Μετάβαση σε περιεχόμενο

2 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ!!!


Eleny2

Recommended Posts

ΑΣΤΑ ΒΡΑΣΤΑ ΑΜΑΝΤΑ! ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΤΡΩΕΙ! ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ, ΜΗΝ ΤΟ ΨΑΧΝΕΙΣ! ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΚΑΤΡΙΝΑ ΤΑΪΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ, ΑΛΕΣΜΕΝΟ! ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ, ΜΟΣΧΑΡΙΣΙΟ ΚΙΜΑ, ΝΤΟΜΑΤΟΥΛΑ, ΧΩΡΙΣ ΑΛΑΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΙΓΟ ΛΑΔΑΚΙ! ΚΑΝΕΙ! ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ! ΕΚΑΤΟ ΜΛ. ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΡΩΕΙ, ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ. 60 ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ! ΑΣΕ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΣΚΑΣΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 140
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καντινου η μικρη μου αρχισε να τρωει τον τελευταιο μηνα ! Πριν απλα δοκιμαζε λιγο και πολλες φορες το πετουσε . Για 7 μηνων που ειστε εσεις δεν το συζητώ καν δεν ειχε αρχισει το φαγητο .

Σεβαστηκα τις ανάγκες της και σεβαστηκα τη θεληση της να τρωει μη αλεσμένο φαγητο . Δεν της αρεσε το αλεσμένο (λογικό) ηθελε να τρωει ξεχωριστα καθε λαχανικο και το κρέας . Απο 8 μηνων που ξεκινησε να τρωει (εγω την ξεκινησα εκεινη δεν ετρωγε) της εδινα κομματακια και τα ετρωγε μονη της . Τωρα πλεον παιρνει πηρουνι ή κουτάλι και το παλευει ετσι :)

Ηρεμησε και μην βιαζεσαι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΣ, ΝΑ ΥΠΕΡΒΑΛΛΩ? ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΕΖΩ, ΑΠΛΑ ΑΝΧΟΝΟΜΑΙ ΛΙΓΟ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΝΘΑ ΤΟΥ ΕΧΩΝΑ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ! ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΑΛΕΣΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΟ ΑΚΟΜΗ ΓΙ'ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ, ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΜΗ ΑΛΕΣΜΕΝΟ, ΑΣΕ! ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΑΛΕΘΩ!ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΦΡΟΥΤΟ. ΤΟ ΤΡΩΕΙ! ΟΧΙ ΟΛΛΟ, ΑΛΑ ΤΟ ΤΡΩΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεταξυ μας φιλεναδα για κεινη οπως και για τη δικη μου ΟΧΙ δεν ειναι κουραστικο μια χαρα περνάνε και τρωνε οσο θελουνε .

Εμεις κουραζομαστε με το να καθαριζουμε και να ξεροσταλιάζουμε περιμενοντας να βαλουν την μπουκια στο στομα ;)

Ειναι μικρη ακομα για μακαρονια . Προσπαθησε λαχανικα , φρουτα και κρεατακι να δινεις . εχει καιρο για δημητριακα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tora tha mou pite klene oi xires klen kai oi pantremenes .....

emena giati einai faganas kai perimenei pos kai pos to fagitaki tou e mou lete ?den tou aresei pia to gemato mou bizaki?e?

pou an ton afisw na faei oso thelei x..enw to exei e?!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω φτιαχνω το φαγητο του και του βαζω μια μεριδα στο ψυγειο για την επομενη μερα και μια καταψυξη για την μεθεπομενη.Δεν πειραζει,πολλες εργαζομενες μαμαδες το κανουν και πολλες αλλες που τρεχουν και δεν φτανουν:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε Αφροδίτη! Μακάρι να έτρωγε και η δικιά μου. Αν του δίνεις πρώτα στήθος και μετά φαγάκι? Τώρα δηλαδή καθε πότε θηλάζεις? Φρουτόκρεμα πόση τρώει? Είναι φαγανούλης εσένα! Εμένα μόνο στήθος θέλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

tora tha mou pite klene oi xires klen kai oi pantremenes .....

emena giati einai faganas kai perimenei pos kai pos to fagitaki tou e mou lete ?den tou aresei pia to gemato mou bizaki?e?

pou an ton afisw na faei oso thelei x..enw to exei e?!!!!

Εσεις παλι ειστε στο αλλο ακρο ! :laugh: :laugh:

Να του δινεις να φαει οσο θελει αλλα να του θυμιζεις και το βζ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tou dinw prwta sththos kathete 2 lwpta kai den thelei to fagaki tou ,kserei ti wra panw katw tou to dinw kai xtipiete gia na to faei .

meta ton taizw to fagaki tou (metria posothta ) kai afou telionei to piatw xtipiete akoma na faei kialo .ton afinw kai meta apo ena tetarto tou dinw pali sththos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to prwi pou ksipnaei 7:30 me 8 kserei oti trwei mono sththos .

meta stis 11 trwei frouta gia posothtaden koitazw me to mati panw katw posothta mias mpananas alesmenhs h mish mpanana me mia banilia(to frouto).

stis 3 sxedon trwei h kotopoulo me laxanika h mosxari me laxanika .ta laxanika einai panta dyo .ta alethw kai ta bazw se pagokistes sthn katapshksh kai etsi exw kathe mera kati diaforetiko kai pikilia .ena komati kreas (opos koboume se tigania) kai 2 pagokistes ladi ,lemoni ,ximos apo to ekestote kreas .

gia na sou dosw na katalabeis thn posothta einai san na bazeis 5 mezoures krema banilia .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μην τρελαινεσαι δωσε στο μωρο να φαει οσο θελει ! Τα υπολοιπα γευματα (απογευμα -βραδυ) και ενδιάμεσα φροντιζε να θηλάζει οσο θέλει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apogeuma ,ksexasa ,kati trome palu giati oses fores prospathisa na to kopsw mou xalase ton upno .trwei enan alo shndiasmo apo froutakia .an kai skeutome na tou dosw siga siga sto apogeumatino giaourtaki .

thhlazei fusika opote thelei .kai thhlazei panta kai meta to fagito gia na koimithei .

exw barethei na eimai mesa sthn kouzina kai na plenw t moulti :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά! Έχει μπεί λίγο σε πρόγραμμα! Εμένα ξυπνάει κατα τις 8 πίνει γαλατάκι μετά αναλόγως τις ορέξεις ξαναπίνει 9 ,10 απο λίγο οπότε δεν ξέρω κι εγώ πότε να δώσω φρουτάκια. Δεν ξέρω άν και πότε πεινάει!

Επίσης θέλω να σας ρωτήσω και κάτι. Τρείς 'μέρες που τρώει φρούτα αυτό το λίγο δεν μπορεί να κάνει κακάκια. Σφίγγεται το καϋμένο και δεν μπορεί. Είχατε τέτοιο πρόβλημα εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τελικά την ταϊζω πολύ την δικιά μου: 2 φρούτα - γεμίζουμε ένα μπωλάκι!!- και το φαγητό της γεμίζουμε ένα πιάτο και το τρώει όλο (καμμιά φορά μπορεί να αφήσει και λίγο!!) στα ενδιάμεσα την θηλάζω αλλά την Δευτέρα γίνεται 1 χρονών και μετά θα αρχίσω και κανένα γιαουρτάκι!!!

Πλάκα να την κάνω χοντρούλα!!! :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

amanda έγραψε:

Μια χαρά! Έχει μπεί λίγο σε πρόγραμμα! Εμένα ξυπνάει κατα τις 8 πίνει γαλατάκι μετά αναλόγως τις ορέξεις ξαναπίνει 9 ,10 απο λίγο οπότε δεν ξέρω κι εγώ πότε να δώσω φρουτάκια. Δεν ξέρω άν και πότε πεινάει!

Επίσης θέλω να σας ρωτήσω και κάτι. Τρείς 'μέρες που τρώει φρούτα αυτό το λίγο δεν μπορεί να κάνει κακάκια. Σφίγγεται το καϋμένο και δεν μπορεί. Είχατε τέτοιο πρόβλημα εσείς?

nai sthn polu arxh to perasame kai emeis ligo ,meta emathe kai kanei :laugh: :laugh: .eixai ligo zori pantos sthn arxh kai htan kai meriks mers neurikos mexri na ta kanei ....meta xazogelouse euxaristimenos .

tha shnithisei pisteuw .an deis oti diskoleuete polu mpatoneta m laaki h upotheto glukerinhs.

afou pinei 8 tote kalitera dose frouta giro stis 9 me 10 na to breis ligo peinasmeno .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια Αμάντα...Εμένα είναι φαγανή αλλά στο μ.ο στα κιλά και απορώ!

Τρώει 200 γρ φρούτα και κρέμα απογευματινή και φαγητό;;;

Κρατηθείτε...250-270!Μοσχάρι παρακαλώ...

Η βανίλια της αρέσει αλλά όχι η φαρίνα.

κινά Καντινού;;;Εγώ φοβάμαι...επίσης να προσέχεις μην έχει υπολείμματα χοιρινού...

Εγώ μακαρόνια άσπρα με ζωμό μοσχάρι σκέφτομαι...Και κριθαράκι επίσης...

Τραχανά με κοτόπουλο...Θα δείξει...

Στο ύψος ξετινάξαμε τις καμπύλες!Εκτός...71!

Απορώ ποιον έμοιασε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

apogeuma ,ksexasa ,kati trome palu giati oses fores prospathisa na to kopsw mou xalase ton upno .trwei enan alo shndiasmo apo froutakia .an kai skeutome na tou dosw siga siga sto apogeumatino giaourtaki .

thhlazei fusika opote thelei .kai thhlazei panta kai meta to fagito gia na koimithei .

exw barethei na eimai mesa sthn kouzina kai na plenw t moulti :(

Λε Αφροδιτάκι η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ μικρος για 3 γευματα ... Τωρα βεβαια αν νομιζεις οτι τα χρειαζεται , οκ συνεχισε ετσι . Παντως σιγουρα το προγραμμα σας ειναι λιγο αποθηλασμου ...:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΜΑ ΜΕ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ! ΔΕΝ ΕΦΑΓΕ! ΛΑΛΑ, ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΠΛΟ. Η ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΗ ΠΟΥ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ. ΑΛΕΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΗ.ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΣΟΥΠΙΤΣΕΣ! ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ, ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ! ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΣΟ ΦΑΕΙ! ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΣΚΑΣΩ! ΟΣΟ ΘΕΛΟΥΝ ΘΑ ΦΑΝΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TO KSERW LALA MOU GIAUTO ME BLEPEIS STHN TSITA ME AYTO TO THEMA ,GIAUTO TOU DINW LIGOTERH POSOTHTA KAI ANXONOME ,ME ANXONEI POU TON BLEPW OTI PROTIMAEI TO KOUTALAKI .

OXI PANTA ALLA TO THELEI .PROSPATHW NA MHN TOU DINW POLU POSSOTHTA KAI NA SHMPLIRWNW ME STHTHOS KAI PRIN KAI META .

AX MHN ME ANXONEIS ALO .:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ! Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΠΡΩΙ ΒΡΑΔΥ ΜΟΝΟ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ? ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΡΕΙ ΠΟΣΟ ΚΡΑΤΑΕΙ? ΚΟΒΕΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΓΑΛΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με χει πιασει γελιο !!!!!

Απο τη μια η καντινου "δεν τρωει δεν τρωει " και απο την αλλη εσυ Αφροδιτάκι "αμαν τρωει σε λιγο θα φαει και μενα" χαχαχαχαχαχαχαχα :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου έγραψε:

ΕΓΩ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ! Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΠΡΩΙ ΒΡΑΔΥ ΜΟΝΟ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ? ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΡΕΙ ΠΟΣΟ ΚΡΑΤΑΕΙ? ΚΟΒΕΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΓΑΛΑ?

Υπάρχει ! Βεβαια για μεγαλύτερες ηλικιες συνήθως . Το ποσο κραταει ειναι σχετικό . Υπάρχουν μωρα που χουν προσαρμοστει και προσαρμοσει την παραγωγή ετσι που μπορει να θηλαζουν για καιρο μονο πρωι βραδυ (οχι πολυ συνηθισμένο ) .

Στις περισσοτερες γυναικες ομως δεν λειτουργει και σταδιακά γινεται μειωση της παραγωγης και αποθηλασμος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας γραψω και γω τα κατορθωματα μας!

Ξεκινησαμε πριν 10 μερες με λαχανικα το μεσημερι!

Την πρωτη μερα εφαγε 15 κουταλακια καροτακι και επειτα καθε μερα προσετεθα και ενα νεο λαχανικο!

Εφτασε σε μια εβδομαδα να φαει ενα μπωλακι (βλητα,φασολακια,ντοματα,κολοκυθι)

Στη βδομαδα πανω βαλαμε και φρουτακι το πρωι το οποιο της αρεσει μεν αλλα οχι οσο τα λαχανικα.

Εχω να σημειωσω τα εξης.

Εχει αρχισει να ζηταει περισσοτερο το στηθος.

Την ταιζω παντα μετα το θηλασμο και πολλες φορες μετα το φαγητο θελει παλι στηθος!

Το απογευμα ισως εχει αραιωσει τους θηλασμουςαντι για 3 κανει 2 αλλα το πρωι του δινει και καταλαβαινει.

Η οδηγια της παιδιατρου ειναι απο την επομενη εβδομαδα να προσθεσω ενα γευμα το απογευμα αλλα αυτο με προβληματιζει.

Πρωτον γιατι φοβαμαι τον αποθηλασμο και δευτερον γιατι η μικρη απο τοτε που αρχισε το φρουτο ζοριζεται στα κακακια της και η απογευματινη κρεμα θα επιδεινωσει την κατασταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσα βλήτο;;;:laugh:

Εντυπωσιάστηκα...;)

Γιατί αναφέρεις ότι με τα φρούτα τα κακάκια αραιώνουν;;;ίσα-ίσα...

Λίγο δαμάσκηνο και αχλάδι και δεν θα προλαβαίνεις...

Σε φιλώ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...