw pote .

den me niazei an einai ftina uparxoun kai ala magazia me poiotita kai oikonomika .oute edw ellada oute apo to internet den tha ksana parw tipota .

einai prosblitoko .!!!!

panta ta tseponan apo emas kai tora ti fobounte!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτι μου εχεις απολυτο δικιο. Ξερεις μου την εδινε πολυ στα νευρα, επειδη λογω δουλειας παρακολουθω την εξεληξη των κυριωτερων ισοτιμιων, μπορω να σου πω οτι μου εκανε εντυπωση...και πιο πολυ οταν πηγα στα ΚΟΥΚΟΥ, να ποαρω ενα δωρακι- εχουν εκει μαδερκαρ, μου ειπε αμα θελετε φορμακια να τα παρετε τωρα γιατι θα ανεβει η τιμη...αριβαινει το βαμβακι....

Χρυσά τα πληρωνει ο κοσμος.

Μετα Βρικα εμα μαγαζακι στην γειτoνια μου, πηρα καμποσα ρουχαλακια, γιατι μεγαλωσε και δεν ειχε αλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια...δεν ειναι πως φοβουνται μη χασουν τα λεφτα τους!

Ακουσα πως εχουν προβλημα με τον τυπο αποστολης..Δλδ στελναν ρουχα νομιζω σαν "δειγμα"!Αλλα σε μαζικες αποστολες εχουν προβλημα...Τωρα,...ετσι ακουσα κ εγω...τπτ δεν ειναι σιγουρο...!

Αυτο που με κανει ομως να αμφιβαλλω ειναι πως δε δεχονται ελληνικη διυθυνση σαν διευθυνση πληρωμης...Αρα πρεπει να εχουν κ προβλημα με τη διαφορα νομισματος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γενικα οτι ειναι κομπλεξικοι και μαλ....ειναι και πολυ μαλιστα...απλως τι να κανουμε που μας αρεσουν αυτα που βγαζουν...

εγω κοριτσια θα κανω λιγο ακομη υπομονη μπας και ανοιξουν συναλλαγες με ελλαδα...εχω καιρο ακομη ουτως ή αλλως....

αν δεν θα ψαξω και αλλου...

ξερετε που αλλου εχει θεσσαλονικη για προικα μωρου σε καλες σχετικα τιμες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι σε μεγαλα καταστηματα. Κοιτα στο Bebe Home εχει διαφορα ειδη, το Λυτω ειναι πανακρυβο, To Ονειρο bebe επισης, To Mister Baby εχει βλακιες. Sthn Ποδηλατουπολη bebe εχει κατι ωραια..αλλα σε λιγες μερες θα εχει εκπτωσεις...και θα δεις. Παντως για παιδικα σεντονακια, και λευκα ειδη ψαξε και στα CANON αλλα και στα NOTOS HOME. Στις εκπτωσει εννωειται.

Αναστασια μου εχουν προβλημα και με τις Ελληνικες τραπεζες. Εγω παρηγγειαλ και ευαλα δισυθυνση παραλαβης ενος φιλου μου...και μου ακυρωσαν την παραγγελια. Και το παιδι μενει Λονδινο,

Τι να πω.Αγγλοι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πριν 2 εβδομάδες έκανα παραγγελία απο το mothercare αφου σύγκρινα τιμές απο κύπρο και έιδα ότι διέφεραν κατα πολύ, με άφησε να κάνω κανονικά checκout κAI ΕΓκΡΊΘΗκε η πληρωμή, και ενω μετα μετάνιωσα για κάτι και ήθελα να το ακυρώσω, μου στέλνουν ένα μήνυμα ότι προς το παρόν δεν στέλνουν σε Ελλάδα, βουλγαρία και Ρουμανία νομίζω και μου ακύρωσαν την παραγγελία. Ειανι ηλίθιοι τι να πώ, ακόμη δεν έχουν καταλάβει Ότι κύπρος και Ελλάδα είναι δυο δαφορετικές χώρες ! Εγω τα κύρια τα πήρα απο εδώ και κάτι έξτρα θα μου φέρει η ξάδελφη μου που ειναι αεροσυνοδός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν η καρτα σου ειναι Ελληνικης Τραπεζας.....δεν παραξενευομαι...

Εδω εγω τους εδοσα καρτα της Τραπεζας Κυπρου και δεν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @marinamanoulitsaκοριτσακι μου λυπαμαι πολύ και για εσενα😢 πάλι βιοχημικη βρε κορίτσι μου πφφφφ! Δεν ξερω τι να πω πραγματικά! Μη το βάζεις κατω κορίτσι μου γτ είναι πολύ σημαντικό που κανεις συλληψη φυσιολογικά και δεν χρειάζεσαι άλλες μεθόδους! Θα έρθει το μπεμπακι σου είμαι σιγουρη🙏
    • Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏
    • Με τίποτα κορίτσι μου δεν θα ήθελα να παρω την απόφαση ! Ούτε να το σκέφτομαι άλλωστε παρακάλεσα τον άγιο Εφραίμ που πήγα και του είπα πως αν είναι άρρωστο το μωρακι μου να το πάρει κοντα του🙏 ο γιατρός μου είπε πως θα είχε πολλα προβλήματα μιας και η αυχενική του ήταν πολύ αυξημένη  αλλά είχε υγρό και στην κοιλιτσα του και αν δεν παλινδρομουσε και ερχόταν στη ζωή θα είχε σοβαρά θέματα! Ευχαριστώ κοριτσάκι μου μακάρι η Τρίτη να είναι και η τυχερη🙏🤞🌈 Μακάρι κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιιι🙏❤️🌈 Ναι είναι σπάνιο σύνδρομο και έχει διάφορες μορφές ! Μπορεί πχ να είναι μόνο στείρο , να έχει αναπτυξιακά , νοητικά (σπάνιο), αλλά και παθολογικά όπως διαβήτη, αυτοάνοσα, αντίσταση στην ινσουλίνη , πρόβληματα στα αυτιά όπως ακοή ωτίτιδες κτλ αλλά και  ψυχοκοινωνικά θέματα. Τυχαίο γεγονός μας είπε και εμας μιας και οι καρυοτυποι μας βγήκαν φφσηολογικοι! Όπως τα λες κορίτσι μου συν αυτά που ανέφερα πιο πάνω! Τα πήρε ψηλά μαζί του για να μην ταλαιπωρηθούν το πιστεύω πολύ αυτό🙏 Σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σου κορίτσι μου❤️ θα ανταμειφτούμε όλες μας και θα κρατήσουμε ένα γερό μωρακι στην αγκαλια μας❤️🌈 μπάντα αξία να είσαι είσαι κορίτσι μου🙏 με το καλό η βαφτηση και με το καλό το μπεμπακι σου το γλυκο ουράνιο τόξο σου🙏❤️🌈 Καλύτερα που σταμάτησε η καρδουλα από το κοριτσάκι μου δεν θα άντεχα να έρθει στη ζωή και να ταλαιπωριόνταν με τίποτα🙏 με το καλοοοοστη φίλη σου κοριτσάκι μου🌈 όλα να πανε υπεροχα❤️ Αχ κορίτσακι μου θα έρθει το ουράνιο τόξο μας θα το δεις🌈🌈 εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε☺️❤️
    • Ααα εντάξει τότε καλύτερα να έχεις κάποιον κοντά σου εκείνο το διάστημα είναι η αλήθεια  Ναι να πάρεις τηλ μακάρι να βρεις ραντεβού άμεσα.. εγω Τετάρτη θα πάω να με δει και πρέπει να παρω τον άλλο τηλ (τον ιδιώτη ) να του πω ότι λογικά θα σταματήσω να πηγαίνω σε αυτόν 
    • @Ioann89 μην το σκεφτεσαι. Ειναι πολυ αρχικο σταδιο. Κατι ηταν λάθος και δεν προχώρησε. Οση προγεστερονη και να επαιρνες δε θα αλλαζε κατι πιστευω. Μην κανεις τέτοιες σκεψεις. Θα μπορούσες καν να μην καταλαβεις οτι εχεις καθυστέρηση. Λογικα απο αυτο τον κυκλο κιολας θα μπορεις να ξανα προσπαθησεις. Κριμα ρε κοριτσι μου. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...